V každom z nás sa ukrýva superhrdina a k jeho odhaleniu postačí občas trochu mágie. V prípade Billyho Batsona (Asher Angel), stačí vykríknuť jedno slovo – SHAZAM! – a toto 14 ročné decko vychované ulicou sa zásluhou starého čarodejníka môže premeniť na dospelého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). V dospeláckej verzii so superbožským telom no s dušou dieťaťa sa Shazam púšťa do všetkého tak, ako by to robil každý tínedžer obdarený schopnosťami: užíval by si ich! Dokáže lietať? Má röntgenové oči? Môže rukami vrhať blesky či vynechať test zo sociológie? Shazam sa rozhodne otestovať všetky svoje superschopnosti. No osvojiť si ich bude musieť veľmi rýchlo aby dokázal bojovať proti smrteľným silám zla, ovládaných Dr. Thaddeusom Sivanom (Mark Strong). (Continental film)

EricNor

Zbytečně zdlouhavé. Kde by dialogy měly odsýpat, tam se hrozně vlečou. Zkrátit alespoň o deset minut. Jedna nepochopitelná věc. Billy - Billy a Billy - Shazam se chovají jako dva úplně jiné charaktery. Billy se ve své podobě chová jako dospělá osoba s problémy a trápeními, zatímco jako Shazam je ztřeštěný pitomec. Nikde není vysvětleno, proč by to takhle mělo být. SPOILER: Na konci, když se všichni promění v superhrdiny, je utrpení sledovat ty napomádované kulturisty a těšil jsem se, až tahle část skončí a změní se zase v děti. Konec SPOILERU. CGI je mizerné, ale rozpočet nebyl nijak veliký, tak se to dá pochopit. Casting se mi líbil a Zachary Levy bez hlasu Michala Jagelky je docela fajn. Navíc je docela obr, tak mu všechny superschopnosti docela věříte - v rámci žánru. Dalo se z toho vytřískat víc. ()

niobisoft odpad!

No já se divím, že to DC fakt nezabalí. Tohle je naprosto plytký příběh a pardon, jako to co se stalo, že si ze své rodinky udělal super-rodinku, to je fakt moc. Skousnu asi ledasco, ale toto je fakt moc. ODPAD! ()

Dalajlada

Tisíckrát viděné, dlouhé, předvídatelné a už se ani nesnaží udělat efekty pořádně. Těch pár vtipů jednoho moc nevytrhne z apatie. ()

Pennywise168

No, Strážci Galaxie to nejsou, ani poslední Thor - ale i tak je to pro mě nejzábavnější DC film posledních let. Je to vysloveně rodinný biják v duchu starých spielbergovek, s důrazem na důležitost rodiny, se sympatickými hrdiny (dětskými i dospělými), spoustou fajn vtipů a sem tam i nějakou akcí (ale o ní to fakt příliš není). Navíc je tu Zachary Levi, jehož jsem si oblíbil už v seriálu Chuck. Padouch tady hraje druhé housle (a jeho pomocníci jsou od sebe skoro nerozeznatelní, prostě šediví bubáci), ale to zase tak nevadí, protože hlavní je boj Billyho Batsona se superschopnostmi. ()

tomindel

Vtipné nápadité v celku dobre . Shazam! DC comics odvádza v poslednej dobe dobrú prácu či už filmovo alebo seriálovo. Tento film patrí určite k jedným z mála pri ktorých som sa zabavil na úplne trápnych situáciách . To mi po dlhej dobe chýbalo obyčajne scény ktoré by mali zabaviť ako mladých tak aj staršiu generáciu a celé rodiny presne tá skupina na ktorú bol tento film zameraný a podľa mňa to splnil v celku dobré . Ako rodinná superhrdinska komédia alebo teenage film to úplne stačí není to skvost ale ujde na nudný večer . 70% ()

GoodStenly

Nuda, nuda, nuda, o kostýmech nemluvě, náhodou neměl se zrodit z většího počtu dětí než je jeden...?! Nejlepší z celého filmu byli kreslené titulky se slušnou muzikou a kvůli nim chodit do kina, je mírně řečeno "padlé na hlavu". ()

Foltest

Jaj, to byla zasejednou kravina. Je velká škoda, že DC rezignovalo na Snyderovu vizi, a místo snahy o originálně, vážně pojaté superhrdinské filmy, divákovi nadělilo jen hloupou napodobeninu marvelovek. Pro mě hlavním problémem filmu je, že stejně jako jeho marvelové vzory, je určen asi tak pro desetileté. Je to ale moje vina, že se na to furt dívám, i když vím, že se mi to nebude líbit. Divák dostal opět pouze film napsaný podle dané superhrdinské šablony na úspěch. Odnikud se vyloupl protagonista, odnikud se vyloupl antagonista. Ten jeden chce ovládnout svět, protože prostě chce. Druhý mu v tom musí zabránit. Po úvodu, jenž byl v Shazamovi! výjimečně dlouhý, následují alespoň dva střety s antagonistou. V prvním dostane protagonista na zadek, ve druhém dojde k velkému protagonistovu morálnímu prozření a ten slavně zvítězí. Konec. Je jen otázkou, jak dlouho toto prznění kinematografie udrží svou popularitu. Upřímně doufám, že tyty masově produkované, bezduché blocbustery skončí v nicotě velmi brzy. Budu se modlit, aby s nimi byl šmitec asi tak do roku 2025. Shazam! nemá žádný děj. Divák neví, co proč kdo dělá. Zlí jsou jen zlí, hodní jsou hodní. Linka se Shazamovou matkou je zcela obskurní a zbytečná. Představa něčeho takového je bizarní. Copak by ztracený chlapec vůbec nikoho neznal, kdo by jeho matku mohl znát. Nikdy s ním nebyla u doktora, či co? Jejich shledání je pak korunou celé této frašky. Je mi líto, že jsem ji musel celou zhlédnout. Střety jsou bez nápadu. Hlavně ať je tam hodně barviček. Shazam! děj prakticky neobsahuje, takže o něm není moc, co napsat. Závěrečné morální prozření, že jeho rodina je skupina multirasových sirotků je tak umělá, až to pěkné není. S jeho rodinou se divák stejně ani nestihl seznámit. Na konci filmu jsem si kromě mrzáka nezvládl vybavit jediné jméno. Nic o nich nevíme, Shazam je má prostě rád, protože se ho vydali hledat. Vztah je vybudován, to musí divákovi stačit. Pokud vám není 10, Shazam! je jistě film, jenž si každý normální člověk může odpustit. Je hloupý, bez nápadu a bez děje. ()

v3ru_z1

Superhrdina tak trochu jinak a přitom pořád stejně. Pravdivý obraz toho, jak by vypadal hrdina 21. století. I když si nemyslím, že mělo jít právě o toto zobrazení...nebo mělo? Tak SHAZAM! ()

HombreT

Bolo to zlé, humor vyložene trápny, viac krát si to už nepozriem. Ale pre decká si myslím, že v cajku. Takí áčkoví Power Rangers. ()

drkaldj

Doufal jsem že dostanu něco podobného jako když Wan (především hororový tvůrce) dokázal ukočírovat Aquamana. Rodinné téma fajn, příběh ujde. Nejvíc zde trpí triky, které jsou občas dost úsměvné. Bohužel se zde moc nepředvedl ani Mark Strong jako záporák, od takového herce jsem čekal trochu víc. ()

m62

Kým sa film nebral vážne a strieľal si z komiksoviek bol celkom zábavný. Ale keď začali mravoučné a sentimentálne reči, tak to išlo celé do hája. ()

olivertris odpad!

Nekoukatelné, Trollface, Problem? , Lol !, Wow ! Omg ! Wtf ?... Božínku božínku, jak tohle někdo může brát jako film? Vždyť to nemá ani jednu dobrou / vtipnou / kreativní / inteligetní scénu, a je to jen "filmový šmek". Dávám 0/10, nemám co říct, je mi zle. ()

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (viac)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (viac)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (viac)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (viac)