Kriminálka Anděl

TV spot 2
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (viac)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

Honzus

Když se vyhneme srovnávání se zahraničními kriminálkami Las Vegas a Miami, není to úplně špatný projekt, navíc v současnosti v českých luzích a hájích velmi ojedinělý. Nicméně se v žádném případě nejedná o seriál, který by člověk hltal jedním dechem a celý týden se těšil na další díl, určitě se ho ale vyplatí sledovat daleko více, než většinu současných českých seriálů. ()

Rastman odpad!

Jeden díl, jeden jediný díl jsem viděl a stačilo. Není divu, že se tak špatně prosazujeme ve světě, když nám na televizích běží takovéhle levné napodobeniny. Příběh nula, akčnost 0, zpracování nic, herci okoukaní a nudní, střih naprosto otřesný. Zatímco každá Kriminálka "Velké Americké Město" přichází tak nějak s něčím originálním a neokoukaným, tady se jen dokola opakuje to samé. A pokus o napodobení efektů a barevné stylizace celého seriálu ztroskotává na faktu, že milý střihač používá asi 4 efekty (které dokážu udělat i já) pořád dokola a říká tomu přechody mezi záběry. Slabé, opravdu slabé. ()

weasel.p

Nevim proč my hned musíme všechno kopírovat, asi je to jeden z typických znaků čecháčkovství..Praha prostě neni New York nebo Miami a zrychlené záběry proudícího města a podobně působí jen jako ubohá napodobenina něčeho, na co sme zvyklí z amerických seriálů. To je jedna věc, druhá jsou herecké výkony nebo spíš nevýkony Stropnického a spol. a vůbec celá dramatičnost seriálu, která se rovná nule. Naopak bych aspoň částečně pochválil výkony v podstatě neznámých herců, kteří představují tu "druhou stranu". ()

MartyMcFly89

Bohužel, snaha o CSI z české provenience moc nevyšla. Jako ano, rád se podívám na Kriminálku v prostředí pražském, ale křečovitá snaha o drsnost hlášek (tomu jednomu policajtovi bych to ještě věřil, ale tomu mladému ne), o CSI efekty a triky, to prostě nevyšlo. Dá se na to dívat, jde to snadno. Ale mám u toho pocit, že jsem to vše již někde viděl. A to celkem ve třech městech. ()

pavliCZECH

Po dvou poctivě odsledovaných dílech se mi to začalo i líbit. Podle mě to je z toho lepšího ranku, co nabízí domácí seriálová tvorba. ()

Toumyk

Pokus o českou parodii na CSI? No k tomuto bych se přiklonil...ty trapné pokusy udělat seriál z českého prostředí americkým způsobem? Občas mě ta statická kamera průběh dne zrychleně přiváděly k šílenství. Fakt mi to přišlo i poměrně vtipné. Policejní honičky s Fábií 1.2 HTP? Taky pěkný. Opravdu nevím zda u toho odvracet oči v sloup, nebo se u toho smát. ()

Idealista

První díl druhé serie mám za sebou a další už rozhodně nechci ! Vypadáto že si seriál bude držet svou kvalitu Bohužel . Nevadi mi že tvůrci napodobují západní vzory , ani to že to připomíná malého pitavala ( ten byl o 50% kvalitnější ) . Nejhorší je to že je nezáživný , místy nepřehledný ( a přitom je tu jen pár postav , nehledě na to že rozpoznám postavy v Asiiských filmech a tady se v příběhu mírně strácím ) . Kamera , stříh je moderní ale režiserem plně nevyužitý , dialogy plytké a nereálné , herci......... krytizování bylo už dost , pozitivum - po 15 minutách reklama . ()

heavy66

Díky pražským exteriérům a známým hercům mám tento seriál raději než všechny kriminálky Los Angeles, Miami a New York dohromady ! "Krása bolí" z nové série - to je jak Mlčení jehňátek ()

PamelaJJK

Velice povedený krimi seriál se skvělými hláškami dua Taclík & Švehlík, které jsou skvělým odlehčením. V českém současném filmovém rybníčku je to dost nevídané dílko. Společně s Expoziturou a "bratrským" Dr. Ludským patří do Top 3 současné krimi tvorby. Přimlouval bych se za další díly. Taktéž i u Dr. Ludského :-) Jednoduše civilní a uvěřitelný krimi seriál ze skutečného života kolem nás všech. I když mám pocit, že většina " zdejších recenzentů" žije na úplně jiné planetě... Tak nám začla další série a začla dost akčně. Přibyla nám nová důležitá postava, na kterou si snad zvyknu. Po odvysílání prvního dílu je brzo na nějaká velká slova. Je ale dobře, že to plynule navazuje a už teď se těším na další díly. Vypadá to opět dobře a na plný počet hvězdiček... :-) ()

Kapka68

Kriminálka Anděl mě bere hlavně proto, že je inspirovaná skutečnými případy, což je někdy opravdu otřesné. Řekl bych, že jeden z nejlepších českých seriálů. (90 procent) ()

x_ander

Zajímavý nápad, ačkoliv ne úplně dotažený do konce. Kriminálka Anděl není česká napodobenina CSI, jak se může na první pohled zdát, vlastně jde o ne úplně špatnou detektivku. Možná to však chtělo větší drive, mou pozornost si udržela jen pár dílů. ()

aiv

Povedený seriál, ovšem po příchodu Ivany Chylkové u mě klesl. Role je tak věrohodná, že ji ani nemusí hrát. ()

Reiner odpad!

Proboha to si dělají legraci už? Tak se nechte inspirovat třeba zahraniční proveniencí a způsobem, JAK se dělá krimi. Řešení "záhady" v stolu a pár záběrů "v terénu" na mě dojem neudělaly. Navíc - akcí kterou já preferuji jsem nenašel ani po třetí díle. NEdoporučuji. ()

gotham

Že by šel z těchto super detektivů nějaký strach, to teda ne. Asi nejlíp tam hraje Frej, ale Stropnický, Taclík nebo Novotný, no ti jsou spíše k smíchu. Je fakt, že jsem neviděl moc dílů, ale nepředpokládám, že jsem měl prostě smůlu a viděl ty nejhorší díly. Tempo bylo příšerně pomalé, detektivové jak nějací amatéři, o dramatických okamžicích nemůže být ani řeč. A všemu vévodí Stropnický, zejména když se snaží být zlej šéf. To takový Töpfer v Humoreskách, to se nedá srovnávat. 30% ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017