Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

GOREGASM

Malinová záležitost od A do Z. Téměř urážlivý scénář, který řadu herců modeluje do retardované podoby, skutečně bortí veškerá kvalitativní i obsahová tabu a použít v příběhu, jehož základem je řecká mytologie, slovo bitch, je už skutečně na provaz. Uchopení ze strany Louise Leterriera, nám vše již tradičně lživě naservírovalo v podobě adrenalinového traileru, o jehož náboji si může jakákoliv scéna nechat jen zdát. Francouzský prznitel nabídne absolutně nezvládnutý a rozpočtem mrhající vizuál, který popírá i v rámci tématu akceptovatelnou logiku a při většině akčních scén je divákovi vcelku šumák, co se nevýraznému Worthingtonovi a jeho nesourodé a neschopné partě přihodí. Umělecký dojem snímku je skutečně nulový a ve srovnání s tématicky spřízněnými Immortals, kteří taktéž neoplývali silnou story, ale nabídli silný tvůrčí vklad Tarsema, dostává selhání Leterriera ještě hlubší význam. 20% ()

jirkis

Skvělý vizuál, známý herci a slušný soudtrack. Velice slušné předpoklady pro něco velkého. Výsledek je příjemné odreagování a vše ostatní...Pár chyb se tu najde, ale o žádný špatný film se rozhodně nejedná. Souboj se mi líbí více, než Hněv! /65%/ ()

BeranSon

Zase tak nejhorší bída, jak často slýchám, to není. Jako remake kultovního souboje titánů to postačí. Scénář je snesitelnější než se zdá a režie taky není odbitá. Herci hrají tak jak musí, což znamená že zahrají základ, ale vůbec ho neobohatí. Sam Worthington je celkem působivá a zvláštní volba mladého Persea a zdá se mi vskutku moudrá. Gemmě to ve filmu neuvěřitelně sluší a díky tomu jsem dal taky nějaké to plus.- 7/10 - ()

MickeyStuma

Remake legendární klasiky nedopadl zase až tak špatně. Původní film svojí vizualizací působil jako z řeckých legend, zato nové zpracování je ryze čisté fantasy. Tvůrci se vyvarovali nudného počátečního klišé a tak jde příběh ihned k věci. Ani tu není tolik změn oproti originálu. Vlastně jde o takové zmodernizování. Vadí mi však absence plechové sovy, která původně působila v ději, jako humorná vložka. Je to ohromná škoda. Odlehčilo by to trochu temnou atmosféru. A ta se tu drží dle současného standartu. O napětí a efektní souboje není nouze. Je jich tolik, že převyšují samotné vyprávění. Kdo má rád původní snímek, toto remake ho nikterak nenadchne. Pro ostatní přijatelné, pro fanoušky fantasy dobrý film. ()

helloween93

Bohapustá vykrádačka původních titánů obohacená digitálními efekty. To z filmu činí blockbuster, který je zvenčí úchvatný a přitom obsahově prázdný. 2* ()

Heavyman

Banda hezounů s nalepenejma fousama a potřená krémem vraždí diginální monstra a digitální monstra vraždí je. Púvodní film má neopakovatelné kouzlo...tohle jen triky a Liama Neesona. ()

Wallis3

Já tomuhle akčňáckýmu rýmejku prostě nemůžu přijít na chuť. Spousta digitálních přeplácanin, a když to alespoň trošku vypadalo, tak ta medúza teda vůbec. No, za mě bleeee ()

anatheman

Tak toto byl vskutku náročný filmový zážitek. Moje očekávání byla samozřejmě skeptická, ale přesto jsem se do sledování tohoto filmu vrhnul. Mojí hlavní motivací bylo především herecké obsazení a to, že jsem vcelku fanouškem původní klasiky z roku 1981. Již předesílám, že úvodní hodina je naprosto tragická. Člověk si okamžitě na začátku řekne, když uvidí theogonii zobrazovanou v galaktických barvách, že alespoň vizuálně bude film obstojný. Jenomže následuje přelet mezi podivně vyhlížející antickou architekturou a nastávají první pochyby, které svůj vrchol zažijí při návštěvě naprosto kýčovitě vyhlížejícího Olympu (hlavně ta mračná podlaha). Při úvodním vyprávění divák doufá, že dialogy budou taktéž alespoň obstojné. Bohužel okamžitě při prvním setkání s dětským Perseem nastane hluboké zklamání (a to nemluvím o veškerých promluvách v Argu). Tak alespoň tento guláš od Babici zachrání ingredience v podobě proklamovaných a slovutných herců. Ehm… ne tak docela. Ačkoliv ve filmu hrají taková zvučná jména, která řadím mezi svá nejoblíbenější, často jsem si kladl otázku, jestli to všechno všichni myslí vážně. A to je opravu na pováženou. Také trochu lituji toho, že jsem tento Souboj titánů neviděl s českým dabingem, jelikož ta angličtina tady byla opravdu nehorázně příšerná. Slyšet irského Dia a řadu neanglických herců s jejich akcenty představuje nezapomenutelný zážitek pro divákovy uši. Také jsem se celkem těšil na Fiennesova Háda, ale na něj jsem si musel dlouho zvykat, jelikož na mě spíše působil jako těžký astmatik než jako obávaný vládce podsvětí. Ale nutno říct, že v půlce stopáže nastává zlom a film se stává přinejmenším průměrným a snesitelným. Možná tomu pomohlo to pivko, co jsem vstřebal. Také navzdory všem negativům působí celý snímek zábavně, byť jeho zábavnost pramení především nechtěně ze všech možných filmových nedostatků. Také se dá říci, že i akce je vcelku obstojná. Stejně jako soundtrack. Potěšila i mechanická sovička coby odkaz na dávnou klasiku. No a džinové vypadající jako Haradští z LOTRa a světelný meč vymalují přinejmenším úsměv na tváři. Ocenit se dá i ta skutečnost, že navzdory (ve své podstatě „díky“) přítomnosti herců ze všech koutů Evropy se tvůrci nesnažili vytvořit z bájného Řecka kosmopolitní paletu všech barev (zdravím autory Thora). ()

Rathalos

Tak toto sa neda ani porovnat s klasikou z roku 1981,nehovorim,ze je to zle,ale ani dobre,ani vyborne herecke obsadenie nepomohlo,ale za snahu davam 3 hviezdicky...:-) ()

Smidak

Očekávání veliké jako Kraken, ale ne zcela tak ukojeno. Nevím, zda to bylo tou 3D projekcí či Samem Worthingtonem, ale film jsem si musel vnitře přirovnávat k Avataru a bohužel pro Clash Of The Titans to po celou dobu vyznívalo lépe pro Avatar. Neustále jsem měl pocit, že tomu "něco chybí" a čekal jsem čekal, až mě to zařízne do sedačky jako právě Avatar, ale nestalo se. Každopádně jako podzimní blockbuster v Sydney to nezklamalo, Sam se mi líbí čím dál tim víc, do Gemmy Arterton jsem se bezmezně zamiloval a Ralph Fiennes společně s Liamem Neesonem odehráli svojí "klasiku". 59%. ()

towstit

Potešila ma hudba na konci, potešil ma vizuál podsvetia a akčné scény. Nepotešilo ma ale to, že práve súboj titánov je typický americký film bez štipky duše. Originál radšej ani nebudem prirovnávať a k hercom sa radšej ani nechcem vyjadrovať. Mňa takéto typy filmov bavia nadmieru, a preto dávam 3 hviezdy, ale skutočne sa nebudem čudovať ak tomuto "skvostu" dá niekto odpad. ()

bif

Die na nebi, kdyby o mě natočil někdo, takhle hroznej film, tak bych jeho město nechal zničit minimálně Krakenem! Souboj titánů je nezáživný guláš, bez jakéhokoli nápadu, příšerným střihem a scénářem, který někomu vylezl z pr*ele. ()

Spiz

Jeden velkej FAIL. * - soundtrack, * - Zeus a Hades, * - Vlastně ani nevim asi ze soucitu. Černej pegas ? :D To mě rozesmálo asi nejvíc xD ()

..Anya

Po tomto shlédnutí, kdybych mohla, přidala bych originálu hvězdičku navíc - ale bohužel 6 hvězdiček je na ČSFD těžký nadstandard:) V poslední době čím dál víc začínám mít silný odpor ke komerčním záležitostem na míru šitým pro masivního všekonzumního diváka. Jakoby počítačové zpracování a drsné souboje (ze kterých jsem zde viděla pouze létající šmouhy netušíc, kdo zrovna vede, namísto propracovaných bitek) byly dneska všechno - přibije vás to k sedadlu, víc platící divák přece nepotřebuje. Hned patetický začátek silně negující Pána prstenů se mi v dežavi vrátil ještě dvakrát (Haradští versus jezdi na štírech a shodnutí se společenstva na další společné cestě, wtf???). Mě nedobře koukatelný mariňák Sam Worthington vytržený z Avatara (jen nějaký to robotický monstrum mu chybělo) a dosazený mezi bandu dlohovlasých týpků zkazil už tak nepromyšlenou autentičnost filmu. Ženu krásnější než samotnou bohyni Afroditu si nad nejen já představuji s kapánko větší šťávou. Nepodobnost s linií původního příběhu by mi nevadila v případě, že by vůbec nějaká rozumná linie byla. A další a další... hvězdičky jedna po druhé odpadávají... Vstříc hnutí: Vraťte nám kvalitní filmy s inteligentní zápletkou! Výborné věcné komentáře vystihujícímé ostatní závěry z filmu: havLord, J*A*S*M + zajímavý postřeh: Mertax ()

maZSlicko

Brain off,brát to tak že se nejedná o remake a film se dá celkem užít..Čekal sem mnohem horší věci a očekával sem dosti velké zprznění..Nejhorší to nebylo a jako fanoušek puvodnich titanu mam moc rad tuto reckou mytologii a ja za sebe davam slabsi 4* ()

Batobus

Velké zklamání a téměř znevážení původního snímku. Nemám co bych k tomu dodal. "Pseudocool" styl prostě dobrý akční film sám o sobě neudělá. ()

Kubjak

Aj vďaka veľmi malému hodnoteniu tu som od tohto očakával veľmi málo. Avšak prvých pár minút bolo zlých :D, ale potom sa to rozbehlo a mne sa to veľmi páčilo. Bol som na 3D avšak to bolo zbytočné si myslím - no po Cameronovi a Avatarovi (ktorý bol 3D podľa mňa tiež zlý lepšie bolo normálne) to asi museli spraviť, takže tomu rozumiem.. Akcia, efekty, príbehy, postavičky boli úžasné aj všetky negatívne postavy sa mi páčili minimálne výzorom. No hudba mi tam nejako unikala tuším jedna pesnička sa mi páčila inač suchoty.. :D Ale po celkovej stránke sa mi to určite páčilo aspoň na 85% :). ()

frbulka

Někdo říká, že nelze srovnávat s verzí z roku 1981, já si ale myslím, že srovnávat se musí. Film z roku 1981 měl mnohem víc. Ať už se jednalo o mužného Persea s bohatou hřívou, klasickou milostnou náklonnost mezi ním a Andromedou, lepší ztvárnění postav jako byl Calibos (ten v původní verzi pro mě bude vždy nezapomenutelnou a děsivou dominantou), mnohem umnější pojetí Olympu i samotných bohů...Snímek z roku 2010 měl v podstatě jen digitální triky. Do role Persea si dokážu představit nejméně tucet vhodnějších typů, mytologická láska mezi Perseem a Andromedou nevzplála, ale byla nahrazena láskou k polobohyni Io a Andromedina úloha tedy skoro vyšuměla, Calibos vypadal lacině a postrádal na démoničnosti, božský svět byl rozšířen o Háda, ale jeho dialogy s Diem působily nepřirozeně a ani jednomu z bohů bych asi neobětovala. Neviděla jsem důvod v obsazení džinů a jezdících škorpionů. A abych nezapomněla, chyběl mi Bubo. Nechci uvádět ale jen zápory, jako pozitivní oproti původnímu snímku vidím ztvárnění Krakena, kterému moderní počítačová grafika přidala na hrozivosti, zajímavé a odporné čarodky a nemůžu tvrdit, že se mi něco nelíbilo i na odvážnějším ztvárnění medůzy (proč by nemohla mít i hezkou, původní tvář, která se změní ve zrůdnou jen při pohledu smrti?), kdyby ho nepodkopal její komediální výraz, který nasadila při rdoušení džina. Chápu, že verze z roku 2010 nemohla být stejná a chtěla dát filmu jiný, snad hlubší rozměr. Lidé (včetně Persea), naprosto odklonění od bohů, museli zakoušet a postupně pochopit, že bez božstva jsou jen nicotný prach, viz Perseus a jeho odmítání božského daru-meče, který uchopil až ke konci filmu. Ale tento hlubší rozměr na mě působil jako pouhý přívěsek, který nezapadal a nesnoubil se přirozeně s příběhem. Poslední část, konkrétně od zachránění Andromedy, byla kýčovitá, plná sladu, který se už nevešel do mantinelů řecké mytologie a bylo znát, že je zcela made in America. 50%. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj