Justice League

• Česko Liga spravedlnosti (viac)
USA, 2017, 120 min

Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.. (Continental film)

P1tr

Průběh natáčení, resp. přetáčení Justice League byl hojně medializován a i když jsem se snažil se tím nenechat ovlivnit a soustředit se na film samotný a ne na jeho pozadí, samotná nedodělanost a (ne)kvalita snímku mi to neumožnila, neboť kreativní a procesní neshody jsou velmi výrazné a nelze je přehlédnout a obzvláště triky jsou ve spoustě scén naprosto tristní a tak špatnou kvalitu digitálních částí jsem viděl naposledy snad v devadesátých letech. U příběhu je velmi znát násilné zkracování a ačkoliv působí relativně svižně, tak je jasné, že díky vystřihávání spousta důležitých scén chybí a mnoho momentů působí uspechaně, nebo příběhově nepodloženě. Jde o smutný, nedodělaný mišmaš, který ukazuje v ryzí podobě vše, co je na DC filmech v současné době špatně. ()

Aberforth

Najväčší problém tohoto filmu je jeho záporák, ktorý je nevýrazný a už vôbec nepredstavuje zlo ktoré by dokázalo zničiť celý svet, jeho schopnosti su vlastne len kopa farebnych, neuveritelnych efektov ktoré otravujú. Samostatné zliepanie hrdinov je ale celkom zaujimave a postava aquamana je najlepšia z nich. Hudba absolútne nevýrazná a humorných scén minimum, chýba tomu ten moderný komiksový šmrnc..škoda toho. ()

Pecival

Zkouknuto na silvestra po pár pivech, takže budu možná smířlivější než by si zasloužilo. Jinak je to totiž strašně špatný, od jalových herců a postav (toho Flashe chcete vytahat za koule už po první scéně), nulového záporáka a debilní, přepálený digi bordel akce. Jedinej kdo není úplně nulovej je ožralej Affleck. A to je málo. ()

ZkuKol

Jasně že za čtvrt/půl/třičtvrtě miliardy USD nenatočí úplnou sračku, ale na to, že to stálo stejně jako 10km české dálnice to je teda mega průšvih. Intenzivně podezřívám Snydera, že si nechal psát sénář Irenou Obermannovou, protože takovýhle hovna strká svým hrdinům do pusy jen ona a sestry Bartů (a ty se smaží v oddělení pekla jménem Prima). Hnusný to je tak, že člověk nevnímá ty rockový vypalovačky - co to mají spasit a člověku je nakonec J.K. a Ironse vlastně líto. Myslím, že to střihač ani neviděl, to prostě nějakej posranej čokl vztekle rožvějkal HDD s natočeným materiálem a pak to dali Stramaccionimu, ať to dá dohromady. Cahil s Affleckem by strašně chtěli být herci jako Arnold a střídavě se jim opravdu daří dosáhnou jeho úrovně v Herkulovi z New Yorku. Občas tam cítíte příslib akce, občas sedne i vtípek, přijde okamžik, kdy věříte, že by ty postavy mohli fungovat (samostatně/jako tým). Jenže pak je tam těch zbylých 110 minut (které ani neobsahují scény z traileru - takový je to bordel), kde Obermannová opisuje dialogy Diesela z FaF nebo twisty ze své Ordinace a vy se ani nemůžete smát, ja šíleně a zmateně to odsýpá.... ()

kenkaku

Liga mě naučila dvě věci. #1 superhrdinové jezdí (dle DC) v mercedesech. #2 superhrdinské filmy (dle DC) působí dětinsky... já to nechápu. Jestli je to tím až zbytečně moc přebubřelým digitálním bordelem. Nebo že by postavy byly takové... o ničem? Jako kdyby Marvel točil tyhle filmy pro dospělé a DC si bral konzultace u Disneyho. A to jsem si před projekcí úmyslně neudělal na film názor (žádné čtení recenzí, žádné upoutávky). Stejně to nezabralo. Nejsem uchvácen. Naštěstí nejsem zároveň zhnusen. A to je celkem nic moc. ()

