Parta mladých filmařů natáčí nízkorozpočtový hororový film. Je již pozdě večer, a tak štáb i herci začínají být unavení. Zaručeně je však probudí zpráva z rádia o tom, že mrtví nezůstávají mrtvými. Někteří skeptičtí herci však těmto nesmyslům nevěří, a tak se unavení vydávají domů. Štáb pro dnešek ukončí natáčení a vydá se také zpět do civilizace. Filmaři zjistí, že je situace vážná až tehdy, když je na silnici překvapí šerif. Ten však není mrtvý ani živý. Tímto Deník mrtvých začíná... (jamesjimbo)

xavierr13

Tak už aj legenda hororového žánru George Romero si oblúbil ručnú kameru. Opät nám prináša film plný zombie, ale tentokrát sa pokusil aby film vypadal ako pseudokument. Nápad to bol určite zaujímavý, ale vo výsledku to občas vypadá trošku zvlášne a pôsobivostou sa to ani trochu nepribližuje pôsobivosti filmu "Monstrum", ktorý sa pokúšal o podobný dokumentárni pocit. Herci sa tiež chovali dosť zvlášne a ku koncu filmu to začne strácat rýchľost. Ale stále je tu dosť krvy, tak že fanúšikovia tohto žánru by nemali byt zklamaní. ()

Akana

Romero tentokrát používá oblíbený (a zrádný) fígl s pseudodokumentární ruční kamerou v rukou jednoho ze skupinky vyvražďovaných a na pozadí otřepaných zombieovských klišé se jakoby snaží klást hlubší otázky na téma médií a jejich vlivu na naše vnímání reality. Dělá to ale tak nešikovně, naivně, amatérsky a ke konci už i nudně, že výsledek je tristní. Takhle zmršený pokus o poselství je v tomhle případě horší, než bohapustá zábava, která si na nic nehraje. ()

Elbarto08

Nebránil bych se ani odpadu. Pro mě nejhorší zombie film. co to sakra mělo bejt? Herecké výkony nulové (a já herecké výkony nehodnotím nikdy), bezduché, bez emocí, film bez atmosféry. Líp by určitě vypadal, kdyby byl normálnějši natočen a ne dokumentaristicky. Když ve zprávách a rádiu řešili tu situaci, jako kdyby vyprávěli ekonomické novinky ze světa. Halloweenský žert..to byl asi největší kick. Herci a jejich dialogy typu ,,Je zraněný. Je spálený. On je celý spálený. Oh, on je mrtvý,"...zabije se jim kamarádka, nikdo ani nehekne, jedna slečna si odkráčí támhle a svým klidným hlasem pronese nějaký nesmysl. Mám na tenhle film vztek a všichni ho tak suprově hodnotěj, protože ho svotiřl Romero. No a? ()

Heroine odpad!

Tohle se mi teda vůbec nelíbilo. Sice je závěrečná úvaha, jestli lidi vůbec stojí za záchranu, celkem sympatická, jinak je to nudným stylem natočený, průměrný zombie film, bez jakýchkoli inovací, a s neuvěřitelnou bandou nesympaťáků jako hlavními postavami. Hlavní slečnu, Debru, jsem měla chuť celý film profackovat. Za její fňukání, otravování ostatních, skučení že "chce domů", a povýšeneckých řečí typu "Ty se jen díváš skrz kameru, ale pro nás je to skutečnost!". A to měla být ještě nejsympatičtější ze všech!!! Jinak nevysvětlené, nudné, neoriginální, stokrát viděné. ()

helloween93

Hlavu a patu snímek má, scénář bych opravdu vyzvihl, nejvíc mi zaujala ta kritika dnešních médií. Na zombie film to má docela pomalé tempo, ale nenudil jsem se ani jednou. Romero ukázal, že s dobou jít umí a natočil solidní zombie horror, a to i s minimálním rozpočtem. ()

GOREGASM

Zombie guru George A. Romero se nechal zlákat ruční kamerou a ukázal, že zdaleka nepatří do starého železa, a že jako vynálezce žánru se nebojí jeho průběžným inovací. Skupina o život bojujících sice není žádná sláva a je vám vcelku jedno, kdo zaklepe bačkorama a v jakém pořádí, vše naštěstí vynahrazuje parádní gore a atmosféra, kterou bičujeme k intenzivnějšímu efektu právě povedené použití handycamu, který v kombinaci s old school přístupem Romera dělá z Diary of the Dead velmi výživnou zombárnu. 75% ()

