Na západní frontě klid

• Nemecko Im Westen nichts Neues (viac)
Nemecko / USA, 2022, 148 min

Sotva sedmnáctiletý Paul jde za první světové války bojovat na západní frontu. Naverbovat se nechal s nadšením, to se ale v brutální realitě zákopů rychle vytrácí. (Netflix)

Eire

NA VYCHODNI FRONTE KLID..... zatim... :-( Po dlhej dobe zasa umieraju decka (tentokrat "vdaka" Putinovi) na vychod od RAKUSKO-UHORSKA... 70% Kniha sa mi pacila viac.... OSCAR za vyborne nacasovanie PREMIERY! ()

Hercalek

Záběry, kamera, kostýmy, střih jsou prostě parádní a působí to fakt dobře. Jenže aby to dávalo celkový dojem tomu chybí hudba. Dělalo mi problém rozeznávat hlavní hrdiny a jedinej, u kterýho jsem si byla fakt jistá, byl ten zrzek. Pobavila mě scéna, kde hlavní hrdina během bitvy spadne do kráteru nebo prostě větší díry,(nevím, nejsem odborník). Během několika vteřin tam však taky spadne i nepřátelský voják. Náš hlavní hrdina bodne nepřitele nejmíň pětkrát do srdce a pak se ho ještě pokusí udusit hlínou. A pak najednou začne litovat, co udělal, a pokusí se nepříteli dát napít a přesvědčit ho, že je přitel??? Má to být jako to uvědomění? Nevím, spíš sem nevěděla jestli se mám smát, nebo brečet. ()

hufnagel

Vojna nemá  víťazov,len porazených.A vždy na to doplatia hlavne obyčajní ľudia.Tá beznádej z tej hrôzy je tu znova, reálne v súčasnom konflikte na Ukrajine.Spracovanie je ale úžasné. ()

anti.rybka

Jako film v podání Netlixu to bylo dobré. Bohužel ale jako předloha tak dobré knihy jakou je Na západní frontě klid to bylo hodně špatné. ()

rigby

Nejsem odborník na různá zpracování tohoto klasického díla do filmové podoby. Ani jsem nechtěl věřit, že tohle financoval Netflix. Je to opravdu skvěle natočené, často i velmi syrové. Ano, jistě jsme to viděli v mnoha jiných filmech. Ale tohle je klasika, pánové. Všichni ostatní to okoukali právě tady. A jinak to snad ani natočit nelze. Jen možná chtělo doladit celkové vyznění, aby opravdu chytlo více za srdce. Ale jinak se to povedlo na výbornou. ()

Tomas_PO

Komerčný blockbuster typu Saving Private Ryan to teda nie je, rovnako ani emócia z Schindler's List, alebo niečo na pomedzí kultových Band of Brothers. No dlhých 2,5h zbehlo pomerne rýchlo, takže márny čas to nebol a to najmä vďaka skvelej kamere. Téma vnímania vojny velením vs. vojakmi je spracovaná pomerne simplicitne, rovnako absurdnosť zákopového frontu 1. svetovej vojny. Najviac zarezonuje absurdnosť vojny ako takej. Pomohla aj ľahká dostupnosť v spotlighte Netflixu. Na pomedzi 3-4 hviezd. ()

ReactLotus

„This story is to be neither an accusation nor a confession, and least of all an adventure, for death is not an adventure to those who stand face to face with it. It will try simply to tell of a generation of men who, even though they may have escaped its shells, were destroyed by the war.“   text na začiatku filmu z roku 1930 a 1979.  Mnoho filmov vyobrazuje vojnu ako dobrodrúžstvo, niektoré ju priam glorifikujú. Na západe nič nové (All quiet on the western front) filmy poukazujú na nezmyselnosť, utrpenie, nespravodlivosť a hrôzu prvej svetovej ("veľkej") vojny. (Vlastne všetky vojny sú také.)Všetky filmy vychádzajú z tej istej knihy (kniha sa volá rovnako ako filmy) a teda viac-menej ukazujú to isté.   Prvý snímok vyšiel v roku 1930 a dokonca aj vyhral oscara. Je to čiernobiely snímok, ale to mu na kvalite neuberá. Jedine nasvietenie je trochu slabšie a miestami film pôsobí nepriehľadne, keďže tu sú iba 2 farby. Doba obmedzovala efekty, takže natáčanie holo zložitejšie/náročné, keďže všetky výbuchy, ktoré vo filme môžeme vidieť sú skutočné a komparzisti teda mohli prísť pri natáčaní k úrazu. Tvorba filmov sa veru za 90 rokov od AQOTWF (1930) riadne posunula.  2. film vyšiel 1979. Ten je už farebný. Je rovnako strašný až desivý ako prvý. Príbeh je trochu upravený, niektoré scény z prvého filmu nepoužili a niektoré zase pridali, iné pozmenili. Je to originálne, nové dielo, ktoré stavalo na základoch knihy a 1. filmu.   V roku 2022 vyšiel zatiaľ tretí film. Tentokrát vyšiel z nemeckej produkcie (predchádzajúce filmy vyšli od USA a GB). Príbeh je o Nemcoch, takže ma teší, že sa do toho pustili práve tí, ktorých sa to týka najviac. Obraz, kamera a všetko ostatné sa za tie roky od 1. filmu ďaleko posunuli. Kvalita obrazu, efekty, kostýmy, všetko pôsobí reálne ako by to natočili priamo na fronte. V mnohých veciach sa film líši od predchádzajúcich a dalo by sa povedať, že je to niečo úplne iné, ale jadro(základ filmu) zostáva rovnaký. Takže je to zase nové, originálne spracovanie toho istého.  German high command communique: October 11, 1918. "All quiet on the western front."  Skutočná komunikácia ukončujúca vojnu. Usudzujem, že preto sa kniha a filmy tak volajú. Všetky filmy sú úžasné, každý je trochu iný od ostatných, všetky odporúčam pozrieť. 9/10  V tejto dobe si určite všetci rozumní želáme, aby bol mier a podobne ako vo filmoch, tak aj v realite by sme chceli správu:  Russian high command communique:/ Коммюнике высшего командования России: All quiet on the western front/"на западном фронте все спокойно ()

jpacuta

Chyběla mi tu konfrontace Paula s realitou všedního dne při opušťáku, zřejmě ji měl nahradit pohled budoucího ministra Erzbergera. Jinak skvěle zahráno a natočeno. Velmi silné a emotivní scény mě dohnaly k slzám. ()

Heywood

Je to brutální a to je dobře. Je to varující a to je více něž dobře. Ukazuje to hrdinu, ale idiotismus Německa se nemění a platí to zde, v roce 1945 také a i dnes je to téma, kdo Evropě škodí. Kamera výborná, hudba podtrhuje děsivost, snad jen ta stopáž mohla být kratší. A možná se tam mělo trochu více mihnout té zákulisní politiky, aby se kontrast luxusu s bídou zákopů zvětšil. Ale každý by to natočil po svém...75% ()

Predator77

70 Procent, No tak dopředu musím jenom říct že knihu jsem nečetl, a filmy z roku 1930 a 1979 jsem neviděl tak že nemohu to srovnávat ale i tak mě tenhle snímek neskutečně chytl a nepustil mě až do závěrečných titulků, první co ale musím zmínit tak je to že tenhle snímek co se vizuálu týče je opravdová krása dále pak kostýmy, kamera, hudba, atmosféra, výprava ale i akce tohle vše je tady na velmi vysoké úrovni ale co už bohužel za mě tak dobré nebylo tak byla celková stopáž snímku, děj a postavy ke kterým si bohužel nedokážete vybudovat patřičný vztah protože jich je tady moc a nedostávají dostatek prostoru ale i tak co se herců týče tak nemůžu zase říct že by nehrály dobře a svých daních rolí se zhostily přinejmenším skvěle tak že si nebudete trhat vlasy z toho když jsou na scéně, tak že pokud bych to měl ve výsledku celé zhodnotit tak za mě se určitě jedná o kvalitní válečný film který by měl vidět každý kdo se o dané téma zajímá, za mě tak dávám 4 hvězdy a doufám že takových to filmů vznikne víc !!! ()

