Muž z ocele

• Česko Muž z oceli (viac)
USA / Kanada / Veľká Británia, 2013, 143 min

Šarmantný mladý novinár Clark Kent (Henry Cavill) je zdanlivo úplne obyčajný dvadsiatnik, no v skutočnosti to v ňom neustále vrie, pretože má rešpekt, a tak trochu i oprávnené obavy pred jeho vlastnými schopnosťami, ktoré siahajú ďaleko za hranice nielen ľudskej, ale i jeho predstavivosti! Pretože Clark nie je človek, hoci na Zemi strávil väčšinu svojho života... Pochádza z milióny svetelných rokov vzdialenej, dnes už neexistujúcej planéty Krypton, ktorej zánik ako jeden z mála jej obyvateľov prežil. Dnes ho najviac zo všetkých kvári zdanlivo jednoduchá, no v skutočnosti veľmi komplexná otázka... „Prečo som tu?“ Vďaka hodnotám, ktoré mu s láskou vštepili jeho pozemskí adoptívni rodičia Martha (Diane Lane) a Jonathan (Kevin Costner) Kentovci, si Clark uvedomí, že mať výnimočné schopnosti tiež znamená robiť ťažké rozhodnutia. A tak keď Zemi, ktorá sa stala jeho novým domovom, zrazu hrozí vyhladenie, prebudí v sebe hrdinu, aby ochránil tých, ktorých ľúbi a prebudil v ich srdciach nádej – stane sa Supermanom, neprehliadnuteľným Mužom z ocele! (TV Markíza)

Arkanoid

Muž s červenými slipmi oblečenými na modrej kombinéze už nevyzerá hlúpo. Bude to tým, že od tohto outfitu vo filme Zacka Snydera upustil a tvorcovia sa postarali o prirodzený vývoj svojej postavy za pomoci kvalitnej narácie, špičkovej kamery a famóznych efektov, kde nič nevyznieva naivne, ale tvorí súčasť plnohodnotného príbehu plnokrvnej postavy. Asi najznámejší superhrdina je ponúknutý aj ako stredobod pozornosti, aj nenápadný anonymný človek. Krypton zobrazený tu má potenciál sveta Stredozeme alebo Westerosu, tak dúfam, že to nebolo posledné stretnutie s ním, lebo určite má ešte čo ponúknuť. Vysvetľovanie hologramom Russela Crowea pripomenulo láskyplné filmy Karla Zemana. Vďaka láske tvorcov k látke a prirodzenému rozvíjaniu svojej postavy som prvýkrát mal rád Supermana v hranom filme. Spôsobilo to časté prejavovanie psychickej zraniteľnosti (pochyby o sebe samom neboli síce až také hlboké ako napr. v The Last Temptation of Christ, veď je to predsa mainstream, ale splnili svoj účel = dostať sa dovnútra postavy a empaticky ju precítiť) za sprievodu melancholicky citlivej hudby, hlavne pri potláčaní zdanlivej fyzickej neporaziteľnosti, čo som u iných hraných filmov Supermana nevidel (alebo to tam nebolo). Pri cibrení tejto devízy navyše v každom zábere cítiť veľkoleposť a scenáristickú (scenár je silný vo flashbackoch výchovy, ktorú hlavný hrdina zabudol 50 minút pred koncom filmu, keď sa začala akčná deštrukcia) aj technickú zručnosť tvorcov, čiže najlepší Superman v hranom filme (bez iných superhrdinov) je jasný. ()

Forsberg11

"Som z Kansasu. Viac americký už nemôžem byť." Snyder sa toho ujal presne tak ako mal a ja sa úspechu tohto novodobého Supermana vôbec nečudujem. Však na to aby som zadelil plnú palbu, by musel byť niečim viac ako len akčnou rozprávkou pre dospelých. Výbuch sem, výbuch tam, zničená budova, horiace autá. To všetko bolo na jednotku. Ale dej bol, hlavne v druhej polovicy taký typický americký.... predvítateľný a naivný. Úvod na Kryptone je filmová dokonalosť sama o sebe. Na Zemi už to bolo o niečo slabšie. Miestami mi to pripadalo až príliš komixové a detinské. Záver už je potom jedno obrovské predstavenie špeciálnych efektov a americkej patetickosti. Bez urážky, 4* sú zhovievavé maximum. 75 %!! ()

Rudinsky

Nanešťastie pre Supermana som deň pred tým videl Startrek, a tak vo mne ostala pachuť Abramsovej poctivej roboty (a hlavne vyváženosti), ktorú bohužiaľ neprekoná ani lízanie ocele. A tá ma jednoznačne v závere studenú dochuť. Šróbovanie Snyderovského akčného fetišu na Nolanovské princípy? Fúzia takmer nemožná, a aj preto má Superman dve polohy - komornú, s perfektne hrajúcim Russellom Maximusom Croweom a Costnerom, kde nás citlivé emocionálne nitky v dvojfázovom rozprávaní privedú do čarovného sveta Kryptonu (mimochodom jeden z najlepších sci-fi vizuálov za poslednú dekádu) a jeho zákonov. Tá šlape takmer dokonale a približuje sa tomu, čo sme na základe trailerov s vokálmi v backrounde čakali. Navyše, Cavill konečne JE Superman a túto najnesympatickejšiu komixovú postavičku posúva pre mňa rovnakým smerom ako trebárs Craig Bonda. Potom ale nastupuje Snyder s budgetom ktorý nepozná "nedá sa" spoločne s utrhnutými chlapcami z digitálneho a servíruje do nás obscénne akčné enormnosti rôzneho druhu, na ktoré sa síce dobre pozerá, ale v závere začínajú nepríjemne nudiť. Navyše prepálenosťou úplne zbytočne zadupávajú pôvodný komorný tón (v princípe je aj tak z celej tej maškarády najlepší opäť na zem postavený koniec celého duelu, ktorý nemá s obludnými efektami nič spoločné). To, čo malo ostať v polohe dochutenia už bez tak výborného filmu tu pracuje kontraproduktívne - Man of steel má totiž v prvom rade kvalitný scenár a hercov, netreba nič kamuflovať. Zimmer tradične zimmeriavkový. Dúfam, že teraz, keď sa risk s reštartom vyplatil, trošku zmiernia tempo a bude z toho solídne rozpracovaná sága (koniec koncov, aj druhý Batman sa oproti prvému posunul o veľký kusisko vpred) bez potreby servírovať diabolsky zostrihanú, nekonzistentnú všehochuť. Tento film na to rozhodne má, pretože mám veľkú chuť pozrieť si ho ešte raz a ostal vo mne. Možno viac, ako TDK ()

Sajuska1991

Líbil se mi, ale od půlky filmu pomalu mizelo mé nadšení doneznáma ... Opravdu na můj vkus dost prodlužovaný snímek, vzhledem k tomu, že víme jak to dopadne .... 3D totálně naprd, nic na mě nenalítávalo a to tam toho létalo opravdu dost. Asi jsem čekala o něco víc .... ()

iXtr3m3

Čo dodať. Stačilo by povedať, že toto je ten najlepší superhrdinský origin ever and forever. (a názor nemením a platí to aj dnes - 20. 03. 2021) Monumentálny spektakulárny blockbuster v modernom drsnejšom a pritom stále komixovom podaní. Ľudia, spamätajte sa niektorí. Kydáte na povrchnosť príbehu, absenciu humoru a prílišnú deštrukciu... WTF? Povrchnosť príbehu? Narvať desaťročia Supermanových príbehov do jedného filmu nie je možné. A pritom tak skvelo a logicky vysvetliť veci, ktoré doteraz boli nevysvetlené (Krypton, S, Oblek, minulosť Supermana atď.), doviesť do dokonalosti aj zápornú postavu, ktorá v podstate už nie je len nastrčenou figúrkou z mnohých, ale má svoje pohnútky, má svoje presvedčenie a motív, ktorý je síce pre nás nepredstaviteľný, ale keďže postava bola k niečomu takému "vytvorená/zrodená", nemá na výber. Absencia humoru? V TDK bolo humoru koľko, keď nerátam skvelé Jokerovo úvodné kúzlo??? Netreba sa opičiť úplne vo všetkom, som rád, že si Marvel aj DC Comics idú svojimi vlastnými cestami, pretože fungujú obidve účinne. Prílišná deštrukcia? WTF? Pozrite si nejaký komix, ci už písaný, alebo hraný/animovaný a ten vám napovie, že to, čo sa dialo teraz na plátne, je úplne normálne a ja som dokonca prekvapený, že to niekto dokázal takto nafilmovať, nakoľko som doteraz bol zástancom animovaných filmov v tom, že majú omnoho väčší potenciál kvôli menším hraniciam v zobrazení absolútnych možností ústredných hrdinov. Pozrite si animovanú DC sériu a zrazu zistíte, že toto je to isté, len v hranej podobe. A pripomínam, že sa nejedná a animované rozprávky pre deti, ľudia v nich umierajú, násilie je zobrazené hodnoverne, otvorene tam tečie krv (Superman Batman Public Enemies, Superman Batman Apocalypse, Superman Doomsday, Superman Unbound, Batman - The Dark Knight Returns, Justice League séria atď... je toho mnoho). Za mňa 110, teším sa dvojku, teším sa na Justice League. Superman je len jeden. Všetko ostatné prišlo až po ňom, to si uvedomte... :) ()

Wicky

Mírné zklamání nezakryji. Man of Steel je geniální a velkolepý blockbuster na který dohlíží navíc dva geniální režiséři. ALE- V první půli je hned několik momentů které mi vadily a svým způsobem moc nesedly - Podle mne zbytečná scéna u námořnictva, první setkání Lois Lanové a Clarka v chladném prostředí, ale nejvíc mě mrzely ty flashbacky, protože když jsem při traileru skoro masturboval - tak to bylo že jsem si představoval že ty příhody z dětství (i scény s Kevinem Costnerem) budou servírovány v přitomném čase a ne v podobě již zmíněných flasbacků. Jinak vše ostatní šlape jako švýcarské hodinky, herci jsou skvělí - Cavill je doposud ten nejsympatičtější a nejlepší Superman, Michael Shannon se svou démonickou, bledou tváří v podání Generála Zoda je skvělý, Amy Adams krásná a navíc její postava není tupá (možná je to tím že ani jednou tupě nezaječí), ale jediný kdo mi nesedl byl Russell Crowe který byl podle mě nepřesvědčivý a vypadalo to jak kdyby chtěl být co nejdříve úplně někde jinde (Třeba u Ridleyho Scotta). Nolanovská velkolepost je rozhodně poznat, ale tím největším wow-efektem je Zack Snyder! - Protože dokázal pro mě ztvořit nejlepší vizuální film od Avatara. Snyder je podle mě v této době nejlepší režisér přes vizuál a akční scény - Při uvodní pasáži na Kryptonu jsem si vzpoměl na Sucker Punch (což bylo skvělé!) a finální souboj na Manhattanu je tak ohrumující, že si myslíte že ten film stál aspoň půl miliardy (a to byl Singerův Superman tak o 50 milionů dražší než Snyderův - Nechápu!). Nezbývá než se jen vesele těšit na druhý díl, protože příště Snyder zase bude válet! 80% ()

DavidS.

Drtivost ani přesahy Temného rytíře se nekonají...Znovu se ukázalo, že postava létající v kamaších povětřím a konající dobro, je směšným a nudným anachronismem, kterému ani dvojice Snyder-Nolan nedokáže vdechnout akceptovatelnou hloubku a civilnost...Prostinký Goyerův scénář, toporné, patetické a prázdné heroické proslovy...Sci-fi rozměr působí brakovitě, akce nese pramálo Zackových trademarků, digitálnost bije do očí a figurky se pohybují jako gumoví sourozenci Pavoučího muže...Rádoby epičnost devastující celá města nemá žádný emoční dopad...Neuvěřitelné zklamání, ze kterého je nejlepší minutový flahsback s Costnerem a pověšeným prádlem, kde se objevil náznak přístupu, který mohl fungovat... ()

wooozie

Už před samotným vstupem do kina ve mně převládali dvě odlišné představy o tom, co od filmu vlastně čekat. Ta první, ve které beru Supermana jako jednoho z nejméně oblíbených superhrdinů vůbec. Je to především kvůli tomu, že je to ta nejméně realistická postava ze všech (i když chápu, že pojmy realita a superhrdina vedle sebe je poněkud trochu zavádějící). Prostě Superman mi daleko více sedí do komiksů, než-li do filmu. Pak jsem si vzal ale druhou, pozitivní, stránku věci, do které bych zařadil mnoho aspektů a ty se vyplnily do posledního puntíku. Takže v prvé řadě jméno Christopher Nolan člověk, který by nevěnoval ani vteřinu něčemu, z čeho by pak měl vzniknout nějaký fail. Jeho přítomnost je tu více než zřetelná a zkušenosti z trilogie o Batmanovi určitě pomohli Zacku Snyderovi. To se dostáváme k režii, která byla v podstatě bezchybná a až na některé momenty s přehledem zvládnutá. Dále pak casting, i když některé postavy nepatří mezi mé úplně oblíbené, v průběhu filmu jsem si uvědomil, že do celého filmu zapadají velmi dobře, takže jsem s výběrem postav spokojen. Mohl bych pokračovat dále a uvádět důvody proč jsem dal 5*, ale za zmínění stojí především jeden jediný. Hudba, kterou složil Hans Zimmer, bych označil za grandiózní(!!!). Ta epičnost z toho filmu přímo tříštila, ale s tou hudbou mně mrazilo v zádech, což se mi naposledy stalo (překvapivě) loni u The Dark Knight Rises. Jestli znovu nebude hudba ani nominována na Oscara, tak tahle kategorie pro mne definitivně ztratí význam. Prostě plný počet je zde namístě, i když to není úplný ideál tak film, kde zničí více mrakodrapů než ve všech Transformers dohromady musí dostat 5*. ()

anaxtal

Snyder rozběhl množství dějových linií různého žánru a nedotáhne z nich ani jednu. Film připomíná řídkou kaši, která se šmrdlá ve vlnách o okraje talíře a netuší, přes který se přilít. Zdánlivě moudrá civilizace z Kryptonu je tak tupá, že se divák modlí, aby se nezachránila, protože takových ignorantů tu máme dost i bez nich a jejich potomků, kteří by se na zemi rozmnožili. Závěrečná bitva je o dvacet minut delší než je únosné, Clark Kent není schopen přijít na to, co od života a sebe chce a takříkajíc to nezjistí ani do konce filmu a co je nejhorší - chvíle, které jsou proloženy delším mlčením, až to režisér nevydrží a vloží do nich monology klaďase nebo záporáka, za jejichž klišovitost by se styděl i režisér filmů Rosamundy Pilcher. Chtěla jsem původně dát 30%, ale při psaní mi došlo, že za více než 15-20% to nestojí a jsem za to velmi smutná. ()

Mistickzz

A máme za sebou ďalší reštart komixového hrdinu a môžem s kľudom vyhlásiť, že sa ocitol v tých pravých rukách. Nádych z Batmana tam je určite trochu cítiť, i tak sa film vydal vlastnou cestou a môžme jasne povedať, že to je Snyderov film, nie Nolanov. Najviac mi MoS pripomínal TDK soundtrackom, bohužiaľ mna osobne Zimmer v tomto sklamal a treba priznať, že ani ten scenár nedal vela zabrať.Film je to inak pekný, hlavne na oko,príbehom moc neohúri,ale ani nenudí, Cavill je ako superman skvelý a celý casting je zvládnutý na jednotku. Film je vizuálna bomba, hrá primerane na city a jedno pozretie je určite málo. Suma sumárum môžem smelo povedať, že zatiaľ najlepší superman, najlepší Snyderov film a bodaj by mali len a len stúpajúcu tendenciu. Záverečný fight bol momumetálny. ()

Seti

Snyderův restart chlapíka v červené pláštěnce měl jedny z nejlepších upoutávek letošního roku a moje očekávání tak byla skutečně hodně vysoko. Nakonec je Zack dokázal naplnit celkem obstojně, i když rozhodně ne bez výhrad a musím se přiznat, že jsem čekal ještě větší pecku. Z nového Supermana na mě neustále dýchala určitá míra nevyváženosti, jež se projevovala značným kontrastem mezi megalomanskou opulentní akcí a ostatním děním na plátně (na jednu stranu hoši z Kryptonu ničili v trikově našlapaných sekvencích celá města a na stranu druhou se zdálo, že mezigalaktickou okupaci řeší jeden generál, četa vojáků, 3 letadla, vědec, novinářka a Superman někde na louce za kansaským vidlákovem). Co se týče uchopení Clarkova hledání vlastní identity a zároveň identity největšího hrdiny pod sluncem, tak s tím jsem byl spokojen. Charaktery i motivace hlavních postav byly dobře vykresleny a byla chuť Kal-Elovu pouť za svým sebeurčením sledovat. Nevím jen, zda by chronologické vyprávění nepůsobilo lépe, ovšem Snyderem zvolený způsob měl taky svoje parádní momenty (třeba závěrečná scéna vyzněla naprosto dokonale). Přes všechny trikové orgie byly pro mě nejsilnějšími chvílemi filmu jednoznačně scény s pozemskými rodiči, které šly do hloubky, a v nichž se utvářela Supermanova klíčová stránka a to ta morální. Casting se povedl a všichni, včetně pranýřovaného Henry Cavila, odvedli svoji práci nadmíru dobře. Největší problém tak představovala v dnešní době již standadní třesoucí se epileptická kamera, naprosto dementně použitá i v některých neakčních scénách, kde působila totálně rušivým dojmem (kurva vážně by mě zajímalo, kdo vám v Holywoodu nacpal do bembeřic, že je dobrý nápad točit všechno tímhle debilním nepřehledným způsobem). Na závěr musím vyzdvihnout Zimmerovu hudbu, která dokonale fungovala ve všech pasážích, ať již v podobě dramatického klavíru nebo dunících akčních bubnů. Přestože jsem čekal asi víc, tak se Snyderův Superman povedl a pokračování si nenechám ujít. ()

charlie_ando

Tenhle Americky Mirek Dušín z Kansasu obdařený super schopnostmi co nosí rudé slipy navrch (vlastně už je nemá…) nebyl můj ideál, ale na nový film o SuperManovi jsem se opravdu těšil. Už začátek na rodné Kal-Elově planetě Kryptonu ukázal, že tento film bude dech beroucí podívaná. Tvůrci na plátně rozpoutali vizuální orgie epických rozměrů. Pan režisér Zack Snyder společně s producentem Christopherem Nolanem ve mě probudili malého kluka. Děj mě strhl svým tahem na branku a přímočarostí, jasně nemusíte u toho nijak výrazně přemýšlet, ale proč když je to taková jízda a zábava. Hudba od Hanse Zimmera byla úderná (možná až dunivá) a velmi dobře doplnila dění na plátně. Velmi silnou stránkou je skvělý casting zvlášť mužských postav. Henry Cavill jako muž z oceli alias Clark Kent obstál bez problému. Zvlášť výrazně na mě zapůsobil generál Zod. Své charisma propůjčil vesmírnému darebákovi Michael Shannon, který dokonce ve mně vzbudil na počátku filmu určité sympatie. Povedeně jsou obsazeni i oba otcové Russell Crowe jako Jor-El a Kevin Costner, který si střihl Jonathana Kenta. Nejde nezmínit výkon Christophera Meloniho, jenž si zahrál plukovníka Nathana Hardyho, vojáka ostrého jak břitva a jeho hlášku „a good death is its own reward“. Vše vrcholí ve dvou impozantních finále. To menší (takový předskokan) se odehrává ve Smallville a letící vlak je jen lehkou ochutnávkou událostí jenž budou následovat. To hlavní vyvrcholení se odehraje v Metropolis a je to apokalypticky zničující střet. Jak se říká, když se kácí les, lítají vzduchem třísky v tomto případě mrakodrapy. Takhle si představuji tu správnou letní zábavu. ()

MARTIN*I

Jedna* za Russella, druhá za jiné ztvárnění klasického komiksového příběhu. Jinak tam pro mě nebylo nic moc zajímavého, od začátku člověk ví, co se stane, žádné překvapení, drama jakoby se vytratilo, zápletka mezi Klarkem a Lois o ničem. Více než na efektech bych zapracoval na scénáři. Finálová bitva jak superhrdinové sebou hází do mrakodrapů, nevím. Jsem fanoušek Supermana a tohle ztvárnění mě sice nezklamalo, ale Zack Snyder má rozhodně na víc. ()

KoRner

Kto by povedal, že v búraní mrakodrapov bude Snyder dôstojným protivníkom aj takého Baya, či Emmericha?! Výborná hudba, herci, efekty... Ale v ďalšom pokračovaní chcem trochu viac Clarka Kenta! A Amy Adams nie je až taká škaredá femme fatale, ako som sa obával. ()

