Málo známy fakt o Drakulovi: nie je len princom temnoty; je tiež vlastníkom Hotela Transylvania, luxusného päťhviezdičkového miesta, kde sa môžu svetové monštrá - Frankenstein a jeho nevesta, múmie, vlkodlaci, zombie, gremlini a veľa ďalších - dostať ďaleko od všetkých a byť len "sami sebou" v bezpečnom prostredí bez ľudí. Ale pre Drakulu existuje ešte ďaleko dôležitejší dôvod, prečo držať obyčajných smrteľníkov ďalej od Hotela Transylvania: aby ochránil Mavis, svojou milovanú násťročnú dcéru. Ako väčšina teenagerov aj Mavis chce opustiť hniezdo a preskúmavať veľký svet za hranicami hotela - a to je myšlienka, ktorá Drakulu skutočne desí! (TV Markíza)

Pavlínka9

Bavila jsem se od začátku do konce a může za to hlavně různorodost snímku. Ve filmu je tak obrovské množství "příšerek", že Vás pobaví jakýkoliv výstup, s kteroukoliv z nich :) Jen mě mrzí, že jsem film měla dlouho doma, ale podívala jsem se na něj až po roce. Je tam plno vtipných scén, které jsou nenásilné a záleží dost na tom, jak je hlavní "příšerka" předvedla. Je to dynamické a člověk se u filmu ani na chvilku nezastaví. Dost to drží výlevy "Draka", který tam několikrát "zařve" a vše se kolem zklidní :D :D Nedokážu říct, která scéna je nejlepší, jelikož to beru jako celek a proto nedokážu vybrat pouze nějaké :) Rozhodně doporučuji jak náctiletým, tak dospělým :) ()

Kmotr76

Opravdu milé překvapení. Svět monster je atraktivní a zábavný. Takže až na závěrečnou otravnou hudební sekvenci se to fakt dalo přežít. ()

Jazzzz

I fanoušek hororu a mrazivého chvění v zádech si chce občas oddechnout. Zalovil jsem mezi animáky posledních let a zjistil jsem, že bohužel je výběr značně omezen. Po Boomu, který přinesl Shrek, Doba Ledová a Walle nastala dlouhá odmlka. A tak jsem při hledání narazil na tento počin. A jsem velmi rád, že jsem tak učinil. Film není opět žádný extra super zázrak, ale rozhodně mi dal vše co jsem od něj čekal. Pobavil jsem se a odreagoval a dokonce měl i krapet z těch hororů, které mám tak rád :)... ()

venalce

Příliš klišoidní, příliš klišoidní. Člověk by skoro plakal na tím, jak mohl zůstat tak dobrý materiál nevyužít. Jediný bod k dobru dávám za ukázku přístupu současného člověka k monstrům. Ta část se jim fakt povedla. Ale zbytek je stokrát přežvýkaný příběh bez odchylky od obvyklého schématu. ()

VasaX

Docela dobrý animák se strašidelnou tématikou. Tedy, obsahující všemožná "strašidla", a ne že by byl strašidelný. Takže to máme velký hrad, který je vlastně hotel, a v něm víc strašidel a jiných podivných bytostí, než zvládneme spočítat. To by bylo, aby se s tímhle koktejlem netřepalo sem a tam a pokaždé nepadla nějaká hláška. To mi bohužel ale nestačí. Hotel je tím pádem takový průměrný animáč, který neurazí, ale ani nenadchne. Člověku tak ani nevadí tuctový český dabing. Ale co vadí, nebo by vadit mělo, jsou ty pekelné písničky, kterými se snaží místy tahle bubákovská srandička zaujmout. A obzvlášť v českém provedení působí hodně, hodně nuceně, nepatřičně a v podstatě mi kazily konzistenci mého filmového zážitku. Já nevím, jak se závěrečným doporučením... asi tak, že když se s Hotelem setkáte, tak se ta hodina a půl nějak odvine, a ani nebudete mít nutkání vypláchnout si oči octem. Ale pokud se rozhodnete míst toho třeba, co já vím, jít se psem na delší procházku podzimní barvitou přírodou, nic se nestane. Hotel Transylvania zmizí v temném koutu filmové historie, kam po právu patří. ()

finy_cz

Bezprostřední pocity z kina: Jednoznačně nejlepší jízda od Sony pictures animation (Zataženo, občas trakaře, Piráti!, Divoké vlny, Velká vánoční jízda, Šmoulové nebo Lovecká sezóna). Sice byl začátek dost hektický, a čím víc příšer do hotelu v Transylvánii přijelo, tím větší tam byl zmatek (už jsem ani nestíhal jezdit očima po plátně a zjišťovat, co která příšera dělá nebo jak všechny vypadají), ale věřím, že druhé, třetí a další shlédnutí budou jen lepší a lepší, a alespoň mi má co nabídnout i příště. Založení děje na tom, že otec se bojí o svou dceru a nechce ji pustit z domu není zrovna nejoriginálnější, ale způsob, jakým to řešil, byl zatím asi nejlepší, co jsem kdy viděl. Animace netopírků byla dokonalá. Smutná ,,psí" očka malého netopírka na začátku filmu mě rozesmála stejně tak jako hořící netopír honící letadlo. Nevím, jak to zní v originále, ale slyšet repovat Petra Rychlého mi přišlo komické samo o sobě, při představě, jak si to ,,dával" ve studiu do mikrofonu. Mínus bych dal za východ slunce, na který kouká upírka Mavis, trochu jsem nechápal, proč jí nehoří hlava? Za mě 5/5 (90%). ()

yeniczek

3428 nápadů napěchovaných do 91 minut.. Většina z nich je opravdu (myslím OPRAVDU) vtipná, ale je toho prostě MOC. Tak zběsilý a ukecaný animák jsem snad nikdy neviděl. Vlkodlak s dabingem Stevea Buscemi vládne. Nejdřív jsem nevěděl jak hodnotit, protože to neni rozhodně žádná animáková špička, ale po vtípku s jednou nejmenovanou upírskou ságou dám s klidem 4* :) ()

Mishqo

Zaujímavý koncept, ktorý ma zo začiatku veľmi upútal no v strednej pasáži som sa už začal celkom nudiť. Bolo tam strašne veľa postáv, z ktorých niektoré boli totálne zbytočné, iné nudili a len pár naozaj zaujalo. Avšak deti sa museli došťať od radosti (možno aj od strachu) pri tomto filme =D 7/10 ()

Danny F.

Rozhodně vtipný, milý a zajímavý animák. Klasický příběh o mladé lásce a šťastnému konci. Bylo fajn pozorovat známé hororové postavičky a jejich zábavné chování. 85% ()

Wade

Komediální animovaná jízda, která má perfektní tempo. Po celých 91 minut ani chvíli nenudil, protože co minuta to nejmíň jedna hláška. V Hotelu Transylvánie si každý najde nějaké své oblíbené strašidlo. Jeden z nejzábavnějších animovaných filmu. 98% ()

VanTom

Nezávazné blbnutí partičky monster na narozeninovém večírku, se spoustou nápadů a vtípků proměnlivé kvality, také však bez nějaké logiky nebo smysluplné zápletky. Vetchá kostřička děje se ohýbá podle momentální potřeby, veškeré vážněji míněné zvraty moc nefungují a změny názorů a nálad postav se dějí lusknutím prsty. Takže nejenom kvůli generickému vizuálu nevybočuje Transylvánský hotel z průměru. ()

Sany33

Asi nie každému môže tento animák hrať do noty. U mňa však vystihol tú pravú chvíľu aby som sa zasmial aj zamyslel nad zmyslom vytvorenia niečoho podobného. Celkom dobré hlášky striedali hluché miesta, ktoré však boli potrebné pre finálne rozuzlenie s pointou. Tak, že celkovo to hodnotím dosť kladne 78%. ()

Palvinie

Tak to byl ten nejvíc hustoprďácký animák, jaký jsem kdy viděla! Rozhodně nehrozí, že bych si ho nepustila alespoň jednou týdně, protože tolik srandy v 91ti minutách, to prostě jen tak neseženete. A ta párty na konci, čuměla jsem, jak to Dracula umí rozjet. No prostě peckovní zážitek! ()

hroubek

Nebylo to vůbec špatné. Jasně asi by se z toho dalo vytáhnout víc, a taky si mohly trochu lépe pohrát s hororovými legendami, ale ve výsledku je to příjemný animovaný film, který fakt neurazí a nenudí. Animace je pěkná, film má spád a gagy nejsou nejhorší. Zamrzí, že se mohlo trochu více cílit na starší diváky, přesto bych zrovna tohle neviděl jako největší nedostatek. Hotel Transylvánie je zábavný animák, který pobaví, neurazí a dospělý u něho může zkusit kolik uhádne hororových monster. ()

Imune

No, bohužel jsem viděl jen s dabingem, ale to se dalo překousnout. Každopádně podobných dětinsky vtipných záležitostí už bylo docela dost a ztrácí to svoje kouzlo. Nápad každopádně suprovej, ale musím dát hvězdu dolů za ne příliš dokonalej příběh, a jak už jsem říkal, taky za (ne)originalitu. Jinak jako oddechovku doporučuju. 60% ()

Master19

Ale jo, mě to bavilo. Nejvíc se mi líbil ten paradox, že hnusáci příšerňáci se vlastně lidí bojí vic, než my jich. :-) Ústřední trojice je k sežrání (teď nemyslím doslovně) a přes víceméně nulový příběh se divák nenudí. ()

lykan9

Vyvedená pohádka, která sice nepřinesla nic nového, ale dokáže posloužit jako skvělé zabavení dětí a dospělí se u ní také často pobaví. Jinak čím častěji pohádku vidím, tím ji mám raději. ()

Avari.73

Překvapilo mě, jak vtipný je tento animák. Nic jsem nečekal a přitom dostal slušnou zábavu s několika luxusníma vtipama. O to víc mrzí nevyužitý potenciál (hlavní dívčí postava je sympatická, ale dál se to nedostane - chybí emoce, emoce a zase emoce), především ta hollywoodská šablona pro animáky už mi leze krkem. Proto nemohu dát víc jak čtyři hvězdy. Když kouknu na takovou Arriettu, tak ta je ve všech směrech dál a dokáže ve mně probudit silnou přitažlivost k postavám. Ani nepamatuji, kdy jsem naposledy u hollywoodského animáku něco cítil, krom ztřeštěného humoru. 7/10 ()

drackula

Svieže, milé a vtipné. Pre mňa najlepší animák aký som v poslednej dobe videl. Potenciál horrorových postáv bol využitý na maximum a v záplave podobne tematicky ladených animákov poslednej doby má Hotel Transylvania značný náskok ! 100% ()

Johnny Depp bude neviditelný

Johnny Depp bude neviditelný

11.02.2016

Universal to s filmovým vesmírem s klasickými monstry myslí vážně. Mumii už se upsal Tom Cruise, do Frankensteinovy nevěsty je lákána Angelina Jolie a Aaron Guzikowski (Zmizení) píše nového Vlkodlaka… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

14.01.2013

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (viac)