remy

Nevěřil bych, že to kdy řeknu, ale s výsledkem jsem opravdu spokojenej. A obzvlášť, když nic moc nečekáte, tak jim musíte i toho trapno-vtipnýho Flashe odpustit. Narozdíl od BvS jsem se bez problémů orientoval a bavil, díky čemuž je z mého pohledu JL mnohem lepším filmem. ()

sedm.1

Neuvěřitelné se stalo skutkem, jeto tu, DC se s Ligou spravedlnosti alespoň v mých očích vykoupilo ze zapovězení, čemuž jsem ale upřímně po všem tom dění okolo něj a především po otravné Wonder Women už vážně ani trochu nevěřil. Nicméně, ze stáje DC jde skutečně od Muže z oceli konečně o podívanou, která má pořádný koule, je dynamická, akční, efektní a především zatraceně zábavná. O to víc pak nechápu tu vlnu nevole, která se snesla na adresu této jízdy, neboť mi přišlo, že ještě donedávna právě po takovémto přístupu od studia a tvůrců všichni volali, tedy po větší uvolněnosti, přímočarosti a zábavnosti, a když je pak film se všemi těmito přísadami vypuštěn do světa, všichni najednou zase obrátí a začnou brblat nanovo, to fakt už nechápu. Srát na to, lidé jsou jen nevděčná banda parchantů, kteří se jen chtějí svým neustálým kritizováním a stěžováním si zviditelnit. K filmu samotnému. Je zde hodně znát, že si všichni od DC posypali hlavu popelem a vydali se cestou Marvelu, tedy zpracovat své počiny bez kudrlinek, bez přehnané potemnělosti, zádumčivosti, bez pocitů bezmoci a utrpení, ale prostě a jednoduše superhrdinsky. A tak se tu všichni najednou přestali litovat, uvědomili si, proč tu jsou a šlo se na věc. Superhrdinové začali fungovat tak, jak od nich všichni chtějí, tedy jako nepřemožitelní borci, kteří s úsměvem a vtipem na tváři nakopou kurevsky efektně zadek každému zlu, co se jim připlete do cesty. A že nastanou potíže je jasné, ale řešit se musí s nadhledem a grácií. Díky tomu všemu Liga spravedlnosti ale nezískala jen na zábavnosti, ale i na atmosféře a celkovém dojmu z ní. Akce jinak mohlo být ještě o trochu víc, nicméně i na té, co se tu objevila, je vidět značný pokrok, je nápaditější, odlehčenější a přehlednější, takže další velice výrazné plus. No, a pak tu máme samozřejmě ten nejzásadnější prvek snímku, a to rozšíření superhrdinského týmu o další postavy a v tomto ohledu je tedy třeba v budoucnu zapracovat asi nejvíc. Hlavně mě tedy potěšil návrat Supermana, bez kterého jsem si to vůbec neuměl představit a ikdyž tam toho času stráví jasně nejméně, což se ale vzhledem k událostem z dob minulých dalo očekávat, tak jak jeho postava, tak jeho představitel Henry Cavill a především jeho činy jsou s přehledem ty nejlepší a v dalších dílech jsem přesvědčen, že už bude jasně dominovat. Kdo mě ještě oslovil, byl Aquamen v ranařském podání Jasona Momoa a nejvtipnější postava filmu, Flash, ikdyž v tomto případě je pravda, že na jeho ztvárnění roztržitým Ezrou Millerem jsem si musel chvíli zvykat, ale nakonec jsem mu podlehl a i on by mohl být světlou budoucností Ligy. Naopak, další nový přírustek, Ray Fisher jako Cyborg, mi celou dobu přišel zcela navíc, nehledě na to, že ta jeho neustálá nasranost ve mně vyvolávala jen negativní vzpomínky na podobné chování Supermana a Batmana v předchozím díle a to fakt jako ne. Navíc Fisher nemá jakékoliv charisma, ani výraz, ten mě prostě fakt nebavil a ten bude hrát vždy až druhé, třetí housle. Kdo ale bohužel naopak hraje housle první, je Wonder Women, která se sere do všeho a snaží se být strašně důležitou, ale prostě ta postava samotná mi přijde strašně nudná a bez koulí, a to ne kvůli tomu, že ji hraje jinak velice rajcovní Gal Gadot, ale jednoduše mě nebaví a stejně jako v její „singlovce“ na mě působila znovu jen otravně. No, a na konec tu máme Batmana. V jeho případě ale nemám problém s jeho postavou, ale jen s jeho představitelem, Benem Affleckem, který mi jinak nevadí, ale do této slavné postavy se prostě krutě nehodí a jsem jen rád, že se uvažuje o jeho výměně, v čemž vidím jen jednoznačný přínos. Když to tedy celé shrnu, Liga spravedlnosti ve mně vyvolala novu naději do budoucna pro superhrdiny ze stáje DC, ani toto jejich představení sice není pořád zdaleka bez chybičky, ale plné hodnocení si právem zaslouží, protože jako efektní, zábavný komiks funguje více než spolehlivě. () (menej) (viac)

herr_carter

Jenom o něco málo zdařilejší volné pokračování Sebevražedného oddílu s názvem : Úřad práce 2: Nábor degenerátů pokračuje....Affleck, coby úspěšný náběrový pracovník ÚP v terénu převzal štafetový kolík a snaží se dát do kupy fungující spolupracovníky, aby mohli společně odvrátit hrozící vlnu nezaměstnanosti a povstávající zlo ( tentokrát jde o hrozbu zničení planety, což je v těchto vodách naprostou novinkou). Skvadra, jež tu pomalu vzniká za účelem záchrany světa, spíše vypadá jako moderní cirkusová jednotka, případně velice zdařilé oživlé rekvizity do pouťového domu hrůzy - Affleck, postarší týmový vedoucí hledající zálibu v nepadnoucích latexových oděvech, velkohubý teenager, který je tak rychlý, že zatímco mele sračky, zbytek ansámblu může zatím v klidu okrádat návštěvníky v cirkusovém šapitó, černoch, který má místo půlky těla udělátka ve stylu Terminátor a furt dokola tvrdí, že je jedinečný a že si vystačí sám ( což necekaně říkají i ostatní, zvláštně schopní), cigoš, který pro ránu a flašku nejde daleko a vzhledem k četnosti tetování na těle se dá usuzovat, že už zkušenosti z kolotočářské sféry má no a nakonec Eržika, která umí odrážet kulky holýma rukama !!! Svět se tedy možná zachránit nepodaří, nicméně buzeranta s vygelovaným písmenem na čele ano a mě nezbývá, než nově vzniklé, kočovné putovní společnosti "Pošuk s obrnou a synové", popřát mnoho úspěchů, vyprodaných kulturních domů a vůbec plno multikulti zážitků............... moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

Maynard.

Je to o tu jednu hvězdu koukatelnější než Batman vs. Superman, což beru za totální brak a výsměch komiksákům. DC se tak moc snaží zkopírovat Marvely, až to není hezký. Tak už jenom ty scény v závěrečných titulcích, dyť je to prachobyčejná čórka. Taky nápad spojit všechny svoje hrdiny do jednoho filmu, čímž si sami sypou popel na hlavu, páč až půjde do kin Avengers infinity War, tak tuhle dětskou rýmu spláchnou uplně do kanálu. Jako efekty hezký. Ale u tědlech hrdinů mi vůbec nesedí jednotlivý postavy, nemám k nim zdaleka tak blízko jako u Marveláků (který žeru). Smutný je, že Zack Snyder, kterýho sem svýho času žral za jeho kousky, jde to s ním od deseti k pěti. Takže by se podle mě měl uplně vykálet na tyhle "hrdiny" a jít si zase pěkně po svejch originálních filmech a ne po těch, který jen trapně kopírujou perfektně vymyšlený a zábavný Marvely. ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Ctrl+C Avengers, Ctrl+V nudná Justice League. Nefunguje to, dvojici Batmana a Wonder Woman chybí šarm, kterým oplývá copypaste Batmana - Iron Man. A ani Superman to nezachrání. DC ač úpěnlivě se snažíc, holt není Marvel a skupinovky jim moc nejdou. Ezra Miller (Flash) vtipem neuvěřitelně celý snímek pozvedává o třídu výše, klobouk za to dolů. ()

