Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje), držiteľka Oscara Anne Hathaway (Bedári, Diabol nosí pradu). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

F.W.Colqhoun

Na ose říci mnoho jednoduše → říci málo složitě se Nolan vypracoval do pravého extrému: Kde jeho dobré, ač ploché a těžkopádné filmy vyprávěly o pastech iluzí [Inception] či ceně za naplnění ambicí [Prestige], trčí v centru blbůstky ve tvaru degenerovaného bastarda 2001 a Star Wars hyper-plytká povídačka o rodinných poutech, síle lásky a bla bla bla bla - národ, vlast & spol. Long-story-short: fakt příííšerná sračka. Interstellar je Nolanův pokažený dokonalý trik, odkrývající karty. Jak se dalo čekat, nejde o žádné trumfy. Generační filmařský hrdina si může blahopřát, nikdo moc si toho zatím nevšiml. Kdybych nebyl tím přes neduživou kostřičku nataženým bombastem tak znusenej, snad bych se smál nahlas. Kýč roku. ()

Lewisek

Hned jak se mi přestala točit hlava po zhlédnutí, jsem si říkal, že trailery byly lepší. Pokud čekáte podobnou nálož jako u Inception a tudíž podobný efekt překvapení, můžete být i trochu zklamaní. Zatímco Inception táhly velkou měrou akční scény, tady silně převažuje dramatická složka, která mě osobně až tolik nebrala. V první části jsem měl chvílemi trochu pocit, že se nudím. Mnoho věcí není ve filmu vysvětleno, a tak sledujete spíše změť scén s ne úplně jasným pozadím. Každopádně pak se vše dokonale změní a člověk se po chvíli začne divit, jak komplexní dílo to je. Přestože tedy mám k filmu výhrady, je to jeden z mála filmů, které bych rád viděl víckrát. Dokonce pochybuji o tom, že by někdo v současné době byl schopen takové dílo zpracovat lépe. ()

Perry-

Zklamání roku. První polovina je dobrá, kdyby si film udržel podobný styl a náboj po celou dobu, dal bych 5*. Bohužel, druhá polovina je neskutečná kravina plná všech možných klišé, co jsme viděli jinde (a lépe). Za týden pravděpodobně nebudu vědět, že jsem film viděl a o čem to vlastně teda bylo. Celkově velmi slabých 70%, nebo lepších 60% ()

Rewsy

Pět hvězd i přes to, že na můj vkus tam bylo příliš mnoho patosu. Nolan je prostě mimo naši dimenzi. A samozřejmě skvělá hudba Hanze Zimmera. ()

fantasmic

Monumentálny.. asi takto by sa dal jedným slovom opísať Interstellar. Tie tri hodiny sú možno až moc, a vedel by som si predstaviť tento film aj o 20 - 25 minút kratší (vystrihať pár scénok odohrávajúcich sa na Zemi). Taktiež sa mi na príbehu pár drobností nepáčilo, no bez vyložených spoilerov by sa mi to ťažko popisovalo. Každopádne treba ísť do kina, z tohto filmu nebudete mať taký zážitok, keď ho budete pozerať v TV/na notebooku. PS: najlepšie/najoriginálnejšie zobrazenie robotov aké som kedy videl. A to zo začiatku vyzerali tak nemotorne. ()

Frakira

Nolan opět nezklamal. V kině to je skvělý zážitek, byť je to krapítek doják, ale na druhou stranu vás zas donutí se nad ledasčím zamyslet i dostat husí kůži z naprostého vesmírného ticha...navíc Matthew... ()

RichardLev

Trailery mě nechávaly úplně chladným (nuda) a délka filmu (skoro 3 hodiny!!) mě taky děsila. Bál jsem se, že se tak po hodině začnu v kině nudit, vrtět se v křesle a koukat kde co lítá. Nakonec jsem čuměl jak puk na plátno, protože tam to teda lítalo. Nová Vesmírná odysea to fakt není (na to je tam až moc vysvětlovacích scén pro "obyčejného diváka"), ale to jsem ani nečekal. Nolan opět boduje. A neodpustím si srovnání: je to lepší než Gravity :) ()

MaaaR@

Zcela výjimečně se odkáži na cizí komentář, a totiž na ten, který napsal POMO. V něm totiž naprosto přesně vystihl pocity, které ve mně film vzbudil, ale nedokázal bych je ani zdaleka tak vyjádřit. Za sebe jen dodám, že veškeré teorie o vesmíru mě hrozně baví, a třeba moment, kdy během chvíle přišli o 27 let, na mě hluboce zapůsobil. Film jako celek už tolik ne. Zimmerův hudební podkres se ovšem povedl na výbornou. ()

kukuuuc10

100% Kino. Ono je to vždy moc příjemné, když se na něco hrozně těšíte a dokonce to splní vaše očekávání. Na Interstellar jsem se těšil asi 2 roky a v krásném datu 11.11. jsem se dočkal. Po shlédnutí moje myšlenky upřely k lonskému výplachu mozku v podání Gravitace a dle mého názoru Nolan trošku (doufám, že nevědomky) podkopl Cuaronovi levou nohu, protože Interstellar je obohacený mohutnou dávkou citlivosti a propracovanějšímu příběhu. Strhující hudba od Zimmera mi doslova rozbušila srdce a výkon Matthewa?? Zralý na dalšího Oskara :-) Možná jedna taková výtka - v druhé polovině mi hodně přechodů (střihů) připadaly až zmatené, což vedlo k odpoutání z blockbustrovských scén z jiné galaxie, na Zem, kde ani pořádně nevíme, co se děje. Možná trochu s nadsázkou, ale jsem rád, že žiji v době, kdy můžu chodit do kina na premiéry od Nolana! Jsou to opravdu nepopsatelné emocionální zážitky!!! ***** ()

