Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

salahadin

96 hodin aneb Tavë kosi! Pár poznámek. Rodičovský pud je silnější než pud sebezáchovy, to víme. Náctileté nány jsou prostě ultra nány. Rodiče poslouchají své děti. Matka je 3,14ča, otec pan nepolapitelný vždy-o-krok-dopředu. Samozřejmě kromě období 3/4 filmu, tam zakolísá kdekdo. Ale nakonec to samozřejmě dobře dopadne. Závěrečný dialog mohl být super, kdyby vypadal takhle: "Tati, ty jsi pro mě přišel?" "Jo. A zabil jsem u toho víc chlapů než Chuck Norris svým pohledem." A to si chtěl jen jeden obtloustlý šéfík z Orientu zašpásovat bez rizika přenosu pohlavních chorob:-) Takže příště na U2 jen do České republiky! Byla to ukrutná blbost, tak ukrutná, že jí neodpustím ani krátkou stopáž a občas zábavné špičkování mezi Neesonem a hochy z Albánie. ()

Aky

Moc pěkné napínavé drama stavící na vděčném tématu vztahu otce a dcery po rozvodu manželství. Dal bych sto, ale nemůžu, protože mi připadá, že zejména v závěru se Liam Nesson chová už spíše jako comiksový hrdina; a k němu ani k počátku filmu se mi to nehodí. Jak já to vidím - tak škoda. ()

666teen

Námět, zápletka a vlastně i konec určitě nikoho kdo viděl pár akčních filmů nepřekvapí. Ale Liam Neeson je v roli penzionovaného "vládního zaměstnace" hustej jako kýbl dehtu a nechává za sebou po celé Paříži spoušť jako ebola v Zairu. Vynikající čistokrevná akce. Snad jen demenci jeho dcery mohli tvůrci snížit z desítky na přijatelnější dvojku. ()

Cappuccino

Film, ktorý ma rozhodne nedojal, neprehovoril ku mne nejakou skrytou myšlienkou a nepovažujem ho za geniálny. To všetko platí, ale na druhej strane môžem Taken označiť za jeden z najlepších akčných filmov, s veľmi tvrdým spracovaním, ktoré sa však obišlo bez zbytočných "gore" mordov. Bojové scény sú natočené s absolútnym prehľadom. Dej aj keď jednoduchý, bezpochyby zaujímavo natočený na toľko, že nemáte čas sledovať odklepávajúce hodinky. Svižná, nadpriemerná akcia, kde slovo "nuda" označuje dávno zabudnutý, ba neexistujúci pojem. ()

Ruut

Update 2018: Zas tak starý a vychrtlý není :-) ale jo, je to slušná pecka. ------- Starý vychtlý a nahrbený pán za zvuku třeskuté hudby maximalně naštvaný likviduje nebezpečné albanské obchodníky s bílím masem a ja to nářez. a žeru to neesonovi stejně jako jsem to žral v osmdesátých letech Arniemu se Slyem. ()

Sysel_CZ

Dělat takhle skvělé filmy by možná mělo být trestné, protože ta dávka vzrušení a napětí může být životu nebezpečná :) ()

-OverLord-

Liam Neeson je neuvěřitelnej frajer a bijec jak stehno a pokud to napíšu tisíckrát tak to bude pořád málo. Hodně solidní scénář, bitky, svižnost a celková syrovost dělá z tohohle už teď docela kult. Stoprocentní spokojenost kazí jen trochu nemastnej neslanej konec, jinak řečeno to skončilo v tom nejlepším. ()

Allien.9

Bryan (vysloužilý agent) si užívá zasloužený odpočinek. Když se dozvídá, že byla je jeho dcera v Evropě unesena, vydává se do Francie a hlava nehlava kosí jednoho padoucha za druhým. Zatímco kusy Paříže a lidských těl létají vzduchem, objevuje Bryan různé, podobným způsobem unesené dívky (znásilněné, zdrogované nebo mrtvé), jen jeho dcera úchylným praktikám stále uniká... Děj jako vystřižený z déčkových filmů se Segalem spolehlivě zničil vše, co za něco stálo, tzn. evropskou kameru, líbivou choreografii soubojů i svěží brutalitu. ()

pornogrind

Tahle story o tatíkovi, kterýmu unesli dceru a on se vydává na záchranou misi už existuje pěkných pár let a dokonce se dočkala i dvou pokračování. Sám bych do toho asi nešel, ale běželo to v bedně tak jsem tomu dal šanci. Vyklubal se z toho celkem slušnej akčňák. Liam Neeson se z rolí papínka, kterej se nebojí jít při záchraně své dcery přes mrtvoly vypořádal nečekaně dobře. Akce je dost, ale jak už ve svém komentu napsal Flipnic - chybí tu krev. Děj taky není nic převratnýho, ale vše vyvažuje svižný tempo. 96 hodin byla pohodovkou u které jsem se určitě nenudil, ale nalejme si čistýho vína. Film je přestřelenej a hlavně nereálnej. Ale nebudu hnidopich a nebudu to tady dál rozpitvávat. Závěrem. Celkem slušná porce zábavy, ale myslím si že pokračování si klidně nechám ujít. Ale kdo ví třeba se mi pokračování připletou do cesty stejně jako tahle jednička a jednou jim šanci dám. Rozhodně to ale není tak, že bych si z tohohle sednul na prdel a hned sjížděl další díly. Lepší průměr. ()

HAL

Až půjde Bourne do důchodu, bude vypadat jako Liam Neeson, terminátorsky táhnoucí temnými zákoutími města lásky. Za minimální rozpočet, ale se zkušeností starého mistra rozjíždí Pierre Morel akční inferno s příběhem vykradeným z Komanda, ale akčními scénami které letos nemají v kinech žádnou konkurenci. S rozklepanou "realistickou" kamerou se to musí umět... a tady někdo uměl sakra hodně. 9/10 ()

Satan

Liam Neeson přebírá po Harrisonu Fordovi štafetu, ale místo pečlivého plánování a střádání informací chodí z jednoho místa k druhému a zanechává za sebou grázly v igelitových pytlích. Za typickou francouzskou old school, načichlou parfémem Jasona Bournea, zodpovídá opět ovečka ze stáda Luca Bessona a jelikož jde o místy drsný thriller, spolupráce nadějného režiséra a zkušeného filmaře přinesla ovoce. Sice by konec zasloužil nějaké napínavější vyvrcholení a záporáci zrovna taky charismatem neoplývají, ale uteče to krásně a některé souboje byly tak efektně i efektivně natočené, že se s Morela stává hvězda první francouzské velikosti. Živočišný výkon Neesona s jeho památným monologem do telefonu je jen dalším kladem. [Přesná stopáž: 90 min] ()

Vančura

Liam Neeson v hlavní roli je výborný, zbytek herců už za zmínku jinak moc nestojí. Napodruhé mě to bavilo stejně jako poprvé, i když pár výtek bych k tomu měl. Chápu například, že scénář chce v úvodu vysvětlit vztah mezi Bryanem a jeho bývalou manželkou, a že to dělá nejjednodušší cestou skrze jejich repliky, ale ve filmu to na mě působilo hodně násilně a nepříliš věrohodně. Pokud jde o psychologii postav, většina z nich je značně černobílá - buď jsou zcela kladní, nebo zcela záporní (podle toho se následně odvíjí to, jak dopadnou - ti záporní to všichni do jednoho nějakým způsobem schytají). Film mi navíc osobně přišel poměrně krotký - u filmu tohoto ražení bych uvítal výrazně více krve a brutality. Jinak ale za mě rozhodně velké nadšení - příšernému českému televiznímu dabingu navzdory - ten film je neuvěřitelně napínavý a zábavný. ()

mzss1

Naprosto perfektní akční thriller. Od tohoto filmu jsem očekával málo, když jsem si ho poprvé pouštěl. Hlavní hrdina ihned zaujme, dobrá hudba celkem, akčních scén je tu dost, především přestřelek a taky dost bitek. FIlm rozhodně nemůže nudit, příběh jasnej : pomsta. 96% = ***** ()

