Animovaná rodinná komédia vo formáte 3D konečne odhaľuje neuveriteľnú odpoveď na doposiaľ nezodpovedanú otázku každého dieťaťa: Ako dokáže Santa doručiť darčeky všetkým deťom na svete za jedinú noc? Odpoveď: Santova rozveseľujúca a dobre prešpekulovaná akcia, ktorú ukrýva pod Severným pólom je v plnom prúde. Avšak základom filmu je príbeh rodiny v znamení vianočnej klasiky - rodina v štádiu komickej nefunkčnosti a málo pravdepodobný hrdina Arthur s naliehavým poslaním, ktoré musí byť dokončené na Vianoce ešte pred tým, než začne svitať. (TV Markíza)

M.i.k.e

to co Aardmanům chybělo v technicky dokonalé grafice jako má Pixar,to vždy dokázali dohnat ihromnou spoustou dobrých nápadů a skvělých vtipů,ze kterých hravost jen čišela.Arthur Christmas je žel bohu někde na půli cesty.Animace je plně dostačující,ale příběh je natolik prostý,že díry které by logicky vznikaly dohání přílišnou zběsilostí a za mě by platilo že méně je někdy více.Navíc nechybí potřebná vánoční moralitka a co je pro mě možná největším zklamáním - ubylo tradičního Aardmanovské humoru a momentů kdy jsem se opravdu zasmál bylo tentokrát jen pár.Škoda...60% ()

majo25

Arthur zachaňuje Vianoce alebo ďalšie bláznivé vianočné dobrodružstvo (samozrejme ďalšie ''mission impossible''), ktoré sa snaží vysvetliť ako to chodí na Severnom póle svojským spôsobom. Animácia je sympatická, ale ničím veľmi nenadchne, prosto bežný štandart. Príbeh zasa nedáva uzdu fantázii a tá sa rozpína na všetky svetové strany. Humor je však iba prvoplánový a plný slabých gagov a taktiež je ho pomenej, teda nič pre dospelejšie publikum. Aj preto radím snímok medzi to slabšie, čo Sony Pictures Animation vyprodukovalo. ()

hous.enka

S ohledem na to, jak tragicky většinou animované filmy s vánoční tematikou dopadají (Barbie Vánoce a spol.), jsem s Velkou vánoční jízdou spokojená. Ano, všichni Santovi jsou dost divní a vlastně kromě babči nesympatičtí, ale celé to dobrodružství o nedodaném dárku je akční, veselé a vánoční. A já jsem při tomhle filmu vánočně cítila. Jo a ta skřítka-balička byla výborná: "tři lepítka a zabalím cokoli" se povedlo. ()

katuska138

Kdybych měla něco na téhle víceméně obyčejné vánoční pohádce vyzdvihnout, rozhodně by to byl senilní děda. Ten chlápek mě opravdu hodně bavil. Příběh stál sice za tu hnusnou bačkoru, co nosil Arthur a vůbec ničím nepřekvapil, ale v rámci vánoční nálady a sentimentu ho nemůžu úplně odsoudit, ale jen dál radostně ujídat cukroví a culit se na vše okolo. ()

O.Peta

Taková animovaná Mission Impossible. Přijde mi nelogický, aby byl takový problém za dvě hodiny doručit jeden zapomenutý dárek, když musí Santa za jednu noc oběhnout celej svět. Ale co se budu v pohádce zabývat logikou. Arthurova dobrodružná jízda se stoletým dědkem má něco do sebe, ale nejlíp bude fungovat v období Vánoc. Po měsíci, kdy už ta atmosféra není, je zážitek trochu menší. Zatím 3 hvězdy s potenciálem, že při nějakých dalších Vánocích může jít i na tu čtvrtou. 65% ()

• Herec, mluvící dědečka (Bill Nighy), je stejně starý (ročník 1949) jako herec mluvící jeho syna (Jim Broadbent) a pouze o deset let starší než herec, mluvící jeho vnuka Stevea (Hugh Laurie). (DellEthing)
  • Deti, ktorým sú doručené darčeky ako prvým, majú v izbe plagát k filmu Lovecká sezóna (2006). (toi-toi)
  • Peter Bayhem, ktorý napísal scenár k filmu, pracoval v tom istom roku aj na ďalšej snímke, ktorej názov obsahuje mužské meno Arthur, konkrétne komédii Arthur (2011). (toi-toi)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)