Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

nascendi

Snažím sa vyberať si filmy s hodnotením nad 80 %. U 96 hodín som bol zvedavý, čo má hodnotu 86 %. Spozornel som už pri americky trápnom začiatku, ale keď priateľka Kim v mieste ich prázdninového ubytovania začala za revu hudby nepríčetne skákať a tešiť sa, ako sa vyspí s náhodným známym, tušil som, že bude horšie. A bolo! Od únosu sa tvorcovia filmu tvárili, že nakrúcajú Bourna 4. Mali k tomu vonkajšie atribúty (hudba, divoká kamera, časté strihy), mali dokonca aj schopného herca, ale ten by musel ako prvého zastreliť scenáristu. To, čo sa dialo od jeho príletu do Paríža sa dá prežiť iba ak si vypnete oba mozgové závity. Bolo by fajn, keby jeho úlohu hral niekto, s kým si také úlohy spájame. To by ten film zaradilo do zásuvky kde patrí a mňa by ani vo sne nenapadlo si ho pozrieť. Takto to ublížilo hlavne Neesonovi. To si nezaslúžil. Vyhladenie albánskej menšiny v Paríži a šejka so sprievodom by mohlo uspokojiť nanajvýš notorických sledovačov tzv. vyvražďovačiek, ktorých intelekt limituje schopnosť počítať mŕtvoly. A keď k tomu všetkému scenárista pridal rovnako stupídny záver, akým bol úvod, tak som už uvažoval iba nad tým, akú hviezdičkovú hodnotu má herectvo Liama Neesona, pretože to jediné sa vymyká z hrôzy naokolo. Ostatných hercov by som nevzal ani ako komparzistov do davových scén. ()

Eawy

Teda pááni. Pri tomto sa nemôžete ani sekundu nudiť.Niekedy to možno pripadá až príliš neuveriteľné, ale čo na tom. Hlavný hrdina(a to som to veľmi poriadne sledovala) asi prvých 42 min, do ruky nezoberie zbraň, nebije sa ako Jackie Chan a o to je to lepšie a zaujímavejšie. A potom je to sledovačka, naháňačka s jedným mužom v hlavnej úlohe s Liamom Neesonom. Ten si veľa nezahral. Na jeho ruky, nohy a chrbát, bolo viac záberov ako na jeho hlavu. Ale napriek tomu jeden z naj thrillerov, čo som videla. 100% ()

Němi

Vim jak vynikajici Neeson je herec, ale opravdu nikdy bych neveril, ze bude pusobit drsneji nez nadopovany mix Ramba a Jamese Bonda. V 56 letech vypada, ze vystrilet cely dum je jeho rozcvicka pred snidani a pousteni elektriky do hrebiku zabodnutych ve stehnech neni vlastne nic neobvykleho. Tezko bych si vybavil nevhodnejsiho herce nez "chapaveho tatku Liama" a stejne tak si ted nedokazu v Taken predstavit nikoho dokonalejsiho. Film je to nejlepsi, co jsem za dlouhou dobu v oznaceni 'akcni' videl (nepocitam jine akcni odvetvi Tropic Thunder). Bez prestavky uhanejici dej je krasne primocary a nema hlucha mista. Svizny zacatek sikovne rekne vse co divak potrebuje vedet a pak uz to lita. Neeson zlikviduje chladnokrevnym stylem Jasona Bourna polovic Parizskeho podsveti a nepotrebuje k tomu kung fu nebo okazale hracky - jen prekvapeni a inteligenci... a gigantickou hromadu stesti. To je jedine, co me krapet vytrhavalo z filmu a zabranilo mi dat subjektivni absolutni ohodnoceni. Vzdy se vse zdari, vzdy se najde stopa. A kdyz ne, je to jen zdrzeni na dva strihy. Dobre napsane postave ubira na uveritelnosti, kdyz to vypada, ze se nemuze nic stat, navic v tak vaznem tematu, ktery si film vybral pro svou akceleraci. Ovsem je to tak skvele natocena a sympaticka adrenalinova jizda, u ktere jsem misty i zapominal kousat jidlo v puse, ze vas presto udrzi bez hnuti. ___ Pokud bych mel hodnoti "miru zazitku", je to jednoznacne 5*, stejne tak jako nekompromisni Vykon Neesona, za tu "z prdele kliku" ovsem davam 4. Ale neberte to vazne, stejne by to melo byt za 5*, ()

nash.

Už dlouho jsem neviděl tak parádní přímočarou akční jízdu, už dlouho jsem neviděl tak nekompromisního hrdnu a už dlouho mi násilí, které páchal na těch parchantech nečinilo takové potěšení. Liam Neeson jako nasraný otec, který slíbí padouchům udělat ze života peklo a přesně to pak bez řečí, bez váhání a bez kompromisů udělá, je dokonalým ztělesněním nasranosti všech otců, jejichž dětem je ubližováno (lhostejno zda únosci, partami výrostků nebo třeba učiteli :-)) ()

Ratemus

Komentuji až po shlédnutí celé trilogie a musím říct, že ze všech sračkoidních dílů, tento byl sračkoidní nejméně. Jde opravdu poznat, že tento díl nedělal Megaton , protože ten na co sáhne, to pošle do kopru. Dá se na to celkem koukat, akce není špatná, ale Bože, jak je ten Neeson neohroženej, to prostě nahání úsměv na tváři, není náhodou jeho starší bratr Chuck Norris a dcera Angelina Jolie? protože to bych se ani nedivil. Bohužel, z tohodle podpapíráku vznikly ještě další dva větší podpapíráky a ty už jsou opravdu do očí bijící. ()

Arsenal83

Videl som snáď desaťkrát a furt to baví, na niektoré repliky nejde zabudnúť: "Teraz nie je čas na meranie si vtákov." "Zájdete sa pozrieť, ktorej časti slova potichu nerozumeli?" "Nájdem ťa a zabijem ťa." A mnoho ďalších. Po rokoch človek už vidí viaceré nedostatky a hlavne Maggie Grace ako úmyselne krivo behá, len aby vyzerala ako teenagerka, to je naozaj smiešny prešľap alebo vyslovene nedošľap, hoci z nej chceli urobiť šľapku. Na Liamovi ale tieto roly milujem a táto je jedna z vrcholných, hoci v jeho prípade prvou v tejto žánrovej polohe. A človek sa i poučí. Napríklad, že v roku 2008 predávali vo vzdelanom a vyspelom USA mapy Európy, na ktorých bolo stále Československo. ()

Slarque

Příjemné překvapení! Akční kriminálka v duchu staré dobré drsné školy, ale nevypadá jako nějaké retro. Liam Neeson je jako smrtelně naštvaný otec unesené dcery přesvědčivý, akční scény zvládá věrohodně a díky slušně nadupané režii je celkový divácký zážitek o třídu lepší, než by se od takovéhohle scénáře dalo normálně čekat. ()

Tomco

Maximálny unreal, ale kurevsky svižne nakrútený v už aj tak akurátnej stopáži. Hodnotiť podľa dôveryhodnosti idem na tri, ale čo sa týka zábavy a celkovej plynutosti - maškrta na plné hodnotenie. Zlatá stredná cesta tentoraz. 80% ()

Claw

Ukrutný akční nářez! Prostě úžasný akční thriller s oldschoolovým tématem a moderním zpracováním, které mi výjimečně nevadilo. Vím, že Neeson není žádný martial arts mistr a střihy byly udělané naprosto v pohodě. Ale hlavní je prostě děj a to, jakým způsobem jeho hlavní postava vymete s grázlama, kteří si dovolili unést jeho dceru. Rychlý, dynamický, vynalézavý, krutý a chladný taťka, který si absolutně nebere servítky a jde za svým cílem jak lovecký ohař, vystřílí, vymlátí, zláme, nakope a umučí všechny, kdo se mu postaví do cesty. Opravdu nářez, nevím, co mi nedovoluje nedát plný počet... Možná prostředí, ve kterém se film odehrává, možná absence krve (toho jsem si všiml až v třetí třetině filmu - film je brutální, ale krev zde neteče). Těžko říct. Každopádně všem milovníkům akčních filmů doporučuji. Je to něco mezi nejlepšíma Seagolavkama a Bournem. /80%/ ()

Vitason

Jo, konečně pořádný oldskůl, u kterého jsem se v kině tetelil blahem. 96 hodin stojí v první řadě na Liamu Neesonovi, který hraje dost proti svému typu- chlapíka, který se tváří, že by mouše neublížil, ale jakmile mu parta chlapců z Albánie šáhne na dceru, tak jim Liam všem zláme ruce a ještě je nechá se podívat do hlavní vlastních zbraní, jestli je tam kulka nebo ne. Je to vlastně role, kterou by v 80./90. letech hrál někdo z tria Arnie/Slye/Bruce a právě díky nečekanému obsazení Liama nabírá 96 hodin úplně nový rozměr. Příběh je jednoduchý a přímočarý, přesně jak to má béčkomilné zvířátko jako já rádo. Hned na začátku budete vědět, jak to skončí, ale komu to může při té brutální akci vadit. Ono ve filmu nejsou nějaké hnusné efekty, v podstatě není vidět ani krev, ale je to brutální tím, jak si jde Neeson krutě za svým a neušetří vůbec nikoho a občas do toho probleskne i hodně černý humor (I když v kině jsem se smál jen a kamarádi, ale na to jsme již docela zvyklí). Trošku to tak připomíná Odplatu. Mé nadšení krotí (A jednu hvězdičku sestřeluje) jen moderní nasnímání akčních scény, které teď vídám skoro pořád a prostě mě mrzí, že to nebyla ukázka staré školy se vším všudy. BTW. Přítomnost nářezovky Tick Tick Boom od mých milovaných The Hives mě moc potěšila:-) ()

