Kriminálka Anděl

TV spot 5
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (viac)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

Andersis

Nebylo to špatné ale ani nejlepší. Nevím proč, ale Martin Stropnický se mi sem vůbec nehodí. Asi je to tím, že když se na nho kouknu tak mi ho je líto bude to asi tou vizáží. Jinak TV Nova sází jako vždycky na známé ksichty. Scénář není moc geniální, ale co taky chceme od české kriminálky. ()

themic

Na českou produkci je to celkem dobře zpracovaný seriál, myslím vizuálně. Scénář a obsazení herců je hodně pod úrovní. Nejhorší je, že tenhle seriál se snaží hrát na americké seriály z tohoto prostředí a nejde mu to. Herci jsou prkení a neuvolnění, scénář tomu jen přidává. Chybí tam děj, spád a pořádní charismatický herci, škoda. Jen kamera udělá někdy pěkný záběr, ale to je asi tak všechno co je na tom pěknýho. Tohle je seriál pro dlouhé pondělní večery, když není co dělat. Myslím, že v pondělí večer je vždycky co dělat:) 30% ()

fannah

venkovní kamera + střihy dobré. vnitřní kamera = stativ, 2kamerová záležitost. tradiční neschopnost NOVA zvukařů nazvučit jinak než plechově.. otřesná fušeřina, vzdychání herců v každé možné příležitosti.. všecko ostatní včetně scénářů tím pádem jde hluboko na dno kanálu ()

Paxxx.cz

V prní řadě na mě Stropnický na mě působil jakoby trapně a do poslední tečky kopíroval Horatzia z kriminálky Miami a to mě dost žralo. Ve druhé řadě jako by od toho trochu upustil a udělal podle mě dobře. ()

SaNcHeZ_cz

Česká variace na fenomén kriminálek, která je překvapivě na české poměry celkem dobře stylizovaná a místy i koukatelná. Kdyby televize produkovaly více takovýchto projektů a trochu se na to zaměřily, tak by nemusela být každý druhý večer v televizi amaterská inscenace vydávající se za solidní produkt pro ženy středního věku. Bohužel, světlé časy české televizní tvorby jsou stále v nedohlednu.. ()

Praxis

Vadí mi dost zběsilý scénář a šílená kamera. Přijde mi, jako kdyby tvůrci chtěli zamaskovat to, že je to jenom slabý odvar CSI... ()

ivishka odpad!

Já tak miluju tenhle seriál!!-KECÁM...Větší propadák v dějinách kriminalistických seriálů snad ani neznám..raději bych se podívala na Hercule Poirota nebo Vraždy v Mindsomeru,přestože v tom městečku snad bydlí jen milovníci adrenalínových sportů :-D. Tahle věc co se nabubřele tváří jako Kriminálka Las Vegas a Stropnický, kterého jsem nikdy neměla ani trošičku ráda se tu ukazuje jako ten největší trn v oku. Velice mě mrzí,že se do takového projektu zapojily ikony jako je například Igor Chmela - seznam herců,kteří si zahráli štěk v nějákém z těch úděsných dílů je neskutečný počet avšak je to většinou jakási plejáda pochybných cvoků, snažící se novácky ze všeho udělat senzaci...Podobně pochybné alibi, které díl od dílu stupňují na hlouposti mi evokují známou dětskou hru - městečko Palermo. ()

UncleG

Viděl jsem příliš málo dílů, abych tenhle seroš dokázal pocitivě hodnotit. Ale upřímně musím konstatovat, že všechny epizody, co jsem doposud zhlídnul, byly zatraceně kulhavý. Ono to celé drží pohromadě takovým nějakým podivným chatrným způsobem, stačí menší závan logiky a dějově se nám to sesype. To, že se tam odehrává fůra nerealistickejch a krkolomnech dialogů, přeskočme. Ale nemůžu tvůrcům odpustit permanentní přívaly zhovadilosti - v rozmezí od menších spršek (policista se ptá svědkyně, zda její bratr náhodou neměl v minulosti opletačky se zákonem) až po kolosální tsunami (mordparta se 50 minut tváří, že neexistujou DNA testy... a když si vzpomenou, případ je rázem vyřešen. "Really, dude?" ). ()

PKD

Ubohá+trapná kopie US krimi seriálů s mizerně ´´hrajícím´´ Stropnickým. Nechápu,kde se na tyto paskvily berou peníze. Na tohle si nikdo za 10 let,ani nevzpomene. Možná i dřív. Ta 1 hv.je za hudbu. A jinak sympaťákovi,Taclíkovi,nevěřím policajta ani na sekundu. Jestli je tohle opravdu reálná sonda do práce našich policistů+detektivů,no potěš koště. To se pak není radno divit,že jsou tuny vtipů o policajtech a spol. ()

zipper111 odpad!

