Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

ywo666

Špička akčného žánru. Morel obsadil do úlohy super drsného agenta Liama Neesona. Prekvapivo ale geniálny ťah. Samozrejme je to pritiahnuté za vlasy. Ako každý akčňák. Súboje parádne, uverteľné. Celkovo minimalstická akcia zvládnutá na jednotku. Scény v byte u francúszkeho agenta, elektro mučiareň a zopár ďalších sú nezabudnuteľné. Dcéra je trochu otravná a tie rodinné sračky boli trápne, ale od únosu je to proste bomba. 90% 5*. Škoda, že po tomto Morel, mne z neznámych príčin, akosi vyhasol. ()

geklon

Nesmrtelný nasraný fotřík Neeson, zachraňuje svou naivní dcerka ze spáru úchylnejch zazobanejch arabášů. Tahle nekompromisní rubačka je totálně tupá a předpisová akce to nezachrání. Navíc s tak debilním Happyendem. Všichni jsou šťastní. Dcerka, bývalka i její neschopnejnej plešoun a Liam si sám vezme taxíka. ()

Dreaker.24

Neeson je prostě profík, novodobější odvar Johna McClanea s vážným ksichtem na obličeji, film jede celou dobu svižné tempo (žádný slabý moment), ideální stopáž kolem 90 minut. 87% ()

noriaki

"Beware of an old man in a profession where men usually die young."  Kevin Lacz, US Navy SEAL. Obsadit tehdy šestapadesátiletého Liama Neesona do akční role nevypadalo úplně moudře, ale Luc Besson dobře věděl co dělá. Neeson na minimálním prostoru který scénář nevěnoval soubojům, honičkám nebo střílení, předvedl svou extratřídu, takže vykreslil odhodlaného Bryana způsobem, jakého by klasičtí herci z mlátiček nikdy nebyli schopni. Pierre Morel ho u toho natočil tak dovedně, že o jeho kompetenci utáhnout rubačku nikdo nepochyboval. Udělal z něho akčního poloboha, z čehož žije v podstatě dodnes. ()

Brandon

I takovej mistr Jedi ovládající sílu vesmíru umí překvapit. Vizáží ošuntělej tatík a z padouchů dokáže nasekat fašírku. Právě ta civilnost a obyčejnost byla na Neesonovi nejzajímavější. Takovej drsňák z lidu. Nicmoc svaly, žádnej model. Pár scén bylo lehce přepísklých, ale atmosféra každopádně strhující. A jaké ponaučení z filmu plyne? "S nikým a ničím se nesrat! Sáhni mi na to (tu) nejdražší a utrhnu ti koule!" Čtyři hvězdy. Pátá je za mrazení v zádech, které jsem v kině od dob Sunshineu neměl. Tečka. ()

Mihail123

Tak nasratého Liama Neesona by som na ulici stretnúť vážne nechcel. Keď mu šáhnu na svoju dcérku tak je zle a nezastaví sa pred ničím. Povedal by som že trochu staromódny akčňák, ktorý avšak nestratí svoje tempo ani na sekundu. Bourneovská roztrasená kamera, rýchly strih, scenár Luc Besson. Veľmi podarené. Good Luck! ()

creeper

Velmi příjemná záležitost. Kombinace oldskůl akce (French Connection) s nešizenou spíďarnou (alá "Bourne" etc) je osvěžující. Liam Neeson je v roli nekompromisního špióna uvěřitelný. Mám radost, že v rámci Bessonovi "fabriky" vznikl tak vyrovnaný žánrový flick. ()

zdenny

Skvele, uzasne, famozni. Nebudu pokracovat v superlativech, ponevadz bych tim stravil hodne casu. Tento film bych dal jako povinny pro rodice mladych, nevybourenych divek. Osveta je o tom svym potomkum urcite veci osvetlit. Tento film to umi a rodice [pokud nejsou idioti] to proste musi umet taky. Pro fanousky csfd.cz jedna vec: neni vse jen o umeni, fantaziich, kamere, hudbe a strihu, jde jednoduse i o zivot samotny. Zivot, jenz jednomu cloveku chteji vzit, on neni schopen se branit a zachranit to vse se snazi nekdo dalsi. Jednoduchy, syrovy pribeh. Nic vic, nic mene. Mam dve dcery a pracuji ve vezenske sluzbe - spatna kombinace pro to, abych zustal u tohoto snimku klidny. Nejsem rasista, to vubec ne, ale nedavno jsem sve desetilete dceri rikal, at si nikdy nezacina s Jugosi, Rusy, Albanci a Araby, ze se to "proste" divkam nevyplaci. Opakuji velmi durazne - nejsem rasista. Ale prakticky vsechny tyto narodnosti se zde objevuji. Je treba tocit vic takovych filmu, aby si lide uvedomili, co za svinstvo si sem, do nasi zeme, poustime. Ptam se: prichazeji sem pracovat [s poctivymi umysly] nebo pachat organizovany zlocin? Jsem rad, ze v tomto filmu s nimi L. Neeson zatocil tak, jak by to meli udelat i politikove. Co na tom, ze mu vse az moc podezrele dobre vychazelo? Film byl o necem uplne jinem. A kdo v tomto filmu nejvice ocenuje akci [ktera byla perfektni a syrova stejne jako ostatni dulezitejsi aspekty filmu], to je u me obycejny hlupak a ignorant. Opakuji: je treba tocit vice takovych filmu, protoze nase Evropa neni pred lidmi, kteri si nevazi lidskeho zivota [natoz lidske svobody], v bezpeci. A pokud mi je nechame, at si zde delaji co chteji, potom si klidne prijdou nejen pro nase dcery, ale i sestry a manzelky. PS: Je to jen obchod, neni to osobni. ()

Tomesh

Toho chlápka bych nechtěl nasrat. Kecy matky mě společně s oduševnělou dcerou (dementní slepice) odrovnaly už v prvních minutách. Takhle nadšeně jsem nelítal od jednoho rodiče k druhému ani o Vánocích, když mi bylo pět a já dostal špuntovku. Ale vem to čert, od toho při své velkorysosti dokážu odhlédnout, když ve zbytku řádí Liam jako posedlej. Po celou dobou jsem byl napnutej jako péro v gauči. Borneovská škola. Tyhle filmy žeru, andrenalinová jízda par excellance! ()

Moogwi

Tak trochu mi to připomnělo hitmana, aneb žádné živé za sebou nenechám. Trochu mě vytáčela dcera, která za svojí láskou k otcovi spíše maskovala svoji vyčůranost, a dále až úsměvně prosté a jednoduché řešení problémů a situací, např. detailní prohlídka fotky z karty v pouliční boudě. Souboje jsou celkem povedené, o to víc zamrzí že se vlastně nedozvíme něco bližšího o jeho práci pro vládu a o jeho minulosti. I tak je to jízda, nicméně ne tak moc nadupaná jak jsem čekal. ()

LeG!oN

Nezbývá mi, než souhlasit s Joe321, Bourne je opravdu nuzák v porovnání s ultracool Bryanem, kterého hraje pro mě neokoukaný Liam Neeson. Akce je tvrdá, nekompromistní a hlavně přehledná, což je u filmů podobného ražení poslední dobou opravdu velký problém. Děj má spád a není zde hluché místo, takže odpustíte i všemožná klišé které se zde objeví. Takhle adrenalinový zážitek jsem dlouho nezažil a jsem rád že i v roce 2008 se našla akční kriminálka, která mi rozpumpovala srdce na pořádnou úroveň, tleskám! ()

polydor

Liam Neeson v roli, kterou mu věříte. Slušná akční jízda, která rozhodně patří z francouzských filmů poslední doby k tomu lepšímu. ()

SkyHawk

Taková stará dobrá klasika.. Trochu tišší pan guvernér a bez raketometu si běží pro svou krapet starší dceru. Je to také trochu na styl Odplaty mi přišlo. Liam Neeson se stále dokáže otáčet jako za dob mistra Yody. Příjemná odreagující podíváná. ()

Všivák

Nekompromisní zabiják Liam Neeson, udělá cokoliv aby zachránil svou dceru. Když myslím cokoliv, tak mám na mysli: Mučení proudem, míření pistolí na nevinnou padouchovu ženu, střílení ze zadu do hlavy a žádné slitování. S každým mrtvým padouchem jsem ale měl pocit, že si to zaslouží a musí za své činy umřít. Příběh o unesené dceři snad nikdy neomrzí, zvlášť když je to natočeno takovým způsobem. Od začátku do konce má film neuvěřitelný spád, a ani trochu jsem se nenudil... To prostě žeru, finální bitka je skvělá. ()

swe

Další příběh o rozzuřeném tatíkovi pátrajícím po své unesené dcerušce. Prvních dvacet minut mě tahaly za uši šílené dialogy a za oči neustálé juchání nesympatických puberťaček. To jsem vyloženě přetrpěl. Ovšem, ve chvíli, kdy do Paříže – Města lásky, přiletěl Liam Neeson, začala neustávající a po čertech drsná akční řežba, kterou umocnil velice sugestivní střih a kamera. Se silným cukáním v prstu uděluji „čtyřku“ přestože jsem stejné hodnocení napařil nepoměrně lepším žánrovkám. Nechápu vysoké hodnocení. Za mě 75% ()

Aven

Liam Neeson převzal metody Bonda z Casina Royale a ještě přidal na brutalitě. Jde doslova přes mrtvoly a je přitom ve své roli neskutečně přesvědčivý. Opravdu velice povedený a poutavý akční nářez. ()

Natabar

Neskonale příjemné, stručné, akční, efektivní. Až tak, že s přehledem odpustíte několik iritujících momentů - pomalejší rozjezd, děsně protivnou manželku, či nelogičnosti (jakože americký chlápek vystupuje jako francouzský polda (jasan, že u toho mluví anglicky) a v té žabošnečí zakomplexované zemi to nikomu nepřijde divné). - Do puntíku splňující definici jednoduché (což neznamená pitomé a primitivní) a strhující akční podívané. Čistý sloh. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)