Kriminálka Anděl

TV spot 3
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (viac)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

honajz

1. sezóna: Jasně, technologicky to nemá na americké bratříčky. Ale scénáře nejsou hloupé, těch změn vůči divákům oproti běžné policejní praxi není až tolik, má to jemný humor, dobře vyprofilované charaktery kriminalistů, navíc každý díl šlape, jak má. Tohle dělá tým profíků a je radost se na seriál koukat. Určitě velkou roli hraje i to, že jde o remake, takže podruhé už tvůrci vynechali balast. - 2. sezóna: Nějak to jde dolů. Kde v 1. sezóně je humor, práce s detailem (a kávovar), to je zatím, co mám rozkoukané, zbytečně vážné, s řadou zbytečných keců (v 1. sezóně stačily dvě věty a bylo jasno) a jen vnějškově atraktivní. Postupně se to zlepší, jen díly dua Holomek-Pokorný jsou takové bez chuti a zápachu. Ještě že posléze scénáře psal Hudský, ten první díl od Viktorína Šulce byl vyloženě slabý. Pár dílů dosahuje kvalit první série (zhruba od 2x7 do 2x11), ale přesto mi první série přišla ucelenější a kompaktnější, vyhranější i co se detailů týče. ()

Ilicka

Nevím, zda se dá hodnotit po jednom jediném díle (1x05), ale na české poměry velmi slušná kriminálka. Svou nepatrnou výhodu sice spatřuji v tom, že CSI jsou pro mě jen tři bezvýznamná písmenka, proto nemůžu nadávat na vizuální vykrádačky, filtrové vychytávky, které jsou pro náš kraj velmi neobvyklé. A navíc si zde zahrál významný štěk v délce tří scén můj divadelní idol Honza Hájek. ()

Xeelee

Viděl jsem pátý díl a docela to ušlo. Vizuál pěknej a dokonce i kamera něco dělá. Musím se přiznat, že nemám rád fantasmagorické kriminálky jako Las Vegas nebo New York a všechny americké (až na poručíka Colomba) a německé (to je fakt děs!) kriminálky mi přijdou nezáživné a na jedno brdo pořád dokola to samé. Anděl je realističtější. Opravdu mě překvapila několikaminutová scéna, kde hrál nějakej tvrdej metal. Sice občas skřípou dialogy a pár herců prostě neumělo, ale asi se ještě na pár dílů podívám. Jen mě mrzí, že Nova použila scénář z velmi dobře hodnoceného slovenského seriálu Mesto tieňov a jedná se vlastně o remake, který až na herce dělají opět Slováci, stojící za Mestem tieňov. ()

Jenda

Naštěstí si tvůrci nehrajou na sérii CSI tolik, jak jsem čekal. Jinak souhlasím, že je v Československu značné množství herců, kteří by se na roli p. Stropnického hodili. ()

SLOTH

nejvice me bavi ze se tam vsichni mraci a tvari se smrtelne vazne a ze se snazi vypadat jako americky serial kamera je nekdy pekna to jo ale to je tak vse je to trapne trapne a stropnicky bohuzel to asi nemel byt nikdy herec ()

Ištván87

Je dost zvláštní, že se tenhle seriál povedl. Jasně, můžete namítat, že je to jen vykrádačka amerických kriminálek, ale přesto mě docela zaujalo, jak se s tím televize Nova popasovala. Rozhodně lepší, než sledovat zrůdnosti typu Ordinace nebo VKV. ()

ARI50

Opět naši zkouší udělat seriozní krimi seriál, ale vůbec neví co dělají teda mě to fakt nebralo nevím co tím chtěli ukázat a nebo dokázat ale fakt se to nedalo, ()

becki_tu

Že by se blýskalo na lepší časy na české seriálové scéně? Neříkám, že tvůrci tímto krimiseriálem objevili Ameriku, ale po prvním díle to zatím vypadá nadějně a sympaticky a rozhodně si nenechám ujít další díly. Inspirace některými zahraničními seriály je zde sice více než patrná patrná, ale pořád lepší, než zůstat u typicky nudné a zoufale neinvenční české seriálové filmařiny s unylými herci, pseudohudbou a nechutně statickou kamerou. ()

duklak2

Pro mě osobně celkem překvapení. Nikdy jsem nemusel kriminálky, ale tato se povedla. Když se podíváme na herecké obsazení, tak zjistíme, že někteří herci se na první pohled do tohoto seriálu nehodí. Zejména Michal Novotný, ale po zhlédnutí několika dílů musím uznat, že i on to celkem zvládá. I když nepůsobí tak sebejistě, jako např. v roli doktora v Ordinaci v růžové zahradě. Chválím atmosféru i takovou zajímavou "barevnost". Děje několika dílů jsou vskutku dobré a divák neodhadne pachatele, který zločin způsobil. Hodnotím lepšími třemi hvězdami. ()

prome odpad!

Viděn jeden díl, na další se opravdu dívat nebudu, hodnocení se vztahuje k němu a rozhodně nemůžu dát větší hodnocení. A Michal Novotný mi jako IT technik vůbec nepřipadá (dobrý s ním byly rozhovory ohledně seriálu- OPRAVDU VÍ O CO GO !!!) ()

Kimon

Děsnej akčňák, jak vystřiženej z německé akční Kobry 11. Ale proč? Opravdu se chceme na něco takového dívat? Jako filmoví tvůrci neznáme míru a nemáme cit pro flash obrazové digitální triky. Prostě všeho moc škodí. Režiséři jako malé děti, které se nemůžou nabažit nové digitální hračky. Zvuk nevyvážený, místy neslyšíš to herecké šuškání, místy akční zvukový řev spojený s digitálním obrazovým marastem. Opravdu se chceme na něco takového dívat? Viděl jsem několik málo dílů, a stačilo mi to k tomu, abych si udělal názor. Více ne, děkuji, nechci. Z 90% ubrat ty obrazové flashe, vyvážit zvuk, ... a byl by to slušný krimi seriál. Ale není. ()

Gwaihir

Na poměry české seriálové tvorby posledních let opravdu poměrně zdařilý počinek. Samozřejmě, s původními americkými seriály se srovnávat nedá, mimo jiné i proto, že v Praze se přeci jen neodehrávají tak divoké scény jako v Las Vegas a čeští kriminalisté vyznávají poněkud jiné metody a stále mají také trochu jiné možnosti než jejich američtí kolegové. 60% ()

BoPo odpad!

Kriminálka NOVA. Nie je to ani americké, ani české. Je to nepodarok korunovaný zlým výberom hercov a ich ešte horšími kreáciami. Martin Stropnický je tak rušivý element, že zabíja akúkoľvek nádej na vyššie hodnotenie. ()

Tommassi3

S typicky tuzemsky (ne)formálním křížkem po funuse, navíc s nedůsledností sobě vlastní.. A rozhodně i dalšími místními žánrově nefunkčními nešvary.. Po té novácké reklamní masáži obrovské zklamání, překvapivě však se stoupající kvalitou.. ()

Silence

"Já džus nepiju." Celá Praha trpí depresemi, všechny postavy jakoby se zrovna vrátili z pohřbu a my je bohužel musíme sledovat z nebezpečně blízké vzdálenosti.. znova a znova... modré obličeje... A filtr této barvy je také jediná věc, která odkazuje na předlohu, na které tenhle výtvor sprostě parazituje. CSI je totiž dynamická, napínavá, akční a zajímavá. Tedy vše, co tahle statická a nebezpečně pomalá ostuda postrádá. A není to jen větším rozpočtem nebo lepšími herci. Styděl by se i Martin Tomsa, kdyby si jeho jméno někdo takový bral do pusy. Nemám prostředky a kvality k tomu, abych alespoň důstojně napodobil to, co chci očividně napodobit? Tak to snad nedělám, ne? (Zhlédnuto celé) ()

moviesfan

Špatné to není, čekal jsem to mnohem horší. Díky tomu je to velké překvapení. Vcelku slušná detektivka, i když snaha o jistou nápodobu amerických kriminálek je znát. Přesto spokojenost. ()

Torision

Zdejší hodnocení mi příjde docela krutý. Jasný, je to vykrádačka, ale proč bych se tim měl kurva zabejvat, když mě to baví? Herci mi příjdou v pohodě, zápletky celkem zajímavý, zpracování s flashbackama a různejma kamerovejma vychytávkama se mi líbí. Dávám 4 hvězdy. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017