Kriminálka Anděl

TV spot 2
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (viac)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

Alesus

Všech 13 dílů jsem odkoukal poctivě až do konce a zaznamenal jsem stoupající tendenci. Zvykl jsem si i na rozostřené "in" záběry, které mi v prvních dílech přišly dost rušivé. S americkými kriminálkami je nemožné srovnávat, nic takového se tady nikdy za naše peníze a v našich exteriérech natočit nemůže. Na seriálu je právě sympatické, že vychází z našich reálií. Hned jdu shánět Mesto tieňov, jsem zvědavý jak se s látkou poprali braťja Slováci. Pěkným nápadem byl spin off Sergeje ze slovenské série. To stejné by mohli Slováci udělat s naším Oliverem, jeho hlášky mně vždy pobavily. ()

P/\/EL

přiznám se, že mě moc nebaví ani ty americký...jsou takový dost na efekt, překombinovaný zápletky, nerealistický, záběry motion controlem asi velice často, rozpočet velkej, točí se na film 35 mm, barvičky, občas možná docela zajmavý ale....česká verze teda skutečnější(menší rozpočet).....Martin Stropnický ale bohužel neni moc zajmavej typ, sympaťák a tak vůbec.....byly a jsou a snad budou lepší...seriály. ()

slider1971

Je to celkem dobré, určitě se na to dá koukat. Někteří herci mi ze začátku moc nesedli, ale asi jsem si zvykl. Inspirace úspěšnými americkými seriály je více než zřejmá, ale zároveň to zůstavá takové lokální, české, což taky není na škodu ... ()

LukasCL

Společně s Hospodou jediný doposud natočený seriál z novácké produkce, který se dá sledovat. Na Novu rozhodně nadprůměrný seriál. ()

Bila_pani

Překvapivě dobrý seriál, fajn výběr herců i úvodní znělka. Mezi tím českým seriálovým škvárem, co se teď točí, a s přihlédnutím k tomu, že to točí Nova ( její poslední dobrý počin byly asi Soukromé pasti), je to jednička. ()

Simaaja66

Dávam za 3, přijde mi to lepší než Eden, takže i moje hodnocení je vyšší 55%. Přesvědčivé výkony Davida Švehlíka, Martina Stropnického a koneckonců i Marka Taclíka bohužel nekorensponduju s obsazením Michal Novotného coby forenzního specialisty či co. On mi tam nesedí. Ale jinak se mi to líbí. Ještěže se to nejmenuje Kriminálka Strašnice..:-D. Po shlédnutí všech dostupných dílů, zvyšuji na 65 a 4*. Ať se tu ty chytráci poserou..:-D ()

DeNni

A je tu další česká „kopírka“, Kriminálka Anděl je jen pouhou kopií na americké kriminální seriály (Miami, Las Vegas, NY…) a s nimi se bohužel tato „naše“ kriminálka nemůže srovnávat…Copak nikdo nedokáže vymyslet úplně něco nového? ()

satto66

Z našeho malého rybníčka mě to opravdu zaujalo,rozhodně lepší než ty amíkovské a různé .Jistě některé jsou díly na míň hvězd, ale celkově více dobrý.Já se prostě dobře bavil dávám 75% A zjištuji, že i 30 dil je dobrej,tak jen tak dál. ()

trollfjord

Zpocatku jsem mel vyhrady ale postupne se serial rozjel do zajimavych rozmeru. Takze ted dstim na Novu ohen a siru za to, ze neni schopna prozradit zda bude serie c 4. Ale to uz je novacky styl, pohrdani divakem. Jednu malou poznamku zaverem. Vsimam si ze vsechny serialy z tohoto prostredi provadeji stejnou pitomost. Patolog si vesele pitva, na rukou rukavice. V jedne ruce skalpel, druhou cosi zapisuje. Pak jde, sunda rukavice, umyje ruce a tema cistyma rukama chnapne diktafon, tuzku nebo papir, ktery predtim drzel rukama v rukavicich, zapatlanych od mrtvoly. Pan Frej to ovsem dovedl do dokonalosti, kdyz si rukama v rukavicich nasazuje a sundava bryle a pak uz umytyma rukama, si tytez bryle opet nasazuje a sundava. ()

L_Into

Po třetí sérii musím jít s hvězdou nahoru. Prvních pár dílů mě příjemně překvapilo, druhá série zděsila, pak se ovšem tvůrci znovu "chytli". Není to nic objevného, ale na české seriálové scéně to působí jako ohnivá kometa. Inu, mezi slepými je i jednooký králem. Mimochodem, Muchowova hudba je v Kriminálce naprosto perfektní.//Začala čtvrtá série a opět je třeba měnit počet hvězd, tentokrát ovšem opačným směrem. Čtvrtá série se snaží být fresh, neokoukaná, akční, sexy. Namísto toho je ale nepřirozená, vývoj postav nelogický, jejich chování neuvěřitelné a nekonzistentní s tím, jak se chovaly během předchozích tří sérií. Dialogy, které nikdy nebyly silnou stránkou seriálu, jsou jako ze špatného filmu o drsných poldech. Co musím tvůrcům přiznat je snaha o atraktivní vizuál, na mě ale víc platila předchozí syrovost a nepříjemnost. Tenhle pokus o restart podle mě úplně zničil všechno, co na seriálu za něco stálo. Krásný David Švehlík to nezachrání, protože ani on už nemá pořádně co hrát. Škoda kriminálky Anděl. ()

ocypuc

Česká kriminálka Vegas, Miami, ... Příjemný seriál, který vyplní pondělní večer. Sice žádné mega akce ale má to děj a dá se na to v pohodě dívat. I když Martin Stropnický mi tam vůbec nezapadá. ()

Guga1974

Výborný seriál na naše poměry..konečně reálně natočená kriminálka s normálníma představitelama ...nechápu zdejší hodnocení ,ale to už jsem si zvykl tady je to samý intelektuál :-))))) ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017