Čtyři od pěchoty

• Česko Západní fronta 1918 (viac)

Příběh pěšáků první světové války žijících v zákopech ve Francii. Poslední měsíce války se hroutí německá fronta. Vojáci se snaží o zoufalou obranu a prožívají hrůzy a neodvratný pád své vlasti. Záběry oddechu střídají záběry ze zákopů. Když jeden z vojáků dostává dovolenou, zjišťuje, jaká bída postihla nejenom jeho rodinu. (Terva)

Fingon

Válečné drama, které ale pro dnešního cynického diváka místy přechází v komedii. Ale na Kubrickovy Stezky slávy to prostě nemá... ()

Kragujevac

Západní fronta 1918 mi silně připomíná Na západní frontě klid, a to jak svým prostředím, tak i stylem protiválečného vyprávění. Opět sledujeme německé vojáky v otřesných bojích za 1. světové války a opět se nám dostává i oné protiválečné pachuti. Herecky je to velmi dobře zahrané. Doporučuji shlédnout velmi podobné Na západní frontě klid. ()

Marek1991

Tento film je k svojmu slávnejšiemu kolegovi len zabudnutá záležitosť a myslím, že právom. Jeho príbeh nebol oslnivý, bol dosť nudný, taktiež sa to podpísalo na deji, postavy hrajú s vtedajším grimasami a pohybmi, ktoré boli typické pre filmy. Nič nadčasové sa v ňom nenachádza, miestami som mal pocit, že vojnu líči mierne jednoducho a s úsmevom, no strieda to s celkom zaujímavými bojovými akciami, ktoré už na zahodenie nie sú. Jeho koniec v podobe slova "Ende" s otáznikom a výkričníkom je predzvesťou toho, že Nemci sa necítili ako porazení a že chceli odplatu, ktorá čoskoro prišla a to mi príde na tomto filme zvrátené, že tam niečo také povzbudzujúce to, čo nakoniec prišlo, dali. Ako celok teda mierne podpriemerné dielo. ()

Slasher

Žádná nacionalistická čočka a chvalozpěv za ztracenou věc, jak by se v roce 1930 dalo čekat, nýbrž silně anti-válečná, temná, beznadějná zpráva ze života německých vojáků na frontě k závěru první světové. Kterou prý sám Goebbels zatípnul a označil za "slabošsky poraženeckou". Není to totál polopatický, čeká vás pár nezáživných pasáží (ze zábavy mimo boje), film je ale bohatě vykoupen ve zbytku, především dění ze zákopů - ve zdevastované krajině plné oparů, ostnatých drátů a neustálých explozí. Jen v posledním dějství trvá tato působivá scenérie téměř čtvrt hodinu. Vše tu dává tušit zmar a blížící se kapitulaci utrápeného národa, s tím, že čí je to vina? nás všech. Lepší než jsem očekával. Mnohem neznámější než podobně starý Remarque, ale dejte šanci. ()

Sarkastic

Po hodně nudném začátku začala střelba a film se postupně docela rozjel. Překvapilo mě velmi realistické zobrazení naprosto nepřehledných bojů (zpočátku se to možná může divákovi jevit spíš jako nedostatek) a narušovaly ho pouze poněkud teatrální (úsměvné) pády střelených či granátem „odhozených“ vojáků. Naštěstí, tato válečná vřava, přestože se zdála trochu jednotvárná, nabízí mezi neustálým střílením, vyhazováním do vzduchu a zasypáváním i několik silnějších scén. Co mě hodně mile překvapilo, byla „civilní“ část s návratem domů a přistižením manželky jednoho z hrdinů s cizím mužem, a bavilo mě zamýšlet se nad morálním hlediskem manžela i jeho ženy. A přestože se na filmu už za nějaký ten pátek podepsal zub času, nemám problém s tím mu udělit slabší, ale přesto ještě 4*. ()

• Vysoké autenticity u komparzistů dosáhl režísér tím, že najal jen samé bývalé vojáky. (Terva)