Usilovný vynálezca Flint Lockwood je tak trochu zvláštny génius, ktorý je zodpovedný za jedno z najbizarnejších zariadení, aké kedy vznikli. Ale napriek tomu, že všetky jeho vynálezy, od topánok v spreji až po prekladač opičích myšlienok boli úplnou katastrofou, Flint je odhodlaný vytvoriť niečo, čo ľudí poteší. Keď jeho najnovší vynález, stroj na premenu vody na jedlo, nešťastnou náhodou zničí námestie a vystrelí do neba, domnieva sa, že s jeho kariérou vynálezcu je koniec. Pokiaľ sa nestane niečo neuveriteľné - z neba začnú padať cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jedlová prehánka je okamžite obrovský hit a Flint nadviaže priateľstvo s televíznou rosničkou, ktorá do mesta prichádza, aby urobila reportáž o tom, čo sama označuje za najvýznamnejší meteorologický fenomén dejín. Keď ale nenásytní ľudia začnú požadovať viac jedla, začne sa stroj správať nepredvídateľne a vypúšťať na mesto špagetové tornáda a obrie karbonátky. Ak nemá mesto skončiť pod lavínou želé a zavalené melónmi, je na Flintovi a Sam, aby spoločnými silami stroj zastavili a dali všetko do poriadku. (TV Markíza)

Dever

Soundtrack Mark Mothersbaugh: 1. Raining Sunshine - Miranda Cosgrove ,2. Swallow Falls ,3. Introducing Flint ,4. The Latest Invention ,5. The Mayor/Earl Warns Flint ,6. Sam's Big Break ,7. Powering Up ,8. Failure Again ,9. Meatier Shower ,10. A Father's Love ,11. Ice Cream Wonderland ,12. Snowball! ,13. The Mayor's Big Plan ,14. Activation And The Jello Dome ,15. Sam and Flint Bond ,16. Doubting Dad/Mutations ,17. The Spaghetti Twister ,18. Aftermath ,19. Flint's Determination ,20. The Food Storm ,21. The Mission Begins ,22. Outside The Meatball ,23. Inside The Meatball ,24. Earl Takes Charge ,25. Sentient Chickens ,26. Worldwide Chaos ,27. Anaphylactic Love ,28. Attack Of The Gummy Bears ,29. Here's The Cheese ,30. The Heart of the Meatball ,31. Spray-On Triumph ,32. Flint Returns ,33. Sunshine, Lollipops and Rainbows - Lesley Gore , ()

3DD!3

Sympatická pohádka s ulítlým nápadem a neskutečnou dávkou invence. Z nebe padající jídlo by sice technickým službám nadělalo spoustu vrásek, ale stejně by to bylo prima. Hlavní hrdina je magor, kterému by neměli svěřit ani opravu televize a hlavní záporak obézní městský zastupitel. Lord s Millerem valí. ()

Silence

Nejmladší přírůstek do rodinky Sony Pictures Animation nezapře svůj původ a po svém starším surfujícím bratříčkovy zdědil originalitu, hravost, vtip i chytlavé osobní písně. Ani tak nevadí, že nepobral tolik rozumu, spíše zamrzí, že rodiče nebyli přísnější a nevedli výchovu pevnější rukou, pak by snad jejich potomek nebyl často až otravně hyperaktivní a zbytečně dětinský a rozmazlený. Takhle se celkem bojím o jeho budoucnost. O tuhle rodinku ale zase takový strach nemám, ještě od ní uvidíme věci! 6/10 ()

robbiee

[imdb: 7.3/10] | me: Inovatívne, čo sa nápadu týka, ale príliš jednoduché. Samotná myšlienka je fakt zaujimavá a veru, že tu taká rozprávka ešte nebola, ale to je všetko. Dej nemá prudké tempo a celý je postavený na jednej myšlienke (hoci zaujímavej, ale jednej jedinej) a množstve ponaučení pre deťúrence. Je to milá rozprávočka, ktorá neurazí, miestami príjemne prekvapí a celkovo nenudí. Posledná tretina má slušné tempo a pár veľmi vtipných miest a tak zanechá celkový fajn dojem. Taká relaxovka. (3 a pol *) ()

Oskar

Kdysi jsem náhodně narazil na jakýsi televizní pořad, v němž Otto Wichterle, vynálezce kontaktních čoček, velice rozumně a zaníceně mluvil o všech výhodách svého objevu a celou dobu měl na očích brýle. Stejný pocit bezděčného paradoxu mám i z Trakařů. Je znát, že se podobně jako třeba VALL-I snaží dětem podprahově sdělit něco o zhoubné spirále nenažranosti a ideje "koláčů bez práce". Vnější stránka filmu je přitom tak přeplácaná, eklektická a tak blaženě mlaská nad četnými atrakcemi 3D animace (a pravděpodobně i 3D efektů v kině, ale já znám jen DVD), že jakýkoli pokus o nějaké sdělení dokonale zazdí. Zjištění, že film vychází z dětské knihy z roku 1978, doby, kdy byly podobné vymoženosti hudbou daleké budoucnosti, vnáší do věci více světla. Kdyby se film na odkaz předlohy, s kterým má zjevně problém, bezcitně vykašlal a byl opravdu jen orgiemi gagů, vlastně by se mi líbil víc. Být ale po každém skvělém nápadu (skákací hrad z želé, útoky pečených kuřat nebo gumových medvídků) zas a znovu konfrontován s tou nejlacinější rétorikou "kritiky konzumu" a adorací "skutečných lidských hodnot" (postava otce a vedlejší motiv hysterického policajta a jeho synka) je otravné a působí to pokrytečtěji než v jiných zběsilých animácích. Jako by Otto Wichterle s plnou pusou kuřat z KFC hovořil o přednostech vegetariánské stravy. ;-) 60% ()

• Vnější vzhled Flintovy (Bill Hader) laboratoře je vymodelován podle Wardenclyffe Tower, která sloužila Nikolu Teslovi jako laboratoř pro experimenty s bezdrátovým přenosem. (HellFire)
  • Kniha Judi Barrett z roku 1978 "Cloudy with a Chance of Meatballs" byla ve Spojených státech zvolena mezi nejlepších 100 obrázkových knih pro děti. (chelseaman22)
  • Celosvětová premiéra proběhla 12. září 2009 v Los Angeles. (Varan)

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (viac)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (viac)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky

18.01.2010

Kvalitní lidová zábava a boj za ekologii porážejí „vážné umění“ – tak by se daly shrnout výsledky hlavních kategorií Zlatých Globů. Všechny finanční kino-rekordy bořící Avatar se stal nejlepším… (viac)