Parta mladých filmařů natáčí nízkorozpočtový hororový film. Je již pozdě večer, a tak štáb i herci začínají být unavení. Zaručeně je však probudí zpráva z rádia o tom, že mrtví nezůstávají mrtvými. Někteří skeptičtí herci však těmto nesmyslům nevěří, a tak se unavení vydávají domů. Štáb pro dnešek ukončí natáčení a vydá se také zpět do civilizace. Filmaři zjistí, že je situace vážná až tehdy, když je na silnici překvapí šerif. Ten však není mrtvý ani živý. Tímto Deník mrtvých začíná... (jamesjimbo)

malylada

Romero je nejlepší v rámci zombie hororu, ale tohle mě nechytlo. Pro mě slabší z počínů a nějak mě to nedokázalo vtáhnou, postavy jsem měl na háku a prostě tomu něco chybělo....4/10 ()

bouncer

Koukám, že filmy typu "hrdinové mají s sebou kameru a točí si vlastní zadky" jsou teď neobvykle v módě a tak si ho zkusil vystřihnout i klasik zombie hororu George A. Romero. A musím uznat, že tohle je jeden z nejlepších zombie filmů, jaký jsem kdy viděl. Možná, že ta kamerová autentičnost mi dodala tu správnou atmosféru, která mi většinou chyběla. Pěkný počin... ()

BigDeal

Horory točené ručnou kamerou ([Rec], Blair witch, Cloverfield) mám veľmi rád, pretože ako jediné dokážu vo mne vyvolať pocit reálnosti, vybudovať atmosféru a prinútiť ma celý čas byť v napätí a báť sa. Denníku mŕtvych sa to nepodarilo. Zrejme za to môžu herecké výkony a scenár, ktorý nevyzerá ani trochu ako improvizácia a úpravy pôvodného videa budú tiež skôr na škodu. Na druhej strane som bol potešený tým, že popri rozprávaniu sa stíha aj premýšľať a filozofovať nad tým, čo sa práve deje. Plus sa tu nájde niekoľko skutočne lahôdkovo nakrútených scén (nemocnica, odkrývajúca sa lebka nemŕtveho), lenže aj keď mi príde, že sa dívam na niečo výnimočné, stále sa nebojím a to je pri horore dosť veľká chyba. Takže 70%. ()

Litsarch

Snímek je v hodně klidnějším tempu, což může hodně lidí odradit. Masky také nejsou úplně dokonalé. A ruční kamera skoro vůbec jako ruční kamera nepůsobí. A přeci mě až místy mrazilo. Snímek diváka nemilosrdně hodí doprostřed děje. Žádné vysvětlování jak vše začalo, žádné kecy kolem. Televizní vysílání na začátku filmu mluví za vše. Při pohledu na skupinku lidiček, snažící se natočit horůrek s hrůzostrašnou mumií má divák na tváři úsměv, ale hned za chvilku se děj rozjede. Diary of the Dead je dost syrový horor, který se ani nějak nesnaží diváka vyděsit, což je možná dobře. Mrazivé prostředí nemocnice nebo scéna v domu jedné postavy ukazují, jak až nelítostný Deník mrtvých k postavám je. Člověka dost nakrkne i ten blb s kamerou, který místo toho, aby kamarádům pomohl, raději točí jak před zombie utíkají a brání se. To je pro mě snad i horší, než kdyby zahodil kameru a zombie sejmul. Konec filmu jen celou syrovost Deníku mrtvých podtrhuje. Snímek není akční nebo hororový jako jeho kolegové [Rec], Dawn of the Dead a další, což hodně lidem může vadit a až je to nudit, chápu. Diary of the Dead má ale kvality někde jinde a ty má na jedničku. ()

Terva

Tak tady to je - Deník mrtvých podle Jasona Creeda. CITÁT : Pokud nejsi Ježíš Kristus, tak po smrti nevstávej a nikam nechoď !!! Abych napsal pravdu, tak jsem ten film spíš slyšel, než viděl, ano slyšel to teda jo. Mám nějakou averzi proti " reálné " kameře, ze všeho toho poskakování, přibližování, vzdalování a zaostřování mě bolí hlava i oči. Nejlepší byl neslyšící Samuel, jeho dinamyt a kosa, to byla sranda. Vím, že se teď dotknu fanoušků Georgeho A. Romera, ale proč je nám ve filmu vštěpováno, že je to realita, kterou natočil Jason Creed a posléze si v titulcích přečtu, že Jasona Creeda hraje Josh Close. Proč ? Přitom by třeba stačilo tvrdit, že je to příběh natočen Joshem Closem a zachovat tu " autentičnost "?..ámen, je konec světa. Nevím, jak ostatní, ale já se nudil. Ve filmu zazní " Any other way " od The Captains intangible.http://www.youtube.com/watch?v=Gobe8XBya60 Až úplně na konci filmu, v titulcích je Very special thanks to : Wes Craven, Guillermo del Toro, Stephen King, Simon Pegg, Tom Savini a Quentin Tarantino. ()

JohnCZ

Oproti předchozímu kousku rozhodně kvalitativně někde jinde. Found footage styl se tu osvědčil. Vcelku sympatické postavy, kvalitní gore a trocha satirického humoru. Místy to kazí ne zcela přesvědčivé výkony béčkových herců, ale jako nenáročná zombiárna to určitě funguje lépe, než nudný a zastarale působící Land of the Dead. ()

Crazer

Ano i pan Romero vysadil prášky a chtěl natočit real horor movie. Kdyby měl absťák a natočil tohle jako zhuleninu, tak dávám pět, pokud je to pokus o hororový zážitek, tak jednu a pokud se jedná o komedii tak tři. Nemohu se však zbavit myšlenky, že se jedná o horor/thriller. Takže dávám za tři, jen kvůli masovým kopancům do obličeje a němého kozlíka šikulu na opuštěné farmě. ()

liquido26

Čekal jsem že s dalšími "Dead" bude Romerovi docházet dech, ale je to spíše naopak. Do každého další dílu přidá nové a zajímavé nápady, které zombie tématiku oživují. Tady máme polodokumentární formu, využití médií jako internet a luxusní lukostřelecké headshoty a k tomu ještě hodně sympatické postavy, napětí od začátku až do konce a docela hloubku. Netroufnu si tak moc porovnávat s "nocí" a "úsvitem", třeba si "deník" nezaslouží pět hvězdiček, když jsem všem ostatním dílům dal čtyři, ale já jsem z tohoto dílu prostě nadšenej :-D ()

corpsy

Romero má viditeľne to najlepšie za sebou. Gore je síce ešte v popredí, ale začína ustupovať a rovnako aj jeho sociálno-kritický pohľad na situáciu ťažko badať. Stále mu však fandím v tom, že sa ešte neodklonil od zobrazovania klasického zombie ( tí moderní pretekári predsa len niesu to pravé orechové ). ()

Pishin

George A. Romero si strihnul nezavisly horor. Jedna se zase o jeho sub-zanr se zombie tematikou. Ve filmu sledujeme particku lidi ,kteri toci B-ckovy horor nez se cosi stane a svet zachvati epidemi a mrtvi obzivaji a vydavaji se souravou chuzi likvidovat lidske pleme. Particka mladych filmaru(studentu) se vydavaji na dlouhou cestu domu, ktera nebude prochazkou v ruzove zahrade, aby zjistit zda-li prezili jijich rodinni prislusnici. Nekdo psal ze mu vadi zbytecne dialogu, ale myslim ,ze to bylo dobrym prostorem k pochopeni a poznani postav. Mimo to jde o komorni nizkorozpoctovy horror zadne ultra-Ackove efekty necekejte, ale i presto ma sve kouzlo a atmosferu. Muzu rict ze jsem se 3x leknul. Ohodnotil bych kolem 70% ale musi se nechat, ze Diary of the Dead byl prvni z lonskych hitu tocenych kamerou tudis si zaslouzi stejnou pozornost, ne-li vetsi, nez jeho dva nasledovnici. Kdyz Geroge objizdel v zari 2007 festivaly se svym dilkem, tak [REC] cekalo mesic na svoji premieru a Cloverfield byl uveden do kin az za 4 dlouhe mesice. Aby byl HYPE z Cloverfieldu dostatecne velky odsouply starika George na druhou kolej a officialni premiera Diary of the dead byla presunuta az na duben. Nojo at zijou americka velka studia-doufam ze ste si dostatecne nahrabali. Davam za 4* mozna pote i zvednu. ()

Andersis

Velké zklamání. 4ekal sem víc akce, krve a podobně. Čekal sem něco jako Země mrtvých, ale nic z toho sem neviděl. Určitě nejhorší část Romeovy ságy o zombících. ()

Kryton

Po všech stránkách výborná věc a Romero stále umí budovat atmosféru a předhazovat nám zombíky ! Nápad podobný jako v Clorefield , jen bych neřekl lepší nebo horší, protože ja bych to dával na stejnou rovinu. Protože je tu opět skupinka lidí , která se snaží schovat před (ne)určitým nebezpečím a pak nakonec to je utnuto v tom nejlepším a my si opět můžem dost věcí domyslet a přemýšlet nad celým filmem. Ještě nám Romero dává sociální a i kritickou sondu dnešních médií a také a to je zajímavé je zde ukázano jak by se kdo asi zachoval. Ale dyt jem musí přijet národní garda?! My jsme národní garda! ..... Vy kradete!? Ne jen dáváme vše na jedno místo! ..... Toto je tvá národní garda?! Sebrali nám věci! Ponechali nám hlavně zbraně! Nejsou vrazi , ale jen zloději! ... Ano není tady prostě armáda co vyhravá co drží pravo v rukách , ale každý je sám na sebe. Morálka a zákon není a moc má ten kdo má zbraně a dobré místo. Je tomu opravdu pak! A nakonec máme my právo přežít?! Díky neokoukaným hercům je to i více věrohodné. Jen škoda , že film nemá ještě tak pulhodiny navíc. Moc rád bych viděl jak to je dále. Bravo pane Romero! ()

ledzepfan

Je zvláštní jak Romero z jedné zajímavé myšlenky dokáže těžit a natáčet zombie filmy několik desetiletí.....kdo ho trochu zná ten musí uznat,že se neustále opakuje.....Ale proč né, vždyť opakování je dítětem naléhavosti......Navíc on se sice opakuje ale víceméně kvalitně a úspěšně...Tenhle film není vyjímkou...je tu všechno co má mít správný Romerův zombie film : tažnou myšlenku,skupinu lidí víceméně odříznutých od okolí a závislých jen sami na sobě,zombie,litry krve a notnou dávku černého humoru.............Ničím nepřekvapí ,moc nepoděsí ,zato ale pobaví a snad i nachvíli dá prostor k zamyšlení...............vyzdvihnout musím Romerův smysl pro humor...některé hlášky a situace jsou opravdu úsměvné a je jen škoda,že jich tam nenacpal trošku víc........s odřenýma ušima ale čtyři ()

hous.enka

Zombie horory bývají většinou mizerné. Aspoň takové ty, kde zombie chodí jako zombie a herci hrají jako zombie. Jednotlivé postavy mi splývaly (charakterově si byli kluci dost podobní) a holky byly buď intošky, anebo sexy krásky odvedle. Špatní herci, mizerný děj (no, spíš dějová linka úplně chybí) a nepříjemný pohled "přes kameru" mě prostě neuchvátili. Do kolen mě dostal i přihlouplý závěr. Achjo, tímhle Deníkem mrtvých jsem ztratila poslední iluze o zombie hororech. Odteď už jen duchařiny a psychopatické filmy. Hawk. ()

Bakllazaan

4 hvězdy je možná moc...ale 3/4 filmu jsem se docela strachoval. Děj mě přestal ale zajímat v okamžiku kdy se schovali ve vile a postavy se začli chovat jak v amatérském filmu. A přitom to Romerovi docela fungovalo. Škoda zmršeného konce, na kterém vlastne záleží skoro nejvíc jelikož je to poslední dojem z filmu:)...přesto, vydařený zombivcový snímek ()

havLord

Realistický a zároveň docela koukatelný zombie film, aneb to, o co se Soumrak mrtvých snažil všemi silami, zvládá Diary of the Dead levou zadní, jen tak mimochodem. 65% ()

mysiak

Je to sklamanie, pretože tento film má potenciál. Podľa synopsie by sa mal nachádzať medzi Night of the Living Dead and Dawn of the Dead, áno štýl a lá Cloverfield nie je všetko, musí byť aj dobrý scenár a nie len pár zombies. Uvidíme aký bude remake Day of the Dead. Romero vzchop sa už konečne... ()

sta

obsahově trochu slabší, aleforma celkem good... rok 2007 startuje novou eru home videa, tak nevahej a toc bude konecne ke koukani :) ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (viac)