Policajti z centra

• Česko Policajti z centra
všetky plagáty
TV spot 3
Česko / Slovensko, 2012, 12 h 40 min (Minutáž: 52–57 min)

Réžia:

Tibor Szilvási

Filip Blažek, Roman Zach, Richard Stanke, Alois Švehlík, David Matásek, Čestmír Řanda ml., Lucia Hurajová, Danica Jurčová, Dušan Jamrich, Alexander Bárta (viac)

Premiérový, čtrnáctidílný seriál Policajti z centra se odehrává v současnosti, v Praze a blízkém okolí, ale občas se jeho protagonisté ocitnou i na Slovensku. Hlavními hrdiny seriálu jsou detektivové jednoho oddělení z centra české metropole, které se specializuje na vraždy a závažnou kriminální činnost. Jejich šéfem je zkušený, ale životem už trochu unavený podplukovník Ježek, který občas přimhouří oko nad nestandardními vyšetřovacími metodami svých podřízených.
V každém dílu kriminalisté řeší a uzavřou jeden případ: útěk nebezpečného zločince, nájemnou vraždu, útěk zatčeného podnikatele, sériové vraždy devianta a nakonec snahu o krvavou pomstu na hlavním hrdinovi, inspektoru Vlčkovi. Postupně, po malých dávkách, se v každé části odhalují tajemství a otázky, které jsou nastoleny na samém začátku seriálu. (Česká televize)

TV spot 3

marhoul odpad!

Průůůser! Děsný průser. Zlatá Kriminálka Anděl. Otřesné dialogy, příšerný děj, nic proti hercům...no ale skutečně jsou vidět všude stále dokola a až na pana Švehlíka to skutečně žádní velcí herci nejsou. Do toho Igonda, který je v každé roli stejný, laciná Karin Hajdu...Stankeho mám moc ráda, ale tady nedostal prostor. Tohle opravdu NE! ČT ulítla. ()

blekekeke

Jako milovník detektivek a krimi příběhů, jsem první 3 díly protrpěl. Hudba v celku nesedí. Kamera jako by spí, a mnohdy se tak jakoby zasekne mezi scénami. Většinu herců to vyloženě nebaví. Po policejní a krimi stránce je to chyba vedle chyby ... a fatální chyby se kupí jedna za druhou. Poslední postava, která za něco stála se schodila v 7 díle, když si spočítali náboje, aniž mohl tušit, že revolver není jako foťák na jedno použití, takže se do něj dají nastrkat další "náhradní" náboje ... ()

GIK

Katastrofální herecké výkony. "Herci" a to i "hvězdy" pouze odříkávají nazpaměť naučený text. Zvlášť markantní to je, když člověk chvíli nekouká a jen slyší, jak mluví. To frázování... Jó, našrotit se scénář dá zabrat. Sledování ukončuji po třetím díle. Tvůrci se rozhodli zkomplikovat a zašmodrchat děj, na což u takového podřadného paskvilu nepřistoupím. Už mě to nebaví a ani mě nezajímá, jak se to bude vyvíjet dál. ()

Hepy13

Není to uplně špatný, mě to poměrně bavilo, a těšil jsem se na každej další díl. I když dost často přehnané, až zbytečně moc. Sral mě tu Filip Blažek, vlastně ani tak né on, ale ta jeho postava, na co sáhnul to vždycky totálně posral. Za to Vašut byl dobrej, a Matásek na kterýho jsem se těšil, zhebnul dřív než se seriál pořádně rozběhl. ()

gotham

Mě to ze začátku nepřišlo tak špatný, byť pátrací stanice vypadala jak vystřižená z Redakce, ale od té doby, co zemřel Matásek, tak to šlo od desíti k pěti. Jakoby se snad scénář předělával vždy mezi jednotlivými díly, pokud teda nějaký vůbec existoval. Ten konec už byl úplně trapnej, ještě 3 díly a dal bych tam taky odpad. I když jsem se zezačátku tohoto seriálu spíše zastával a na další díly se opravdu těšil, postupem času jsem se naopak těšil, až to všechno skončí. 20% ()

• V epizodě Ananas (2012) má policistka Sabina (Petra Jungmanová) téměř zhojené rány z atentátu v epizodě Atentát (2012) a na obličeji jen drobné jizvy. Ovšem v epizodě Trofej (2012) má opět hluboké rány přelepené náplastmi. (hermiona)
  • Seriál začal původně vznikat pro televizi Primu a slovenskou TV Joj pod názvem 1. oddělení, ale kvůli dohadům o náklady se ocitl u soudu, přičemž se hrálo i o to, kdo má nárok na scénář Zdeňka Zapletala. Nicméně seriál se ze sporů vymanil, přestože byl následkem toho uveden s několikaletým zpožděním. [Zdroj: Právo] (hippyman)