Kriminálka Anděl

TV spot 4
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (viac)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

Recenzie používateľa honajz k tomuto seriálu (15)

Kriminálka Anděl (2008)

1. sezóna: Jasně, technologicky to nemá na americké bratříčky. Ale scénáře nejsou hloupé, těch změn vůči divákům oproti běžné policejní praxi není až tolik, má to jemný humor, dobře vyprofilované charaktery kriminalistů, navíc každý díl šlape, jak má. Tohle dělá tým profíků a je radost se na seriál koukat. Určitě velkou roli hraje i to, že jde o remake, takže podruhé už tvůrci vynechali balast. - 2. sezóna: Nějak to jde dolů. Kde v 1. sezóně je humor, práce s detailem (a kávovar), to je zatím, co mám rozkoukané, zbytečně vážné, s řadou zbytečných keců (v 1. sezóně stačily dvě věty a bylo jasno) a jen vnějškově atraktivní. Postupně se to zlepší, jen díly dua Holomek-Pokorný jsou takové bez chuti a zápachu. Ještě že posléze scénáře psal Hudský, ten první díl od Viktorína Šulce byl vyloženě slabý. Pár dílů dosahuje kvalit první série (zhruba od 2x7 do 2x11), ale přesto mi první série přišla ucelenější a kompaktnější, vyhranější i co se detailů týče. ()

Deset tisíc procent (2023) (S05E01)

Co to herdek bylo? Původní kriminálka Anděl stála na jisté uvěřitelnosti, chemii mezi postavami a určitém nadhledu a vtipu. Tohle je vážné jak pr.del, kdo jsou ti dva nováčci, včetně Langoše, se ani nedozvíme, Gondík zcela postrádá charisma Stropnického, a celé je to vedené tak úmorně nezáživně (bez zaujetí tvůrců a herců) jako Specialisté, dokonce včetně pokusů o možného překvapivého pachatele těsně před koncem. A paní Dvořáková má něco s okem? Jo a při té přestřelce se policajti proč nekryli? ()

Střelec (2023) (S05E02)

Specialisté Reloaded. Fakt jen jiný mančaft, jinak to jede ve stejných kolejích, stejně blbě, stejně nezáživně, nudně a bez vtipu. A řeší se celospolečenské problémy i "problémy". ()

Narcis (2023) (S05E03)

Když já nevím. Mně to stále přijde od předchozích sérií unavené, násilně chtěné, jako by to natáčení nebavilo ani herce, ani štáb. Téma je sice zajímavé, ale podané naprosto laxně, bez napětí, gradace, prostě se jen skáče mezi podezřelými a na koho nakonec pešek ukáže, ten to je - stále jako ve Specialistech. Kde se v předchozích sériích postupovalo rok za krokem (a nechyběl humor a nadhled), tady se stopy objevují náhodně a celé je to upocené. A na konec dáme cliffhanger jak z amerického akčního seriálu a budeme doufat, že to český divák spolkne i s navijákem. A proč v tom hraje Gondík a proč takovouto roli, to je mi záhadou stále víc. ()

Krvavé kameny (2023) (S05E04)

Zajímavé téma, nudné zpracování. A do toho revenge příběh, který se asi potáhne celou touto sérií, se mstitelem ve Švehlíkově podání. Který teda nemá moc prostoru ani co hrát. ()

Známka (2023) (S05E05)

Jo, tak nakonec šlo o známku. Když jsem ženě řekl hned, jak se tam objeví podle mne pachatel/-ka, že to je on/ona, nevěřila mi, a ono jo. Nudný díl a konečné vysvětlení mi přišlo poněkud uhozené. Btw, mohl by někdo Taclíkovi oholit tu parodii na knír? ()

Zámek pro panenky (2023) (S05E06)

Konečně zajímavější a napínavý díl, který žel shazuje - nakolik ho mám docela v oblibě - Švehlík a jeho přehrávání niterných pocitů (scéna shledání s nevlastní dcerou je natočena značně amatérsky, až směšně), utahaná druhá polovina tohoto dílu a nemůžu si pomoct, ale i celý staff kriminálky, nejen tragický Gondík a "oholte-mu-ten-knír" Taclík, ale i Dvořáková hraje, jako by ji nutili pod pohrůžkou zastřelením, a o Hesovi raději nemluvit. Langmajer možná by to mohl táhnout, třeba hláškami, na tom staveništi to už už vypadalo nadějně, ale má málo prostoru a neujasněnou postavu. Jinak ale po delší době to není taková nuda, šeď a beztvarost bez humoru a nadhledu. Potěšilo mne po čase zase vidět "Horviho" z Comebacku. ()

Poklad ze záhrobí (2023) (S05E07)

Naprosto nereálné jednání "Ošklivky Katky", tedy zde manželky satorie, která místo toho, aby šla po prachách jak slepice po flusu, dělá jen zlou krev. Celé to pátrání tak nějak stojí na vodě. Třeba se divím, že těm pravým poldům nikdo z hledačů neřekl, že u nich už byli se ptát ti nepraví, a naopak. Řešení jen pomocí náhody a konec se záchranou v pravou chvíli jak z teleportujících se Specialistů. ()

Slídil (2023) (S05E08)

Poněkud temnější díl, kde mi přišlo, že se postavy chovají poněkud nelogicky, navíc to nebylo ani nějak excelentně zahrané. ()

Vykradač hrobů (2023) (S05E09)

Konečně po letech několik vtipů, dva povedené, už jsem se bál, že tvůrci na to vtipkování mezi postavami z předchozích sérií totálně zapomněli. Případ zajímavý, ale nedořešený (co se stalo s těmi okrádači z řad havranů?), a nejvíc mě štvalo to dělení na lepší lidi, a burany. Jako by nestačilo, že tak lidi dělí média a sociální sítě, rozumu navzdory. ()

Příběh ze ZOO (2023) (S05E10)

Až na to, že to bylo celé překombinované až hanba, herecky nestabilní a zvířata v zoo natočena jak v nějakém němém, černobílém filmu za použití dokumentárních záběrů (Trhák!), mi nápad přišel docela zajímavý. A opět se zde více věnuje soukromí vyšetřovatelů, což v předchozích řadách KA nebylo. ()

Případ Jidáš (2023) (S05E11)

Docela hezký vtip s tím obrazem Jidáše ("jako že ho kradl") a pár konečně špílců mezi policisty, ale ten případ mi přijde, že plave na vodě, a ani ten kostel neměl nějakou větší atmosféru, aby to působilo alespoň trochu tajemně. ()

Mrtvý pták (2023) (S05E12)

Kdyby to tak strašně, ale strašně nepřipomínalo jeden díl Specialistů, kde se pokusili otrávit nemlich stejně patoložku Malinkovou, možná by mě to i bavilo. ()

Bez hlavy (2023) (S05E14)

Zase díl bez humoru, který ze všeho nejvíc připomíná seriál Specialisté, což žel není žádná pochvala. Od Specialistů už to nepovedené guilty pleasure čekám, tady snad měli ambice vyšší jsem myslel. Dokonce tu hraje i ta holka, která ve Specialistech chodila s Přehazovačkou. Ale za moje oblíbené prostředí hospůdky Na tý louce zelený hvězdu přihodím. ()

Coura (2023) (S05E15)

Panoptikum klišé postav - hodné šlapky čistého srdce, zkažený miliardář, úplatný polda... A indicie, které poldům dojdou až za dva dny. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017