Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

ProfesorLotr

Myslím si dokonce, že si tvůrci poradili se zachováním ducha originálu a přitom být sami originální celkem zručně. Z vizuálního hlediska je to krásné, až na ty efekty. Fujky. Jediné, co právě opravdu selhává je někdy ta akce, díky CGI, které v roce 2010 opravdu bije do očí. Tím ale netvrdím, že je ta akce špatně natočená. To žádná. Například závěrečná scéna s Krakenem je vyvážená směs napětí a brutálně zábavné jízdy. Dokonce i ta scéna s odporně animovanou medúzou má koule. Většinu emocí sice ždíme Djawadi, ale i to se počítá, ne? Dobře zahrané postavy baví. Čekal bych, že blockbuster jako toto nebude mít žádný respekt k antice, ale mýlil jsem se. Rozhodně to není takový zvednutý prostředníček mytologii, jako dvojka a Percy Jackson. Kouzlo původních Titánů to nikdy mít nebude, ale to nikdo nečekal (tedy, jak to tu čtu vlastně všichni to čekali), ale v oblasti zábavnosti to vede (nezabíjejte mě, prosím), protože, přiznejme si to, ta taky nebyla dokonalá. Co si ještě jednou zaslouží zmínit je ultramegaepická hudba, jelikož je to zdaleka nejlepší prvek filmu. Pravě ta mě přiměla uvažovat o pěti, ale možná příště. 79% ()

COF_666

Parodie na Star Wars, Pána prstenů, Faunův labyrint a další filmy - pro americké publikum to asi jinak nejde. Opravdu dost špatný. Doufám, že vám všem to za to shánění bodů stálo ;) ()

JaT

Super film možná díky tomu, že jsem ho viděl v kině. 3D zpracování bylo naprosto zbytečný, spíše na obtíž. Film měl spád, vůbec jsem se nenudil a nedíval kolik je hodin a to je u mě známka kvality. Tomuhle filmu by klidně slušely i přes dvě hodiny délky. Kdyby některé scény a dialogy na sebe lépe navazovali + lepší psychologické prokreslení postav, dal bych tomu filmu 5 hvězd. Ale takhle jen 4, a to jen s tím, že z 3,5 zaokrohluji nahoru. ()

eJacques

3D nekoukatelné, jedna velká šmouha... Záběry z metru namísto z deseti, takže fofr jak na kolotoči a neviděl jsem nic (Medůzu, škorpióny, čarodějky)... A přitom takový potenciál a krásné kulisy a efekty, např. Hádes (Ralph Fiennes) byl vizuálně a herecky skvělý, zato Worthington zase jak dřevo... ()

TomStall

Tragické dialogy, několik wtf momentů, opravdu otřesné placaté "3D", ale na druhou stranu celkem odsýpající akce která mě narozdíl od posledních zkouknutých blockbusterů nenudila. Jsem originálem nepoznamenaný, takže se nemůžu vymlouvat ani na pošlapání původního filmu. Vlastně bych se na Souboj titánů podíval klidně znova, tentokrát ve 2D a budu doufat že ta místy dost nepřehledná akce byla opravdu způsobena především otřesným převodem do třetího prostoru. ()

ing.Frosty

Viděno ve 2D. Byla to slátanina, o tom žádná. Jedná hloupá scéna za druhou, postavy tupě odříkávají dialogy a jakýchkoliv emocí by se u nich člověk nedořezal. Scény, které měly člověka emociálně zasáhnout tím pádem vyzní totálně do prázdna. Ale alespoň nevyzní směšně, což je malé bezvýznamné plus. Film má solidní tempo a člověk se nenudí, ale je to všechno naprosto prázdné a bez motivace. Nejdřív pudem sem, potom tam, pak vykostíme medúzu a nakonec Krakena. Mezi tím se vždycky semele nějaká bitka. Akční scény a efekty je to jediné, co si na tomhle filmu můžete skutečně užít (plus pár povedených vtípků). Ale zase tady není nic, z čeho by vám spadla čelist. Celkem přeqapivě sem se přistih, že přesto, že ani v těch akčních scénách není nic vyjímečného, jsou i tak celkem působivé a já se zas cítil jak malý kluk. Za zmíňku stojí scéna v medúzině doupěti, podle mého nejlepší ve filmu. Má rozhodně něco do sebe. Musim se přiznat, že jsem radši, když je film hloupej a na nic si nehraje, než když se snaží být chytrej a celý se to zmrví (tímto srdečně pozdravuji Terminátora salvation). Zároveň mám obrovskou slabost pro řeckou mytologii (i když tady dostala neskutečný K.O., ale to už dostala i v původní verzi:-)) a nestydím se za to, že sem si tohle guilty pleasure užil. ()

Doudis19

Film na nějž se vyplatí jít bez jakéhokoli očekávání, což diky dementně nízkému,zdejšímu hodnocení není těžké. Taky je lepší neznat předlohu ,což ale k její popularitě těžké je. Každopádně je to snadno koukatelný blockbuster ,který nepřekvapý ale zaručeně pobaví. Hlubokomyslené úvahy nečekejte, naštěstí ani retardované dialogy. Akce, triky,tempo a převážně sympatičtí herci ,jsou zbraně kterými titáni bojují ,proti nesmyslným předsudkům o zbytečnosti jakýhkoli remaiků. Padesátišesti procentům plivu do tváře a dávám 75. ()

vadic

Originál jsem viděl nedávno, ve svých 19-ti letech, poprvé a nezanechal ve mně žádné pozitivní dojmy. Takže při čekání na remake byla jakákoliv nostalgie či něco podobného naprosto vyloučena. V podstatě můj koment k remaku by se dal částečně vztáhnout i k originálu. Takže.... co to kua bylo? Má-li akční film ambice být brán aspoň trochu vážně (a to by rozhodně měl), nemůže akční scény vyplnit místo smysluplných replik kupou sraček. Scénář k tomuto filmu snad musel napsat sám Saddám análně škádlen Satanem. Nejenom repliky, ale lineární příběh bez náznaku invence, či snahy o pointu (omezeno originálem a hlavně samotnou bájí) srážejí už tak chabé akční scény, které tak nastávají jakoby z ničeho, bezdůvodně. Prostě ještě ve všem o nějaký ten chlup horší než originál. A to 3D bylo fakt kentus, příště radši nebýt tak chamtivý a neměnit to na poslední chvíli. ()

Hafran

Snesitelný blockbuster, od kterého sem nic nečekal na druhou stranu v ničem nezklamal. Rozumná stopáž vytěsnila zbytečné scény a tak vás během filmu nenaštvou hluchá místa, která by oddalovala souboje. Akce mohlo být trochu víc, ale není to vyloženě podvod. Odkazy na originální verzi jsou docela úsměvné (zvlášť když se objeví sovička). Jenom to 3D bylo lehce nezvládnuté, příliš rychlé akční scény s harpijemi prostě ještě třetí dimenze nezvládá. 50% ()

Gonzi

Když to vezmu jako fantasy, tak je to nehorázná kravina, postavy se nerozvíjí, jsou tam samé wtf momenty a hlavní hrdina se chová jako terminátor. Nevadilo by to, kdybych to bral jako akčňák, ale akce je tam docela nezáživná - souboj se škorpiony vypadá tak, že hrdinové mávají meči a semtam je škorpión odhodí. Navíc je to celé točené naprosto stupidní kamerou. Byl jsem hodně zklamaný. ()

trojtmberk

Souboj Titánů rozhodně nespatřil světlo světa proto, aby se lidem kouřilo z hlavy nad tím jak je promyšlenej, ale proto aby se kousalo, pilo a polykalo, na konci oklepat drobky a hurá za známejma vyprávět, že už sem viděl ten novej trhák a doufat, že sem ho viděl ve víc D než oni. I takový filmy jsou potřeba, já jsem s tim smířenej a snažim si je užívat, i když to někdy dá zabrat. ()

Cedr

Yeah, five stars. Suck it! U sledování Clash of the Titans jsem se totiž královsky (božsky - chcete-li) bavil. A ať přemýšlím jak chci, nevzpomínám si na lepší megalomanský snímek na dlouhý letní večer. Vizuální orgasmus, jednoduchý, ale naprosto pohlcující děj, od začátku do konce neutuchající akční jízda, skvělá atmosféra, parta drsných válečníků a překrásná Gemma Arterton. Nic víc si od filmu nelze přát. Naprostá spokojenost. ()

drexik

Ne tak velké zklamání jako u Tróje, ale odklon od předlohy (bájí, pověstí) je už zase až příliš výrazný. Nejsem konzervativní, ale je lepší dělat věci takové jak je známe a máme rádi, než je posrat. Digi triky hold nejsou všelék. ()

kjakob

Tohle mělo jít rovnou na DVD a ne do kin. Omyl, na který se rychle zapomene. Neujde srovnání s o 30 let starším filmem, a ve všech kategoriích jasně prohrává (s výjimkou digitálních triků, ale starší stop-motion i po letech dosahuje lepšího feelingu než digitální štíři). Neuvěřitelně tupé dialogy, Sam Worthington se z nuly na největšího frajera vesmíru vypracoval už v Avatarovi, tady jenom všem rozkope držky a zase odejde kdovíkam. ()

TheBalrog

Jasně, do původního filmu to má strašně daleko úplně vším na co si vzpomenete od scénaře až po samotnou duši filmu, natočeno to bylo za necelé tři měsíce, a tak to mělo jediný úkol, a to vydělat peníze. A to se jim myslím povedlo. Tak pevně věřím, že si tvůrci nechají více záležet na pokračování, jinak ať nás Thor ochraňuje :) ()

Triple H

Fúúú, tak toto silno nevyšlo. Nie som proti nápadu spraviť tento príbeh nanovo - doba pokročila a dnešná technológia poskytuje možnosť ako ho podať v poriadne epickom vizuálnom štýle. Ale Leterrier a spol. to sprasili teda parádne- až sa mi to nechce veriť. Z mýtického príbehu urobili úplne tuctový, šablonovitý, mainstreamový popocorn, vrátane dvojice "vtipných" poskokov. Normálne mi to nevadí, ale tu mi to príde ako neskutočne premrhaný potenciál. Tešil som sa na tú atmosféru antického mýtu, ako malo napr. aj 300, ale tu úplne absentuje aj tá. Súboj Titánov trpí tými istými neduhmi ako predchádzajúci Leterrierov veľkorozpočťák, Incredible Hulk - t.j. o hovne scenár, nijaké postavy, nulová atmosféra a bizarný casting. Na papieri to všetko vyzerá celkom dobre, ale boha jeho - Fiennes, Neeson, Worthington sú úplne mimo a vôbec sa sem nehodia. Teda - Fiennes by sa aj hodil, ale to čo predvádza je asi najhorší výkon aký som mal tú česť od neho vidieť. Neeson nemá ani priestor nič rozhorať a ani charizmu, aby hral toho Najvyššieho spomedzi gréckych bohov. A Worthington má jeden blbý výraz celý film a so svojím účesom á la "U.S. Marine Corps" do antického grécka zapadá skutočne lahôdkovo. Nebyť Avatara, tento drevák si ani neškrtne. Efekty sú zvládnuté po technickej stránke fajn, ale chýba tomu akákoľvek pôsobivosť. Medúsa sa nechytá na tú starú. A neserie ma to ani tak preto, že nevyužili potenciál, ako skôr preto, že to celé je navyše ešte aj kurevsky veľká nuda. Skrátka obyčajná tupá sračka na úrovni televízneho filmu a Leterrier bol podľa mňa mimoriadne zlou voľbou pre tento projekt. Skutočne až rozum zostáva stáť ako mohli z takto kvalitnej látky spraviť takýto blivajz. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj