Život v idylickej šmolkovskej dedinke by mohol byť taký krásny pokojný, keby... Keby neexistoval prešibaný, podlý a zákerný čarodejník Gargamel (Hank Azaria), ktorý už celú večnosť prahne po zázračnej esencii malých modrých mužíčkov, ktorých z celej duše nenávidí! Preto asi veľmi neprekvapí, že jedného dňa na úteku pred týmto neodbytným a mimoriadne otravným nepriateľom dôjde k nečakanému zvratu, ktorý celý šmolkovský svet obráti hore nohami – tatko Šmolko, Šmolinka a celkom slušná skupinka ich ďalších šmolmodrých príbuzných sa totiž cez magickú časopriestorovú bránu zrazu ocitne... Uprostred legendárneho Central Parku v samom srdci súčasného New Yorku! No a v takejto šmolsituácii je samozrejme každá rada šmoldrahá – nedobrovoľní šmolstroskotanci sa totiž nielenže musia nejako naučiť v tomto vskutku šmolčudnom ľudskom svete žiť a prežiť, ale tiež sa zo všetkých šmolsíl pokúsiť čo možno najšmolrýchlejšie a najšmolbezpečnejšie opäť dostať domov! A to bude možné len a len šmolvtedy, keď všetci budú ťahať za rovnaký šmolpovraz. (TV Markíza)

MMR

Tak vám popíšu svůj dnešní den. Ráno mi zašmoulil budík a já šmoulnul z postele. Pak jsem si na sebe ušmoulil věci a šmoulil si to na autobusovou zastávku. Řidič mě odšmoulil do Hradce Králové a tam jsem šmoulil po městě. Ve stánku jsem si nechal ušmoulit párek v rohlíku. Pak jsem šmoulil sem a tam. Mezitím jsem si to odšmoulil do kina. Z kina jsem si pak šmoulil na vlak a vlakem šmoulil zpátky domů. Teď tady šmoulim na internetu a u toho šmoulim večeři. Ano, ano, poznali jste správně, Šmoula MMR byl dnes v kině na šmoulíkách =) ()

teutates

Snažíl som sa "toto" nekomentovať... no nesúhlasím s kecami, ktoré tu čítam. Znesiteľné, zábavne ba dokonca poučné?! aáa (zdesený výkrik do tmy), môj skromný názor - absolutné zbytočné, chápem nadšenie detského publika, pretože som na tomto taktiež vyrastal (čoš nechapem) no Šmolkovia v 3D filme?! Ozaj? celkový dojem 3/10. V hodnotení prevláda nostalgia a pár úsmevov za výstup Gargamela. ()

Earl_23

Pro děti moc povedené, pro nás starší diváky příjemný film na nedělní pochmurné odpoledne. Šmoulové sice dějově moc neoplývají, jinak se na ně ale kouká hezky. Animace jsou prostě nádherné a Neil Patrick Harris tomu všemu dodává šmrnc. Bohužel jsem viděl s českým dabingem, který nebyl nic moc, jinak se ale jedná o povedenou záležitost. Hodnocení 60% Šmoulům zcela sluší. ()

MM_Ramone

"Šmolkovia" boli v osemdesiatých rokoch minulého storočia veľmi populárni. Deti ich milovali. Bol to doslova fenomém. Postupne sa na nich pomaly už zabudlo. Až v roku 2011 ich vzkriesil celovečerným kino filmom režisér Raja Gosnell. Kombinácia animovaných postavičiek a klasického hraného filmu bol dobrý nápad. Prienik šiestich modrých šmolkov do reálneho sveta, priamo do New Yorku, bol zábavný. Najmä keď mali v pätách zlého čarodejníka Gargamela s jeho kocúrom Azraelom a pomáhal im sympatický Neil Patrick Harris. **** ()

becki_tu

Snesitelnější, než jsem čekal. Šmoulové jsou roztomilí, hlavní herecká dvojice fajn (vzhledem k seriálové popularitě), ale záporák Gargamel, kterého si viditelně užil Hank Azaria, je pro mě paradoxně nejlepší postavou filmu. Animovaná dětská klasika se tak dočkala slušného digitálně-hraného zpracování, které nejvíc ocení především ta nejmladší generace a ta o něco málo starší si nostalgicky připomene hodiny ztrávené nad komiksy nebo u televizní obrazovky. ()

• V každom zábere filmu je niečo vo farbách šmolkovej modrej. Košeľa, kravata, odraz v aute, oči, či taška náhodného okoloidúceho. (giaruj)
  • Muž, který "ubytuje" Šmouly, se jmenuje Patrick, tedy stejně jako jeho dabér Neil Patrick Harris. (cze.Oi)
  • Prvý film o Šmolkoch s názvom Les aventures des Schtroumpfs mal premiéru v roku 1965, bol čiernobiely a skladal sa z piatich krátkych príbehov. (pista_baci7)

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (viac)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (viac)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (viac)