Svety sa zrazia, keď Barry využije svoje superschopnosti na cestovanie späť v čase, aby zmenil udalosti z minulosti. Keď však jeho pokus o záchranu svojej rodiny neúmyselne zmení budúcnosť, Barry uviazne v realite, do ktorej sa vrátil generál Zod, hrozí zničenie sveta a nie sú tu žiadni superhrdinovia, na ktorých by sa mohol obrátiť. Barryho nádejou je veľmi odlišný Batman, ktorý je už na dôchodku, a uväznený Kryptoňan, aj keď nie ten, ktorého hľadá. Aby zachránil svet, v ktorom sa nachádza, a vrátil sa do budúcnosti, ktorú pozná, Barryho jedinou nádejou je pretekať o život. Bude však prinesenie najvyššej obete stačiť na resetovanie vesmíru? (Continental film)

PEZ

Úvodná scéna s padajúcimi bábätkami ma značne vyhodila z miery. To už tvorcovia naozaj nevedia, čo dať do filmu. Bolo to imho dosť nevhodné. Najmä pre takýto teenagerský film. Áno, veru tak. tento nový flash je značne teenagerský a značne dlhý. A aj keď priznávam, jednotlivé camea členov Justice league ma potešili, celkovo je film vlastne dosť zbytočný. Tu a tam sa vyskytol niekedy viac a niekedy menej vydarený vtip, ale ak Flasha neuvidíte nič strašné sa nestane. Film síce relatívne svižne uletí, ale rozhodne nemusel mať dve a polhodiny. Jediné čo stálo za to bol námet, pretože príbeh koliduje s príbehom v Man of Steel a umne sa hrá s jednotlivými dimenziami (Michael Keaton!). Ale keďže je film určený pre teenagerov, boohužiaľ ani raz neprekročí svoj tieň. Najviac som sa nakoniec pobavil na úplne poslednej scéne (pred záverečnými titulkami) - to som ozaj vyprskol od smiechu. :) Nebudem spoilerovať prečo, každý kto uvidí, pochopí. :))) Takže nie úplne zlé, ale ani nie úplne dobré. Tak ako je to dnes pri comicsovkách zvykom. 6/10 ()

geek.ondra

Namísto revoluční komiksovky inspirované revolučním komiksem nám Muschietti dodal bláznivou popcornovku která se v některých momentech nebojí zajít až za hranu béčkovosti což by mohlo vzhledem k ambicím působit jako zklamání ale ono je to doopravdy hrozně zábavný. Flash má uvěřitelné dramatické jádro, herce kteří si užívají své role, nápaditou akci, slušný gagy a ke konci přijdou i parádní hrátky s multiversem kdy se najednou ve filmu probudí ta pravá osudovost. Samozřejmě že to není ten revoluční Flashpoint a vůbec to není ani revoluční filmová komiksovka ale dlouho tady nebyl blockbuster který by dokázal tak náramně pobavit, dojmout a strhnout a to aniž by se přitom musel tvářit nabubřele a důležitě. Skvělá práce a parádní zážitek. 8/10 ()

Johny M.

Tak tohle byla pěkně šílená jízda (až mě zamrzelo, že jsem vynechal kino). Sice pořád považuju toho ultimátně nesympatickýho žida za castingovej epic fail, v tomto případě x2, ale kompenzace v podobě čím dál charizmatičtějšího Keatona, krásný nový tváře Sashy Calle, zbytku Ligy a dalších několika parádních cameí je víc než dostačující (v jednom případě mi i husina naběhla). Akce i humor skvěle vyvážený, škoda že tímhle celá tahle etapa DC končí... ale proto přece nemá cenu Flashe hejtovat... ()

kondor77

Průměrný díl původního seriálu roztahaný na celovečerní film. Pan režisér se docela snažil, ale nohy mu podkopával infantilní scénář neschopné scenáristky  (vzpomeňme jakým způsobem znásilnila Birds of prey, proto i nechápu její angažmá v tomto filmu). Škoda. ()

Kingjiri

Začnu aspoň trochu pozitivně. Líbilo se mi využití dějový linky v minulosti k vyprávění o tom, jak Flash vzniknul, co má za schopnosti nebo k angažmá Micheala Keatona jakožto Batmana. Dál bych ještě ocenil, že o akci nouze fakt nebyla a objevil se muj oblíbenej záporák Zod (což je ale neni jenom pozitivum, viz dále). Jenže negativa nakonec přece jenom převážily. Vizuál byl občas svym předigitalizovánim fakt nevzhlednej (zajímavý je, že tohle se projevovalo uplně nejvíc v úvodu). Jakkoliv jsem uvítal Zodovo angažmá v příběhu, musim říct, že tahle dějová zápletka byla vlastně uplně zbytečná a na samotnej závěr neměla vůbec žádnej dopad (k čemu byla v rámci příběhu ta finální bitka se Zodem?). Takže bych Zoda buď uplně oželel nebo ho smysluplně zakomponoval do příběhu a dal mu naopak víc prostoru. Uplně největší problém jsem měl z poněkud zvláštní dramaturgie, která vůbec neuměla pracovat s humorem. Jednak ho bylo až příliš (špičkování budoucího a minulýho Barryho by bohatě stačilo) a timing nějakejch vtípků byl fakt dost divnej a blicí scény se mohly s klidem vystříhat. Tohle vymýšlel buď někdo se zvláštnim smyslem pro humor nebo zadání znělo, že biják musí být vtipnej za každou cenu. A nemůžu si pomoct, koncentrace postav se silně nerdovskym až ujetym vizuálem (včetně právě Flashe) mi v DCEU přijde fakt hodně velká (v Marvelu jich zase tolik neni), byť chápu, že předloha je jasně daná. Třetí silnější hvězda za akci, Michaela Keatona a občasnou fajnovou práci s dějovou linkou z minulosti. ()

Razzor_82

"Už běžím!" Jedna zapomenutá plechovka rajčat zničí tři životy a udělá časoprostorový bordel. DC nemá už z čeho vařit a tak se i Blesk konečně dočkal své sólovky. Ehm ona je to vlastně taková polo-týmovka. Protože samotný charakter postavy Flashe není na celý film. Navíc Miler se svým mongolským ksichtem není žádný úlisný krasavec Homoland.  Trapné je pak trávit čas s jeho ještě otravnějším mladším já. Nepochopil jsem jak to celé vracení v čase funguje. Sprint někam mimo realitu s hnusnou CGI, výběr místa a šup, jsme tam. TeKeaton jako znovu Batman potěší ale Supergirl tak maximálně nasere.  Zpomalovačky jsou ukrutně natahované a nekonečně opakující se souboj s generálem Zodem byl nekonečný. Suma sumárum jde o další popcornovou zábavu pro teenagery, kteří si nedávno utřeli sliny z posledního Spidermana. 4/10 ()

NiaWolf

Oproti animáku Flashpoint Paradox je tohle jen slabý čajčíček, ani by to nebylo tak hrozné, kdyby první polovinu netvořily jen záběry Ezry a jeho nosních dírek zespodu. Režisér asi trpěl nějakou uchylkou, jinak si ty záběry na tupě zírajícího a silně nesympatického "Flashe" nedovedu vysvětlit. Líbilo se mi pár odkazů na původního Batmana, ale Keaton mi přišel silně nevyužitý. Ale za závěrečný "mild shock" dávám malé bezvýznamné plus. ()

Daiker

DC peklo pokračuje..... Nápad s multivesmírem kazí i Marvel..... Prostě chybí pořádný padouch v celém DC světě. Erza je nesympatická osoba a jeho jako vtipné hlášky nejsou vtipné. Doufám že už toho trapáka nikde neobsadí. Zpracování cestování časem je divné a digi bordel je v celém filmu. Multivesmír a postavy z různých světů jsou odbyté digitální zrůdy. Aspoň toho Nicolase Cage nemuseli dělat v digitální podobě. Nevyužitý potenciál generála Zoda. Starý Batman byl fajn a naštěstí měl normální obličej.... Filmy se superhrdiny mají asi největší slávu za sebou... Chtělo by to velkou pauzu a myslím si, že teď žádný restart DC nepomůže.... ()

Torgal

Z tohto filmu mi v hlave utkvie hlavne to, aké mizerné triky je schopné štúdio pustiť do sveta v roku 2023 vo filme za dvesto mega. Tristná technická stránka sa ruka v ruke snúbi so scenárom, ktorý by chcel byť osobný, osudový a zároveň vtipný, ale je to len podivný nekoherentný maglajz. Ťah s multivesmírom tu bol využitý čisto len na žmýkanie nostalgie z toho že človek uvidí Michaela Keatona v roli Batmana a Shannonovho generála Zoda. No vlastne ešte aj na prehliadku hnusne digitálnych alternatívnych komiksových postáv ako napríklad Supermana v podaní Nicka Cagea. Ezra Miller v hlavnej dvojúlohe bol lepší než som čakal, no že by mi prirástol k srdcu sa tiež povedať nedá. Každopádne ďalší dôkaz, že superhrdinské komiksy sú v hlbokej kríze. 4-/10 ()

Hellknight12

Dnes som bol v kine. Na jednej strane by som tento film vyzdvihol ako jeden z kvalitných DCEU filmoc ale má to niekoľko mínusov. Mňa tento film ballvil ale čakal som trochu iné spracovanie, hlavne, čo sa týka charakterov. Nápad s časom sme videli niekoľko, krát ale v DC to vidím druhý krát. Prvá bola Snyder Cut JL. ( 2017 u mňa neexistuje). Samotný herci a aj ich výkony sú veľmi dobré s tým, čo majú idú najlepšie ako sa dá. Akcia je fajn a je aj zábavná a je jej tu viac než dosť ale miestami, hlavne pri väčších akciách je až príliš vidno CGI. Na to, že sme dostali aj staronové postavy a tento film ak správne viem, má byť reštart DCEU, tak niektoré charaktery postáv sú odfláknuté. Dej filmu je slušný a hoci takmer až do konca pôsobí ako nehorázny bordel, tak ku koncu sa im to podarilo zachrániť a dáva to celkom dobrý zmysel. Hudba bola fajn až na ten koniec, kde mi proste nesadla ale to je len môj problém. Flash sa snaží byť z väčšej časti filmu vtipný a celkom sa mu to darí aj keď niektoré pasáže sú viac trápne ako vtipné. Hraje sa aj na temnejšiu stránku príbehu, kde to tiež slušne funguje ale ten prechod mi prišiel proste rýchly. Oplatí sa na to ísť do kina? Za mňa skúste. Podľa mňa ak u toho vypnete mozog a budete si to proste užívať tak, ako to je, tak si to užijete. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Psycho.R

Ezru jsem předchozích filmech DCEU, ani ve Fantastických zvířatech moc nežral. Tentokrát se, ale dočkáme jeho dvojrole, kde vidíme jeho před deseti lety a v současnosti. A ta pozice staršího mu velmi sedí a dokazuje, že umí hrát. Zvlášť ve scénách, kdy teskní po rodině, maximálně pak ve scéně, kdy se v obchodě na konci loučí s podstatnou postavou, tam hraje očima, což mi připomnělo Slye, když hraje Rockyho.  Film je absolutně svůj, humor je často nekorektní, narvaný nápady a celé to jede kupředu. Kritizované CGI mi je jedno u všech filmů, efekty mě zhruba od druhého Spidermana (od Raimiho!) nezajímají, tak to jde mimo mě. Keatonův Batman je, samozřejmě perfektní (pro mě byl vždy, až do Aflecka jediný správný Batman). Spoustu věcí je tu hlavně pro komiksové fandy, kteří mají něco z Flashe načtené, kam se řadím i já. Stejně tak camea jsou pro lidi znalé historie DC filmů a seriálů od počátků, stejně tak jistý velký pavouk, který se tam mihne nebo to, že v Návratu do budoucnosti nehraje M.J.Fox. Někteří kopou do této série už jen z principu, pohrdají Snyderovou vizí a tvrdí, že jeho fanoušci jsou toxičtí. Já jeho fanouškem jsem, nikdy jsem se k hnutí za návrat aktivně nepřidal a kdybych napsal něco pozitivního do komentářů, tak mě tam hned zařadí. Čili pro mě jsou toxičtí právě ti, kteří fandy hejtují. Stejně tak všude nepíšu, jaký jsou Marvel filmy shity, leč si to myslím, právě proto, že jsem byl fanda Marvel komiksů, než je začal Disney prznit. Takže tak. ()

Nykrous

Čekal jsem něco kolem 5/10 a absolutně mě to vyvedlo z omylu. Emocionálně to na mě působilo, příběh byl fajn, postavy fungovaly skvěle a hlavně jsem si neskutečně užíval Ezru. Ať mimo kameru dělá do dělá, tak já ho prostě ve filmech zbožňuju. A nechápu jak se to stalo, ale ten humor mi přišel úžasný a dlouho jsem se tak u filmu nezasmál. Možná to bylo jen danou náladou zrovna, ale prostě to fungovalo. CGI mi vadilo u běhu a celkově u speedster scén a jinak to šlo, jen ještě v těch celo CGI pasážích to bylo fakt bijící do očí, ale tam mi to zas tolik nevadilo asi z důvodu toho, že to měl být bordel sám o sobě a to CGI to jen posílilo, ale rozhodně neříkám, že by to bylo dobrý. 7-8/10 ()

Likan7

Neuvěřitelný kam se DC dostalo 10 let od Muže z oceli. Prvním a stále suverénně nejlepším filmem týhle stáje. A to jsem si nadával, jak druhá půle Supermanovy sólovky je až moc velký digibordel. Těžko říct, jestli touhle doslova slepou uličkou DC kope dno nebo dne, ale rozhodně to je na stejné úrovni jako Shazamové nebo druhá WW. Abych jen nenadával, Ezra Miller mě tu tentokrát nesral, což je překvapení jak kráva. Sasha Calle je fajn Supergirl a na její sólovku bych se podíval a Keaton je dobrej. Tím ale s klady končíme a bohužel všechno ostatní je jedna totální barevná zmatlanina. Vrcholem nevkusu je pak hned úvodní scéna a chytání naprosto ohavných digimimin. Po 5 minutách jsem věděl, že tady bude zle... Díky bohu, že tu není Cavill, ten by si takový závěr nezasloužil... Nechápu vznik týhle průměrnosti, když je stejně celý DC před Gunnovým restartem. ()

Hashirama

Totální hnus. Prefabrikovaná umělohmotná mrdka od Vietnamců s naprosto nechutným až odpudivým vizuálem a příšernými triky jak z japonské videohry na PlayStation 3 v čele s mentálně postiženým hrdinou v podání mentálně postiženého herce. Opravdu mě až zaráží, ne-li přímo šokuje, jak odporné to celé je, a že stamilionová hollywoodská produkce působí jak fanouškovská adaptace anime, kde digitálně renderované postavy vypadají jak sběratelské figurky a veškerá výprava i kostýmy jak levná halloweenská výzdoba ze sámošky. Chápu ale, že renderovat psycho formeláky je jediné východisko, když se všichni herci s nějakým renomé, co se chudáci upsali v domnění, že budou v úspěšných superhrdinských filmech, snaží z tohoto marasmu dostat co nejdřív pryč. Už úvodní akční scéna napoví, jak děsivá a blití vyvolávající čalamáda se na diváka chystá a jak zoufale neinvenční je zde nejen akce, ale vlastně úplně všechno. Za celou stopáž nečeká na diváka jediný stylový záběr či kreativní nápad. Zápletka je v základu komplikovaná, ale přitom je děj vystavěn naprosto primitivně, nudně a nezřídka sklouzává k otevřené debilitě, přičemž se vše odehrává co nejjednodušeji a nejrychleji, aby se to celé mohlo rovnou zakopat pod zem. Humor se nese v tom nejotravnějším současném duchu aneb budeme aspoň napodobovat Marvel, i když už Marvel začíná všechny srát. Jediným plusem budiž snad snaha vytvořit zdání světa, kde žijou i nějací lidé a ne jen hlavní postavy, nahodilé odkazy na zbytek DC vesmíru a netradiční vyvrcholení zápletky. A samozřejmě Gal Gadot, která je tady zase totálně slaďoučká. Je mi líto všech, co na tomto projektu trávili dlouhé měsíce, obzvlášť pak Michaela Shannona, kterého to sere tak, že bych mu nejradši dal deku a misku polívky. 2/10 ()

Nemmonn

CGI je absolutní binec, občas jsem si říkal, jestli teď náhodou nesleduju nějakou videohru. To hlavně platí pro Flashe, všechno co se okolo něj děje v CGI je absolutní tragédie. Občas to sice může vypadat celkem v pohodě ale za chvíli stejně uvidíte další umělou sračku. Batman byl celkem fajn ikdyž nebyl perfektní. Hudba mě upřímně hodně překvapila, protože to je asi ta nejlepší věc na tomto filmu. Film je strašnej bordel, nechápu co se tam dělo. Všude samej multyvers ale aby to dávalo smysl to vůbec. Bolí mě z toho hlava do teď, doufám že už nikdy žádnou justice league už neuvidím, děkuji. 5/10 ()

Maximilianus

Flash ako samostatný film mi neprišiel zlý,  ale nebol ani výnimočný a v porovnaní so Spidermanom alebo Dr. Strangeom bok multivesmír využitý dosť biedne. Potešil niektoré camea,  aj keď len digitálne. CGI bolo v niektorých scénach horšie,  najmä scéna s deťmi. Nepáčil sa mi aj nútený humor. Hoci nebol vyslovene trápny,  moc tlačili na pílu a účinok žiadny. A ani "dojemná" časť nefungovala. Scény s Flashom v akcii vsak boli fajn. 6,7/10. ()

ER

Horko těžko jsem se dodíval. Generický, ale hlavně a podbízivý příběh jakoby yni k postavě nepatřil. V podstatě z Flashe dělají komika a páté kolo u vozu, aby mohlo dojí k finále, které už nemá šanci zaujmout. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start