chaotic

Musím zde přesunout svůj názor z diskuze, protože původní byl příliš... plytký, takže: Naprosto plytká, dvojitá dávka nudy s porcí nudy navíc, jež si hraje na cokoliv jiného, jen, aby náhodou nevyšel najevo pravý (ne)duch snímku. Rádoby hlubokomyslné bláboly mě opravu často dostávaly do limbu z čehož jsem se sápal po zbytek filmu. Co říci? Nekvalitní režije, kamera, střih, scénář, hudba a herci jež rozhodně nerozdělí publikum na snímek milující a ze srdce nenávidějící, ale na snímek nepamatující a takřka žádné další... Naprostá šeď filmového průmyslu, kde cákance krve, tekoucí mozky a roz/ustřelené hlavy jsou tím posledním hřebíčkem do rakve. P.S. Nálepka "Horror" tomu opravdu nesluší a budí falešné naděje ;) ()

jay.lee

Dneska se všichni snaží točit film dokumentaristickym stylem, co nejrealnějï (super apokalyptický cloverfield nebo slušný zombie horor rec) a tak se to rozhodl zkusit i g.a.romero. Zakladatel zombie-hororu.a nedopadlo to zas až tak špatně, ale...banda hlavních hrdinů studentů jsou tupouni a hlupci a ani za mák jim nefandim takře jim živou smrt vlastně přeju. a taky na mě DIARY trochu pusobí jako parodie, jako by si romero sám ze sebe trochu utahoval-nevím jestli to by záměr nebo ne ale čekal jsem syrový brutální zombí horor a dočkal jsem se zombí komedie, škoda ale přece jen pobaví-průměr. ()

Narayan

Viděl jsem už hodně zombie filmů, ale u všech jsem se aspoň nějak bavil. Deník mrtvých nenabízí nic. Jen spoustu rádoby chytrejch úvah, herce, kteří hrajou jako zombie, přestože jimi prokazatelně nejsou, styl ruční kamery, který na rozdíl od jiných filmů zoufale nedokáže navodit naprosto žádnou atmosféru, nulové vtažení do děje, prostě jako kdyby na to člověk koukal zhulenej přes plexisklo, nebo nevím jak to jinak vyjádřit. Nebejt hluchýho maniaka s kosou a souboji kyselina vs. zombie mozek, dám tomu snad odpad, takovouhle nudu jsem fakt nežral ani u nejhorších béčkovejch hororů. BTW: Já teda nevim, ale bejt v obležení hladovejch zombií, navíc s vědomím, že stačí jednou kousnutí kamkoliv a jsem v prdeli, tak točení videa by byla fakt POSLEDNÍ věc, co by mě napadla. Ale možná jsem divnej. ()

Johny M.

Takhle má vypadat zombie horor. Romero ví jak na to. Velký spravení chuti po Minerově blbůstce Den mrtvých (resp. Zombies: Den-D přichází). ()

Yancl

Hodně povedený nápad .. jenže - nějak to vázlo v realizaci. Poněvadž se jedná o horor, čekal bych přeci jen o něco lépe zvládnutou atmosféru, která sice nebyla zlá a místy i dost hustá, ale chybělo ji vážnější pojetí. Občas by dokonce stačilo přidat pár prvků a dala by se z toho přemixovat komedie .) Když člověk odpustí pár prohřešků, nelogických činů a zmateného chování .. dá se 'Deník mrtvých' přímočaře sledovat a libovat si na odlišném provedení tohoto filmu. [61%] ()

emdvojka

No začalo to veľmI sľubne, ale po pol hodine ma to začalo nudiť, aj keď efekty boli celkom zaujímavé. Filmy založený na efekte amatérskej kamery sa mi páčia a celkom som si ich obľúbil, ale tento film ma nijak extra neoslovil. Kamera ktorá mala vyzerať amatérsky vyzerala až príliš profesionálne a herecké výkony a atmosféra sa mi zdala umelá... ()

bif

Téměř dokonalé, sakra proč to mistr Romero nikdy nedotáhne k dokonalosti, když k ní má takhle blízko?! Ano je to super psycho skvěle natočené, mistrně sestřihané, ale chyběly mi davové scény stovky zombii, možná tenhle film není o stovkách zombií útočících na patru teenagerů, ale stejně to tam chybí, davové scény by neměli v zombie filmu chybět, ale bohužel tady chybí... ()

helraiser

Romero opět nezklamal a jeho další zombiárna stojí opět za to. Všechno šlape jak šlapat má, má to atmošku, skvěle vypadající zombíky a průměrné herecké výkony. Já jsem spokojen a můžu jedině doporučit. Kdo má rád filmy se zombíkama v hlavní roly tak by neměl váhat a měl by si to pořídit protože to opravdu stojí za to. ()

..Anya

Tak to už je druhej Romero během dvou dnů u kterýho jsem usnula. Nevím jestli to je tím, že je zkouškové, ale děsím se možnosti, že pan Romero ztrácí koule. ()

AngelG

Nevim proč, ale Romerovo zombie pojetí mě opravdu nebere a že zombie neskonale zbožňuji. Příjde mi, že každý jeho film o chodících mrtvých je prostě samá béčková slátanina. ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (viac)