marrjaana

Tak jo, budu upřímná... i Защитники měli promyšlenější zápletku a jejich padouch dával větší smysl. Co se do originality scénáře a chytrosti dialogů týče, tak tam je to tak na stejné úrovni. Jediné co má JL oproti ruským bratří navíc je počet nul v rozpočtu. O to větší škoda, že to tak někdy v trikových sekvencích nevypadá. Upřímně si myslím, že kdyby Ochránci dostali rozpočet, co měli metalidi, tak by i oni DCíčku natrhli prdel. O to víc mě to mrzí, že co se komiksů týče, tak ty od DC jsou (za mě osobně) povedenější než ty od MARVELu. Ovšem u filmů je to naopak- a ten rozdíl u filmů je daleko větší než u komiksů. ()

Melios odpad!

Pardon splietol som sa ,dá sa natočiť ešte horší film ako Batman VS Superman. Môžete niekto povedať DC nech sa nehrá na MARVEL? DC filmy boli odjakživa depresívne a temné! V ako Vendetta ,Burtonov Batman ,Temný Rytier...To sú skvelé filmy od DC ,ale toto? Katastrofa nad katastrofou! Pokiaľ si myslíte že preháňam tak tu je môj argument: prečo Batman VKUSE žartuje keď je odjakživa vážnou postavou? A vážne nechápem ,prečo ten film stál 250 mil. dolárov! Viete aký film stál rovnako? Star Wars Epizóda 7: Sila sa Prebúdza - a tam bolo v každej scene vidieť ,kam peniaze išli! Už v živote nepôjdem do kina na DC film ,pretože v túto chvíľu pre mňa DC umrel! Dal som vám 5 šancí! BOLO VÁM TO MÁLO!? ()

