Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

TomStall

Liam to po trochu nudnějším úvodu rozdává na všechny strany a je opravdová zábava to sledovat. Akční aspekt filmu je za plný počet, ostatní stránky ale dost pokulhávají. Seznámení s postavami dopadá tragicky, protože až na Neesona (i když za otce bych ho s jeho paranoiou fakt nechtěl) jsou do jedné výrazně nesympatické (v čele s nepříjemnou Maggie Grace). SPOILER// Navíc si podle mého názoru taková řezničina zasloužila o něco méně patetický happyend. Bavil jsem se opravdu dobře, ale na víc jak *** to nevidím. ()

Hafran

Poctivý a přímočarý akční thriller o muži, který na vlastní pěst jede vysvobodit dceru do cizí země. Obyčejný námět je zpracován svěže a klišé vyvažuje kopa velmi solidních scén i když návaznost na starou školu (at už Komando či Saegal se nezapře ;). Po dlouhé době zase slušný thriller, který není ani politický, ani z blízkého východu. ()

drexik

Paranoidní fotříci už nejsouto co bývalo, dnes na jejich slova dojde a že Liam je sakra rázný fotřík, který onu paranoiu všem dotčeným vytluče z hlav. ()

miguel_111

Skvelá priamočiara a drsná akcia, skvelo zvládnuté bojove techniky, ktoré sú korunované drsnáckym prejavom Liama Neesona. Producent Luc Besson sa tento krát fakt zaskvel po parádnom akciou nabitom Kurierovy toto fakt klobúk dole. Režisér Pierre Morel známy hlavne s filmy Okrsok 13 nám opäť ukázal to, že aj za malo peňazí sa dá nakrútiť vynikajúci akční film. Pre mňa 90% ()

Klenotka

Není to Steven Seagal nebo Arnold Schwarzenegger. Tohle je Liam Neeson a je to osobní. Perfektní akční jízda, kde jde o logiku a scénář až na druhém místě, protože tady jsou hlavně přestřelky, honičky v autech a staré dobré drsné osobní souboje. Narozdíl od ostatních jmenovaných je ale Neeson skvělý herec, který dal svou tvář Oskaru Schindlerovi, a jenž dokazuje, co jsme věděli vždycky - že po padesátce umí herec jeho formátu někomu ve filmu nakopat zadek stejně jako ve třiceti, a možná ještě líp. ()

Doudis19

Srát se do už tak dost rozvrácené rodiny vládního agenta, to není jen tak. Když jste navíc špinavá naplavenina z Balkánu a zvolíte si živnost, která je už sama o sobě trnem v oku všem spořádaným, otcovským typům, to už si tuplem říkáte o nářez. Liam udělal to co mu kázala povinost a neskutečným, dechberoucím stylem rozkopal, rozstřílel a rozřezal všechny, kteří se opovážili narušit mu jeho zasloužený důchod. A přesně tak to má být. ()

chelseaman22

Typická gerchánovka. S přidáním přiměřeného množství fantazie budete mít pocit, že sledujete počínání Chucka Norrise v městě Pařížské Komuny. Chuck koupí dceři drahý karaoke rekordér, jež je však přebit hrdým a načesaným hřebcem. Chuck se následně sejde s ostatními Texas Rangers u grilu a pivka. Tato sešlost tlachá o zlatých to dnech v Kuvajtu spojených s mučením kdo ví jakých individuí muslimského vyznání. Chuck zachrání jakous takous modifikaci Fergie z BEP, za což si může dovolit položit otázku: "Mám dceru, která chce být zpěvačkou, co by jste doporučovala?" Asi zpívat, ne?! Na blbou otázku blbá odpověď. Rozmazlený fakan, jež si vozí pozadí v Bentley Continental V8 si chce zajet do Paříže na proklatý koncert toho irského tria. Chuck je proti, ale bývalá žena začne prskat. Chuck povolí a fakan ho má zase rád. Chuck čeká dnem i nocí na telefonát od sedmnáctiletého fakana, a když se dovolá, tak dcera kupodivu ztratí kuráž (odůvodněno obchodem s bílým masem, jež se zjevně týká slepičí povahy fakana). Pomocí inkriminovaného hovoru zjistí Chuck bydliště, míry či značku ponožek obchodníků, načež tra dá to France. Pomocí fotky z přístroje Nokia N73 s debilním OS Symbian dokáže identifikovat jednoho z obchodníků (v tuto chvíli přisoudil N73 funkce 12MPX foťáku s 10x opticým zoomem). V závěru Chuck doběhne Audi A8 4,2l quattro a zachrání dcerunky. V závěrečné scéně jsem se s hrůzou obával situace, že ten fakan začne zpívat - díkybohu nezazpíval a přišli titulky! 74% Celosvětový výdělek k 11. 3. 2013: $226,830,568, což je 9,07 násobek budgetu..........424. nejvýdělečnější snímek historie ()

eye candy

Poklidně živořící si albánské komunitě se nešťastnou náhodou do úřadem ověřeného záhonku růží pod Eiffelovkou zatoulalo semínko amerického slanobýlu a než si stačili zmatení rolnící uvědomit, s jakým druhem plevele mají co dočinění, bylo po úrodě. Navíc jak bývá jeho dobrým zvykem (díky kterému je tak zbožňován), stačil za pouhé 4 dny zamořit prakticky celou Paříž a to ani nemluvě o tom, že naposledy byl spatřen jak si odplouvá po Seině do Dijonu. Nešťastná to epizoda, trochu připomínající Polanskiho, ne snad pro jeho lásku k nerozkvetlým růžím, ale protože před 20ti lety se mu podařilo něco velmi podobného, jenom o trochu zábavněji a za pouhých 48 hodin. Aby film dobře fungoval, je celkem rozumné ukázat na začátku jak silný vztah má hlavní hrdina ke své dceři, možná ale bylo prvních půl hodiny k vyznačení něčeho tak triviálního zbytečně moc. Nehledě na to, že bych alespoň nemusel sledovat otravné scény s Maggie Grace, která se ve svých 25 letech snaží hrát 16ku. Chvílemi sice trochu absurdní, nadprůměr ale za naštvanýho Neesona, kterej je zde výbornej. ()

Motinski

Zhruba 5 rokov pred tým ako tento film vyšiel by som ani vo sne netipoval že Liam Neeson bude v podobnej polohe uveriteľný. Nakoniec to dal s prehľadom a celý film stojí na ňom ako na nekompromisnej postave ktorej chuť po pomste proste žeriete. 96 hodín je priamočiara jazda bez nejakých nudných výkyvov alebo zbytočných dejových obratov. Nadštandardne efektná vyražďovačka kde sa začne v bode A a ideme smelo do bodu B. ()

markuc

Spravna odpocinkova akcni pecka. Nemusi se u toho nijak zvlast premyslet, film si na nic nehraje. Prvnich dvacet minut je urceno predstaveni postav a pote uz jen cista akce. Akce to neni klasicka (honicka v autech, strelba vedle), ale velmi invencni a Pariz v podani filmaru vypada hodne netradicne. Libi se mi ten pseudooldschoolovy styl, kdy ve filmu neni nespocet vizualnich efektu a trikovych scen, jde proste o syrovou akcni rezbu (v pravem slova smyslu), proste klasika. ()

Honzíno

Liam Neeson se s ničím nepáře a ve svých 56 letech kondičně a stylově natírá prdel albáncům na celé čáře. Po slabších a mírně sladkých prvních pár minutách přijde na řadu gradovaná, ve své podstatě dokonalá žánrovka. Kombinace akčňáku s lekacím (šokujícím) thrillerem se více než vyvedla. Spousta choreografických vychytávek, nekompromisnost, naturaličnost místy zcela nejde ruku v ruce s (ke konci) komandovským charakterem, přesto všechno ale filmu jen prospívá. Po projekci Taken abyste se upřímně báli pouštět svoji drahou mladou polovičku/ dceru na větši výlety. ()

SG_ever

Konečně se to povedlo ! Skvělá akce z francouzských ulic, která se zpočátku tváří jako kriminálka a později sklouzává do drsné akce, která však není úplně bezmyšlenkovitá. Ideální akcí je pro mě příběh, ve kterém nám autoři stanoví pravidla a ty potom sami dodržují a snaží se, aby se postavy chovali v rámci možností reálně. To je podle mě dodrženo a proto se, alespoň pro mě Taken přibližuje k triologii Jasona Bournea... (90%) ()

Mrkvič

Ó šmankote. Taková pecka! Hodně hrubá akce, která dokáže být brutální a přesvědčivá bez hektolitrů krve. Tady časté srovnávání s Bournem, je dost zavádějící. U soubojů si na to asi sice vzpomene každý, ale jinak jde o něco uplně jiného. Díky Liamu Neesonovi se ihned vcítíte do hlavního hrdiny. Je tak přesvědčivý, že první polovina filmu, kde není skoro žádná akce, je už na hodně vysoké úrovni. Když se to pak začne řezat, tak je to prostě jedna báseň. Nejenže je to parádně natočený a většina herců je přesně na své roli (až teda na zachraňovanou dceru, která má buď hrát mentálně zaostalou, nebo je prostě tak strašná herečka), ale navíc je přidáno několik opravdu špičkových scén, jako když se hlavní hrdina vydává za svého známého z ministerstva, vkráčí přímo do hlavního doupěte pašeráků a tam je vodí chvíli za nos, než je všechny zabije (navíc drsným a originálním způsobem). ()

žvanimírek

Nepotřebuje žádný zdlouhavý slovní hodnocení, jedním slovem....."nářez"!!! Hodina a půl akce na jejímž konci je Paříž vyčištěná od Albánců! Když Liam pronesl: "I don't know who you are. I don't know what you want. If you are looking for a ransom, I can tell you, I don't have money. But what I do have are a very particular set of skills, skills I have acquired over a very long career , skills that make me a nightmare for people like you. If you let my daughter go now, that'll be the end of it . I will not look for you. I will not pursue you but if you don't, I will look for you, I will find you and I will kill you", měl sem husí kůži! ()

adams89

Pravda, zápletku typu „Unesli mu dceru, a to neměli dělat!“ jsme už ve filmech viděli mnohokrát, 96 hodin ale patří v tomhle směru ke špičce. Na nestárnoucího Liama Neesona, přímočaře likvidující albánskou pakáž, se totiž kouká sakra dobře. Díky pohledné realistické akci, která se v podobných příbězích hledá marně, si filmu o to více považuju. Z herců hrajících v současnosti v akčních filmech může Neesonovi takovou roli každý jen a jen závidět, když z tak poměrně fádního tématu vytěžil úplné maximum. Vůbec mi nevadila absence zábavy a siláckých hlášek, když je téma obchodu se ženami dnes tak aktuální, ale takové mučení Albánce elektrickým proudem si divák náramně užije. Z nečekaně vysokých tržeb po celém světě mám upřímnou radost. Přiznejme si, kdo by byl očekával, že levný francouzský akčňák dokáže dohromady v USA vydělat více než takový čtvrtý díl Ramba.80% ()

Sonnik

They took his daughter. He'll take their lives. Béčko, které nemá vůbec nic kromě nasraného Neesona. Ten to kupodivu ale celé sám utáhne. Pokud přetrpíte klasicky nudný úvodní prolog tak se vám pak dostane parádní Liamovo "killing spree" v Paříži. Škoda jen, že chyběl nějaký ultimátní záporák nebo trochu promakanější scénář. Mohl to být hit. "It was all personal to me. " ()

rodo

Naprosto nekompromisní akčňák, který má neuvěřitelný spád, opravdu drsného hlavního hrdinu, i atraktivní zpracování. Film jsem viděl dvakrát a velmi slušně jsem se bavil i podruhé. Ačkoli akční žánr není můj nejoblíbenější, tady jsem byl spokojen. Liam Neeson je ve své roli uvěřitelný a role mu neuvěřitelně sedla. Mohl by se v podobných rolích objevovat klidně častěji. ()

LordSnape

Klasický akčňák o tom jak unesou dceru hodnému a starostlivému tatínkovi, který je čirou náhodou vládním agentem ve výslužbě a tak se rozhodne ji osvobodit a všechny nepřátele rozsekat nebo zastřelit. Prostě pohoda. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)