Kriminálka Anděl

TV spot 4
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (viac)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

J.Bourne

Myslim, že tomuhle seriálu nejvíc ubližuje název. Každej má pak potom nutkání srovnávat to a hledat v tom CSI Las Vegas atd. Trošku mi to připomína Malý pitaval z velkého města. Neni to ani tak o nějakym napínání hledání vraha, ať už pomocí geniálních mozků (obtloustlý Michal Novotný za počítačem, všechny náznaky něčeho geniálního dost boří), nebo nějakejch chemickejch, eletronickejch hejblátek a bůhví čeho ještě (CSI). Je to spíš o popsání takový tý rutiny mordparty. Některé díly jsou poměrně povedený, některý zas dost zlý. Ale určitě je to skvělý osvěžení v nováckejch seriálech typu ordinace. Plus je určitě obsazování předních českejch herců. Zválště sem rád za Marka Taclíka. Suma sumárum takovej solidní průměr 3 hvězdy. ()

Paity

Nevětší deviza tohoto seriálu je, že je první svého druhu u nás natočený. Naopak velikou nevýhodou je jeho důvěryhodnost, kdy si poldové hrajou na divoký západ a používají nejmodernější technologie. Je to k smíchu. ()

Ratherfly

Konečně někdo dostal krutopřísné vyšetřovací komando z God bless USA i do českých luhů a hájí. Už tak hutnou atmosféru (srovnatelnou se zjištěním absence toaletního papíru až po dokončení potřeby), lemovanou ultramoderními efekty přecházení jednotlivých obrazů/scén šroubovanými v programu na vytváření fotoprezentací, podtrhují herecké výkony v čele s panem Stropnickým, který je charakterní herec asi jako je Macura akademický architekt. ()

Haymar

Na Anděla lze nahlížet ze dvou různých úhlů: 1) srovnáváte-li jej se současnou nabídkou tv seriálů, tak v souboji s konkurencí v podobě všech možných Kriminálek... (L.A., New York, Las Vegas, Miami, a co já vím co všechno ještě) jednoznačně prohrává a ani se není čemu divit - protože naše skromné možnosti se s možnostmi amerických kabelovek, TV's a studií nemohou měřit... 2) ve srovnání s naší seriálovou produkcí však Kriminálka Anděl vede na plné čáře a díky za ní! Potěšující je i relativně vysoká technická kvalita seriálu (především moderní kamera a dynamicky styl natáčení i vyprávění). Prostě se mi to líbí. Něco takového v naší TV chybělo, jen houšť! ()

J*A*M*A*L

No modré z nebe to není, což bylo jasné ještě před premiérou, ale na mě to udělalo docela milý dojem. Zde v Česku se kriminálky netočí a tak jsem si jí mohl užít, oproti těm americkým. ()

Asmodin

Pokud TV Nova dovolí divákovi si oddechnout od nekonečných seriálů, který se podobají spíš telenovelám typu: Dallas, Rosamund Pilcher + Vraždy v Midsomeru (obklopující TV Prima), Právo a pořádek, Pohřešovaní, Námořní vyšetřovací služba, Krimánky všech metropolí; tak je tenhle seriál příjemným osvěžením. Zajímavý je rozhodně obsazením a konečně záplavou českých herců známých i neznámých. Když se chce, tak česká televize dokáže vyprodukovat i něco zajímavého, přestože je to jen napodobenina. ()

bloodcountes

Mě se na tom líbí, že ( zatím do 13. dílu) se nerozebírají furt dokola vztahy mezi kriminalisty a jejich svět je popsán několika málo zmínkami a tak je možno se soustředit na případ a jeho vyřešení. Jak svět kolem šílí a obrací se naruby, tak víc a víc oceňuju, když je prostě a jednoduše případ vyřešen, padouch polapen a potrestán a hotovo šmytec, žádné kolem nejasnosti a pochybnosti, udělals tohle, fajn, my ti to dokážeme a potom tě zavřeme. Jak jednoduché a léčivé:)) Chlapci jsou v pohodě, Marka Taclíka mám čím dál raději, starýho kašpara stropnickýho musím odfiltrovat, ačkoli se tam vyskytuje až příliš často. Na tu jeho držku sviňáckou se dívat nemůžu.... Ale odfiltruju ho a pak už je to dost koukatelný seriál.... ()

Blazin

Tak hodnotím už po více dílech a na českou kriminálku docela slušný, samozřejmě nejhorší jsou ty dialogy, tak jako vždy u českých filmů a seriálů, jinak bych hodnotil lépe. Jinak Martin Stropnický jako policajt hrůza. ()

Ricky_CZ

Po prvním dílu: Snaha o napodobení CSI je zřejmá již od první znělky, ale -bohužel- celý "pokus" naprosto krachuje na hereckém obsazení a scénáři. Neházel bych však flintu do žita a dal tvůrcům šanci, protože je zřejmá snaha učit se ;) Zatím 45% ()

Wenca888

Už od prvních minut byla vidět jasná ispirace v kriminálkách Miami, Las Vegas a New York. I když tyhle tři jsou krapet lepší. Anděl je taková horší kopie. Ale na české poměry je to určitě nadprůměrný seriál. Scénář má (na rozdíl od 95% současných českých seriálů) celkem úroveň a herci se taky (na rozdíl od 95% současných seriálových herců) nezdají úplně marní. Moje hodnocení se s dalšími díly pravděpodobně změní. A obávám se že k horšímu... Nechám se překvapit ()

spiritus

Ten seriál není určitě špatný a má "průměrnému" divákovi co nabídnout. Já měl možná smůlu, že jsem viděl jednu z horších epizod, která na mě dojem zkrátka neudělala. Když se na teto kriminální seriál, podívam očima nezaujatého diváka, tak musím pozitivně zhodnotit, "moderní" pojetí seriálu. Kamera je asi první fragment, který zaujme a potěší, jelikož na české poměry, je poměrně neobvyklá a akční se zajímavým zabarvením záběrů. V porovnání se zahraniční konkurencí, např. Kriminálkou New York,ale seriál dost pokulhává. Příběhy jsou nudnější a příliš mnoho děje je utápěno ve zbytečných řečích. Herci mě také moc nepřesvědčili. Škoda. Určitě cením snahu tvůrců, vytvořit seriál o současném zločinu a současných kriminálních případech. Dost bylo nekonečných repríz různých "pitavalů", z období a s metodami, které jsou dávno pryč. Ale je potřeba ještě trošku přitlačit na pilu. Potenciál tu vidím, tak doufám, že ještě budu překvapený. Zatím dávám lepší ** ()

lukasd

1. série (60%): Některé díly jsou povedené, jiné méně. Vyčítat tomu nerealističnost je nesmyslné, neznám snad žádný realistický krimi seriál (na takovou nudu by se asi nikdo nedíval). Herci v hlavních rolích jsou dobře obsazení, hlavně Stropnický se na tu roli vyloženě hodí. Trochu problematické je typové obsazení vedlejších postav, tam občas režiséři udělali až neuvěřitelné boty (hlavně díl Smrtelný žert). ()

Garch

(do 45. epizody) Až na občasné nepochopitelnosti, jako: policajti si jen tak posadí dva vrahy za sebe do škodovky, bez přepážky, vlezou si dopředu a tradá... (na konci 2. epizody) docela slušná kriminálka. Na produkci Novy, nečekaně kvalitní. Navíc, téměř v každém dílu nějaký vypointovaný vtípek nebo hláška (povětšinou kolem "policisty bez příkras" v podání Taclíka). Zatím, do poloviny II. série, překvapil úžasný výkon, pro mě prakticky neznámé Pavly Tomicové, v 15. epizodě "Lidská skládačka" (režie Dan Wlodarczyk). .......PS: po výborné 45. epizodě ve 46. dílu podivné novinky, od titulků, přes mladou vyšetřovatelku po útrpnou snahu o akční scény a kameru... posun od kvalitní práce k novákovinám?....47. díl (Mise) stupňuje odklon k horšímu, s horší kamerou, mluvícími hlavami, nesmyslnými podhledy a marnou snahou podpořit akčnost lacinou roztřeseností ruční kamery... Škoda. ()

rcorp

Nejhorší jsou interiérové scény na stanici, ty působí, jako kdyby byli v kryptě. Ale jinak mi to přišlo na úrovni průměrné německé kriminálky, což je docela pokrok. ()

newt17

Aaaaa, že by páni tvůrci měli nějaké ambice? Fandím a dávám lehce nadzazené čtyři hvězdičky,i když v kontextu současné české televizní tvorby zas tak nadsazené nejsou. Stropnický i Taclík jsou fajn, ale nechte je hrát víc než na jednu klapku. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017