BluT

Komentář obsahuje SPOILERY. Celkově se mi film vážně líbil. Čekal jsem totiž něco mnohem míň epickýho a slabší zápletku - nakonec byl děj super a rozhodně jsem se v kině nenudil. Efekty si umí Snyder pošéfovat skvěle, to už vím z jeho ostatních filmů a on byl i jeden z důvodů, proč jsem chtěl na nového Supermana jít. Na velkém plátně bylo občas vidět, že různé drobnůstky už nedoladili (při bitvě Kal-Ela s dvěma emzákama ve městě - při záběru z výšky v pozadí v pohodě jezděj obyčejný auta, jako by se nic nedělo a nikdo jim právě nelikvidoval půlku města), ale to je při takové délce filmu běžný. Moc se mi líbily narážky na jiné filmy (třeba hned na začátku odkaz na Snyderův film 300 - Russel Crowe prohodí "This is madness!") a obecně si nemůžu úplně stěžovat na plytký dialogy. Mám ale tři takový drobný výtky. Za prvé - Henry Cavill v hlavní roli se mi nijak extra nelíbil. Teda jako nabušenej byl dobře, ale celkový herecký výkon byl poměrně průměrnej (Btw, hlavní herečka na sebe nijak pozornost nestrhávala, takže jí ani nic nebudu vytýkat). Za druhé - Film by se dal rozhodně zkrátit. Ne že by se dvě hodinky a něco nedaly snýst, ale neustálé záběry (na konci filmu) na relativně nepodstatné členy Daily Planet v troskách New Yorku mě fakt nebavily. Nerad to říkám, ale i některé (byť jinak pěkně udělané) souboje byly o pár minut delší, než by se mi líbilo a trochu paradoxně to neprospělo ani gradaci filmu. A za třetí - jak je dobrým zvykem u filmů s USA, tvůrci do toho nacpali tolik pro-americké hrdosti, že to bylo minimálně úsměvný. Přesto jsem však z kina odcházel s úsměvem na tváři a spokojenej. 85% ()

Tom:)

Jako dobrý, ale 80%?! Ani náhodou. Rozhodně to není překvapení roku, jak někdo psal. Rozehrané hezky, obsazení super, ale naprosto zběsilý scénář a prvoplánovité dialogy. První půlka filmu je fajn, vypadá to skoro jako by to mohlo být k něčemu. Ale jak začnou v druhé části vybuchovat mrakodrapy a objeví se jakékoli soubojové scény, tak to jde do kytek. Něco jako Transformers, akorát choreografie naprosto bez nápadu, nota bene naprosto nehodící se k první polovině. Zklamání. ()

Indy

Najočakávanejší film leta bol aj naj filmom leta, ale potenciál originu Muža z ocele nebol využitý k úplnej spokojnosti. Už sa asi nedočkám na 100% dokonalého supermanovského filmu, pritom príbeh jeho zrodu od skazy planéty Krypton po Clarkove dospievanie v Smallville ponúka toľko rozprávačsky vďačných momentov, že by z toho boli aj dva filmy, ktoré by iba končili "pláštenkou". Ale som vďačný aj za aktuálny výsledok, príbeh zrodu superhrdinu zaberá polovicu filmu a je o kúsok podarenejší ako zúčtovanie s generálom Zodom. Prológ na Kryptóne s R.Croweom je parádny, zoomovacia kamera zaujímavá, aj keď už videná, všetky flashbacky s K.Costnerom tiež skvelé. Lois Lane ujde, aj keď nemá toľko priestoru a generál Zod dieru do sveta comicsových zlosynov neurobí, ale ani hanbu nerobí. Najlepší je však Henry Cavill, ktorý je bezchybným Supermanom. Akčné inferno, ktoré sa rozbesnie v druhom akte mi na prvýkrát v kine prišlo trochu monotónne, ale na druhýkrát na blu-rayku to bola pecka a vôbec na druhé pozretie som bol väčšinu filmu nadšený a do toho ešte ten nadupaný dynamický Zimmerov soundtrack, proste paráda. 9/10 ()

Joann

Superman je pořádný masíčko :))). Lois mohli podle mě vybrat mnohem lépe. Tahle šedá myš není nic moc. To mám radši tu tmavovlásku ze seriálu, ta měla něco do sebe. Lois everywhere mě trochu pobavila, to asi někdo nedomyslel. Jinak ale jsem se dost dobře bavila. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

24.03.2023

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera