Kriminálka Anděl

TV spot 3
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (viac)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

solver

Nepovedené, kromě Švehlíka jsou všichni neuvěřitelní jako policisté - pan Taclík je úplná parodie, navíc děj jde klasicky novácky po povrchu, vůbec si to divák neužije jako detektivku, protože to po něm nikdo nechce. ()

Sovak odpad!

Stropnicky neuspěl jako herec, tak to zkouší jako ministr. Když vzpomenu na obsazení "Piťavala", chce se mi brečet. ()

Apofis28

Nemohu si pomoct, ale tenhle seriál je mnohem lepší než ty americké kriminálky a to hlavně v ohledu uvěřitelnosti. Jednotlivé zápletky jsou sice často docela triviální a řešení jim kolikrát spadne do klína jen tak z bůhdarma. Je tam ale krásně vidět taková ta česká mentalita, zajímavé vtípky, detektiv si dá pivo v každé restauraci (služba ne-služba :-D ), ale co na tom oceňuji nejvíce je to, že ústřední postavy berou řešení zločinů jako svou práci, což je velký rozdíl od Kriminálek (Vegas, Miami, New York a jím podobné), kde jsou hlavní protagonisté skoro až úchylní na řešení případu, mají skoro supermanské schopnosti a doslova čekají kdy se něco dalšího semele. ()

WikingVik

Kriminálka Anděl je docela příjemné překvapení z Novy. Detektivní seriál, který se dělí na jednotlivé případy v každém díle. Skrz celou sérii se zde jen velmi lehce prolínají osudy jednotlivých detektivů, což nedrží diváka ve střehu, že nutně musí vidět každý díl, aniž by mu něco uteklo. Prostě odpočinkový seriál pro milovníky detektivek. Se srovnáním s americkou CSI nesouhlasím. CSI mnohdy zabíhá do nelogických pitomostí, což když přeženu: najde se mrtvola, na ni je nalezen muší bobek a podle toho co ta moucha snědla je dopaden vrah ;-( Oproti tomu je Anděl plný běžného policajtského chození, vyptávání, domýšlení detailu a informace z laboratoře, či pitevny jen potvrdí, či vyvrátí předpoklad detektiva. Dialogy detektivů jsou mnohdy velmi lidové a barvené do černého humoru. A asi tak nějak to skutečně je. ()

Bodega_Bay

První série bych označila za seriálový detektivní nadprůměr české televize, ale ta poslední série (jak nastoupila nová psycholožka) je prostě nudná. Navíc mi do toho začali plést vztahy, nová kolegyně je scénářem motaná do nějakých neustálých řešení ohledně rozvodu (koho to zajímá), pokukování po Davidovi Švehlíkovi (nečekaně), dokonce i sympaťáka doktora do toho manipulují....Kdyby v tom nehrál můj velký oblíbenec Marek Taclík (a dobře, patolog Hofmann taky), tak už dávno přepínám. ()

Copter odpad!

Je to jenom trapná napodobenina amerických kriminálek.S tim rozdílem že když třeba v kriminálce Newyork je někdo zabitej,tak mě hrozně zajímá kdo ho zabil a někdy je to i dost nečekaný.Ale v týhle český kriminálce je mi to u prdele a ani nemusim vědět kdo ho zabil,protože je to většinou už od začátku naprosto jasný.A taky tady nejsou žádný zajímavý vraždy a celý je to dost nudný a zdlouhavý.A hlavní postavy??Kam se kurva hrabou na Maca Taylora a jeho tým co dokáže z otisku prstu zjistit co dotyčný pije za kafe,jak často masturbuje a jakýmu fotbalovýmu týmu fandí. ()