Nevim na co si pořád potřebujeme hrát, ale i když kriminálky z ameriky taky moc nemusim, todle jim nešahá ani k palcím na nohou... ()

Orlau32

Mě se seriál velmi líbí. Jednak je to podle skutečných kriminálních případů a též Martin Stropnický spolu s Davidem Švehlíkem jsou prima. Nějak mi tam nesedí Marek Taclík. Snad pro jeho špatnou artikulaci slov nebo rychlou a mnohdy nesrozumitelnou řeč. Asi ho neměl při výuce herectví pan Přeučil. 4.května 2010 Musím doplnit své horní řádky : Marek Taclík je "dršťka" a najednou jsem si na jeho mluvu zvykla. Sedí tam, pro hbitý postřeh. Je to výborný seriál a též je výborná Helena Dvořáková. Proto přidávám i 1 hvězdičku. ()

Naslund

Hodnotit na základě jednoho dílu asi nebude zcela objektivní, ale to se uvidí až časem. Je mi sympatické, že takový projekt vůbec začal, ale obávám se, že naše podmínky se nemohou vyrovnat těm zahraničním. Všude je méně světla a tedy i depresivní sídlištní prostředí. Bohužel musím konstatovat, že naši dabéři mají lepší hlasy než herci a české dialogy tomu nijak nepomáhají. Začátek prvního dílu byl skvěle působivý, ale příbeh nalajnovaný tak, že divák mohl jen sledovat a nebylo moc nad čím přemýšlet. I přesto, že to byl fádnější díl beze vtipu, tak je pořád lepší než některé jiné krimi. ()

gogos

Viděl jsem asi 3 díly a musím přiznat, že jsem vcelku příjmně překvapen. Při zjištění toho, že 95% českých seriálů současnosti jsou totální sračky musíme konstatovat, že asi jediné dva solidně koukatelné jsou Comeback a Kriminálka Anděl... ()

blackrain

Tenhle seriál jsem na jeho začátku uvítala s otevřenou náručí a s železnou pravidelností ho sledovala. Teď už tomu tak bohužel není. Nepochybuju o tom, že jsou jednotlivé případy inspirovány skutečnými událostmi. Takový seriál ze současnosti tu chyběl, ale přišel téměř s křížkem po funuse. Dávám raději přednost americkým kriminálkám, protože jsou takové živější. Kolem té policejní stanice, kde sídlí fiktivní kriminálka, jezdím 2x denně a pokaždé si na seriál vzpomenu. ()

Mikita

Ještě teď si pamatuju, když se tahle kriminálka objevila poprvé. A já oceňuju tu odvahu začít na tom našem malém českém plácku s něčím novým. Trochu jiný pohled na věc, americký look, akční kamera, výborný tón barev, perfektní detektivní práce, sehraný tým a všichni sympaťáci. Případy inspirované skutečností a navíc trocha akce. Perfektní. ()

rt12

Když se nudím a v bedně není nic tak mi ,,Kriminálka Anděl" většinou zpříjemní večer. Je to jedna z mála z rolí, kde snesu Stropnického, kterému jinak jeho huhňání nerozumím a hereckému projevu nefandím. Trochu mě šokoval až nezdravě vyhublej Taclík, který úplně změnil podobu a pro mně šmrnc. Příběhy jsou slušný průměr, který se vypaří z hlavy po vypnutí telky. ()

stration

Neurazilo mě to a čekal jsem podstatně větší katastrofu. Na naše poměry ne až tak špatný pokus o "kriminálku cosi kdesi". Scénář byl sice děravý, herci neměli celkem co hrát a pokusy se "zajímavou" kamerou mi občas připadaly úsměvné, ale čert to vem. Na příští díl se stejně podívám. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017