Mladý tučniak Cody Maverick, začínajúci surfer, sa chystá na prvý profesionálny pretek. Cody, prenasledovaný filmovým štábom, ktorý má dokumentovať jeho zážitky, opúšťa rodinu a rodný kraj v Antarktíde, aby sa na ostrove Pin-Guí zúčastnil surferského memoriálu Big Z. Cestou sa stretáva so surferom Kuraťom Joeim, známym propagátorom surfovania Reggiem Belafontem, hľadačom surferských talentov Mikem Abromowitzem a nadšenou záchranárkou Lani. Cody je presvedčený, že víťazstvom získa vytúžený obdiv a úctu, ale keď sa náhodou stretne so starým, odpísaným surferom, začne chápať, čo je skutočne dôležité a že ozajstným víťazom nie je vždy len ten, kto dorazí do cieľa ako prvý. (TV Markíza)

Isherwood

Výborný námět, který si utahuje ze zavedených postupů (i klišé) sportovních dokumentů, nakonec tvůrci přetavili v to, co se dá nazvat ‚těžká pohoda‘. Že se zde tradičně uvědomují vlastní možnosti a schopnosti nevadí, hlasové charisma zúčastněných tomu dává neskutečnou šťávu, která je korunována skvělou animací. Zatraceně fajnová hodina a půl. ()

tron

„Ale o čom teda boli všetky tie heslá o ´nikdy sa nevzdávaj?´a „choď si vlastnou cestou´?!“ – „No tak tom sa vzdal. To je moja cesta.“ Má sa za to, že česť výnimkám (SHREK, ZA PLOTOM) dokáže robiť kvalitné animované filmy už iba Pixar. A má sa za to logicky, pretože naozaj len toto štúdio má neprerušenú čiaru výborných rodinných filmov. Napriek tomu sa občas objaví na horizonte výnimka a DIVOKÉ VLNY sú jednou takou. Snímka (inšpirovaná nedocenenou melodrámou LEGENDY Z DOGTOWNU) je vtipná sama osebe už z princípu, pretože formou dokumentárnej snímky líči život pinguina milujúceho vodné športy. Snímka má svižné dialógy, vtipné scény, ktoré sú predstavte si vtipné, podarené podporné postavičky (trio mini pinguinov, extra pošahaný kohút), animácia je výborná a takí Jeff Bridges a Zooey Deschanelová dokazujú, že sú takí kvalitní herci, že sa nestratia ani vo filme, ktorému prepožičajú „len“ svoje hlasy. ()

TheDarKnig

zajimavy stylem natoceny animak z prostredi tucnaciho surfingu... Taky si rikate, WTF? Ano je to trochu padle na hlavu, ale v animacich se prece neresi takove drobnosti, tam jde jen o fantazii a zabavu. A te je tady az dost.. A nejlepsi na tom je, ze to neni podano takovym detskym typickym zpusobem, ale docela chytre, vyjimecne a zajimave. Udelat animak stylem dokumentu, ci sportovniho prenosu a vubec animak, ktery ukazuje primo do zakulisi surfingu, byl velmi inovativni napad a ackove obsazeni dabingu jen potvrzuje, ze to nezaujalo jen mne.. Ovsem je to jasne i pro deti, takze se nebojte podivat se i s nimi, nektere akcni sceny, zabavne vtipky ci dialogy vas i je poslou do kolen.. V posledni dobe uz druhy dobry tucnanci animak, to beru.. Jen tenhle je narozdil od Happy Feet diky polidsteni tucnaku jeste vice lidem blizky a nesklouzava tak casto do takove klisovistosi a snahy byt skvely za kazdou cenu.. ()

imf

Moje vrozená nenávist vůči tučňákům opět dočasně umlčena (naposledy se tak stalo u Madagaskaru). Surfovat ti kluci umí a v Sony navíc všem ukázali, že i po letech renderovaných sázek na jistotu lze najít postranní uličky a trochu zatopit pod kotlem. Shiovi už nestačí člověčí holky a loví tučňačky. Ten kluk je k nezastavení. :) (70%) ()

Ainy

Tohle je jeden z animáků, na které se dobře dívá. Je to natočeno netypicky z pohledu novinářské reportáže a jsou v něm uvedeny opravdu pěkné a chytlavé songy. A ta jejich vystříhaná černá srst do různých ornamentů nebo to je tetování(?) netuším, ale je to hustýýý. Jo a to kuře teda nevypadá jako kuře ale jako dospělejší jedinec, tudíž jako kohout, který se stal mým oblíbencem díky neustále dobré a vysmáté náladě ;-) ()

• Animátor Peter Nash pracujíci na postavičce Codyho si doma nahrával sám sebe na kameru, když četl scénář, aby vyzkoušel různou mimiku obličeje při jednotlivých replikách. (zigot7)
  • Herci byli při dabování podněcováni k improvizaci, pokud tomu příslušná scéna nahrávala. (HellFire)
  • Každý z hrdinů získal svůj charakteristický surfařský styl od skutečných jezdců, Cody od osminásobného mistra světa Kellyho Slatera a Big Z od průkopníka Grega Nolla. (zigot7)

Comeback sympaťáka Yogiho

Comeback sympaťáka Yogiho

05.10.2008

Yogiho má každý rád. Neříkejte, že ne. Pohodový medvěd s kloboučkem a kravatou žije v Jellystonském parku a jeho jedinou starostí je ukrást nějaký ten piknikový košík s jídlem a nenechat se u toho… (viac)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (viac)

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara

24.01.2008

Více překvapení než filmoví kritici od Zlatých globů nám letos se svými nominacemi přinesli Akademici, tedy filmoví tvůrci působící v USA. Přehled filmů nominovaných na Oscara nicméně odpovídá jejich… (viac)