Kriminálka Anděl

TV spot 8
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (viac)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

D@ve

Hned od prvního záběru je jasné, že hlavní snahou je udělat takovou českou CSI. Ať už šlo o záběry vycházejícího slunce nad Prahou, způsob střihu, umístění kamer nebo flashbacky. Ale je to takové české, a to se mi do zažitého velkoměstského stylu (Las Vegas, Miami, New York) prsotě nehodí. I záběr na pneumatiku, která zanechá stopu v blátě je jakýsik takový...noo český - neefektní. Ale snaha se cení :). ()

tom.cube

Nuda. Pěkný pokus o přispění do seriálového fondu CSI, bohužel tomu chybí jakýkoli spád, usínám u toho. Chvílemi mi to snad i připomínalo (nevím proč) německý fekalismus Lenssen a spol... ()

Greg25

V roce 2008 na české televizní poměry vůbec ne špatný krimi seriál, který osvěžoval dynamickými záběry kamery (ze zahraničních seriálů důvěrně známými, v naší tvorbě novými). Druhá série pak byla vůbec nejlepší a i třetí si pořád držela slušný český seriálový standard. S tím, s čím ovšem po roční pauze přišla čtvrtá série se nechce ani věřit. Absolutní neudržení původního konceptu, jednoduché lehko odhadnutelné příběhy, dialogy mimo, množství scén opakujících již dávno řečené, vlekoucí se atmosféra a neskutečná rozvláčnost, ve které tápou i sami hlavní představitelé, místy sami překvapeni tím, co se stalo s jejich původními postavami. Jen oni a herci ve vedlejších epizodních rolích svými hereckými výkony dokážou udržet zdání seriálu na který se dá koukat. Bohužel, tenhle znak je typický pro většinu české seriálové tvroby, pro mě o hvězdičku méně a zklamání. Dobří herci nestačí, chce to víc. 40% ()

Candida

Abych pravdu řekla, čekala jsem něco víc...Souběžně vysílaný "totalitní" MALÝ PITAVAL Z VELKÉHO MĚSTA vedle tohoto díla docela obstojí....zajímavé... ()

Sista

achjo, co k tomuhle seriálu říct? Úporná snaha napodobit americké CSI je očividná z každého záběru, z každého slova a pohybu všech postav..úplná tragédie to není, ale jak dobrá může být i ta nejsnaživěji vyvedená kopie? ()

hakon

skoda, promarnena sance. ze zacatku to vypada slibne, ale houby, zadna akce, zadne napeti, leda trapne kopirovani v ceskem jazyce bez chuti a ingredience ()

sandinista

Pár dílů jsem viděl a na české poměry to není špatné. Mladší herci se s detektivním žánrem perou seč jim síly stačí a ti starší dokazují, že si na stará kolena umí vydělat na chleba i jinak než hraním v debilních mýdlových operách. Nejsem fanouškem zahraničních sérií podobného ražení, avšak s českými herci, v českém prostředí se mi daný žánr líbí. ()

Bozvav

Velmi dobrá první řada, slušná druhá a pak už to zcela dle standartu jde pomalu do kopru. Každopádně za mne jeden z nej počinu české krimi seriálové tvorby. skvěle fungující chemie mezi hlavními protagonisty, slušné dialogy i svižná akce, činí z tohoto seriálu podívanou, co stojí za to. Za mne 75%. ()

zabro odpad!

Nevim, o co se tady kdo snazil. Je to kopie kriminalek las vegas,miami atd. Akorat postrada to kouzlo, ktere je dela tak dobre. Hlavni hrdina Stropnicky me prijde uplne bez charisma.A borec co tam hraje odbornika pres it technologie. opravdu vypada jako odbornik. Sedi za 15 palcovym CRT monitorem. To je vysmech. A ostatni herci? To je podle me kompars. Zhodnoceno jednou vetou. Tento serial nema smysl koukat, je to parodie na poradny cool detektivni serial. ()

PDcz

2** body Vyjímečně okomentuji i něco kouknuté z televize. Nemůžu objektivně hodnotit po jednom díle, takže toto je předběžné hodnocení. [X] Minus 1* bod Vadilo mi neustálé problikávání záběrů a zesílené světlo. Chvíli fajn, ale po chvíli už to fakt leze krkem. [X] Minus 1* bod Opět mi došlo proč nemám rád komerční televize. Je normální do 30-ti minut narvat 2x reklamy?? [X] Minus 1* bod Nepřišlo mi to akční, ale pomalé a utahané. Záběry v kanceláři příšerně studiově umělé a hudba to nějak nepropojovala. Po chvíli mne to nebavilo a nepomohlo tomu ani přepínaní pryč od reklam. Jak já nesnáším přerušování reklamou. [X] Proč kopírují americkou produkci i v názvu? ()

Gedes

Snaha napodobit kriminálku Las Vegas nebo Miami se autorům moc nepovedla... proste češi neumějí točit akčí filmy nebo seriály takového kalibru... na to nemame prostředí ani kriminalitu takové rázu... Takze kolikrát je spis vtipne sledovat jak si herci nerikaji Jacku, nebo Sarah ale jednoduše jsou to Maruška, Franta nebo Pepa... neubráním se lehkému usměvu. Když vidim Marka Taclíka tak se musím smát- jeho si vždy asociuji s komediálními rolemi, postava Stropnického a Švehlíka jeste jakž tak ž ujdou...:-) ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017