ChrisBa

Ešte stále váham medzi 4 a 5 hviezdami pre tento film. Začnem asi negatívami..1 hviezdu dole by som dal možno za pár nelogickostí, či pár vecí, ktoré boli trochu pritiahnuté za vlasy..takisto prvá pol hodina až hodina mi prišla chvíľami nudná a ako nejaké miš maš..no 5 by som dal už len kvôli tomu, že som z kina vychádzal nakoniec uchvátený a so skvelým pocitom z predvedeného. Vizuálne to snáď asi ani komentovať nemusím, skvelá plejáda sympatických hercov, no najmä hudba Hansa Zimmera ma privádzala do šialenstva a hlavne vďaka nej film neskutočne gradoval a mal silné momenty pri ktorých sa každý v kine musel rozplývať. Nevidieť tento film v kine by som si vyčítal veľmi dlho, pretože verte či nie, v TV to takú silnú atmosféru mať rozhodne nebude.. Aj keď Limanovmu The Edge of Tomorrow som dal 5*, tak toto je zatiaľ pre mňa film roka 2014 aj napriek jeho nedostatkom.. v kine na veľkom plátne veľký zážitok..4,5* ()

Neshika

BEZ-SPOILEROVÁ ČÁST: Opravdu dlouhou sem zvažoval, jak tenhle film oboduji. Film sem si moc užij, to jó - vesměs sem se zamiloval do první půlky, ale přišlo mi že potom už je ten film prostě moc. Moc divokých střihů, moc varhan, moc napínání. Funguje to? Asi...já prostě vůbec nevim. Tenhle film mi prostě zasadil brouka do hlavy. Jeho grafická a výpravná velkolepost nezná hranic, ale na rozdíl od ostatních lidí mi vadí zcela jiná věc - že vám film nutí svoje vlastní myšlenky. Nemáte šanci jako u Počátku zamyslet se, co se stalo. Prostě vám film nadiktuje svojí myšlenku. Chápeš? Šikulka. Nechápeš? Ještě lepší, teď je šikulka mistr scénárista, kterej se bude cítit jako génius tisíciletí. Nepřipomíná vám to něco? ("ehm, ehm" Atlas mraků). Jinak mi složitost u Nolana vůbec nevadí a tady je můj recept na to, jak by podle mě měl skončit film: SPOILERY!! ..............Nedělej to! Radši jdi do kina, než bude pozdě!!......... Takže, když Cooper padá do černý díry, tak by měl umřít. Tečka. Když umírá klidně se může ocitnout v tom teseraktu (nebo tak), a vidět co? Přece svoje děti ("ehm, ehm" Matt Damonovi kecy)!! Konkrétně Murph - přeje si aby nikdy neodjel a tak, a tak odvysílá tu zprávu...blá..blá..blá, známe známe. Rozhodně tam ale nekecá s Tarsem ani nemá žádnej moment náhlého prozření o vyšší civilizaci. Klíďo si může ještě plácnout s Annie Hathaway, jestli chcete. A umírá. Jupí. Dále máme střih. Na zem, kde Murph řeší rovnici, díky hodinkám. Samozřejmě jí nikdo nevěří, že jí pomoh táta, protože je to nesmysl. Určitě si to jen sama vsugerovala. Pak už můžou bejt jen jenom nějaký prologový kecy o tom, že lidstvo přetrvá a záběr na start tý stanice ze Země prostřihaný se smutnou Annie na cizí planetě. Heja hou, directed by Christopher Nolan a jdeme domů. A divák už se jen ptá jestli Cooper opravdu nějak pomoh' Murph, nebo jestli si to jen Murph vsugerovala, aby se usmířila se svým zmizelým tátou. Opravdu láska překonala hranice času a prostoru? No, vítej točící se káčo z Počátku. ()

sl4necek

Mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Sci-fi část filmu funguje dobře, vše vypadá reálně a muselo to stát dost peněz. Dějová linie na Zemi je nudná a nejhorší je ta citová vypjatost a filmem linoucí se poselství, že jako máme být na matičku Zemi hodní a volit Zelené. Na konci je příběhový mind fuck. Přestřelená hlasitost v kině taky nepotěšila. ()

Kamiiik

Nemám ani trochu tušení, zda se mi Interstellar líbil nebo ne. Neměla jsem ani trochu problém s délkou filmu, což obvykle mívám, a napjatě jsem film sledovala až do konce. Ale druhá část byla celkem chaotická a celé tři hodiny probíhaly téměř bez jediného vysvětlení.... Spojení Jessicy a Tophera a Matthewa a Anne naprosto zbytečné, až příliš se Nolan snažil oslovit větší okruh diváků. Zajímavé komentáře: POMO, Tom Hardy ()

Ebon

Jako celej natěšenej mažu do kina. Abych pak hodinu čekal, než se začne něco dít a následně mě po zbytek filmu otravoval kousavý hlas v hlavě, že ta dějová spirála závěrečné gradace i se stříháním liníí je z Počátku převzatá snad i s časovými sekvencemi. Technicky skvělé dílo mí kazí vtíravý pocit, že to všechno je jen prvoplánovité zneužití, aby si všichni řekli: wow, no to je hustý Nolane! ()

Tydlidáš

Dávám průměr, protože sem na tom byl v kině a vypil u toho 3 piva, takže sem si dvakrát vodskočil na hazlík. Nechci bejt pruďas, kterýmu třebas něco uniklo a díky tomu ho film nedostal tak jak měl. Pokud však u tříhodinovýho filmu stačí dvakrát tříminutová nepozornost a film se zdá nudnej, nelogickej a nezajímavej, nebudeme dávat vinu pívu... Věci jako kamera, hudba, střih a ty záběry planet a kosmickejch lodí se mi velice líbily, takže se na to budu muset s odstupem podívat ještě jednou a přehodnotit. Obávám se však, že v tomhle případě půjdu ještě níž... ()

jakeer

Ťažko sa vyjadrovať k filmu Christophera Nolana, ktorého mám za absolútnu modlu. Tento výnimočný režisér, ktorý dokázal koncom deväťdesiatych rokov ako neznámy nováčik zaujať čiernobielym filmom Follwoing, aby následne priniesol revolučnú snímkuMemento, ktorá vďaka svojej nelineárnej dejovej línii dokázala prepísať dejiny kinematografie. Kým dovtedy bodoval svojim výnimočným rozprávaním príbehu, tak následne dokázal trilógiou, Batmana, Dokonalým trikom či Počiatkom povýšiť mainstreamové blockbustery na umenie. Na každý jeho doterajší film sedel anglický termín "epic movie", pričom epickosť nebola na úkor kvalitného príbehu. Avšak ten "ááách efekt" mi v Interstellarovi chýbal. Skutočná kvalita sa tejto snímke nedá uprieť, ale ohromený a prikovaný do sedadla kina som na záver nezostal. Mal som taký pocit, že to všetko sme už od Nolana niekde videli. Nedokážem potvrdiť, že či je pri Interstellarovi naozaj prepíname do "do pasívneho módu unikátneho zážitku z veľkej blockbusterovej jazdy” ako tvrdí POMO. Na to je pre mňa jedno zhliadnutie málo. Napríklad ani Počiatok ma na prvý raz neohúril, ale keď som si ho pozrel s odstupom času a od začiatku pozorne sledoval ten komplikovaný dej, tak som si naozaj prišiel na svoje. Obávam, že druhej projekcii Interstellaru bude musieť predchádzať rozsiahle štúdium astrofyzikálnych zákonov (keďže cestovanie jednotlivými dimenziami vesmíra a časom je trochu iné kafe ako cestovanie jednotlivými snami) a potom možno budem naozaj ohúrený a zdvihnem hodnotenie o hviezdičku vyššie. ()

Scevola

Poriadne Nolanovske vhupnutie do zanru sci-fi. Cast vo vesmire bola vizualne aj technicky dokonala. Podarilo sa mu preniest vedecke teorie na filmove platno. Keby tam nebolo tolko balastu (zbytocnych dialogov) v prvej casti filmu tak by som dal 5*. "Vtipny roboti" sa uz pomaly stavaju povinnou jazdou, ale ti Nolanovy boli naozaj vtipny. 8/10 ()

ti88na

Na Nolana je proste spoľah. Interstellar je zatiaľ najlepším filmovým zážitkom tohto roka, aj keď za ten zvuk by som miestami asi vraždila. Mala som pocit, že mi roztrhá ušné bubienky. Príbeh bol skvelý, jednoduchý a zložitý zároveň. Pri tých vedeckých vysvetľovačkách som mala pocit, že som úplne vypatlaná, ale z kina som odchádzala s veľmi dobrým pocitom, ako to Nolan zase krásne vyskladal, vysvetlil a podal. A som mu vďačná s akým jemnocitom dokáže pracovať s vizuálnymi efektmi, tak aby som mohla na konci skonštatovať, že boli výborné, ale nezahlušili celý film. Matthew McConaughey si u mňa napravil kredit, v tejto úlohe bol presne taký akého ho mám rada. A scény medzi otcom a dcérou boli krásne dojemné,nemala som ďaleko k slzám. Anne Hathaway mi naopak trochu liezla na nervy. Tiež to zapojenie citu a lásky do vedeckých teórii sa mi zdalo prehnané. Napriek pár výhradám 90 %. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)