Kriminálka Anděl

TV spot 4
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (viac)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

Domas88 odpad!

Ach joooo :(((( Proč tolik energie pro kopírování? Radši tu energii dejde do myslení a vymyslete něco nového.. já zapomněl "zlaté češké ručičky" proč myslet, když to jde ........... ()

tonton78

ne že bych fanaticky čekal na každý díl, nervozně žmoulajíc voňavý kapesníček, ale když už se náhodou dostanu k bedně v inkriminovanou dobu, tak zkouknu celý díl aniž bych se nudil ()

Mikakel

Bohužel mi tam herecké obsazení moc nesedí.. A pokud beru v potaz to,o čem seriál je, tak je to trošku např.taková česká "Kriminálka Miami".. O dost lépe je na tom Expozitura.. Seriál Kriminálka Anděl mi k srdci nepřirostl. 1,5* ()

pafka

Tak to je slaboucky. Vsechno skutecne mizerne - a scenar tomu vevodi. Hercu je zde kupa dobrych, ale pokud nemaji co poradne hrat, hraji instinktivne, na place jsou, maji za to money. Zkratka novacka produkce. Fakt nevim, co z ni vypadlo kdy dobryho. ()

jfaba

Po druhém, nebo kolikátém opakování, se sem tam podívám na nějaký ten díl, a už to není ono. Nějak se z toho vytrácí to prvotní nadšení. Moje, a jak zjišťuji, tak i autorů :-). Ještě, že jsem to zapomněl ohodnotit napoprvé. Takto jen za ***. ()

Puppy

Vizualne je to na nase pomery sice mirne inovativni, ale technicky dost spatne a typicky nepresvedcive. U podobnych serialu me obvykle zajima co se stalo a jak se to bude dale vyvijet. Tady se zatim nejak nemuzu chytnout, pusobi to plose, chybi tomu nejaka dynamika. Ke konci dilu jiz lze rict, ze tomu chybi i scenar. Prekvapivy je i pomerne maly pocet postav. Sceny v interierech jsou znacne chladne a barevne ladene prilis do modra (je to zamer nebo spatne nasvicene ?). Nejvetsi "akce" jsou zatim reklamy. Vyber hercu pomer nevyrovnany, Taclik se tam jeste hodi, ale Stropnicky je jak z jineho sveta. Slecna policistka vypada trochu jako Laura Dern za mlada a patrne ma pusobit jako vyrovnana psycholozka :-) Stejne tak tam marne hledam ono "rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město" - zatim by to slo natocit ve studiu. Na novackou produkci nadprumer. Cele to pripomina spise hrane filmy posledniho rocniku FAMU (a to bych tim jeste nektere urazil). Shrnuto: pan Vacatko byl jina trida ! Mozna prave proto, ze byl originalni. Po nekolika dilech z toho mam daleko lepsi pocit, ten prvni dil se zkratka moc nepovedl. ()

juhas

REMAKE seriálu Mesto tieňov. Stejný scénář stejné dialogi stejná kamera stejná hudba jen jiné město a jiní herci. V podání slováku suprové a neokoukané. To samé se nedá říci o českých hercích. ()

Beras

Co k tomu dodat... Má to spoustu chyb, ale přesto mi ta hodinka docela rychle utekla. Navíc musím říct, že jsem to čekal mnohem, MNOHEM HORŠÍ. ()

MEGAJOHN

4* po prvním díle, příjemné překvapení, jsem zvědavý na další díly (naštěstí z toho autoři neudělali nekonečný seriál a do začátku jich natočili tak akorát - 15). ()

Riker

Vykradená CSI po česku mě fakt mile překvapila, Stropnický má své kouzlo, z ostatních herců taky režisér dostal maximum a kamera je přímo mistrná (jen škoda, že opět digitál). ()

gu-staff

Po těch pár prvních dílech - vizuál okopírovanej, "chudý" interiery, obsazení měli zvolit spíše z neokoukaných tváří. Starej Stropnický má nacvičenej jeden pohled ala Gary Sinise, kterej se mu fakt povedl. Celkově mi to přijde málo zavatěný (myslim rozpočet, když už si chtěli hrát na CSI : Kdovíkde, a že chtěli je víc než zřejmé). Takovej o trochu lepší a moderní Pitaval. Kam se to hrabe na Vacátka a spol., tam bylo charisma a atmosféra, v tomto případě jde jen o kopii, jako když začali v číně kopírovat český minibajky (i s ojetejma gumama). Třeba se to ještě nějakým zázrakem zlepší, ale proč koukat na lacinou kopii, když si můžu dát párkrát týdně originál.30% ()

Jamall

Zajímavá obdoba americké Kriminálky.Na české poměry poměrně kvalitní záležitost .Herci nehrají špatně.Nova překvapila novými seriály... ()

Martyyn

Z celkem průměrného seriálu se postupem času stal seriál spíše podprůměrný, jenž se vyznačuje nejen slabým hereckým obsazením, ale později hlavně i scénáristickou vyčpělostí. Musím se smát názorům přirovnávajícím anděl k C.S.I. To bude ještě nějakou dobu trvat, a spousta hlavních hrdinů u toho bude s velkou pravděpodobností chybět. ()

blekekeke

Od Novy bych čekal jen jedno, ale že bude tahle krimi na 3 a 1/4 kvězdičky, tak to bych nečekal. Jo jasně, je pravdou, že partička hlavních hrdinů, tomu bez okolku dává ten správný šmrnc a bez nich by to asi bylo nudnější, ale i tak je to hudebně, kamerově a obsahově slušně koukatelné. PS: při nových dílech jsem jako milovník detektivek a krimi příběhů, musel jednu hvězdičku přidat :o) PS2: s novými díly stále lepší a lepší ... PS3: Za čtvrtou přepísknutou řadu jednu hvězdu strhávám ... ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017