Kriminálka Anděl

TV spot 5
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (viac)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

Recenzie používateľa DAPDO k tomuto seriálu (2)

Kriminálka Anděl (2008)

Asi jedinej krimi seriál z produkce Novy, na kterej se dá v pohodě dívat. Neřeší se soukromý věcy a problémy vyšetřovatelů doma (až trochu na poslední sérii), výběr herců naprosto v pohodě, zajímavý případy a celkem věrohodnej postup vyšetřování. Nemám s tím absolutně žádnej problém. ()

Série 5 (2023) (S05)

Kriminálku Anděl mám zařazenou jako to lepší z produkce Novy, sice jsem nebyl nějakej velkej fanoušek a pár dílů z předešlých sérií jsem vynechal, ale to co jsem viděl v těch čtyřech řadách, mi nepřipadalo vůbec špatný. Když jsem se dozvěděl, že na pětce se podílel jako jeden z režisérů Bebjak, tak jsem byl hodně zvědavej, jestli se tenhle seriál ještě víc posune nahoru. Opak je ale pravdou. Některý případy mi přišly dost mimo mísu a nereálný, navíc byly dost překombinovaný po vzoru ameriky. Dost případů se vyřešilo takzvaně od stolu, kdy stačilo zapátrat v databázi podezřelých, nebo kouknout do registru dlužníků a všichni měli jasno.... Co mi ale vadilo ze všeho nejvíc bylo zapletení soukromých problémů postavy, kterou ztvárnil Švehlík. Věnovalo se tomu spoustu času v každým díle, mě to místama připadalo až trapný a postava Benkovskýho se mi dost zprotivila. Narozdíl od jiných uživatelů mi nevadily nový postavy, který ztvárnily Langoš s Hesem, spíš jsem měl problém s Gondíkem jako šéfem, ten mi tam absolutně nesedl. Stropnický byl prostě jenom jeden. Taclík si drží svým ztvárněním majora Hajna laťku pořád vysoko, ale za těch devět let se stihnul tak neskutečně vyžrat, že je na něj smutnej pohled a jestli Nova uvažuje o natáčení další řady, chtělo by to s jeho fyzičkou něco udělat, jinak už bude vypadat spíš jako řezník z masny. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017