Rudovous

Skvelou devizou tohoto filmu je bezesporu jeji hlavni predstavitel, ircan, trikrat destilovana palenka mr. Qui-Gon Jinn. Scena kdy odebira vlasy sve dcery z rozbiteho zrcadla, zvlada zahrat pres zanrove omezeni filmu s velikou bravurou a do adaptace (instantni) "Slepici polevky pro dusi starostlivych rodicu" by dvakrat nastesti nezapadla. Dalsim pozitivem je plejada za sebou zaslouzene trestanych bidaku - to je velice katarzni prvek snimku. S NezPercé a Jankem si par tech akcnich momentu urcite nazivo pripomenem. ()

kingik

Liamu Neesonovi unesli jeho dceru a on ji musí do lhůty 96 hodin dostat ze spárů zrůdných obchodníků s bílým masem, protože pak už bude pozdě, a svou milovanou dceru už nikdy neuvidí. Scénáře Luca Bessona nebyly nikdy nijak extra propracované, ale jeho styl mně nikdy nevadil, ale tentokrát měl svěřit realizaci zkušenějšímu režisérovi než je průměrný Pierre Morel. Právě jeho režie celkem spolehlivě zabíjí každý náznak scenáristické invence a nepříjemně zvýrazňuje podstatné nedostatky scénáře. Není tedy divu, že veškerá práce udělat dobrý dojem spočívá na bedrech neohroženého Liama Neesona, který by si snad poradil i s armádou teroristů, a neutrpěl by ani škrábaneček. Po celkem zdlouhavém úvodu a zjištění, že v té době 25letá Maggie Grace zde hraje 17letou Neesonovu naivní dceru, se film konečně rozbíhá. Po úspěšném únosu se o slovo hlásí solidní porce akce, ale napětí a temnou atmosféru Morel iniciovat nedokáže a vědom si toho, že je přece jen jistější v akčních sekvencích, nějak moc diváka neobtěžuje dialogovými scénami. A tak Neeson ve filmu hodně střílí, bodá, kope a používá chvaty, až do úlevného a nijak překvapivého finále, kdy zachráněnou dceru vzorně vrátí na letišti její filmové mamince Famke Janssen. S jiným režisérem to mohla být strhující jízda, ale tohle je celkem průměrný film se solidně nabušeným Liamem Neesonem. Nebo ještě lépe řečeno: námět solidní a zpracování hrozné. 40% ()

Snorlax

Proč si valná většina scenáristů akčních filmů myslí, že svá díla píše pro měňavky? Pokud by divácké obci přisuzovali vyšší inteligenci, nemohli by přece tvořit takové slátaniny. Jako komedie celkem ucházející, vtípek, kterak kámoš z FBI (či jiné písmenkové agentury) identifikuje únosce pouze díky jeho funění do mobilu přes oceán, je k popukání. Neprůstřelný hlavní hrdina, který ocelovou pěstí sejme několik zlosynů naráz, ostřížím okem je zaměří a postřílí i bez nábojů a následně vesele odcupitá s lehce pochroumaným zápěstím, to už je fakt příliš velká síla. Stále jsem čekala, že onen rek vyjme z bundy harfu, neb ji měl zcela náhodou s sebou, a počne na ni preludovat. K logice filmu by se to dost hodilo. Jediným pozitivem jsou herci, kteří se snaží něco hrát, byť absolutně nemají co. ()

Posheidon

Hrat v tom Steven Seagal tak si myslim, ze by to tady recenzenti nejspise strhali, nebot dejove a zapletkou by film nijak nevybocoval a ani nevycnival z filmu v nichz je mozno Stevena Seagala spatrit. Ale me to vubec nevadi, ma to spad, Liam Neeson to reze hlava nehlava a prestoze happyend taktez neschazi, tak shrnuto podtrzeno me to proste bavilo. ()

InJo

... aneb jak snadno se ze starostlivého a mírumilovného fotříka stane po únosu panenské dcerušky (úděsná Maggie Grace) nezastavitelná vraždící mašina (btw nepřipomíná Vám to něco?), ne nepodobná ve svých geniálních schopnostech Jasonu Bournovi, Jacku Bauerovi a dalším jim podobných. 96 hodin je chirurgicky přesná žánrová práce, ve které bezchybný a věrohodně umanutý Liam Neeson v rychlém tempu shání informace a rozdává brutální chvaty a kulky každému, kdo si o to koleduje (i když občas to schytá i někdo relativně nevinný). Zkrátka prvotřídní jednohubka a Pierre Morel je kabrňák, který má zatím opravdu dobře našlápnuto k tomu stát se uznávaným akčním režisérem. 80 % ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)