iXtr3m3

Pôvodný koment pred ZS Justice League: Jediné mínus tohoto filmu je jeho "krátkosť", tak 2,5 hoďky by som bral ako minimum. Ale pokračujme ďalej. Neviem, či som bol na inom filme ako tí, ktorí tu nešetria negatívami, alebo tomu tak rapídne pomohol fantastický Imax (sčasti určite, ale nielen to), ale ja to vidím presne opačne. Narážky na paroháča a jeho svetlušky, sú odveci, nakoľko je to podľa komixu, takže ich asi moc zmeniť nemohli, že? Narážky na digi bordel sú tiež totálne zcestné, pretože ak toto bol digi bordel, tak čo potom bol prefarbičkovaný Thor Ragnarok, mimochodom tiež dobrý filmík? Postavy sú skvelé, Wonderka so Supermanom je už známa osobnosť, Batfleck trošku poľuďštel (v jednotke mal extra údernú scénu pri záchrane Marthy, tu to také nebolo), ale to je kvôli príliš malému priestoru kvôli príliš krátkej dĺžke na toľko postáv. Cyborg skvelý, v podstate stále "vo vývine", takže uvidíme, kam to až pokročí, keďže už teraz je síce nie super silný, ale takmer nezničiteľný a má prístup k všetkému na svete. Aquaman trochu pozmenený oproti komixu, keďže v ňom bol so Supermanom takmer seberovný, ale na druhej strane pri dlhšom pobyte na súši schopnosti strácal, ale nebudeme tu predsa zasa všetko kopírovať do bodky. Flash typický hláškar, k nemu by sa Green Lantern v podaní Ryana Reynoldsa hodil ako riť na šerbel. Inak stret pohľadov jeho a Supermana patrí medzi najväčšie bomby v komixovom svete, v podstate niečo na úrovni podania Mjolniru Vision Thorovi v Avengers Age of Ultron. Ostatné postavy moc priestoru nedostali, inak technicky dokonalé. Včera som si pre istotu pozrel aj BvS Ultimate Edition a tie triky, hlavne Doomsday keď sa drápe z cocoonu, sú tak o generáciu pred stvárnením napr. Hulka v Marvele. Stačí pozrieť v riadnej kvalite a zamerať sa na to. Neriešim teraz dej a iné, len technickú stránku veci. Čo dodať, skvelý film, ktorému síce dosť chýba Hans Zimmer, ale čo dodať, Danny nie je Zimmer, musíme to prežiť. Bodaj by vznikla niekedy Ultimate edícia ako pri BvS. To by som bral všetkými desiatimi. Mimochodom o tej druhej potitulkovej scéne fakt kolovala pravda, to je tak pozitívne prekvapenie hlavne po tej mediálnej masáži v posledných mesiacoch, že to bola krásna čerešnička na torte na záver. Fakt že niečo, čo som nečakal. Inak v podstate sa filmu podarilo pred premiérou utajiť fakt že dosť dosť podstatných detailov, za čo som vďačný. Len tak ďalej. Ak niekto toto berie ako pokles, tak je na rovnakom omyle ako pri BvS a narážaní na Marthu. Tu sa posledný raz pozastavím. Celý film bol dosť temný, bol najmä o Batmanovi a jeho strašiakoch v snoch, v jeho spomienkach bola Martha posledné slovo a meno, ktoré vyriekol otec pred smrťou, bolo to meno jeho matky, ktorej smrť ho mátala roky a keď to vyslovil Superman, tak ho to jednoducho muselo aspoň na okamih zastaviť, čo by zastavilo každého. Určite by dielo skazy na Supermanovi dokončil, keď by ten prvý efekt pominul, ale vložila sa do toho s vysvetlením Louis, takže preto to dopadlo ako dopadlo, keďže hneď pochopil, ako bolo aj s ním aj so Supermanom manipulované v prospech niekoho iného. Ale tupčekovia aj na ČSFD aj vo svete, najmä všetci, ktorí si nepozreli Ultimate Edition, kde je to priamo prerušené flashbackom do jeho minulosti k danej smrti rodičov, až potom to pokračuje ďalej, si melú stále svoje. Pretože zapojiť hlavu je pre nich moc, len brať všetko doslovne. Nevadí, nebudem sa moc rozohňovať, najmä keď hodnotím iný film, ale je to tak trochu späté, pretože práve hejteri spôsobujú to, čo sa v DC deje a to zmeny na poslednú chvíľu, aby sa zavďačili všetkým aj starým fanúšikom aj novým najmä od Marvelu a to sa jednoducho nedá. Každý si mal ísť svojou cestou, každý mal mať svoj vlastný trademark. Ja som vďačný za takéto súperenie, pretože nebyť DC, tak nám Marvel môže servírovať čokoľvek a nemali by sme moc na výber, buď pozerať čokoľvek aj sračku, alebo nepozerať nič a kiná by zasa prešli na nezávislú produkciu, za ktorú ja peniaze vyhadzovať nebudem. Posledné slovo. Pre mňa sú všetky filmy od DC o polovicu lepšie ako väčšina Marvel produkcie a to nezhadzujem ich kvalitu, keďže väčšinou naparím plný počet všetkým komixom. Super koment Asia_Power. UPDATE: Po zhliadnutí Zack Snyder´s Justice League nemôžem inak, musím zhodiť dve hviezdy. Dôvody rozpisovať nemusím, sú jasné dané v komentári k Zackovej ultimátnej podobe toho, čo Wheddon dokurvil. Ja mu to dokurvenie neodpustím, ale za prvý kontakt so všetkými naj superhrdinami z DC ponechávam aspoň aj keď suché, ale predsa len tri hviezdy. () (menej) (viac)

Rudinsky

To naozaj, ale naozaj nikto vo Warner Bros nepochopil, čo sa deje? Je až šialené, ako Superman so svojou citlivo vystavanou aurou (a CGI bradou) obludne vyniká. Keď sa objaví na scéne Kryptonská loď, s hrôzou si uvedomíte, aký bol MoS vlastne perfektný štart tohto blata. JL je sračka za 300 miliónov s horším CGI ako Ghost Rider 2, bez štipky snahy priniesť divákom jasnú a akceptovateľnú víziu. Ak chce WB ľuďom servírovať tupé eye-candy big budgety, mal by to prevziať Bay, a nie utrápený Snyder. ()

DavidS.

Slovy Alfréda - "Kde jsou ty doby vybuchujících tučňáků"...Trapné a dementní a zcela zasloužený pád filmového DC univerza na samé dno...Ostuda pro všechny zainteresované a redefinice toho nejhoršího, co současný studiový blockbuster může prezentovat...Hlavní zloun vypadá jako týpek z dvacet let staré videohry a triky taktéž...Kolem netopýra létají mouchy, sbírají se kostky a všichni bez lobotomie a se zbytkem soudnosti trpí... ()

666Carnage

Tak jsem se konečně dočkal a podíval jsem se na Justice League. Film jako celek není zase takový peklo a průšvih, jak se říká. Jenže to ani není nic světoborného. Jsem rád, že jsem se na film podíval doma a nenavštívil jsem kino protože z kina bych odcházel asi zklamaný. Film má hodně věcí co mu hází klacky pod nohy. Za prvé je to záporák (Steppenwolf) je stejně špatný, jako Doomsday z Batman vs. Superman. Rozdíl je jen v tom, že umí mluvit, je hubenější a má helmu + sekeru. Další problém je zase ten digitální bordel na konci. A třetí problém je The Flash. Ezra Miller mě štval snad v každé scéně. Zbytek postav mě bavil a vždycky se našlo něco co mě pobavilo nebo mi přišlo cool. Ale pokud to chce DC takhle táhnout dál, tak všechny jejich filmu budou stát za prd a budou na jedno brdo. Vím, že tenhle film měl problémy s režií a nějaké tvůrčí neshody ale Marvel je válcuje a DC fanoušky to pak ani nebude bavit. Přitom tohle jsou , tak super postavy jen to nedělat co největší, nejhlasitější a nejdigitálnější. Jsem s filmem asi víc spokojen než s BvsS ale jen o fous a to asi není moc správné. Doufám, že se filmový tým okolo DC začne více snažit a dělat to pro fanoušky a ne to dělat podobně jako Michael Bay s Transformers. Na film se určitě podívejte není to zase takový průšvih, aby jste to hnedle odsoudili má to i své světlé momenty. Budu dál věřit, že se DC zvedne a najde si tu svojí cestu k dokonalosti. 40% ()

wooozie

V tom filmu je tolik věcí špatně, že se mi to všechno ani nechce moc popisovat. Totální zpatlatina, která nedává absolutně žádný smysl s milionkrát viděnou (a prakticky nikdy nefungující) zápletkou, bezpohlavním generickým záporákem a vše je to sestříháno rukou šílence, který sice hleděl na stopáž filmu, ale při tom rezignoval na nějakou návaznost a příběhové krátery, které po něm zůstaly. Scénář celého filmu je synonymem tuposti a i dobří herci zde hrají mizerně, protože při těch stupidních dialozích nemají co hrát, navíc absence předcházejících sólovek samozřejmě zapříčinila nadbytečnost velkého množství vedlejších postav. I přes ten šílený rozpočet je ten nepovedený digibordel všudypřítomný, stejně tak lze poznat, že je vše točené ve studiu (naprostá absence komparzu obyčejných lidí, takže přestože se jedná o záchranu světa, ve filmu se protočí se vším všudy tak 30 lidí) a tak dále. Pozitivně bych hodnotil některé povedené vtipy a (vizuální stránku) Gal Gadot, jinak se jedná o naprosto promrhaný potenciál a výsledkem je zasloužený propadák. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera