Justice League

• Česko Liga spravedlnosti (viac)
USA, 2017, 120 min

Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.. (Continental film)

capitanflash

Vlastně ani nevím, proč jsem se na další díl ze série DC Comic díval. A pokud jsem dal Thor Ragnarok 3*, tak mi to nyní přijde jako nespravedlivě přísné. Děj je i na poměry komiksového filmu velmi jednoduchý a zcela očekávaný. Digitální efekty jsou na takto drahý film a na dnešní poměry dost špatné- Gotham, hlávní záporák atd. A kladní hrdinové nesympatičtí, jediný mi snad vyloženě nevadil byl Ezra Miller (Flash) a Wonder Woman. Postavu Cyborga tam dali patrně pouze pro to, aby tam byl někdo kdo je ještě černější než Jason Momoa (Aquaman). Na rozdíl od Avengers či X-menů zde nenajdete prakticky žádný (vtipný) vtip nebo nadsázku. Skutečně těžko hledat nějaká výraznější pozitiva, snad pouze že jsem se vyloženě nenudil. Film je možné doporučit pouze mladším 15 let či snad ortodoxním fanouškům žánru. Film je každopádně horší než Muž z oceli, ale pořád přece lepší než příšerný BatmanVsSuperman a slabá Wonder Woman. Za mě maximálně 2*. P.S. Ve scéně když Superman přijde najednou o vrchní díl oblečení (přestože k tomu nebyl žádný důvod a v předchozí scéně je v obleku), aby se náctileté dívky mohly pokochat nasteroidovaným hrdinou, tak film už překročil skutečně meze trapnosti. ()

stret

Už tieto hero filmy moc nemusím. Tento som si pozrel z nudy - a k môjmu prekvapeniu - celkom zábavné. Hlavným plusom je pridanie humoru a odstránenie tých najtrápnejších postáv ako je "Kapitán amerika" a "Stark" ale taktiež prefláknutý Thor (ak som poplietol komixové svety, mám to v ...). Jason Momoa vcelku charizmatický. ()

72Nihlus

Veľká škoda toho čo DC robí. Buď im chýba niekto ako Kevin Faige, čo by mal jasnú predstavu kam DCEU smerovať, alebo Snydera držali príliš skrátka. Justice League neni tak ani ryba ani rak. Na jednu stranu to chce byť ako Avengers a na druhú to chce byť samo sebou a neni to ani jedno z toho. Výborný štart univerza s Man of Steel je zapomenutý a teraz nad celým DC visí pachuť BvS, SSq a teraz aj tohto....a pritom to zase úplne naprd nemuselo byť. Má to svoje výborné scény, má to dobré postavy, len to proste nedokáže navodiť dostatočne výživný pocit. ()

Melce

DC vs Marvel... Kde jeden dominuje komiksový svet, tam druhý ovládol ten filmový. Môžte si tipnúť ktorý je ktorý. Čakal som film na úrovni Avengers, len v DC univerze ktorý mám oveľa radšej ako ten Marvelovský, avšak som dostal len obyčajnú Supermanovku, obohatenú o 5 ďalších hrdinov. Nevýrazný záporák, lineárny klišé príbeh, nudné fight scény a PRÍŠERNÉ CGI... Film má niekoľko svetlých momentov, lenže tie pramenia viac menej len zo zrietkavých vtipných hlášok. Režisérsky takisto absolútne nezvládnutý počin. Postavy sa často chovajú nelogicky a akonáhle sa vo filme vyskytne niečo nevysvetliteľné, tak buď sa tým nikto nezaoberá, lebo ani film samotný nemá tušáka, alebo príde Bruce Wayne a vysvetlí to v štýle Morgana Freemana. Mdlé, nudné, nezaujímavé, celkovo príšerný štart do DC univerza ktoré má konkurovať Marvelu... Takto som ešte viac navnadený na Infinity War... 4/10 ()

alyalessio

DC se sice snažilo, aby se Justice League dostalo alespoň na úroveň konkurenčních MARVEL Avengers, ale marně. Hrdinové jsou celou dobu depresivní a bezmocní, u Batmana máte pocit, že se každou chvíli asi psychicky zhroutí, nebo oznámí odchod do důchodu. Ještě k tomu probíhá představování mnoha nových postav, které se až na Flashe moc nevyvedlo. *Spoiler alert* Nakonec také zjistíte, že celý film je jen udělaný kvůli tomu, aby se oživil superman, takže jsou Vám všichni ostatní úplně jedno = žádná empatie = totální nezájem. Okopírovaná silová kupole z Harryho Pottera ani krychle podobající se Teseraktu tomu také moc nepomohly. Prvotní nadšení po shlédnutí traileru velmi rychle během filmu vyprchalo, a tak se Justice League řadí mezi movies, které vyplácá nejlepší scény v traileru a pak nemá co nabídnout. Za mě teda jedna hvězda alespoň za Flashe, který byl jediným důvodem, proč jsem se z kina neodešla ještě pře koncem. ()

Dejf19

Utrápený dvě hodiny.... urychlený, nelogický, přeplácaný, digitální, odporný... ani nevím vlastně proč dávám 2* asi jen kvůli oblíbeným postavám. ()

mombasamomo

Obsazení: Batman dobrý, Wonder Woman dobrý, Aquaman dobrý, Cyborg dobrý, Flash děs. Miller mi nesedl, navíc z něj udělali docela debila.Beru, že vlastně hraje puberťáka, ale hodit na něj (navíc násilně) veškerý humor pro odlehčení mi přišlo přes čáru. Příběh: znám lepší, ale dobrý. Když to tak vezmu dobrý je za tři. ()

panfilmu

HMMMM JO. Tak tady musím uznat, že když jsou prachy, tak jde všechno. Dokonce i natočit ultrablud. A to se povedlo na 100% K tomuto počinu upřímně gratuluju. ZLÝ ŠTAFAN WOLFF, ovládající armádu přerostlých komárů, živících se strachem, se rozhodne napadnout Zemi, protože KRIPLOŇAN, je mrtev, jak víme, jenže v cestě mu stojí Izraelská superžena a Batman affleck, samozřejmně jim sekunduje křoví, které nestojí ani herecky a ani výkonově za řeč. Je mi líto, že se tady promrhal takový potenciál, ani nebudu doufat, že se to zlepší. ()

Grease

Na film jsem se moc těšila a byl takový jaký jsem chtěla a jak jsem si ho představovala. Splnil mé očekávání ba ho i předčil. Bena Afflecka jako Batmana můžu a Aquamana si oblíbí asi každý, ne? :-) SPOILER:Úplně jsem jim držela pěsti a´t Supermana obživnou! ()

Noosal

Tohle bylo opravdu velké zklamání. Nudný příběh, ploché charaktery, totálně nablblý záporák. Ani ten soundtrack nestál za nic... Škoda WB má na víc, vlastně vůbec nevím jak to bude s DC do budoucna. No pořád držím palce, ale jsem na obavách. 35-40 procent... ()

Tomas129

Příběh totálně o ničem. Postavy se k sobě vůbec nehodí. To je jakoby už neměli kde brát superhrdiny. V porovnání se supermanem jsou totálně k ničemu. Flash je pořád vykulený jak... Ty nepřátele bych snad už vymyslel lépe a myslím, že i každý z vás by to dokázal líp. DC jde do kytek. ()

hami odpad!

Ještěže to nevidí Christopher Reeve, co k jeho postavě přibylo a jaký digibinec z toho nakonec je někdo schopnej udělat. Tvůrci už se utrhli ze řetězu a tak jsou schopni naservírovat sebevětší hovadinu a když neví, jak dál, přepálit to efekty. Navrhuji jako příští protivníky zaměstnat Vetřelce a Predátora i King konga, na pomoc by mohl přijít Robocop, Harry Potter a Tři veteráni...já se děsím pokračování. Závěrečnou scénu s letícím barákem museli vykrást ze seriálu Křeček v noční košili:-D nemůžu si pomoct ()

TomKey

Tak jsem se na tohle chtěl podívat, a podle ukázek jsem zjistil, že už jsem to viděl...Takže typický hollywoodský spotřební kousek, zhltnete ho, druhý den vyvrhnete spodem, a nic ve vás nezbyde. A to je dobře. ()

Kundy

Prichod Darksidoveho stupenca Steppenwoufa na zem, pridal k uz predstavenym hrdinom cerveneho rychlika, CGI oblek utrapeneho Cyborga a maskulidneho dedica Atlantskeho tronu. Silena emocia na zaciatku filmu, je vsak velmi prehnana, pretoze Supermanovo vzkriesenie, cakal snad kazdy fanusik. Vykreslenie vztahu medzi hrdinami, vyjasnenie ich vnutornych motivov sa vsak tiez nedaju nazvat inak, len pokusom, ktoremu na vahe urcite nepridava strata jednej z troch materskych kociek, pri Clarkovom besneni. „Vďaka Bohu, že vševedomý Bruce myslel aspoň na Lois“. ()

PanIncognito

Podobně průměrné jako Batman vs. Superman. První část je nedůležitá, teprve když je tým ucelený přichází nadsázka a jiskra. Zátěž vidím v digitálních scénách a chaotické je i představování hrdinů, které není systematické jako u těch marvelovských. Naopak zásadní jsou představitelé hrdinů a temná atmosféra. I akce je hodně a tak celkový dojem pár pozitivních okamžiků najde. :-| (viděno s dabingem) ()

Fidinka

Opět marvelka, která nezklame. Mně se celkem líbí kontrast dvacetiletých hrdinů se čtyřicátníky. Kdo chce vidět odrážení kulek, vítězství hrdinů, tak bude spokojený. ()

darius1706

Nějak se nám roztrhl pytel s těmi ligami. Člověk se až bojí vystrčit nos z baráku, protože z vesmíru vždycky přijde nějakej hajzl zničit Zemi. A jako na potvoru mají Avengers zrovna dovolenou nebo co, tak to musí zaskočit B tým. Tedy jak se to vezme, 80 % filmu je o tom, jestli Superman, který zbytek bez problémů během pár vteřin složí na jednu kopici, přijde, nebo jestli se bude prohánět po poli se svou ošklivkou. Přijde, nepřijde, uvidíme. Kdyby přišel, tak toho rohatýho imbecila skope za pár sekund. Škoda, že tahle sestavička neměla čas, když přišel Thanos. Suma sumárum, je to čím dál větší nuda, je to barevné, hýbe se to, ale už je toho moc. Jen glosa na závěr, je zajímavé, že představitelka Wonder Woman je hezčí v těch kožených gatích, než bez nich. ()

GoodStenly

Po delší době jsem opět viděl "ligu" a musím uznat, je to holywůdská kravina. Všechno se to točí jen kolem nezranitelné "dolly buster", která se nemůže nikdy ušpinit a vypelichanýho netopýra, zbytek je jen stafáž. DC chce zreinkarnovat "supermuže", tak vyplodí "superkostku", jedna je málo, tak raději rovnou tři a je vymalováno... Dvě hvězdy za film + třetí za "supermuže" laskajícího kukuřici, to bylo opravdu největší vzrůšo... ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera