Kriminálka Anděl

TV spot 8
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (viac)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

maarr odpad!

Když čtu Vaše komentáře tak se nestačím divit jak se to tento seriál může někomu líbit (i když samozřejmě proti gustu žádný dišputát). Co mi na tomto seriálu vadí? Tak především kopírování, kopírování a zase kopírovaní amerických seriálů CSI, které měly na Nově velkou sledovanost. No a tak se Nova rozhodla natočit takovou českou CSI: Praha. Tento seriál jsem čekal s velkými nadějemi, že se konečně po dlouhé době oživí žánr dobré české detektivky (tím nemám rozhodně na mysli seriál Malý pitaval z velkého města) ale současně s obavami, aby tento seriál nebyl pouhou kopií těch amerických, což se bohužel potvrdilo. Asi máme nedostatek kvalitních scénáristů, protože jinak nechápu proč u nás není nikdo schopen natočit detektivní seriál, který by tak hloupě nekopíroval ty americké. Tento seriál je stejně naivní jako byl Pitaval z malého města. Akorát v obráceném gardu. Drsňácké vystupování policistů kterým pouze chybí u pasu kolt, odznak a na stole koblihy, otřepané fráze z amerických seriálů typu ,,asi mu někdo šlápl na kuří oko", jsou hodně trapné, herecké výkony vedlejších postav jsou přímo strašné, stejně jako snaha o morbidní humor patologa, který mi až příliš připomíná toho z kriminálky Las vegas. Za nejlepší české detektivky považuji dva filmy Petra Schulhoffa Vrah skrývá tvář a Po stopách krve. Filmy mají velmi dobrou zápletku, do poslední chvíle se dá těžko odhadnout, kdo je vrah a nakonec velmi dobré vyústění, kde se nám rozkrývá psychika pachatele. Dialogy jsou výborně napsány, žádné tupé fráze, žádné romantické nebo drsňácké přikrášlování. Filmy mají výbornou atmosféru strachu, nejistoty co udělá pachatel příště. Vše je navíc korunováno vynikajícím výkonem Rudolfa Hrušínského jako majora Kalaše. Ale vraťme se zpět ke krimálce Anděl. Poslední kapkou bylo, když jsem zjistil, že scénář je pouze převzatý ze slovenské kriminálky televize Markíza Mesto tienov, dokonce i jména postav jsou stejná akorát zde hrají čeští herci. Každý kriminalista Vám potvrdí, že tento seriál je hodně přitažený za vlasy, například bývalý přední český kriminalista, šéf pražské mordparty, dnes již důchodce emeritní plukovník Jiří Markovič odborník na sexuální vraždy (vyšetřoval kauzy Hojer či kauzy „spartakiádního škrtiče“ Straky) v rozhovoru pro jedny noviny řekl, cituji: ,,Takové pokusy kopírovat Ameriku, jako třeba seriál Kriminálka Anděl, jsou jen plácnutím do vody, a to hodně přitaženými za vlasy. Ve skutečnosti to všechno probíhá úplně jinak." Co víc dodat? ()

zekon

Skvělý seriál, oproti většině na všech CZ kanálech nadprůměrný. Uvěřitelná práce kriminalistů s ukázkami toho že zločin není tak jednoduchý a jednoznačný. Že vrah je často obyčejný zoufalý člověk a nejde o běžnou věc jako nám tvrdí amíci. Skvělá hudba, pěkné zpracování. ()

e-pilot odpad!

Když jsem viděl v upoutávce Stropnického, jakým způsobem drží pistoli, děkoval jsem Bohu, že jde jenom o atrapu, kterou nikoho - včetně sebe - nezraní. Mít takové policisty ve skutečnosti, umřeli by zločinci smíchy. ()

ajfelka

Nemůžu za to, ale nevydržela jsem se dívat na více než jeden díl. Kámen úrazu byl v tom, že mi vůbec, ale vůbec nesedlo obsazení. ()

Mr.Lordi

Snaha opičit se po amíkách a jejich seriály CSI se záběry na město, jeho běžný život a rozmatlávanému přechodu, přehnanou pečlivostí a nadměrným nípáním se ve všech detailech - mno, jestli takhle skutečně pracuje naše policie, divím se, proč je tolik svinčíku ve státě českém? 55% ()

Mort09

Klasická kriminálka nového střihu, využívají jak forenzních tak detektivních metod. Na Českou produkci rozhodně nezvyklý počin, kterému se nedostává patřičného ocenění, i přesto, že patří mezi naše nejlepší seriálová díla, poslední dekády. Není to sice nic světoborného a inspirace v zahraničí je zde velmi patrná, ale sympatické herecké výkony, v kombinaci s celkem zajímavými případy dělají z Kriminálky Anděl lehce nadprůměrný seriál, na poklidný večer. 60% ()

Fenk

Složení seriálu: 15% hříšných lidí města pražského, 15% malých pitavalů z velkého města, 10% policajtů z předměstí a 60% koncentrátu CSI z kterékoliv libovolné americké kotliny. Sledujte v suchu při teplotě do 25°C. Min. trvanlivost: už vč3ra byl0 p0zd3 ()

DrobnohledX odpad!

Trapné, trapné a trapné. A ještě jednou trapné. I když nejsem autorem, tak stejně pociťuji stud za to že v zemi kde žiji vznikl tak bezduchý a hovadský blábol. Je to taková česká odpověď na americké CSI. V raných 90tých letech vznikl jakýsi pitoreskní seriál "Detektiv Tomsa" a trochu ho omlouvá že vznikl v době kdy se nosilo fialové sako, mokasíny a bílé ponožky. Dnes už se sice podobné modely nenosí, nicméně trapný seriál vznikl. ()

T600

Áá tady se chce někdo dorovnat Kriminálce Las Vegas a dalším Americkým kriminálkám typu - hoď to do počítače a všechno vyřešíme. No né že bych na to musela koukat, ale nebylo to tak strašné, alespoň ne tak hrozné aby to bylo na Odpad! I když někdy za ty trapárny - dialogy, herecké výkony - bych tomu ten Odpad! nejraději dala... ()

reccal

Na malé české vody velmi povedené. Je to na tři hvězdy. Dialogy jsou uvěřitelné a příjemně plynou, akce srovnatelná s některými zahraničními. Jenomže to kazí třeba nesympatická Dvořáková, nebo přemíra hluchých míst, které nejdou ničím zaretušovat. I přesto příjemné překvapení a poslední hvězdu přihazuji za Taclíka, pro kterého mám prostě slabost:). ()

spacefall

Prominte za moje hodnocení asi se dost lišší od ostatních ale já to dát musím, tento seriál nemůžu vystát... Viděl jsem ho asi 5x a opravdu NIKDY VÍC! Nedá se to srovnávat s žádnou zaoceánskou kriminálkou! Takové hodnocení dávat opravdu hodně málo ale tohle je pro mě kadet na 0/10! ()

mcamino

Tak po první sérii plný počet, protože toto prorazilo hranice, ve stylu zámořských kriminálek, které ale nám nejsou tak blízké, zato tady jde o známé prostředí, kde můžeme vidět případy které jsou na denním pořádku opravdové kriminálky, alespoň té pražské :) No a to je na tom to úžasný. A navíc je zde náznak návaznosti dílů!! uvidíme jak se seriál posune dál. ()

Pythonator odpad!

Ne, tohle opravdu není kriminálka Miami či Las Vegas. Ani tyhle americké počiny nemusím i když uznám, že jsou profesionálně natočené a působí prostě filmařsky včetně kvalitních scénářů a uvěřitelných policejních postupů. Trapný český pokus působí spíše jako Ordinace v růžové zahradě spojená s vraždami. Prostě NOVA. Těmhle českým kriminalistům vyřešení případu nějak vypline, aniž by pátráním k něčemu došli. Nějak se to jednoduše vyvrbí přes hromadu blbých keců a náhod. Prostě Kriminálka haluz. Už se těším až Prima natočí konkurenční hit Kriminálka Ústí nad Labem. To bude panečku paráda. Hned v první epizodě by se mohlo řešit, kdo ukradl Kropáčkům to prase a dovolil si dostat jitrnice až na černý trh. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017