Snímek Briana De Palmy svým tématem zdánlivě zapadá do současného proudu gangsterských filmů, ale zpracováním připomíná klasické gangsterky třicátých let. Vypravěčem a hlavním hrdinou příběhu je portorikánský zločinec Carlito Brigante, který je předčasně propuštěn z vězení. Vrací se do života s rozhodnutím definitivně skoncovat s minulostí zabijáka a překupníka drog. Jenže záhy pochopí, že tlak rodné newyorské čtvrti, tlak "ulice", v níž se téměř všichni pohybují na opačné straně zákona, bude velmi obtížné překonat. Carlito je mužem ze staré školy, který ještě ctí přátelství. Proto musí v nouzi pomoci narkomanskému advokátu Dave Kleinfeldovi, s nímž se zná už mnoho let. Smysl pro čest, který všichni ostatní už dávno ztratili, je pro něj víc než láska k tanečnici Gail.

Režisér Brian De Palma a scénárista David Koepp (mj. JURSKÝ PARK) vycházejí z románů soudce Edwina Torrese, který při psaní těží ze svých bohatých životních zkušeností. Vznikl klasický gangsterský příběh s lehce romantizujícím nádechem a bez módních naturalismů. Velkou zásluhu na jeho nenápadné hodnotě má Al Pacino, který si zahrál gangstera v opačné poloze než v dřívějším De Palmově remaku ZJIZVENÁ TVÁŘ. (oficiálny text distribútora)

wosho

Spolu s Mafiány nejlepší gangsterka za posledních 50let.Ani Kmotr na ně nemá.Carlito je drsňák,kterému fandíte o stošest a jeho smutný konec každého dostane.Nejlepší De Palmův a s fantastickými výkony Al Pacina,Penna,Leguizama,Guzmána.Prostě klasika,která ve své době málem zapadla a časem jasně ukázala kam patří,do dějin. ()

Pretender

''Sorry baby, I tried the best I could, honest... Can't come with me on this trip, though. Getting the shakes now, last call for drinks, bar's closing down... Sun's out, where are we going for breakfast? Don't wanna go far. Rough night. Tired baby... Tired... '' ()

SphereF

Film pro všechny kteří mají v oblibě mafiánské prostředí určitě neudělají chybu, pokud se rozhodnou podívat na tento film. Al Pacino a jeho akcent mě vždycky dostanou. Skvělý film, konec s vygradovanou atmosférou a „závěrečný běh“ s lehce předvidatelným koncem. ()

thorewi

Carlito Brigante je sympaťák stejně jako Al Pacino, kterého mám rád a tyhle role mu prostě svědčí. A Sean Penn vzhledově k nepoznání, ale herecky skvělý jako vždy. ()

Mičl

Rehabilitovaný Brian De Palma má svýho génia, což dokazuje i tahle gangsterka vystylovaná k dokonalosti z níž si může (a měl by brát) příklad každý budoucí tvůrce v mafiánském žánru. Da best of Sean Penn a vlastně i Al Pacino. ()

farfalla

Podle toho, jak vysoko se ´Carlito´s Way´ dostal v řebříčku oblíbených filmů, jsem čekala něco lepšího. Je to další z mafiánských filmů, jenom tentokrát je to portorikánská mafie. Příběh začíná na vlakovém nádraží, hned se však přesuneme do minulosti, projdeme si vývojem údálostí, které nás přivedou zpátky na nádraží a dopoví příběh. Carlito Brigante (Al Pacino) byl propuštěn z vězení a chce se odpoutat od svého předešlého životního stylu. Jak se však zdá, nikdo jiný to nechce, natož aby ho v tom někdo podporoval. Jeho kamarád a právník Kleinfeld (Sean Penn), se mezitím sám stal gangsterem, ale Carlitovi bude trvat pořádně dlouho, než mu to dojde. Bratranec Guajiro (John Ortiz) přesvědčí Carlita, aby mu pomohl s nákupem drog. To se sice nepovede, ale Carlito získá peníze na koupy baru. Začnou se tam však objevovat různí gangsteři, kteří chtějí Carlita zainteresovat do svých obchodů. Carlito je odmítá, a tim si nadělá nepřátele. I prokurátor Norwalk se snaží Carlita nachytat prostřednictvím jeho starého kamaráda Lalina (Viggo Mortensen), který je teď na vozíčku. Al Pacino je charismatickým gansterem a člověk mu věří, že chce začít nový život s Gail (Penelope Ann Miller), ženou svého života. Jeho boj s okolím je jako boj s větrnými mlýny, přicházejí další a další lidé s dalšími žádostmi. Mafiánská logika je svojská, dost nahodilá a těžko je v ní kličkovat, když má člověk jiný názor. Carlito sám vidí, že v Spanish Harlemu nebude moci žít, jak si přál, a nakonec je okolnostmi donucen k rychlému rozhodnutí začít znovu, ale jinde. Vizuální styl Briana De Palmy je šťavnatý a doplňuje dialogy, nebo je i nahrazuje. Sean Penn je vychytralým právníkem na drogách par excellence a kdybych předem nevěděla, že to bude on, tak ho nepoznám. Scéna u Gail doma s písní Joe Cockera ´You Are So Beautiful´ je působivá. Prequel ´Carlito´s Way: Rise to Power´ byl natočen v roku 2005. ()

SpaceOdyseus

Krasna 'out of the box' gangsterka, kde De Palma exceluje vynalezavosti svych steadycam sekvenci a Pacino prekvapuje na svuj standard civilnim ale presnym vykonem. ()

Bouřňák

Klaním se všem, kteří se na tomto thrilleru podíleli a zároveň děkuji za perfektní filmový zážitek. Takhle si představuju ideální thriller. A Al Pacino tu opět dokazuje, že je PAN herec. Jeho charizma na vás skrz obrazovku přímo útočí. Rok 1993 byl evidentně vemi dobrý ročník (např. Uprchlík od Andrewa Davise). Pokud máte víc jak 2 hodiny volno, chcete se odreagovat a zároveň bavit a nenudit, pak nemáte jinou možnost, je mi líto. Musíte si pustit Carlitovu cestu - Don't worry be happy!!! ()

Ještěřák

Hmm, tak jsem v noci na dnešek "splatil dluh" další mafiánské klasice. A ačkoliv CARLITO'S WAY v žádném případě neřadím na úroveň mých miláčků CASINO a GOODFELLAS, a zřejmě to protentokrát nestačí ani na údajně božského GODFATHERA, posledních řekněme 25 minut je doslova jeden velký sešup kdy snad nelze Carlitovi / Al Pacinovi nefandit. Myšlenka marného utíkání před srabem z minulosti mi občas evokovala příjemnou Mendesovu prácičku jménem ROAD TO PERDITION. ()

Standito

Gangstri, diskotéky, schody, Al Pacino- opäť typický De Palma. Epickejší Scarface sa mi páčil o niečo viac, pretože cesta na vrchol je pre mňa zaujímavejšia ako náprava. Ale mám pocit, že Carlitovu cestu som ani nemal možnosť poriadne doceniť, keďže som ho videl v dosť nekvalitnom dabingu(Pacina daboval človek, ktorého hlas sa k nemu vôbec nehodí, to platí aj u ostatných postáv). ()

Lionheart

Jak mě Zjizvená tvář zklamala, tak mě naopak Carlitova cesta dostala. A to tak, že jsem v jednu ráno zůstal paf a jen tupě zíral na titulky. Nejlepší scéna je ale ta s kulečníkem. ()

Piškotka

Jeden z vynikajících filmů, na který se znovu ráda podívám. Herecké mistrovství A. Pacina a S. Penna a skvělý děj filmu dodaly punc opravdovosti a důkazu, že v téhle branži nikdo nezná přítele, byť je sebenejlepší. Přitom k životnímu štěstí byl jen malý krůček. ()

Prochy38

Není to žádná velká akce, ale další z řady gangsterek, které po sobě nechají nemalou stopu. A. Pacino tradičně geniální. Zde ještě kvalitně sekunduje S. Penn. Trvalo mi, než jsem ho poznal. Moc moc povedené! ()

kobe6

Co potřebuje mít kultovní gangsterka? Myslím, že této nic nechybělo a beze strachu ji zařadím mezi špičku tohoto prestyžního a mého oblíbeného žánru. Na Pacina a Penna je vždy slast koukat, strhující momenty a kultovní scény. "Neuplatný" eskalátor, biliard, loď a mnoho dalších. Už teď se těším až uvidím znovu:) ()

Hanes88

Opět jedna z gangsterek, která upoutá. Člověk po celou dobu neví, kdy se to zvrtne. Skvělý Al Pacino i Sean Penn - oba jsou zárukou kvality a tady to platí dvojnásob. Děj byl velice zajímavý a já můžu jen doporučit. 95%. ()

vander19

Carlitova cesta je presne ten žáner filmov, ktoré doslova žerem...Al Pacino podal vynikajúci výkon ale ešte majstrovskejšie predstavenie pridal Sean Penn. Právnik-gangster-feťák rola bola spracovaná v jeho podaní na 1*. Film podobný Scarface aj atmosférou aj situáciami mi opäť potvrdil, že velký AL vie zahrať rôzne žánrové postavy, či už taliana, portorikánca, kubánca....Škoda len, že to skončilo ako to skončilo, vážne som mu držal palce....škoda Carlito, Talianov nasrať sa nevypláca... ()

ondrula

No to jsem se zase těšil. A jaká sračka se z toho 133. nejlepšího filmu vyklubala! Soudím, že notná dávka nudy a hrůzostrašnosti, která mě jímala, byla daná dobou, kdy se film točil. Ono v roce 1993 očividně ještě přetrvávala notná dávka legendárního stylu 80. let, takže postavy svým stylem, oblečením a účesem tvoří působivé obludárium podivných týpků, na který byste na ulici v úžasu zírali. Al Pacino, ať se na mě nikdo nezlobí, hraje jako vždycky zakrslýho tvrďáka a svůdníka a vůbec mě jeho postava nedojímala. Herecký výkony jsou v tomhle filmu ostatně obecně dost "přesvědčivý"; rád bych vyzdvihl roli starýho Itala, kterej se cachtá v moři a úpěnlivě vztahuje ruce ke svým vrahům i tehdy, když se na něj napřahují pajcrem, a pak třeba i mladýho Itala, kterej nahání Carlita v metru a čumí při tom tak nešťastně, že by mu jeden s lítostí dal korunu. O sračkovitosti filmu svědčí i klíčová finální scéna (zcela logicky vyzrazená na samým začátku filmu), kdy je Carlito příhodně zastřelen Leguizamem zrovna v okamžiku, kdy se chystá nastoupit se svou láskou do vlaku, aby symbolicky opustil svůj starý život a začal nový, jistě polepšený a spořádaný. Jak se Leguizamo zjeví zrovna na nástupišti po Carlitově šílený a zběsilý honičce s Italama, zůstalo nevysvětleno, ale myslím, že si s tím scénárista ani hlavu moc nelámal. ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

U Disneyho konečně pohnuli s Indiana Jonesem. Pátý díl půjde do kin 19. července 2019 a natočí ho Steven Spielberg, samozřejmě s Harrisonem Fordem v hlavní roli. George Lucas by se na pokračování… (viac)