Svety sa zrazia, keď Barry využije svoje superschopnosti na cestovanie späť v čase, aby zmenil udalosti z minulosti. Keď však jeho pokus o záchranu svojej rodiny neúmyselne zmení budúcnosť, Barry uviazne v realite, do ktorej sa vrátil generál Zod, hrozí zničenie sveta a nie sú tu žiadni superhrdinovia, na ktorých by sa mohol obrátiť. Barryho nádejou je veľmi odlišný Batman, ktorý je už na dôchodku, a uväznený Kryptoňan, aj keď nie ten, ktorého hľadá. Aby zachránil svet, v ktorom sa nachádza, a vrátil sa do budúcnosti, ktorú pozná, Barryho jedinou nádejou je pretekať o život. Bude však prinesenie najvyššej obete stačiť na resetovanie vesmíru? (Continental film)

xxmurphyxx

Vždy, keď si myslím, že hlbšie preraziť dno v tomto univerze nejde, príde DC s novým filmom a dokáže nemožné. Nový Flash je všetko len nie zábavný, napínavý, inteligentný, dobre zahraný, ozvučený a natočený. Zato má neskutočne prehrávajúceho nebinárneho kokotka v spandexe v hlavnej úlohe, tak po intelektuálnej stránke tak nezvládnutý príbeh cestovania časom, že si nikto nedal ani tú najmenšiu námahu so základmi logiky a tak neskutočne amatérskymi, otrasnými, lacnými, jednoducho totálne, ale totálne nezvládnutými efektami, aké som osobne nevidel v žiadnom AAA filme za posledných 10 - 15 rokov. To je niečo tak extrémne otrasné, že to sa jednoducho nedá ani slovami opísať. Oči mi krvácali a to pravidelne hrávam hry z dôb prvého Playstationu, takže nie som vizuálne vôbec rozmaznaný. Ja neverím, že boli nejaké skúšobné projekcie, minimálne nie s vidiacimi ľuďmi, lebo inak by tento trash nemohol uzrieť svetlo sveta. Triková stránka je jednoducho jedno mega WTF. Toto po vizuálnej stránke zadupe do zeme hoc aká sy-fy pičovina typu Sharknado. A najhoršie je, že praktický celý film je na efektoch postavený. Mimo to film je totálne zbytočný, nudný a debilný, nikam univerzum neposúva, kopu vecí z minula neguje, snaží byť moc inteligentný a sofistikovaný a pri tom je len prázdny a hlúpy a prakticky žiadna z postáv nie je poriadne využitá. Najmä Supergirl tu je viac menej len do počtu. Chvála bohu aspoň za Keatona, ten chlap si berie každú jednu scénu pre seba, bez neho by som to asi jebol do odpadu. Ale ak chce niekto vidieť digitálneho Supermana z éry Segy Saturn, či sa pokochať na minútku pohľadom na herecké poleno Gal Gadot, či poštekliť si cikulu pri priblblých infantilných vtipoch, smelo do toho. ()

blondboss

Čo sa Flashovi darí na vizuálnom poli, to ho zráža na poli scenáristickom. Divákovi sa hneď na začiatku odpáli skvelá akčná scéna s doslova vizuálnym orgazmom a cool scénou s bábätkami a terapeutickým psom, aby sa potom znudil pri takmer dvojhodinovej nudnej vate plnej klišé scén a dialógov zakončenej ďalším vizuálnym orgazmom v podobe finálnej bitky na pozadí multiverza ako vyšitého. Poteší nápad, poteší plejáda skvelých hercov s ich cameo rolami, ale tento snímok jednoducho zráža do priemeru topornosť režiséra a to, že z toho nedokázal vyžmýkať o niečo lepší snímok s prepracovanejšími charaktermi. Takto je to len ďalší jemne nadpriemerný blockbuster z DC univerza. 60 % ()

Facerr

Docela originální vtípky, i když jich bylo poskrovnu. Podobně fajn byly překvápka s hereckými esy, jako Cloony, Keaton, nebo nakonec i Moma. Bohužel celé dílo prostě nezachránili. Přeju Flashovi další pokračování, ale laťka nebyla nastavená moc vysoko. ()

rysafi

Já se bavil náramně. A moment s Nicolasem Cagem mi přišel, jakoby tvůrci chtěli říct, že to přesně tak měli v plánu...abych se bavil. Ten fungl nový THE Batman a tady ten Flash mají nemnoho společných jmenovatelů, leč oba filmy jsou parádní. Jo a závěrem, Clooney nasadil všemu korunu. A o scéně po titulcích... Noo niiic. ()

Vito_LePour

Slabší 4*. Do půlky je to opravdu dobré, pak to jde postupně dolů a závěr je zase docela slušný. Nebýt několika naprosto epických scén a slušného množství nostalgie, dost by to kulhalo na obě nohy, jelikož je to prostě jen miliontá reedice butterfly effectu (nemyslím ten film), akorát oblečená do superhero hávu. Věřím, že obecné hodnocení by bylo lepší, kdyby se film vešel do dvou hodin. Btw, 200 milionů dolarů, vážně? ()

]V[()Rt

Keaton zpátky v netopýřím kostýmu je hodně fajn. Stejně tak chvilka v multiversu, kde můžem aspoň trochu omrknout i filmy, který v naší realitě bohužel nevznikly. A pak je tu naneštěstí většina filmu, ve který je Ezra Miller a to dokonce dvakrát = dvojitý utrpení. Vždycky mi přišel herecky naprosto jalovej, ale tady to kulminuje. Mám chuť to ještě o jednu hvězdu srazit dolů, ale kvůli Mikovi, Nickovi a Georgovi ji tam nechám. ()

dudo24

Bol tam obrovský potenciál, zopár skvelých scén, nostalgia so starým Batmanom, a pecková Supergirl. Stále ale platí to, že nemám rád vyobrazenie Flasha v tomto DC univerze, lebo kazí všetku serióznosť ktorej sa DCU držalo prvé filmy. Kredit ale tomu, že v tomto príbehu prešiel hlavný hrdina premenou na viac znesiteľnú postavu. Páčilo sa mi, že si z tohto vývoja charakteru sám film urobil srandu. Taktiež platí, takisto ako pri Marveláckej Endgame, že film o cestovaní v čase ktorý si berie ako zdroj scén predošlé filmy, je nezaujímavý, lebo neprináša nič nové čo som ešte nevidel. Našťastie tu bolo toľko obmien a v podstate nových postáv, že týmto syndrómom film netrpel až do takej veľkej miery. Neustále som mal však pri pozeraní horkú pachuť v ústach, lebo, moje dávno, do podvedomia utlačené, sklamanie z nenaplnenej budúcnosti o hlbokých temných drsných dramatických DCU filmoch sa znovu vyplavilo na povrch. Miesto toho aby sme v tomto filme videli Flasha putovať späť do minulosti aby varoval Bruce Wayna nech zastaví Supermana ktorý decimuje planétu Zem, sme sa pozerali na to ako Flash putuje do minulosti aby zastavil svoju mamu pred smrťou. Čo samo o sebe neznie ako zlá alternatíva, ale hoď do toho dvojnásobne otravného druhého Flasha, zopár pritupených spolubývajúcich, horiace spodky, lietajúceho psa, a výsledok je, že mi je do plaču. Potom z toho vznikne táto polo komédia polo ktoviečo-Marvel-štýl zlátanina. Ako samostatný film je to dosť obstojné. Ako film od ktorého som chcel to čo mi dal Man of Steel a Batman vs. Superman je to veľká slabota. ()

chup44

Po vyše 3 rokoch opäť v kine a zrovna na dlho odkladanom Flashovi. Naposledy som bol v kine paradoxne tiež na komiksovke od DC (Joker 2019). A výsledok ? Úplne v pohode. Vlastne je aj trochu zázrak, čo sme v kine videli, mohlo to dopadnúť katastrofálne a slovo katastrofa v spojení s Warner a DC nebýva nič nezvyčajné (Joker a The Batman výnimka samozrejme). Akurát si teraz predstavujem, ako by to dopadlo, keby padlo rozhodnutie toho Millera z filmu vymazať, pretože či chceme alebo nie, on ten film ťahá a vôbec nie zle. ()

Tomko87

Pomyselný zaver Snyderversu je nejaký rozpačitý. Na jednej strane som si užíval MÔJHO Batmana, no na druhej ma až udivovali miestami až odpudivé CGI. Finále bolo obrovský wtf fanservis a ten sa mi páčil. ()

david141474

Hned na začátek musím říct, že ten film trhal péra! Hlavní linka tady ve skutečnosti byla špageta, takže pohoda. Já musím říct, že jsem absolutně nečekal to, co jsem dostal. Navíc je tohle třetí letošní kino film s Benem Affleckem, takže pohoda. Humor byl velice solidní, několikrát jsem se zasmál, ale nic, ale opravdu nic nemělo na finální cameo, to jsem se málem udusil popcornem a málem jsem se posral smíchy, protože to bylo božský a zároveň skvělý a dost nečekaný. Nebudu říkat kdo to byl, aby jste mě tady neukamenovali. CGI bylo velice solidní, i když v tom Speed Forcu to nebylo vůbec pěkný, spíš naopak, opravdu nekvalitní a odporný a nezajímá mě žádný komentář ohledně toho, že to bylo úmyslně. Camea z jiných zemí byly božský a hlavně to cameo s pavoukem. Co se týče cameí film nezklamal, ale 3 až 4 camea mě tam chyběli aby to bylo dokonalý. No a musím říct, že když se na plátně objevil Keaton jako Batman, tak to byla onanie pro všechny fanoušky Batmana, což jsem taky. No a ta Barryho mladší verze mě celým filmem neuvěřitelně srala a během filmu se můj názor nezměnil. 9/10 Za mě to bylo solidní, ale některý možný camea by nebyly špatný. (Olympia - 14.6.2023) ()

mottleone

No Way Home od DC.. Vezměte odlehčenost od Marvelu, nařeďte ho vážností z DC a máte tu Pejsek&Kočička Dort efekt - Flashe.. Film je podivná směs natolik rozdílných aspektů, až je to na sebe celé namotané jako ty "špagety". V každém případě sem po delší době dostal komiksovku, kde některé scény skutečně působí jako z kreslených sešitů. Efekty nejsou nic moc, ale to se schová za nápaditou akci, skvělou hereckou dvojroli Ezry Millera a za cool návrat Michaela Keatona (jehož původní batmobil a batmaní melodie mi doslova rozplesaly srdíčko). Sasha Calle jako Supergirl moc prostoru nemá, ale její uplej obleček si získal moje sympatie a celkově nelze herecky nikomu nic vytknout. Jenže humor bohužel dost skřípe, je značně dětinský a i v sále nejvíce smíchu vyvolala hlavně vtipně zvolená camea v závěru, proložená nějakou tou popkulturní referencí.. Užil sem si film? Ano.. Pustím si ho v nejbližší době znovu? Spíše ne.. Z výsledku mám dost rozporuplné pocity, takže dočasně "pouhých" 70%, ale za fajn momenty a důstojné rozloučení se Snyderversem, přeci jen 4* ()

Wade W.

Film našlapaný spôsobom, že rozmýšlate čo tvorcovia brali za halucinogénne drogy počas natáčania. To platí o úvodnej akčnej scéne kde náš hrdina musí zachrániť (netypicky) istý počet ľudí a pokračuje ďalej celým snímkom.  Ak niekto čaká ďalší Tenet bude sklamaný keďže film pripomína viac Iron Man 3, Strážcov Galaxie alebo Deadpoola. A samozrejme Batman Michaela Keatona poteší a má dosť scén napriek tomu že má v deji logicky protagonista väčší dôraz než on. ()

Prokop_Buben

Už od prvních minut poznáte, že se film bude líbit. Úvodní akční sekvence představuje v tom nejlepším světle jak Flashe, tak Batmana v podání Bena Afflecka, navíc oba v dosud neviděném a velmi stylovém obleku. Divákovu oku také pomáhá lépe se vcítit do hlavní postavy barevný filtr obrazu, který se použije vždy, když je obraz zpomalený a vnímán z Barryho perspektivy Doba klasických komiksových kostýmů a multiversa je tady a Flash je navíc pomyslným důstojným zakončením desetiletého propojeného filmového vesmíru DCEU. Ještě nás čeká pokračování Aquamana a Blue Beetle a pak už kompletní restart v rukou Jamese Gunna. ()

HNTR

Zklamáni. To je pocit, který mě provází od dokoukání Flashe. Všechno je to jeden velký chaos, který provází nemastné vtipy, které působí strašně trapně. Cgi je vošklivý jak noc, a to mi věřte, jakmile Barry nandá oblek, je gumovej jak haribo medvídek. Akční scény nepůsobí vůbec přirozeně a nedej bože, když se záběry ještě zpomalí. Barry v podání Ezry Millera je mi nesympatický už od Justice Leagua a snaha napodobit No Way Home se nepovedla. Celý ten multiverse všude už mi leze sakra na nervy, protože to nikdo nedokáže udělat kvalitně a pořádně. Jediná kvalitní věc na tomhle filmu je kvalitní uhláškovaný Batman v podání Michaela Keatona a záběry, akční scény s ním působí na celém filmu nejvíc přirozeně. Film vlastně nemá větší smysl, není řádným zakončením DCEU a rozhodně nenastoluje začátek nového DC. Žádným způsobem nebuduje kvalitního záporáka, Zod stojí za nic. Jeden promarněný potenciál a totální výsměch animáku Flashpoint. ()

ricmont

Tak Muschietti dokázal to co Whedon ani Snyder ne. Poprvé od doby co Ezra Miller hraje Flashe mi na té postavě záleželo. Jasně obou verzích Ligy neměl tolik prostoru jako ve svém vlastním filmu zde. Ale zatím co dříve jsem Flashe považoval jen za tu trapně vtipnou postavu tak tady jí film hned ze začátku dal hloubku a smysl. Samozřejmě do doby než se objevil Batman s tváří Keatona tu chvíli mě už žádný Flash nezajímal. Příběh samotný je fajn i když se nejedná o žádné veledílo. Ale to se u Flashe nedalo čekat. Co bych považoval za slabinu jsou efekty když vypadali někdy jak z roku 2002. ()

SamGee

Po scenáristických prepisoch, výmene mnohých režisérov, pandémií Covid-19 a kontroverziách herca Ezra Millera sa divácke obecenstvo konečne dočkalo superhrdinského filmu Flash. Oplatilo sa na túto snímku čakať potom, čo si prešla produkčným peklom? Alebo ju malo štúdio WarnerBros. nechať bokom?   Barry Allen (Miller), najrýchlejší človek na svete a člen týmu Justice League, sa rozhodne vrátiť do minulosti, aby zabránil vražde svojej matky (Maribel Verdú). Ako to už býva pri dejoch o manipulovaní časopriestoru,  Barry zmení chod dejín a vystaví multivesmír k zániku. Aj keď má po ruke superrýchlosť a spolubojovníkov, stačí to ku záchrane mnohovesmíru?    V súčasnosti sa komiksovky vyžívajú v spasení paralelných realít a Flash nie je výnimkou. Nemal by som s tým problém, keby  prvá polovica filmu sa neniesla v komediálnom duchu. Niektoré vtipy sa vydaria, ale nie vždy padnú na úrodnú pôdu. Ďalším naratívnym neduhom je finálna scéna, odhalujúca nejednoznačnú odpoveď, či hrdina zmenil výrazným spôsobom vesmír. Tieto dejové nedostatky spôsobujú vrásky na čele. Nedá sa to však rovnako povedať o znázornení Barryho boja s vlastnou minulosťou. Tento aspekt patrí medzi silnejšie články filmu.   Celá snímka sa opiera o herecký výkon Ezra Millera, ktorý vyniká v dvojroli Barryho, resp. jedného stvárňuje ako zrelšieho hrdinu a druhého ako zhúleného flákača. Ich „vzájomná“ interakcia je hodná pobavenia. Michael Keaton, vracajúci sa do role netopierej ikony po troch dekádach, nestráca nič zo šarmu. Sasha Calle, Ben Affleck a Michael Shannon sú príjemným hereckým doplnkom, ale ich postavy majú ukrátený potenciál zažiariť.    Počítačové triky sú faux pas. Keby bol film poňatý ako celovečerák z produkcie PlayStation alebo X-Box, pochopil by som to.   Avšak kazia filmový zážitok a keď sa objavia umelovygenerované postavy alebo fantastické prostredie, pôsobia bizárne, ba až  odpudzujúco. Zvyšok technického vybavenia sa drží nad vodou. Hudba sa stráca vo víre digibordelu, ale slávny batmanovský motív od Dannyho Elfmana nie, ten okamžite vyvoláva zimomriavky. Akcia Flashových schopností  vyzerá cool a dúhový vizuál s latexovými kostýmami dodáva snímke komiksový nádych.    Flash sa zahrýzol do obrovského sústa. Nešikovne narába s multivesmírnou synopsou,  nemá poňatia, čo robiť s humorom, a príliš sa oháňa počítačovou mágiou. Z toho bordelu vylieza len Millerovo duálne stvárnenie, keatonov Batman a myšlienka o dôležitosti nechať minulosť za sebou.  Ak hľadáte niečo na schladenie, Flash vám pomôže odohnať horúčavu na dve a pol hodiny.    Príbeh, humor: 5/10, Herci, postavy: 7/10,  Téma o konfrontácií s minulosťou:T 8/10, Počítačové triky: 3/10, Akcia, vizuál, kostýmy: 8/10, Hudba: 6/10,  Celkovo: 6/10. ()

Rogamko

DC filmy mám rád obzvlášť JL ZS tá bola neskutočná tak isto Muž z ocele, Batman vs Superman, Aquaman aj Wonderka bola fajn najmä jej prvý sólo film druhý má moc nebral ale tak nebol najhorší, potom sú tu filmy ako Suicide Squad a Suicide Squad od Jamesa Gunna ktoré boli fajn ale stále to nebolo ono a nakoniec bláznivé veci Shazam 1 2, Black Adam a Birds of Prey to posledné menované ma nebavilo vôbec ale prejdime k filmu Flash. Flash od začiatku si nastaví tempo akým sa chce uberať čiže rýchlo a svižne. Akcia je výborná od začiatku, počas celého filmu som sa nenudil a všetko do seba pekne zapadalo. Hlavne by som chcel ohodnotiť dvojrolu Ezru Millera. Zahrať dvojrolu nieje nič jednoduché to je myslím že jasne ale ako to zvládol on po všetkých tých pruseroch čo počas natáčania mal tak to ako klobúk dole. Je to úplný opak toho co sme videli v JL keď tam hral len samého seba ale tu keď hral dvojrolu ukázal vodcovstvo a že film dokáže pekne potiahnuť. Tak isto som rád za cameo viacerých postáv najmä Michael Keaton vo svojej ikonickej postave Batmana bol fantastický a dostal dosť priestoru, určite veľa postáv prekvapí aj vás teda mňa určite prekvapili, SuperGirl bola tiež celkom fajn nemám jej čo vytknúť. Čo sa týka príbehu je veľmi dobre urobený, Flash sa snaží niečo napraviť čo vlastne by sa napraviť nemalo a čo z toho vznikne samozrejme pruser ktorý sa dosť počas filmu zamotá, záver filmu určite prekvapí. Hudba vo filme je urobená bravúrne, človeka myslím že ohromí ako pekne sedí v každej časti, tak isto humor je fajn nastavený a nieje robený na silu. Flash si zaslúži 5* a zaraďujem ho medzi tie prvé filmy ktoré som spomenul na začiatku, želal by som si aby sme sa dočkali aj Flasha 2 od režiséra Andyho Muschiettiho keďže som maximálne s filmom spokojný a to som veľa nečakal, snáď sa teda dočkám. P.s nezabudnite na potitulkovú scénu ktorá pobaví. 9/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start