Svety sa zrazia, keď Barry využije svoje superschopnosti na cestovanie späť v čase, aby zmenil udalosti z minulosti. Keď však jeho pokus o záchranu svojej rodiny neúmyselne zmení budúcnosť, Barry uviazne v realite, do ktorej sa vrátil generál Zod, hrozí zničenie sveta a nie sú tu žiadni superhrdinovia, na ktorých by sa mohol obrátiť. Barryho nádejou je veľmi odlišný Batman, ktorý je už na dôchodku, a uväznený Kryptoňan, aj keď nie ten, ktorého hľadá. Aby zachránil svet, v ktorom sa nachádza, a vrátil sa do budúcnosti, ktorú pozná, Barryho jedinou nádejou je pretekať o život. Bude však prinesenie najvyššej obete stačiť na resetovanie vesmíru? (Continental film)

Mukade

Pre ďaleko najzaújímavejšiu postavu vo filme platí veta "Life sucks and then you die" - celý život živorí v base potom je na pár dní na slobode a následne ju zapichnú. No super. 2** dole pre to a jedna hore za túto postavu, celkovo 3**......................... update na 2. deň: U r soo fffuckin morons........ najlepšií superman / sueprgirl ever made and u let him die, repeatedly, in this fffuckin way.............. dumbest morons ever born. Sssshame ! ()

Idenatoys

Dámy a pánové, kluci a holky a všichni ostatní trans blabla...(dělám si prdel z gendrového označení , je toho zbytečně moc a je to nesmysl a to hlavní stojím si za tím!) Tohle je famózní důkaz toho že i ten zatracený DC umí! Bylo opravdu fajn koukat na Flashe který má skvělý děj, efekty i celkovou časovou linii. Po v podstatě opakujících se "nudných" marvelovkách tohle byla skvělá vzpruhu 🫶 ()

66pepo66

Spoilery: Z ukážok to vyzeralo na peknú blbosť a prvých necelých 30 minút ma v tom iba utvrdzovalo. Ezra už klasicky ako Barry príšerný, ako keby mal nejakú psychickú poruchu (ale to by ma vlastne pri tej traume z detstva ani neprekvapilo). Neustálé pohľady niekde mimo, zakoktávanie, či to mykanie hlavou mi pekne idú na nervy. Je už dosť starý na to, aby bol vyrovnanejší a menej divný. Ale zase chápem paralelu s jeho mladšou verziou, ktorá smrť matky nezažila a tak pôsobila normálnejšie. Čo môžem teda vyčítať tomuto filmu? Veľa vecí. DC prakticky úplne preskočilo origin Flasha. Fanúšikovia komiksov či cw seriálu The Flash možno vedia o čo ide, no ostatní diváci nie. A mne osobne to teda vadilo tiež. Ten vzťah otca a syna na mňa až do scén z minulosti a detstva nepôsobil nijako extra prirodzene. Iris nasilu nastrčená a o jej castingu, ktorý je tiež mimo, ani nehovorím. A to radšej nejdem spomínať, že žiadnu chémiu medzi hercami som ani necítil. Problém teda je, že nám DC s WB pripravili jednu z najväčších a najzásadnejších udalostí z komiksového Flasha bez toho, aby mali už na filmovej scéne vybudované akékoľvek hmatateľné a pevné základy. Vážne bol film zameraný na flashpoint paradox BEZ REVERSE FLASHA?! Ďalšia vec, ktorá sa dá vytknúť je to príšerné cgi. Keď to porovnám s desať rokov starým Man of Steel, tak je to na zaplakanie. Hudba občas mimo, občas trefná, ale aspoň ten soundtrack hudobný podmaz celkom sadol. Záverečné scény kedy stretne Barry svoju matku a vedie s ňou dialóg mi silno pripomenuli absurditu podobnej scény zo záverečnej série cw Flasha. Prečo by akože nejaká dospelá žena mala len tak objímať mladého muža a hladkať ho po tvári a rozprávať mu veci, ktoré z úst vypustila aj tu? To sa tá scéna nedala napísať nejako prirodzenejšie? Rovnako celá tá idea toho, ako sa náhodne ocitne v minulosti a naučí sa cestovať časom a potom sa rozhodne zachraňovať svoju matku. Ani pri najmenšom to nedokáže vyvolať pocity, ktoré dokázal vzbudiť seriál. Finále druhej série malo svoje pre a proti, no práve jej udalosti a to, že Barry už nejaký čas Flashom bol, spôsobili, že sa rozhodol využiť schopnosti a zo žiaľu ujsť do minulosti a zachrániť matku, aby sa "vyliečil" a zaplnil všetko to prázdno. Vo filme nič takéto nefungovali a ani fungovať nemohlo. A na záver sa ešte vrátim na úplný začiatok. Tá sekvencia so záchranou bábätok bola rozhodne viac hrozná, než dobrá. WW úplne zbytočná a vtip s tým lasom už obohratý. Aquaman a jeho cameo v potitulkovej scéne absolútne zbytočné. Affleck poslednýkrát v úlohe Batmana nesklamal, akurát nechápem čo týmto vlastne spôsobili. Cameo Clooneyho síce super, ale to má byť teraz akože súčasťou nového DC on? On je Batman? Ako to chce teraz vysvetliť Gunn v tom svojom novom univerze, ktoré štartuje Superman Legacy? Podľa mňa si v tomto narobili veľký chaos a neporiadok už na samom začiatku ich "novej éry". Čo môžem pochváliť? Ako som už spomenul, soundtrack celkom fajn. Ezra na začiatku a na konci filmu strašný. Príde mi ako keby mal v tomto filme Barry normálne rozdvojenú osobnosť. Ako náhle sa dostal do minulosti a viedol interakcie so svojou mladšou verziou, zrazu bol rozumnejší, skúsenejší, NORMÁLNEJŠÍ. V momente kedy všetko napravil a vrátil sa do "svojej reality" bol to zase ten starý príšerný Barry ako doteraz. Ale áno, vráťme sa k tým plusom. Michael Keaton až na svoj úvod, ktorý bol trošičku smiešny, absolútna paráda. Príde mi ako keby šiel všetok rozpočet len na Batmana a jeho CGI. :D Inak si to vysvetliť neviem. Supergirl prekvapivo veľmi slušná a herečka mi napokon dosť sadla. Rád by som ju videl aj v budúcnosti, no o to viac ma hnevá strata Henryho Cavilla. Tým sa vlastne dostávam aj k záveru filmu a rôznych cameo postáv. Nerozumiem prečo vybrali zo seriálu Flash práve "Jay Garricka" (diváci seriálu vedia prečo je to v úvodzovkách) a nie Granta Gustina ako seriálového Flasha, ale čo už. Potešili snáď všetky až na Cagea. :D Síce v tých úvahách trocha poskakujem, no chválim predsa len aj Ezru. Chémia medzi mladším a starším Barrym bola naozaj perfektná a ten kontrast medzi nimi zachytil veľmi slušne. Dokonca aj cestovanie časom a jeho narúšanie bolo podľa mňa vysvetlené veľmi jednoducho, stručne a rozumne. Povedal by som, že azda aj o čosi lepšie, než nám to vysvetľoval Marvel v Endgame.  Ak by som to mal teda zhodnotiť, môžem povedať, že okrem prvej pol hodiny a drobností väčších aj menších, sa mi tento film vlastne napokon aj páčil. Minimálne to bolo zábavné a keď už, tak aj akčné a v drobných chvíľach aj tak nejako emocionálne. Problém je, že podľa mňa premrhali potenciál tejto postavy aj udalosti. Iný herec a nový začiatok by Flashovi prospel oveľa viac. A určite začať od začiatku. Flash nie je Spider-Man. Drvivá väčšina divákov túto postavu buď nepozná, alebo len z JLeague a podobne. Flash si zaslúži poriadneho herca, scenár, rozpočet aj začiatok. Flashpoint je udalosť, ktorá by sa pýtala do druhej, či možno pokojne až tretej časti pomyselnej trilógie. Vynechať Reverse Flasha bol obrovský krok mimo. Celá tá časť so záchranou a nezáchranou matky potom stráca ten svoj pravý zmysel. Štyri hviezdy možno mierne nadhodnotené, ale aj cez všetky chyby, zmeny a nedostatky vo filme môžem napísať, že to hodnotím skôr podľa pocitov z filmu. () (menej) (viac)

yano

Pre mňa to nebola žiadna sláva. DC sa snažilo sfilmovať flash point paradox. Animovaná verzia komixu je za mňa ďaleko lepšia ako tento filmový paškvil. Na jednej strane, človek si pritom oddýchne, pekné zapojenie Michaela Keatona a Sashy Calle. Bojová scéna bola fajn, hlavne so supergirl, len bohužiaľ pre “speedsteroch” Xmeni nasadili latku so scenámi s Quicksilverom veľmi vysoko, na čo sa scény v tomto filme nechytali. Hudba nevýrazná, vizuálne niekedy fajn, niekedy úplná bieda. Avšak herec Ezra Miller bol vo svojom stvárnení Flasha hrozný, vôbec mi nepasuje na túto rolu. Jeho herecký výkon bol pre mňa proste zlý. Pre neodborníka v DC svete môže byť scenár trochu chaotický, mohli sa s tým viacej popasovať. A čo bolo veľmi zlé na tomto filme? Humor. To som normálne oči pretáčali, keď sa snažili dať trochu vtipu do tohto filmu. A tá prvá cliché scéna… ()

agentkenny odpad!

Tak tohle je dost hustej průser. Neskutečná nuda. Mám sice výdrž, ale tohle bylo i na mě moc - po hodině jsem to prostě musel vypnout, a to jsem si říkal, že kritici přehánějí. ()

Tomulka

Flash Point je super námět a je to velmi vážné téma, které bylo zpracováno perfektně v animované verzi. A tento film je smutným pokusem. Kdyby tam nebyl Batman v podání Michaela Keatona, tak to stojí za starou bačkoru. Po filmu Liga spravedlnosti od Zacka Snydera velké zklamání! ()

boss123

Flasha som pred jeho premiérou pravdupovediac vôbec neočakával. Posledné filmy z univerza DC Comics ma skôr sklamali, ako potešili. Prvé reakcie na túto snímku boli celkom nadšené. To, ale opadlo s premiérou. Bohužiaľ teraz už celkom chápem prečo. Po príbehovej stránke Flash nie je vôbec veľké veľdielo a zapadá k súčasnému priemeru tých slabších komiksových filmov. Multiverzum je tu spracované podobne, ako je aj v konkurenčnom Marvel Universe. Ezra Miller v hlavnej úlohe mi neprišiel veľmi sympatický. Ako herec nie je zlý, ale každou minútou je jeho postava menej zaujímavá a určite nie je taká silná, aby zvládla ťahať celý film. Skôr je na škodu, že takmer neodíde z plátna. Čo určite potešilo tak sú rôzne cameá komiksových postáv. Hlavne Michael Keaton je perfektný a pozdvihuje úroveň filmu. Scény s ním sú zábavné a od jeho príchodu do deja je snímka určite lepšia. Ďalšou pozitívnou vecou je, že film je tak akurát dlhý. Ubieha pomerne rýchlo a, keď človek nad dejom príliš nerozmýšľa užije si ho ešte viac. Najslabším článkom sú určite vizuálne efekty. Sú naozaj zlé a nedokončené. Prišlo mi ako, keby som sa pozeral na dielo z minulej dekády. Film to sťahuje až ku priemeru. Kvôli spomínaným efektom tak niekoľko sekvencií pôsobí veľmi neuveriteľne až umelo. Napriek tomu všetkému nemôžem povedať, že by som sa nebavil. Ako jednohubka na jedno dve zhliadnutia to je fajn. Bez veľkých očakávaní som neostal prekvapený, ale ani sklamaný. Moje hodnotenie je, teda tri hviezdy z piatich. Percentuálne slabších 70 percent. ()

Chicharron

Hodně nesympatický hlavní hrdina v příběhu o ničem se zápletkou v paralelních dimenzích...eh..."multivesmíru", která tu už tak "trochu" byla v rovněž nepříliš zdařilém "Spidermanovi" či "Dr. Strange"... Tři čtvrtě hvězdičky za důchodcovského Batmana Michaela Keatona a čtvrt hvězdičky za George Clooneyho (víc si za svůj cca 30 sekundový výstup opravdu nezaslouží...). V pomyslném souboji Marvel vs DC tahá opět DC comics za kratší konec... ()

Bohdy67

Kdaž si vezmu totálně sračkoidní kusy co poslední dobou hází Marvel, kde kdo není buzna nebo černej, jako by nebyl, tak Flash a hlavně sentimentální návrat Keatona i s cameem Clooneyho, mi přišel jako celkem fajn počin. Jasně. Na Ezru Millera se moc dobře nekouká ani když je jednou, natož v dvojroli, ale Flash je docela sympatická postava a v kombinaci s Batmanem proč ne. Taky zásah do multivesmíru tady je v celku "srozumitelný" a dá se vše pochopit. Nejlepší léta mají asi superhdinské filmy za sebou. Přeci jen většina jsou bílí heterosexuální týpci s dobrým postavením ve společnosti. A to dneska není v kurzu.  A proto palec nahoru, že tady to bylo ještě tak nějak v pohodě. Dějově klasická komiksárna, ani dobrá ani špatná. A jasná ukázka toho, jak může reputace hlavního herce poslat k šípku jinak v celku slušnej film. 78% ()

gonzo

10. minuta, scéna s miminy. To je nějaký prank? Nějaká SNL verze? Je rok 2023? Je tohle jeden z největších letních blockbusterů? ()

Woitisek

První celovečerní film a Ezrou Millerem jako Flashem se vlastně dost složitě popisuje. Čím vlastně je? Skutečnou esencí komiksových filmů, které nechybí zábava, takový svým způsobem origin či silné ústřední téma zabalené v blockbusteru. To celé pak umí doručit neironicky vtipné momenty, epičnost a emoce. Hlavní myšlenkou je doopravdy Barry a jeho vypořádávání se ztrátou matky a událostmi následujícími. Ezra Miller si skrz všechny minulé kontroverze dává tuhle takovou dvoj roli parádně. Tato záležitost má však několik vad na kráse. Film po celou dobu působí dost hravě a nápaditě a drží si dost rychlé tempo, což pak může někomu přijít až moc a zdá se to utržené ze řetězu. Hlavním problémem snímku je jeho vizuál, jenž se dá popsat čistě jako otřesný. Je tu pouze minimum hezky vypadajících scén, ale zbytek použitého CGI připomíná videohry z Playstation 2. Jako celek se však jedná o funkční zábavný komiksový blockbuster, který ve mně přes všechny své chyby zanechal ve výsledku dosti pozitivní názor. ()

Updated_Cake

Na Flashe v podání Ezry Millera to je dobré. Na Flashe v porovnání se seriálem to je dobré. Na Flashe v porovnání s ostatními komiksovkami, to je je pořád DC, které škytá, kde může. Ale po té vlně hejtu jsem to čekal mnohem mnohem horší, i když to je ve finále dost dobře zpracovaný Flash, který má v sobě fajn camea, příběh a vrátili nám Keatona v obleku, co víc by si mohl člověk přát? Ty camea prakticky vyvažují v některých momentech diskutabilní CGI a dávku arogance Warnerů obsadit Millera znovu do role Flashe. Co se ale prostě nedá ignorovat, je děravá logika a příběh kolem cestování v čase. Ne že bychom realisticky uměli cestovat v čase a je asi odvážné představit nějaký nový koncept, jenže ten nedává vůbec smysl. Závěrečná scénka s Georgem Clooneym pak prakticky potvrzuje, že tento film je do budoucna slepá ulička, která nebude pokračovat a James Gunn se bude muset sakra otáčet, aby reboot DC komiksovek zvládl. Ale v součtu to byla příjemná adaptace, která dopadla mnohem lépe než jsem čekal. Na každém rohu čekalo tak 50 chyb, které Warneři mohli udělat a oni je zvládli, takže asi úspěch. ()

FISHa

Co to ku*va bylo?! Komedie?! Parodie?! Lehký bizár?! Netuším!! 🤷😂 Triky o něco málo lepší než od studia The Asylum ... no průjem prostě!!! Nedivím se, že to v kinech propadlo...na druhou stranu je to tak šílený a vtipný, až mě tenhle pejsko-kočičkovskej nesmysl náramně bavil... nechápu a lehce se stydím....😂😂 ()

Ondak

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3 nebo 4 hvězdy, nakonec jsem zvolil 4. Prvních asi 1,5 hodiny jsem se bavil, přišlo mi to vtipné a opravdu dobře celý film ubíhal a tak nějak mě bavilo na film koukat. Ale jak do hry přišla superžena, tak celý příběh šel do kytek. Není to ale rozhodně postavou superženy, ale prostě tím, že děj dostane úplně jiný příběh, který mi tak nějak neseděl. Za mě by stačilo kdyby se Flash dostával zpět a nemusela být "poslední" bitva. Za mě úplně zbytečná vsuvka. A hlavně ty efekty v bitvě byly hrozné. Např. superžena vypadá jak gumový panáček a do doslova. V bitvě byla animace hrozná i když v jiných místech mi nepřišlo, že by zpracování bylo tak hnusné. Film se mi tedy líbil a doporučuji, ale asi jsem nedocenil příběh o záchraně světa. Nakonec vyřešení filmu celkem ok, ale i k tomu bych mohl mít výhrady ()

Milo384

Tento superhrdinský film mě pobavil. Humor mně sedl, akce dobrá - až na Supergirl, tu si asi mohli odpustit. Jinak se celkem povedly hrátky s časem a myšlenka mnohovesmíru už je tak nějak zažitá z jiných filmů, takže nic nového, ale já se nenudil. ()

CheeseFigure

Predstavme si, že by celkovo úplne prvý film o Spider-Manovi bol No Way Home. A tak nejak by som opísal Flasha. Prečo sa tvorcovia rozhodli ako prvý Flashov film natočiť Flashpoint? Ako sa mám vcítiť do Barryho smútku a pochopiť jeho zúfalstvo, ktoré ho viedlo k tomu, čo urobil, keď mi to nebolo riadne predstavené? Tento film by fungoval, keby to bol tretí diel v trilógií. A to hovorím ako človek, čo má niečo z Flasha načítané, plus pozretý seriál z CW. A keď som spomenul slovo predstavené, tak tento film, podľa mňa, nezvláda predstaviť Flasha komiksu neznalým. Kto sú tí jeho spolupracovníci, ktorí si ho doberajú v práci? Aký má vzťah s Irish? Kto mu zabil matku? Tieto veci ma dosť iritovali. K tomu si prirátajme, že Ezra je riadne nesympatický človek. Asi najviac nesympatický casting na hrdinu, čo som kedy videl. Ako tak sa pre mňa film rozbehol s nástupom Keatona, ale mám podozrenie, že mi náladu zlepšil faktor nostalgie (ten Batmobil, tá hudba). Taktiež, čo mi vadí, je absencia riadneho záporáka. SPOILER: Keby to bol posledný diel trilógie, mohli sme tu mať Reverse-Flasha, ktorý by bol predstavený v predchádzajúcom filme a toto by bolo finále súboja s ním. Nič také sa ale nedeje a záporákom je alternatívna verzia Flasha, ktorá má ale tak málo priestoru, že pôsobí zanedbateľne. KONIEC SPOILERU. Ale nebudem klamať. Napriek tomu, že ide o sfilmovanie zle zvolenej látky, úplne nepredstavenie hrdinu, nesympatický casting hlavnej postavy, tak som sa celkom aj bavil. Flash by si ale zaslúžil lepšie zaobchádzanie. ()

valhallach

Naozaj som tomuto Flashovi chcel dať tie 4 hviezdičky, ale kombinácia pomerne intenzívnych klišé a absurdne, ale naozaj absurdne, dokonca až fantasticky nepochopiteľne nechutne zlým CGI mi neumožňuje ísť vyššie ako 2 hviezdičky (aj to z milosti). Kvalita efektov sa postupom času znížila zhruba na úroveň pôvodnej hry Doom z roku 1993. Musím ale povedať, že SuperMan-Cage na konci filmu ma naozaj prekvapil a to dokonca z viacerých dôvodov. Mimo toho, že ju pravdepodobne programovali opice, ma šokuje... no proste... SuperMan-Cage? To ako fakt? ()

flyer.nick

Marvel má svůj Multiverse, DC stvořilo kolem Flashe takové malé cestování časem. Není to úplně blbé, má to svoje zákonitosti a snaží se to nějak fungovat. Ale celý film to neutáhne, občas to pajdá a nebýt toho, že si pro sebe celý film ukradl Batman (a jeho verze) a kousíček i Superman, byl by to totální propadák. Flash tam hraje druhé housle a nikoho vlastně nezajímal už na plakátech, natož ve filmu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start