Bachy

Qui-Gon Jinn se hodně nasral a jel do Paříže. Nic víc, nic míň. Bohužel mi to na skvělý zážitek z filmu nestačí. Nestačí mi to na žádný zážitek z filmu. Oceňuji rychlý posun děje. Stejně tak jsem rád i za některé použité "triky" z práce ochranky, ale opravdu je to vše, co jsem našel. Nulový film s nulovým obsahem. Kdyby se alespoň Qui-Gon neostříhal. ()

Happens

Tak tohle je po dlouhé době akční krimi, které mě vážně upoutalo. Příběh je klasický, zpracování skvělé. Choreografie bojových scén (trochu méně skákavý Okrsek 13) mě jakožto milovníka bojových sportů uchvátila, herecká přesvědčivost Liama Neesona je prostě neuvěřitelná. Nenudil jsem se ani chvilku, dokonce, ano, přiznávám, jsem se na konci filmu rozbrečel.V tomto žánru 95%! ()

Chrustyn

Neúnavný Luc Besson nám opět přináší další akčňák, avšak tentokrát se dá mluvit i o příběhu, který není jen nudnou vatou mezi akčními scénami. Je sice pravda, že příběh o bývalém špionovi, který se vydává do Paříže aby zachránil svou unesenou dceru není bůh ví jak objevný ale rozhodně má co nabídnout a svůj účel splňuje na výbornou. Nejedná se o akční meganářez a většina akčních scén se spokojí s tím, že naštvaný taťka někoho seřeže nebo zastřelí. Největší trumf mají tvůrci v Liamu Neesonovi, který ukazuje, že je opravdu všestraný a zvládne i akční role. Překvapivě se mu dá věřit, když někomu láme ruce a nevypadá u toho vůbec trapně. Pierre Morel už u "Okrsku 13" ukázal, že akční scény zvládá a ani zde jim není co vytknout. Pár výtek bych možná měl k tomu, že hlavní hrdina se občas chová až moc zbrkle, sem tam se objeví i nějaká ta nelogičnost a tvůrci klidně ještě mohli přidat nějakou větší akční scénu ale čert to vem, takhle povedených akčňáků moc není, tak si jich važme. ()

klerik

Tak ako dakázalo EQUILIBRIUM aj vďaka (napriek) svojej béčkovosti dorovnať MATRIX, tak Taken dokáže držať krok s Bourneovkami. Béčko. Rovnaké aké točia s Wesley Snipesom a kedysi točili so Stevenom Seagalom. Ale tentoraz je tu starnúci Liam Neeson a je rovnako cool, ako bol vo svojich akčných eskapádach Matt Damon. DANNY THE DOG a TRANSPORTER dostali dobre našlapaného bračeka... Ale rozhodne si uvedomujem, že stále ide o béčko. Dobré béčko... ()

SeBig

u Liam Neeson jsem vzdycky vedel ze je to dobrej herec uz od ty doby co jsem videl star wars kde si zahrál Quigona Jina a v Batman Begins kde si zahrál Ras Al Gula ale tady ukazal ze je to fakt týpek. Fakt skvělej thriller neco jako Až do Smrti a Sejmi je všechny moc se mi to líbilo.. ()

hammer_head

Já prostě toho nosáče žeru. Jediný co mě sere je, že je ten film strašně krátký a rychle uteče. Na druhou stranu je to jen bum bum bum, samá akce a nic z toho, takových filmů je nezpočet. Já osobně bych film prodloužil o půl hodiny a v téhle půl hodce bych se zaměřil na tu dceru (jak ji nafetujou, jak jí prodávaj, znásilnujou a další), prostě ne jen akci, ale taky to co se skutečně děje, prostě jít více do hloubky. ()

korbitch22

nabušená akční řežba,na to nejklasičtější téma co existuje.dcera je unesena,otec,bývalý voják se vydává na pomoc.čekal jsem že to bude klasická oddychovka,ale musim říct že lepší klasickou akční jízdu jsem dlouho neviděl.film je dost brutální,což se v týhle době už moc nenosí,happy endovej.....mrtě happy endovej konec filmu odpustíte,páč všechny postavy jsou výtečně a nenásylně zahraný k dokonalosti.mrtě příjemný překvapení. ()

LaciLC

Morel je výborný akčný režisér a podobne ako jeho debut Okrsok 13 aj tento film rýchlo "skultovel". Ale to je samozrejme aj Neesonovou zásluhou, ktorému táto úloha sadla ako riť na šerbeľ. Kvalitný napinák. ()

mcb

Čistá žánrová práce bez výraznějších odklonů. Ultimátní akční řežba až bourneovských parametrů je naroubována na tu nejprovařenější a nejohlodanější dějovou kostru, která je naprosto bezinovační, avšak o to více potěší vynikající oldschool akcí a režií. A z Liama Neesona jde opravdu strach, takový všehoschopný badass s rambovským bodycountem tady hodně dlouho nebyl. Prostě vynikající žánrová jednohubka, která absolutně ničím nepřekvapuje, ale zato potěší svým poctivým stylem, neurvalostí a někdy až "komandovskou" nadsázkou. Výborné. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)