Svety sa zrazia, keď Barry využije svoje superschopnosti na cestovanie späť v čase, aby zmenil udalosti z minulosti. Keď však jeho pokus o záchranu svojej rodiny neúmyselne zmení budúcnosť, Barry uviazne v realite, do ktorej sa vrátil generál Zod, hrozí zničenie sveta a nie sú tu žiadni superhrdinovia, na ktorých by sa mohol obrátiť. Barryho nádejou je veľmi odlišný Batman, ktorý je už na dôchodku, a uväznený Kryptoňan, aj keď nie ten, ktorého hľadá. Aby zachránil svet, v ktorom sa nachádza, a vrátil sa do budúcnosti, ktorú pozná, Barryho jedinou nádejou je pretekať o život. Bude však prinesenie najvyššej obete stačiť na resetovanie vesmíru? (Continental film)

555borac555

No není to špatné, ale čekal jsem více. Celkově bych to pojetím a kvalitami přirovnal ke klasické slabší marvelovce.  Snaží se to být hodně humorné za cenu toho, že tu bude hodně přehnaných cringe vtipů.  Ach jo, jak mi chybí seriózní a temné DC filmy od Snydera. CGI často působí jako z ne moc drahého scifi seriálu. Například scény kde flash běží a jsou kolem něj blesky se nedají srovnat s podobnými scénami s flashem v snyderove verzi ligy spravedlnosti. Návrat Keatonova batmana je fajn a v jeho scénách si krade veškerý prostor pro sebe. Přesto jsem cítil, že se mohl využít i lépe. Sasha Calle mi jako supergirl seděla dobře, akorát zde je nevyužití potencionál ještě vetší. No stejné jako celý asi film. Polorestart DC univerza je vážně nemastný, neslaný. Jsem opravdu zvědavý jestli DC filmům dokáže dat James Gunn jako nový vedoucí konečně nějaký směr a ucelenou vizi. Protože tohle proste nefunguje jak by mělo. Dávám 6/10. ()

Darthorias

Po dlhých odkladoch je tu konečne solo Flash film. Či už čítate komiksy alebo ste aspoň sledovali seriál The Flash, konkrétne poslednú epizódu 2. serie a 1 a 2 epizódu 3. serie viete viac menej čo sa tu stane. Paralela Flashpoint Paradoxu ju tu vlastne stále rovnaká, a našťastie ukočírovaná do solídneho komiksového filmu. Celý film by sa dal rozdeliť na seriál o 3 epizódach, prvá vás má vrhnúť do deja ukázať prečo stojí za to sledovať zvyšok, a poviem úprimne ten pocit som naozaj nemal, prvých 15 minút som doslovne prosil nech sa to zlepší a našťastie ono to vyšlo, druhá časť naberá o dosť temnejší podtón avšak ten nasilu humor hrozne veľa ako zachraňuje tak naopak aj kazí, tretia a posledná epizóda má za povinnosť celí film uzavrieť s koncom ktorý bude mať ako zmysel tak aj isté uspokojenie a dajme tomu, že na 80% sa to aj podarilo. Flash je plný zbytočného humoru, ako aj relatívne dobrého humoru, dobrej akcie proti ktorej som nemal nič, CGI v pár scénach hrozne bije do očí avšak v scénach kde prechádzame časom my to vlastne vôbec nevadilo, pár dobrých ale veľmi ľahko predvídateľných zvratov ani nepomohlo ale ani neurazilo, pár hercov ktorý poslúžili len ako výplň mi ale vôbec nesadlo a dúfam, že už ich neuvidíme. Celkovo ide ale o slušný film ktorý do istej miery poslúžil presne na to na čo mal a to bolo reštartovať DC universum, či sa toho ale chopia správny ľudia do budúcna je tá pravá otázka. Hodnotím na 73%. ()

Fakof

Tak The Flash aneb jak dostat tatínka z polepšovny je ďalším podpriemerom z dielne DC. The Flash ako celok funguje pomerne dobre, ide o dobrú zábavu pri ktorej sa človek neustále smeje. Film obsahuje pár scén, ktoré sú režisérom nezvládnuté a nechápem, že sú súčasťou finálneho produktu. Som človek, ktorého moc filmov nerozosmeje ani raz (som prekvapený ako väčšinu ľudí psychicky rozhodí hocijaká trápna blbosť) no The Flash to zvládal počas celých 2 hodín a hádzal do mňa jeden vtip za druhým. Je smutné, že zápory prevažujú pozitíva. Niektoré uhly kamery sú otrasné, choreografia je na zaplakanie a pri CGI, DC znova dokázalo, že dno je niekde úplne inde. Batmani sú parádni, Affleck, aj Keaton. Každý z nich používa iné gadgety a je radosť ich sledovať, ako veľký fanúšik Batmana musím povedať, že každá scéna s nimi sú hotové orgie. Choreografia a CGI je zvládnutá len v scénach s Batmanom (aspoň, že tak). Do Sashi Calle ako Supergirl som sa zamiloval a dúfam, že ju ešte znova uvidíme, pretože ide o takého temnejšieho superčloveka, ktorý DC veľmi sedí. Cestovanie časom je strašne sexy a cool, každý geek do cestovania časom bude jasať od radosti, to tu bolo úžasné, pohyby v čase tak ako dopredu aj dozadu, proste paráda. Je mi ľúto, že film má veľa negatív, ktoré ho ničia, bez nich by mohlo ísť o ľahší nadpriemer. Reset univerza, ktorý mal priniesť mi príde byť zvláštny, taký, že ani James Gunn vlastne nevie, čo chce zresetovať, ale dobre nechcem súdiť, to akým smerom bude DC mieriť pod záštitou Gunna uvidíme behom najbližších 2-3 rokov. The Flash určite neplavá vo vlnách odpadu ako napríklad Thor: Love and Thunder, no som sklamaný, čakal som niečo viac a tiež som nečakal, že to bude komédia, trailery lákali na niečo úplne iné (ale to, že ide o komédiu nie je mínus, pretože filmu to dosť sedí, ako som napísal už na začiatku) a keď viem, že CGI bude vypadať tak ako vypadá, tak nerozumiem prečo scenár nevyzeral trocha inak. CGI nezachránilo ani to, že posledný main fight sa odohráva niekde na púšti, kde je vidieť veľké šetrenie na pozadí, ono teda skôr oni bojujú v horách ale cez to otrasné CGI to vypadá, že to je na púšti :D. A ešte chcem dodať, prvé asi 3 sezóny Grant Gustinovho Flasha vyzerajú omnoho lepšie. ()

Lukango

První reakce říkaly: „Je to nejlepší komiksovka od Endgame“. No, jak se tak ukázalo, tak tyto super recenze filmík trošičku přechválily. Špatnej film to rozhodně není, ale že bych z toho jásal, tak to taky ne. Měl to být odrazový můstek pro DC, ale ve skutečnosti to je jen výplň, která sice rozvíjí budoucnost DC, ale ne příliš kvalitně. Samotný příběh je ve směs uspokojivý, ale stále, tohle měl být ten top DC film, to kladivo na marvelovky. Nečetl jsem komiky, ale ve filmu to pojetí cestování časem je podle mě šílené a skoro vůbec nedává smysl. Mrzí mě, že film se svým scénářem okolo cestování časem nebyl natolik chytrý a kvalitní, aby se mi z něj zatočila hlava, jak u Nolana. Celý příběh se točí kolem úmrtí mámy Barryho, a mírně mě zamrzelo, že Barryho neprovedli takovým vývojem postavy, abychom na konci zjistily, že právě on musel zabít svoji matku (to je jen můj nápad, z kterýho bych byl celkem dost odvařenej). Postavy jsou v pohodě, to samý herecké výkony, u kterých samozřejmě musím mírně pochválit Millera a Keatona. Jeden z problémů filmu je podle mě humor, který utne i tu naději na hlubší emoce, které tu měly šanci, ale tvůrci si bohužel vybrali joky. Další bod je hudba, u které jsem si myslel, že bude daleko lepší, takhle to bylo jen hlasité a překombinované. Střih akčních scénách byl trošku až moc rychlý, ale to je jen detail. Co už není detail, tak je akce, respektive její cgi, které je otřesné, ano máme tu pár pěkných momentů, ale pak tu jsou mnohé, u kterých budete zavírat oči nad jejich gumovostí. Vtipné je, že režisér po reakcích na cgi filmu v nějakém rozhovoru, řekl, že ty cgi jsou úmyslně špatné. Celkově se jedná o další z mnoha komiksovek, u kterých byl promarněn potencionál. Filmy o cestování časem miluju, ale jak můžete vidět na flashovi, někdy se to prostě nepodaří. Film utekl rychle, jako sám Flash, je neskutečně zábavný a místy má i hloubku, ale mistrovské dílo to není. Známka: 6/10 ()

dolor

Jediná cesta v čase čo vo Flashovi (ne)funguje je to, že sa technicky vrátili k filmu Král Škorpión s The Rockom, výborný easter egg. Prečo filmy 10rokov dozadu a viac majú lepší vizuál ako dnešné snímky. Scenár, vtipy, hlášky boli na úrovni školské časopisu. Hudba pri jednotlivých scénach na mňa pôsobila štýlom Tom a Jerry feat. Scooby doo. Keaton aj po toľkých rokoch frajer. Milujem tento žáner a celý ten svet okolo komiksov ale toto bol obrovský krok vedľa. Hneval som sa na Gunna za Cavilla. Nakoniec som asi rád, že toto ide mimo neho. Myslel som, že po Thorovi 4 už nič debilnejšie nepríde. Scénu s deckámi, už nikdy nechcem vidieť. 4/10 za Keatona, Sashu a odrezané uši netopierovi. ()

Sweety_Leon

Superhrdinský filmy moc nemusím, ale jelikož jsem neměl na co koukat, tak jsem se rozhodl že když to má 72%, tak to nebude tak špatný. No, moc veliký překvapení nečekalo. Děj vedl jen tak z prdele do prdele a nikam to nešlo. 1 hvězdu dávám za herce který z mega nudnosti udělali jenom nudnost. ()

EmmettBrown

Aj napriek tomu, že DC Universe disponuje množstvom ikonických superhrdinov, nie vždy sa vo filmovom spracovaní podarí zobraziť ich plný potenciál. Pri Flashovi sa to podarilo. V pozitívnom, ale žiaľ v istej miere aj v negatívnom smere, keď sa tvorcovia snažili až príliš tlačiť na pílu pri snahe zahodiť nálepku "temného" komiksového sveta. Filmový Flash už od začiatku filmu prekvapivo dopláca na naozaj zlé CGI efekty - začalo to prvou akčnou scénou a skončilo veľkolepým farebným finále, v ktorom bolo naozaj všetko - aj to čo nemuselo. Pred zhliadnutím som sa najviac obával o výkon Ezru Millera. V predchádzajúcich filmoch, v ktorých sa objavil v postave Flasha, bol zväčša veľmi priemerný a po traileroch sa dalo predpokladať, že si jeho sólovku ukradne hosťujúci Michaela Keaton. A čuduj sa svete, nestalo sa tak. Áno, scény so starým Batmanom sú skvelé a nostalgia pracuje na plné obrátky, Miller však vo filme funguje taktiež excelentne. Či už v sérii vtipov (ktoré balansovali nad priepasťou trápnosti) ale aj v citlivejších polohách, v ktorých dokázal udržať emočnú linku a rozcítiť viacero ľudí v sále. Poteší množstvo multiverse odkazov, cameo postáv, zábavných scén, slow-mo záberov a takmer dva a pol hodiny natiahnutá minutáž vám ubehne rýchlo, ako keby do vás v laboratóriu udrel blesk. ()

Hornet.CZ

78% / Když vidím Flashe, tak vidím úroveň, tu úroveň, kterou měla mít původní Liga a Snyder Liga se jí skoro i přiblížila. Ovšem to neznamená, že je to nějako brutálně skvělé, skvělé to sice je ale zase ne tolik. Začnu zápory:  v některých momentech na nás kouká ne moc hezké CGI a začátek filmu je mimo momentu s nemocnicí extrémně nezajímavý a nudný, zbytek filmu je ovšem docela fajn, Ezra Miller obě svoje "já" hraje dost přesvědčivě (ačkoliv je zde jedna nesmyslná náhlá změna), ostatní herci dělají svou práci taktéž velmi dobře a neubírá tomu ani dobrý soundtrack či děj. Co ovšem bylo překvapující byly reference, ty byly velmi příjemné a velmi dobře dosazené a poukázání na Supermana Nicolase Cage bylo vtipné a zároveň uspokojující. Nicméně je fakt, že celkově film vyšel jen, že vyšel, vzhledem k tomu, že navazovat na něj už nejspíš nic nebude, ovšem já si myslím, že je to dobře, není úplně dobré vyhazovat skoro hotové či poloviční projekty do koše, a to ať jsou jakékoliv. Sám za sebe doporučuji. ()

Duffman 97

Rozhodně to není až tak šílené jak to někteří píší. Alespoň pro ty, kdo čtou komiksy a hlavně přečetli Flashpoint. V prvé řadě mě mrzí že se nerozhodli jít cestou původního komiksu. Batman/Thomas Wayne, válka Amazonky vs Atlanťané, temná atmosféra a osudový příběh.......jó to bych bral. Nicméně i tak mě film dost bavil. Zejména starší Barry, Batman/ Michael Keaton i Sasha Calle aka Supergirl. Režie Andyho Muschiettiho byla nápaditá a zejména v akčních scénách se postaral o zajímavé záběrování. Nejvíce to jde vidět na Keatonovy. Bohužel má film i dost nedostatků....... zejména slabé CGI ( tu režisérovu pohádku o Barryho perspektivě nežeru ) a částečná přemíra cringe vtipů. Sice to není jako u Marvelu ale i tak tam jsou. Silná stránka filmu je v příběhu o záchraně matky a přijmutí těžkých rozhodnutí. A Ezra Miller je u mě prostě dobrý Flash. Ve výsledku je The Flash skvělá komiksovka, kterou sráží CGI. ()

MarekTulen

Čekal jsem úplně něco jiného, než jsem od nového Flashe dostal. Tolik skvělých nápadů, které by mě ani nenapadli, s krásným visuálem prostředí a soundtrackem, který sem rozhodně sedl. Příběh mi nepřišel tak zajímavý, ale akce tu bylo tolik, že jsem to ani nevnímal. Film by mohl ale i občas brzdit, všeho moc škodí a za mě to bylo už trochu i přeplácané, ale pokud nehledíte na detaily, tak vám tohle rozhodně vadit nebude. ()

SueMe

Na začiatku som mala pocit celkom vydarenej teenagerskej komédie, ale potom sa to  v blúdení časom niekam stočilo a pre mňa nie práve najlepším smerom. Veľmi ma potešilo, že sa v deji objavil Michael Keaton, jeden z najlepších Batmanov vôbec. Škoda, že on a Supergirl nedostali viac priestoru. Ale myslím, že mnohých fanúšikov komiksov film potešil. ()

Rhaegar

Ten film byl v hrozném produkčním pekle. Všichni už to chtěli mít hotové, aby to mohli vydat, odepsat ztrátu a rychle na to zapomenout, protože nikdo nečekal, že to bude dobré. A vzhledem k tomuhle faktu to není tak zlé. Jinak jo je to hodně zlé. Humor je hloupý a infantilní. Seděl by do animáku pro nejmenší (např. Mimoni) nikoliv však do komiksovky pro všechny. (Já jsem sice uznávám teorii smrti autora, ale když srovnáme některé scény ve filmu s excesy Ezry Millera tak je to ještě tragičtější). Akce a efekty jsou dost pochybné. Na Flashovu speedforce je žalostný pohled, ale třeba Batman docela ujde. A celý příběh je nezáměrná parodie (právem) oceňovaného komiksového eventu Flashpoint Paradox.  Stejnojmený animák z roku 2013 dokázal odvést mnohem lepší práci. Ale tak snad to autorům postačí jako výmluva pro restartování DCEU a začít nanovo. Tentokrát možná i s nějakou vizí. PS: Jen na obranu filmu. Někteří tvrdí, že je to snaha napodobit Spidermana což je hloupost. Marvel i DC komiksy oba pracují s multiverzy desítky let. A o zadaptování tohoto eventu se mluvilo téměř od začátků DCEU. Takže jde jen o nešťastné načasování. ()

tonysawer

Na úvod řeknu, že Snyderovky nesnáším. A kéž by představitel Flashe nebyl v opravdovém světě tím, čím je. Tohle mohl být film, který DC nakopne správným směrem, ale Ezra to zabil. Vážně jsem si film maximálně užil jako nic předtím, kromě animovaných Batmanů a hraného Jokera. Sakra! BACHA SPOILER: Jen škoda, že na konci nepřišel mladší Bale. ()

Neikn

Toto je velice rozporuplný snímek, začnu u CGI, většina lidí by namítla, že je to srovnatelné s většinou filmů od studia Asylum, avšak já si myslím, že je to schválně, pro efekt, jen si položme otázku, proč někdy vypadá to CGI tak dobře a někdy tak špatně?, no prvně si musíme všimnout detailu, že to CGI vypadá "špatně", pouze když máme slowmotion, dalším detailem je, že je to použité pouze na lidech, nakonec mi to ani moc nevadilo, spíše to bylo komické, čímž se dostáváme k dalšímu bodu, a to je humor. Celý snímek jsem se bavil, a byly i momenty, kdy jsem vyprskl smíchy, takže z této stránky film zcela jednoznačně boduje. Příběh není nic moc unikátního, podobný příběh jsme mohli vidět už v animovaném filmu, Justice League: The Flashpoint Paradox, také je občas znatelná inspirace od Marvel multivesmíru, až na to fungování, které není větvení, ale zcela nový vesmír, fungování tohoto je konec konců popsáno ve filmu a troufám si říct že i velmi kvalitně. Herecké výkony jsou za mě lehký nadprůměr, samozřejmě to trochu stahuje dolů kontroverzní Ezra Miller, a proto si film zaslouží i obdiv, za to že se s tímto faktorem dobře popral. Jak už tak bývá v superhdinských snímcích, tak dostáváme spoustu mouder od starších a moudřejších lidí, a v tomto případě to dopadlo na výbornou. Hudbu bych zkrátka ohodnotil jako průměrnou až lehce nadprůměrnou. Shrnutí na závěr: CGI: 7,5/10 ; Hudba: 7/10 ; Příběh: 8/10 ; Humor: 10/10 ; Herecké výkony: 8/10 ; Kamera: 9/10 ; Celkem: 80% (ty 3% ubírám, za ten ohraný koncept a klišé, že se nedá změnit budoucnost). ()

chevronman

Wohou, jakože já mám komiksový filmy rád, ale tohle je velkej průser. Nejenže v tomhle filmu jen pramálo věcí dává smysl, ale CGI? To je velký špatný. Skoro jako kdybych se díval na film nejmíň o dekádu starší. A nevím proč, ale Ezra Miller mi tady připomíná Davida Walliamse z Malé Velké Británie, což je dost úchylný. ()

tein

DC opet nezklamalo a predvedlo totalni sracku kde vetsina veci nedava smysl a cim vic se snazi obcas neco vysvetlit tim nesmyslnejsi to v dusledku je. Do toho opet priserne trapnej humor, mozna tak pro pubertaky ze zakladky, neskutecne hloupa (WTF) zapletka, prevazne mizerne efekty a vizual, a mame tu dalsi komixovej propadak. Ezra Miller je zde neskutecne odpornej a slizkej a to navic v dvojroli, kde jeho jako mladsi ja je extremne otravnej nesympatickej vypatlanec a celkove je teda Flash vlastne nejvetsi slabinou tohoto filmu. Zaverecna potitulkova scena s Aquamanem je stejne uboha jako veskere ty otresne radoby vtipy jez jsme meli tu smulu videt uz ve filmu o tomto rybim panicovi. Je smutne ze se DC snazi (a dost mizerne) kopirovat MCU v napadech jako je multivesmir, alternativni hrdinove, a vyhrabani starsich hercu z predchozich verzi superhrdinskych filmu. Presto nejvetsim, a temer jedinym, kladem tohoto filmu je prave navrat Michaela Keatona, kterej ale bohuzel tuto novodobou DC pohromu sam opravdu nezachrani. ()

MatyRock

Po dlouhé době jsem viděl DCU film, který jsem si po všech směrech užil. Je to ujetý, živelný a krutě energický. Humorem mi to extrémně sedlo, vizuálem už ne tolik. CGI je někdy, vlastně skoro pořád, na dost mizerné úrovni a já se jen ptám, vážně to stálo okolo 200 milionů dolarů? Akce má šmrnc a nápad, využívá Snyderova stylu, přesto přidává vlastní prvky. Příběh je předvídatelný, jednoduchý a bůh ví, co ještě. Ale kruci, tohle je to správné multiverzní dobrodružství, které je správně komiksově divoké. The Flash skvěle využívá kontroverzního, přesto herecky přesného, Ezru Millera v dvojroli i všechny vedlejší postavičky, u nichž, minimálně u některých, zamrzí fakt, že jsou celou dobu jen vtipem. 7,5/10. Není to revoluce žánru, jen sakra dobrý popcorn. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start