Ironhead

Jak již někteří psali, mnoho scén a hlavně závěr šlo vlastní cestou. To bych filmu úplně nevyčítal. Vypíchl bych rozhodně skvělou hudbu a zvuk obecně, kameru, atmosféru, výpravu a zobrazení bitevního pole. Jen mi tu nějak ty postavy nepřirostly k srdci a nevyznal sem se v nich, moc nešli rozlišit. Když někdo umřel, často jsem ani netušil, který z nich to zrovna byl. Navíc na začátku byla určitá zkratkovitost od nástupu na frontu po jistou formu mazáctví, takové celkem velké a trochu chaotické skoky časem. ()

KolarikKing

Možná nejlepší válečný film od Hacksaw Ridge. A ani mi nevadilo, že se to nedrželo knihy. Prostě surově a reálně vyobrazená válka, až to bylo krásné. Tady se Netflix vytáhnul. 8,5/10 ()

david141474

Tak toto bylo neskutečný! Toto byl opravdu skvělý válečný film. Akce skvělá, děj ještě lepší. Postavy skvělý, herci ještě lepší a sympatičtí. Soundtrack příšernej, ale dá se to poslouchat, ale vybrali na to špatný film. Sem takovýto soundtrack vůbec nepatří. A na konci filmu nejeden člověk uronil slzu, já teda ne, ale i tak bylo to dechberoucí a z části i dojemný. A finální potyčka, byla skvělá. Akce s tanky a plamenomety byly kurevsky skvělý a taktéž dechberoucí. Ale celkem špatný CGI, ale zážitek z filmu zůstává stejný. 9/10 skvělý válečný film z 1. sv. v. s příšerným soundtrackem a CGI. ()

quido_zidle

Tak za prvé - s Remarquem a jeho knihou to má společné jen název, dataci a pointu. To je asi tak vše. Nicméně i tak se jedná o silné protiválečné dílo, kde 2,5 hodiny nevyjdete z pocitu, že máte bláto úplně všude.  No a za druhé - měl bych návrh, co ukončí všechny války: Že by se vždy ten co má pocit, že je něco víc jako ostatní, že má úplně největšího piňdoura, že mu nestačí to co má a musí si vzít i sousedovo, vzal holiny, vykopal si zákop(sám) a z něho střílel na druhou stranu(sám) kde bude podobný psychouš s velkým pérem(taky sám). My ostatní bysme si zaplatili vstupný a dívali se kterej dřív picne toho druhýho, pak mu zatleskali, dali medaili a zavřeli do blázince. No a bylo by po válkách jednou provždy...:-( ()

hony23

Dlouho očekávaný vrchol letošního filmového roku je tady a možná právě díky vysokým očekáváním je celkový dojem trochu rozpačitý. Skvělá kamera i hudba a působivě natočené bitevní scény posouvají tento film mezi nejlepší válečné filmy všech dob. Tedy pokud jste nečetli knihu, od které se tvůrci poněkud odklonili. A právě v tom je má jediná výhrada. Pokud se totiž rozhodnete zfilmovat nejslavnější válečný román, měli byste se ho držet, protože jen těžko to vymyslíte lépe, než to napsal mistr Remarque. ()

kokofek

Snaha přiblížit atmosféru zákopové války,která dle mého názoru nevyšla naprázdno. Neměla jsem možnost promluvit s mým dědečkem,který se z této války vrátil a dle mého tatínka o ní nikdy nemluvil. Asi to bylo velmi traumatizující když po návratu vypsal sebe i celou svou rodinu z katolické církve. Děti,které se narodili po této válce již nenechal pokřtít. ()

Jason Bourne se vrátí

Jason Bourne se vrátí

21.11.2023

Jakmile člověk získá Oskara za nejlepší cizojazyčný film, a k tomu tři další ceny Akademie, dveře do Hollywoodu se mu s nadšením otevřou. Své o tom teď může vyprávět režisér Edward Berger, jenž pro… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou