V každom z nás sa ukrýva superhrdina a k jeho odhaleniu postačí občas trochu mágie. V prípade Billyho Batsona (Asher Angel), stačí vykríknuť jedno slovo – SHAZAM! – a toto 14 ročné decko vychované ulicou sa zásluhou starého čarodejníka môže premeniť na dospelého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). V dospeláckej verzii so superbožským telom no s dušou dieťaťa sa Shazam púšťa do všetkého tak, ako by to robil každý tínedžer obdarený schopnosťami: užíval by si ich! Dokáže lietať? Má röntgenové oči? Môže rukami vrhať blesky či vynechať test zo sociológie? Shazam sa rozhodne otestovať všetky svoje superschopnosti. No osvojiť si ich bude musieť veľmi rýchlo aby dokázal bojovať proti smrteľným silám zla, ovládaných Dr. Thaddeusom Sivanom (Mark Strong). (Continental film)

majorzeman13

SHAZAM ! je nadprůměrný biják od DC Comics,který se nebere vážně . Zachari Levi je cool,fajn sympaták a roli si užívá .Padouch a Mark Strong je též moc fajn . Zábavná akční -komedie,kde hraje prim hlavně ta humorná stránka filmu.Další povedený snímek po Aquamanovi a Wonder Woman....Moc fajné superhrdinský popcorn ! Krásných 7/10 !! ()

Natt

No ... * za Leviho, sice nie je to životný výkon ale sympaták ktorému rola sedi a dalšiu * za časť o začiatkoch a skumaní "super "powers". Inak to je kvalitou televízny film pre staršie deti. Veľké sklamanie a nevyužitie tolkého potenciálu :( Viem, ze to nebol 200 megový film , ale niektore CGI , hlavne let, boli take zlee ..na to že je 2019. Škoda :( ()

Mach Tom

Konečně, konečně se DC přestalo brát vážně a natočilo pořádnou komixovou jízdu ve stylu Spiderman: Homekoming. Co víc ponechali film ve světě předešlých DC filmů, takže je tam cítit jistá provázanost a potitulková scéna zve na Aquamena. Škoda, že tam alespoň na chvíli nevrazili Flashe. Námět trochu pokukuje po Strážcích galaxie, ale určitě jej pojali lépe. Doufám, že takto DC bude pokračovat dál, protože se snad konečně chytli. ()

matko2351

Dalsi Aquaman sa nekona. Nepochybujem ze film na seba zarobi, pretoze vsetci su zvedavy, ci sa DC podaril rovnaky pocin. Postavy su fajn. Viacej sa mi pacili vedlajsie postavy ako mlady hlavny hrdina, ten mi niekedy poriadne liezol na nervy. Efekty ujdu, nedaju sa sice porovnat Aquamanom, ale tak to asi malo byt. Velke finale, mi pripadalo na styl Power Rangers. Cize totalne prestrelene. Pre mna trochu sklamanie. PS: znova sa mi potvrdilo ze vtipny trailer, nezname ze rovnako vtipny bude aj film. ()

Oup

Tak toto ma velice pobavilo, síce mieril na mladšie obecenstvo, aj tak sa mu podarilo utrhnúť kus môjho srdca,,, určite viac ako veími slabá Cap.Marvel...kopec dobrého humoru, strašidelné nestvúry, výborne ozvučenie, pekná hudba, pekní ľudia...film robený pre oči... ()

ArchAngel_

Určitě slušný komiksový film, ale je na něm vidět poměrně nízký rozpočet jen 90 milionů dolarů a sázka na mladší publikum. Na druhou stranu DC už dokázalo, že dokáže utratit mnohem více, za víceméně stejný výsledek v kinech, takže hraje obchodně na jistotu. Obsazení herecky dobré (hlavní postavy výborné), film má překvapení, bohužel první polovina je dost utahaná a když se film konečně rozjede a přidají se ostatní postavy, je najednou konec :(. Film také obsahuje několik nelogičností, které mlátí do očí. Například hlavní hrdina se učí být hrdinou a poznávat své schopnosti a trvá mu to nějakou dobu. Jenže když ty stejné schopnosti dostanou další, hned všechno umí stejně a žádné učení nepotřebují? Hlavní záporák je taky nudnej ukňouránek, tady se toho ale asi moc vymyslet nedalo. Osobně mě také docela vadí obsazování některých herců, kteří už hráli i třeba v DC projektech, ale jiné a poměrně známé postavy. Mate to. Ve filmu je hned několik postav (například otec hlavního záporáka, který hrál Lionela Luthora ve Smallville a čaroděj, který hrál velmi nedávno poskoka Ronana v Marvel filmech). Díky nízkému rozpočtu je ve filmu poměrně málo akce a CGI. Také soundtrack je mizerný - žádný. DC má některé fantastické znělky postav, Superman, Wonder Woman, které utkví v paměti. Ale SHAZAM nic. Každopádně DC konečně pochopilo, jak to ten Marvel dělá, prostě nabízí komiksovou zábavu, která je skutečně zábavou, ne zírání do tmy za deště. Ale pochopil to už s Wonder Woman, rozhodně to pochopil s Aquamanem a tak SHAZAM je logickým pokračováním stylu. Nicméně chce to učesat, přidat na „wow“ efektech a stylovosti a kvalitě produkce. Bavíme se o postavě, která je mocnější než SuperMan , dokonce celé „rodince těchto postav“, a tenhle film to nedokáže ani trochu prodat a sotva se ostatní objeví na scéně a rozjede se to, je konec filmu :(. Celkově kvalitativně jako film je minimálně o třídu horší než Man of Steel či Wonder Woman. Rozhodně se to nedokáže srovnávat s filmovými kvalitami aktuální "Captain Marvel", kde je prostě všechno prakticky perfektní jako produkt (filmový komiks), protože Marvel to prostě má vychytané po všech stránkách. SHAZAM je rozhodně krokem vpřed pro DC, má potenciál, ale kvalitativně je prostě DC 10 let za Marvelem. Nicméně díky Marvelu se i DC snaží a Shazam je jaký je. Slušný film s rozhodně dobře zpracovanou předlohou, ale chybí tomu hodně k dotažení. V první polovině filmu jsem se několikrát díval na hodinky, což není dobrá vizitka filmu, druhá polovina to naštěstí vybrala, ale chtělo to víc. Za mě tedy hodnocení 6,9/10, v rámci nízkého rozpočtu filmu s poměrně neznámým hrdinou běžné populaci, je to OK. Film si na sebe v pohodě vydělá, takže dvojka je jistá. Bohužel DC je evidentně v problémech, zejména se Supermanem, přitom kooperační film Superman + Shazam, to je to co fandové DC chtějí především. Tak uvidíme. Každopádně SHAZAM! dobrý, pobaví, ale upřímně je to jen pro fandy komiksu. Hodnocení 69%. ()

tomycsfd

Zrejme nie som cieľová kategória tohto filmu, ale pre mňa najhoršia komixovka všetkých čias. Nudné, trápne, detinské, dejovo nekoherentné... nahranici béčkového filmu. Už v polovici som chcel odísť z kina. Neviem si predstaviť kto je podľa tvorcov filmu cieľovou kategóriou tohto filmu, no pre 12 ročné deti je to príliš agresívne a pre starších (myslím si) hrozne nudná blbosť. Po tomto FAILe si už asi žiaden film od DC Comics nepozriem. ()

Pavlis.xxx

Ufff, čekal jsem odlehčení a to přišlo a po humorné stránce mě to i bavilo, ale zbytek byl jak pro malé děti. Chápu,že alterego je malý kluk, ale i tak bych čekal něco víc temnějšího. Aspoň teda v to doufám, že u pokračování trošku přitvrdí a shledání s Black Adamem nebude jen o humorné stránce a sympatiích The Rocka a Leviho. Konec filmu ala Shazam League mi přišel docela stupidní, škoda. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: Provázaný svět DC Films! Kapitola 7: "Hrdina, který nedokáže zachránit rodinu - není pravý hrdina!" Puberťák dostane od šamana dar, kterým je, že po vyslovení slova "Shazam!" se promění v červeného Supermana. Líbilo se mi: 1. Jak testoval své superhrdinské tělo za doprovodu kapely Queen. 2. Využití Marvel Family, kde se ukázaly v červeném kostýmu dvě skoro čtyřicetileté krásky ( Michelle Borth, Meagan Good ). 3. Bitka se smrtelnými hříchy a doktorem Sivanou. Mark Strong je zmetek už od pohledu, takže na záporáka sedí výtečně. Jeho usměvavý protějšek navlečený do očividně vycpaného kostýmu byl zvolen také výtečně. Zachary Levi s duší dítěte a tělem poloboha mě příjemně překvapil. DC mělo vždy filmy temnější a dospělejší než Marvel. Tento je prošpikovaný hláškami. "Jak se jmenuješ?" - "Jmenuje se kapitán Jiskroprst!" A má barevnější tón, čímž se dá přirovnat defakto ke každé marvelovce. Jasně... Ta zábava je pro mladší ročníky, ale pokud jste fanoušky DC, tak si to užijete. Nutno dodat, že je tam spousta odkazů na předchozí filmy a Superman osobně, ač mu nejde vidět do obličeje. Jinak perfektní efekty, triky i akční scény. Zatím nejvtipnější "slušná" komiksovka, kterou jsem viděl. Není co dodat. - 90%. ()

viax

Dětská velepitomina, kde to mohl alespoň trochu zachránit hlavní hrdina, který jako dítě fungoval docela dobře, ale jako dospělý vybouchl. Jedna hvězda za nápad a druhá za to, že jsem to vůbec dokoukala. ()

hatinho

Rodinná zábavka hlavne pre násťročných ale neurazí ani staršie publikum. Myslím že to bolo asi zámerom tvorcov spraviť film pre všetkých s tým že asi nebude súperiť o najcennejšie sošky. A osobne si myslím že sa im to aj podarilo , shazam je úplne odkázaný byť priemerným filmom kde dobro víťazí nad zlom a všetko dobre dopadne. Filmársky to vyzerá dobre aj herci robili čo sa dalo takže pre mňa maximálny počet pre tento film za 3. ()

Ajbell

Čo nové priniesol tento film? Žiaľ, nepriniesol nič, čo by ste už nevideli v inom filme na podobnú tému, teda zrodenie "hrdinu". Čo je horšie, je, že niektoré scény sú príliš brutálne pre deti, ale zároveň celkovo nudné pre "zrelých" divákov. Ja som film ani nedopozeral - nepodarilo sa mi nájsť hlbšiu myšlienku, než len predvádzanie nezaujímavých superschopností. ()

Kobi odpad!

Totálny prepadák. Absolútne nechápem tých 70% odkiaľ ich tento film vzal.. Hold potvrdzuje sa mi to stále, vy ľudia nemáte žiadny vkus. ()

jujask

To fakt?? a to som sa na ten snímok tešil. No hodnota tohoto filmu na dve hviezdy z prižmúrením oka. Celé je to akési nemožné z môjho pohľadu sa to dalo vyšperkovať. Príbeh slabota a nič v zlom ale DC má určité rezervy a takto je a ešte dlho bude ďaleko za Marvelom . Veľke sklamanie. ()

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (viac)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (viac)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (viac)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (viac)