Detektivní příběh z cyklu Stopy zločinu s Jiřím Bartoškou v hlavní roli vyšetřovatele Kosmy. Brněnský architekt Hamana provozuje ve své vile nelegální hernu. Partie karetních her jsou však náhle přerušeny násilným přepadením. Ten samý večer je přepaden taktéž poštovní vůz vezoucí velkou sumu peněz. Neznámí pachatelé byli podezřele dobře informováni o existenci herny i o plánované trase vozu. Vyšetřovatel Luboš Kosma mezi oběma případy od začátku tuší spojitost. (Česká televize)

Brouk

No to jsem zase pobavil pohledem do socialistického pravěku... Zindulka jako pošťák, Jitka Zelenohorská jako košická exmanželka Ládi Potměšila. Ten měl naprosto úžasnou vlasovou kreaci (ještě tak čouhající hřeben v kapse... hahaha), Julie Jurištová jako umělkyně. Zvláštní kriminálka, pro mě to bylo zajímavé i jako archiv. Jednou nám to bude Čáslavský ve svých pamětech pouštět, jak se lid v půlce 80.let bavil, oblékal a jak se dalo dát na šikmou plochu a vyhrát v Matesu.... :-) ()

macetoma

Spadla moucha do komína, to Vám byla rána...kladně lze v hodnotit dobové reálie - hotely, bary, hráčská doupata, bufety - sorela jak vyšitá. Také způsob ukradení poštovního vozu byl hodně originální - škoda té Škody...Docela mne překvapilo - nebo spíš už jsem zapomněl - všichni někde pracovali a ve všech hotelech, barech, bufetech a hráčských doupatech bylo plno lidí, kteří se výborně bavili. Dávám 2 hvězdy za výše uvedené. ()

Gilmour93

Hoši brněnského Kaulyho na stopě živlů, co mají na triku vyloupení nelegální herny a přepadení poštovní Avie s penězi (to je mimochodem provedeno s takovou rafinovaností, že by nelítostnému Neilu McCauleymu spadla vousatá brada). Řekněme si na rovinu, že nebýt známého cajzla z pitavalu, co během vyšetřování případu stačí házet frky o láčkovcích, svačit gothaj a balit důchodkyni z kiosku, zmizel by falešný Jugoslávec s kufrem peněz jak pára nad Prýglem. Obskurnost postav opět na úrovni (za všechny Ladislav Lakomý jako policejní donašeč vyznávající myšlenky Gándhího).. ()

Godhaj

,,Blázen možná nejsi, ale gauner určitě.“ Další stopa zločinu u mě dopadla stejně jako ta předchozí. Průměrný krimi příběh s podprůměrnými postavami se šine očekávatelnou cestou do kýženého konce. Většinu času jsem se nudil, o napětí nemůže být ani řeč. Z herců mě nadchli jen Vlastimil Hašek v roli Votýpky a sympatická Julie Jurištová. ()

mira007

Z pozapomenutého cyklu brněnských detektivek s Bartoškou je tenhle díl s ohledem na danou dobu celkem průměrné krimi s mírně nadprůměrnou zápletkou zajímavý několika věcmi: 1) námět přepadení hazardního doupěte ( ikdyž něco stejného už měl Belmondo ) 2) na socialistické seriály velmi akční přepadení poštovního vozu - prostě škodkou to napálili za jízdy do Avie 3) Malý pitaval se připomene Rudou Pekařem ( v podání V.Haška ) , který se tady na rozdíl od pražského seriálu pere ( také je to o chlup méně realistické policejními postupy) 4) malé plus za náznak erotična nahé Julie Jurištové v klasické socialistické koupelně. ()

• Mimo toho, že ve filmu se každou chvilku nad herci mihne mikrofon či jeho stín, je zajímavé, že na černobílé fotografii, kterou si prohlíží kapitán Tománek, má podezřelý Kadlečík (Ladislav Potměšil) stejný kostým, jako poté ve scéně zadržení v nádražní restauraci, kde byl při natáčení vyfotografován u stolu. (Ganglion)
  • Přepadený poštovní vůz je legendární Avie, kterou ČSP hojně využívala. (Winster)