Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

filip.novak

Léty prověřená zápletka s naštvaným tatíkem jdoucím si pro svoji unesenou dceru není vskutku nijak originální, ale 96 hodin ve výsledku působí velmi svěže a dynamicky. Bez Liama Neesona by film byl poloviční, mnohými zatracovaná Maggie Grace nepůsobila rušivě. Nutno podotknout, že přes poněkud béčkově přímočarý scénář film nepůsobí vůbec hloupě a konečně ukazuje Paříž v tom pravém světle. ______ „Já ti věřím. Ale to tě nespasí.” ()

Karush

Akcia, akcia, úderné bitky a jeden markantný charakterový ultrasilný hlavný hrdina. Až príliš superhrdinovské, čo sa nehodí k zlomenému a k zhusenému tatinkovi, ktorý už asi ani nie svoju dcéru chce vyslobodiť, len cestu chce dať svojmu vnútornému nepokoju, kvôli rodinnej situke. Príbeh neprichádza na svet s ničím novým, aj keď nie presne v takejto forme, ale každú jeho zložku už sme mohli voľakde zhliadnuť. Pre každý prípad nie je to až tak zlý film, je v ňom predsa len niečo originálne, ale čo celý môj dojem z filmu pokazil, tak to bol záááver, to čo malo byť?! (SPOILER) Dievča práve dojde domov, a zázrakom akoby by ju žiadne nešťastie ani nepostihlo, žiaden náznak trraumy a ešte si ďalej ide za snom. Podobné filmy: Muž v ohni, Rozsudok smrti, Fear. ()

Sfinkter

Hodně povedený thriller, který místy situaci nastiňuje trochu povrchně, ale to je pouze malá daň za neuvěřitelně svižnou akci. Liam Neeson jak ho neznáte, závěr už mi lehce evokoval finále akční hry, ale vůbec to nevadí. Příjemné překvapení, kdykoliv znovu. ()

Freefinger

Občas, hlavně ke konci je Liam trochu přehnaný, ale já mu to žral. Výborně natočený únos, spousta akce, žádné zbytečné dialogy a pár dobrých nápadů a hlášek typu 'Není čas měřit si pinďoury'. Bavil jsem se od začátku do konce, jediné co bych snímku vytknul je hrozný překlad originálního názvu, když už tak alespoň 96 mrtvých... ()

Wall-E

Čistá nefalšovaná akce. Liam Neeson je něco jako stárnoucí "Jason Bourne" a v soubojích je to hodně vidět. Napínavá podívaná v rychlém tempu, kde Bryan při hledání dcery opravdu nemarní čas a ani životy svých protivníků :-) 80 % ()

JimmyII

Huá, to jste se v tom kině všichni po*rali, ne?:-) Jako je to zábavný, ale tím to tak končí. Patnáct minut a ani nevím, že jsem to viděl. Liam skvělý, ale jinak i v rámci žánru průměrné, i s ultimátními scenártistickými nesmysly. Uklidněte se, lidi:-) ()

DaUr

Fajn žánrovka, ze které sice cítím emoce, které má vyvolávat, ale nějak je neprociťuji. Naopak akční sekvence svou úlohu plní na sto procent, bravurní Neeson ve spojení s trefnou hudbou a spoustou hlášek (kromě nich je ale scénář kupa navoněného hnoje) navodí pocit, že ta unesená dcera je naše. ()

Gothar

Ja vám neviem, vysokými hodnoteniami som dosť prekvapený. A aj keď som sa doteraz pri žiadnom americkom filme nepohoršoval nad vyobrazením Európy (Eurotrip je môj obľúbený film), tak v Taken mi to vadilo, pretože predstava, že nejaký pomstiteľ si len tak príde do Paríža, 2 dni tam zabíja a ničí, a potom si pokojne odletí do USA, je značne mimo reality a nehodí sa ani do filmu. A je to škoda, pretože po technickej stránke je film podarený, len škoda toho scenára. ()

skrblik007

Tak tohle je hodně dobrý film, exemplární příklad thrilleru. Liam Neeson se s tim nesere, je odhodlán použít všechny dostupné metody a sejme všechny, co mu stojí v cestě. Film má spád, dobré akční scény a dobře promyšlený děj. Protě k filmu sedneš a už se neodlepíš od obrazovky. ()

flawi.f

I přes opravdu jednoduchý a poměrně předvídatelný děj, patří 96 hodin mezi nejlepší akční filmy, které jsem viděla. Co zejména oceňuji, tak je naprosto adekvátní stopáž. Protože neznám nic horšího, než když je přímočarý film roztažen do 2 a více hodin. Co se týče Liama Neesona, tak asi nikdy nebude prototypem akčního hrdiny, ale sem tak nějak pasoval. 96 hodin pro mě bylo velkým překvapením a pokud jde o výpovědní hodnotu, tak radši sedět doma na zadnici, než se na vlastní pěst vydat někam do zahraničí. ()

Mirokukii

Skvělá jízda. Neeson by si to klidně mohl rozdat se Stathamem. Jako nasraný taťka velice přesvědčivý. Osobními souboji nabitá akce, bez zbytečným průtahů jak na začátku, tak na konci. ()

karlik4801

Až tě najdu, zabiju tě. Věta Bryana Millse na kterou si vzpomenu když kdokoliv zmíní tento film. Ještě že obsadili Liama Neesona, nejlepší volba, která mohla padnout. V téhle době letí akční polo-důchodci a Liam mezi ně krásně zapadl. Pro Bryana není možný neúspěch, za každou cenu musí dceru zachránit. Skvělý akčňák. ()

LadyPupu

Hodný taťka zachraňuje neposlušnou dcerku... Scénář lehce dementní, ovšem Neeson jako akční hrdina ve zralém věku nedovolí, abychom se začali nudit. Akční film v duchu staré dobré francouzské školy. ()

nemik22

Strhující akční podívaná, která mě nikdy nepřestane bavit. Málokterý akční film současné doby (i přes všechny úskalí tohoto žánru) je tak lehce stravitelný. Úžasný výběr místa hlavního děje a skvělé obsazení zapříčinilo, že se v mých očích film okamžitě zařadil mezi kultovní snímky jako Skála, Con Air, Tváří v tvář atd. ()

Lachtaan

Nikdy mi nešlo do hlavy, proč se zrovna první Taken dostalo mezi špičku filmů minulého desetiletí. Snímek mě bavil pro svou intenzitu, ale nemohl jsem se v něm dopátrat faktorů, které by z něj dělaly tak výjimečnou podívanou. Liama Neesona uznávám jako herce všech možných kvalit, ale ani tady nepředvedl žádný nadčasový výkon. Prostě klasický akční film na klasické páteční vysílání po 10. hodině večer. ()

Tomasso001

Dávám plné hodnocení, protože přesně takovou akci očekávám od akčního filmu.. Scény jsou realistické, film má trychlý spád a Liam Neeson se do hlavní role hodí skvěle. To plné hodnocení dávám proto, že není zapotřebí super mega triků, které jsou někdy až neuvěřitelné na to, aby se dal natočit výborný film ()

danoo

Nepáčil sa mi Okrsok 13, nepáči sa mi ani Taken a už vôbec sa mi nepáči nastúpený trend, akým kráčajú súčasné francúzske akčné filmy. To, čo pôsobilo pred päťdesiatimi rokmi ako impulz (myslím tým hollywoodsky vplyv) je dnes len brzdou. Keď si 96 hodín rozmeníme na drobné, tak nám neostane nič než schématizmus, schématizmus a ešte raz schématizmus s výnimkou jednej skutočne dobrej dramatickej sekvencie (únos). Veľká škoda. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)