Jarv

Jedna z nejlepších novodobých českých krimi, kde k postavám cítíte nějakou sympatii, protože se všichni nechovají rádoby drsně a namachrovaně. Největším přínosem je Martin Stropnický, který svého majora Ivana Tomečka hraje s naprostou přirozeností a inteligencí. Rovněž zajímaví jsou Marek Taclík (komický policista) a David Švehlík (charakterní policista). Zbytek obsazení průměrný, postava Ivany Chýlkové nebo Zlaty Adamovské zcela na zabití, prostě takové strašné české šéfky. Seriál si občas bere mírnější inspiraci z amerických kriminálek jako CSI New York či Miami, ale má i svůj styl. Martin Stropnický se v poslední řadě objeví jen v několika dílech, bohužel. 85% ()

Pattrick

Horší tři hvězdy.. Vizuálně je to místy zajímavá podívaná. Ale dialogy? Ty jsou odstrašující. Herecky je to taky dost podprůměrné. Hudba sypmatická. Ale v celku je to nudná, plitká podívaná bez pořádného spádu (i když pár světlých okamžiků tam bylo) .. Ještě jeden díl zvládnu. Jinak Taclík mi tam hodně sedí .. ()

Thorian

Po prvním díle zatím nehodnotím, počkám až jak se bude kriminálka dál vyvyjíet, ale na nějak závratné hodnocení to rozhodně nevidím. Co se týče samotného seriálu - Stropnický naprosto postrádá jakékoli charisma, zoufalé rádoby akční záběry Prahy (ano, ta naše stověžatá Praha je moc krásné město, ale vybrat si jako "dominantu" záběru moderní budovu na křižovatce Anděl s projíždějící Porsche tramvají, to je trochu moc), ovšem přiznávám, čekal jsem nějakou větší katastrofu. Odvažuji se říct, že na poměry novácké tvorby... Je to... Přijatelné. Zatím. 8.9.2008 - Rozhodoval jsem se mezi 2* a 3*, po druhém dílu, který byl tak nezajímavý, že jsem ho stěží dokoukal nakonec za 2. ()

JohnyPine

Jsem moc rád, že i češi jsou schopni vyrobit kvalitní a záživný kriminální seriál formátu CSI.Jistě, ta podobnost s americkou sérií je velice nápadná, ale proč ne.Navíc je vše ztlumeno na hranice naší malé země(přece se nemůžeme vyrovnat technikám americké kriminálce:-).Pokud vše půjde tak, jak má a autoři se nedopustí nějakých zbytečných chyb v dialozích apod. pak by to mohl být velice slušný seiál. ()

Kňour

První díl druhé série mě definitivně utvrdil v tom, že scénárista se asi z oblaku marihuanového kouře nevymanil. Ty "metody vyšetřování" odpovídají kriminalitům s mentálním postižením. A Marek Taclík je asi takovej detektiv, jako já truhlář. ()

st.lupen

Poprvé když jsem viděl Kriminálku Anděl, bylo to spíš proti mé vůli. Ale velice mile mě překvapilo, že ač seriál televize Nova, netrpěl sračkovitostí jako Ordinace v růžové zahradě nebo Ulice. Prostě se to dalo sledovat aniž bych nadával "na tu hroznou stupiditu". Jistě je to jenom povrchní seriál, ale i tak jsem čekal něco mnohem, mnohem horšího. ()

Bojislav

I když jsem si říkal, že mi to kopírování "Kriminálek" bude asi vadit, stejně každé pondělí koukám. A v tomto případě kopie překonala originál. ()

Alesus

Všech 13 dílů jsem odkoukal poctivě až do konce a zaznamenal jsem stoupající tendenci. Zvykl jsem si i na rozostřené "in" záběry, které mi v prvních dílech přišly dost rušivé. S americkými kriminálkami je nemožné srovnávat, nic takového se tady nikdy za naše peníze a v našich exteriérech natočit nemůže. Na seriálu je právě sympatické, že vychází z našich reálií. Hned jdu shánět Mesto tieňov, jsem zvědavý jak se s látkou poprali braťja Slováci. Pěkným nápadem byl spin off Sergeje ze slovenské série. To stejné by mohli Slováci udělat s naším Oliverem, jeho hlášky mně vždy pobavily. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017