Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

Anderton

28 týždňov potom je v mojich očiach najlepší zombie film, na aký si spomínam. V tomto subžánri ide o to, či sa jedná o zombie film ako horor, ako akčný film, sci-fi, či ako psychologický film. 28 týždňov je čistý vojnový film. Takže nie je vôbec hororom, čo môže niekomu privodiť sklamanie, mne to pripadalo originálne. Film obsahuje viacero nečakaných zvratov, vďaka čomu som mal problém s identifikáciou hlavnej postavy príbehu. Scenárista nás tak nevedie za ručičku, ale pripravuje prekvapenia vďaka nečakaným úmrtiam postáv za každým rohom. Naj scénami sú u mňa originálne využitie vrtuľníka a zostup po schodoch s nočným videním. ()

AppleCore

Ano, je to dost dementní, ale má to něco do sebe, nemůžu říct že by to byla blbost, jako jeden z mála filmů to má i perfektní konec, žádný trapárny jako že to všichni přižili a našli lék, tady se s ničim nepářou, zkrátka zombíci pohltili celej svět. ()

MikeCool

Průměrný postapokalyptický zombie film s nadprůměrnou akcí! Pěkná a dramatická hudba, občasné kvalitní scény, ale bohužel to je asi tak vše co mě na tom bavilo. Pobavili mě scény se zombie-taťkou, které ovšem celkovému dojmu z filmu hodně ubírají. Přesto se mi tento remake líbil více jak původní verze (28 dní poté). Zklamaný nejsem. ()

swamp

28 days later se mi líbilo, proto jsem se těšil na pokračování.. Hned zprvu mě překvapil Robert Carlyle, kterého fakt můžu..a to už jsem se o výsledek nebál. :) Když se v průběhu na placu objevila Rose Byrne, měl jsem jasno..když už, tak si aspoň můžu vychutnat parádní akcent tohoto Skota z Trainspottingu a netradiční - o to víc sexy - charisma Australky z Wicker parku či z The Rage in Placid Lake.. K tomu všemu si přidejte parádní hudbu a máte vystaráno na odpočinkovou lekací atmosféru. ;) ()

predators

Tak tomu říkám ponurá atmosféra...vylidněný Londýn pouze s pár krvelačnými "přeživšími" zombíky, ale jen do té doby, pokud se jeden nerozhodne něco dobrého zakousnout:-) A když mu k tomu hraje vynikající hudba, to mu to pak chutná!? A jelikož jsem v Londýně byl, je pro mě až nepředstavitelné, že některé části města jsou opravdu prázdné a k tomu ještě nemálo akčních scén, které se taky povedly. Vlastně ani není moc co kritizovat...takže přeji příjemnou zábavu.75%. ()

PetrPan

V žánrech pohříchu  chybí akční, 28 týdnů poté se totiž vydal cestou právě akčního hororu a daří se mu to náramně dobře.  Předchozí část možná působila syrověji a měla depresivnější postapo atmosféru, přesto se mi dvojka líbila o něco víc. Syrovost vynahrazuje brutalita, vrtulník jako sekačka vyrážel dech a depresi zase krutost, konečné řešení, kdy přeživší nebyli důležití a palba do všech bez rozdílů byla hodně mrazivá.  Stejný hudební podkres jako v jedničce dával těmto scénám paradoxně ještě větší apokalyptickou bezvýchodnost.  Korunu skvělému dojmu pak nasadil osudový konec s nedozírnými následky, trojky jsme se však nikdy nedočkali. Pětkami v poslední době moc nešetřím, ale konečně se taky dívám na filmy, co si je zaslouží. čili opět, jak tak koukám na hodnocení svých oblíbenců, trochu protiproudé absolutorium. ()

Tomco

uvod je skutocne paradny. poriadny speed a sialena rezanica. hlavne carlyleov utek z domu krizovany zombikmi z kopca zdvihol moj tlak o par cisel vyssie. potom vsak prisla nezelana stagnacia, ktora ku koncu upadla do nezaujmu. nieze by som bol nespokojny, ale som sklamany asi tak ako to bolo v pripade jednotky, kde ma druha polka podobne vyraznejsie nebrala. skoda, potencial by sa aj nasiel. ()

Bachy

Mile překvapilo. Netuším, co mě donutilo znovu usednout k 28čce, když jednička mi přišla slabá a tohle lidé hodnotili ještě hůře, přesto jsem tak učinil a ještě, že jsem udělal. Je to průměrný film, to nepopírám a až sjedu nějaké další filmy hned se mi smaže z paměti, ale občas nějakou takovou krvárnu potřebuji. I když je tedy pravda, že ta krev je pro mě asi i nejslabší stránkou, protože tady toho bylo opravdu až moc a někdy jsem si říkal, že vidět mamka, na co koukám, asi volá Chocholouška. Vrtulníková sekaná mluví za vše. Výborná hudba při odstřelování izolujících byla asi nejsilnějším momentem ve filmu. Postava tatínka tomuhle filmu ubírá dost, protože to klišovité finální setkání :( no škoda, naopak oceňuji začáteční originalitu, kdy otec volí útěk před záchranou ženy. Tak teď pro změnu něco inteligentnějšího, masakrů již bylo dost ()

Rocky62

Brutální spád o několik úrovní dolu. Ačkoliv Boyla nežeru, tak v prvním díle nastolil vcelku stravitelnou zombie apokalypsu, která byla dravá a nebyla nouze o naturalistické scény. S ruční kamerou se odvedla rovněž slušná práce, což je ovšem oblast, kde druhý díl katastrofálně selhal. Drtivá většina sekvencí naprosto nepřehledná, nechybí nelogické kiksy a nuda. Divák sice neodhadne, kdo kdy chcípne, což je malé plus, ale v té lavině mínusů to nic neřeší. 45% ()

Chrustyn

Od filmu jsem mnoho neočekával, takže mě na první pohled docela překvapil ale na druhou stranu i trochu zklamal. Film má naprosto vynikající, zběsilý úvod ale poté se film rázem změní z hororu na sci-fi. To trvá dobrých 40 minut poté opět nastoupí zombíci ale moc prostoru nedostanou. Velké plus filmu je ve zběsilé polodokumentární kameře, která z filmu občas dělá autentický zážitek a vše je ozvučeno perfektní hudbou. Kdyby se film odehrával v duchu první čtvrthodiny bylo by to minimálně za 4*. ()

klerik

Hustá nakladačka, ktorá už ani tak nie je o zombíkch ako o ľuďoch. Škoda tej klišé zápletky okolo genetickej odchylky spôsobujúcej imunitu... Inak slušné remeslo bez zbytočnej hĺbky, s dostatočne nekmpromisným prístupom k postavám... Len o trochu slabšie ako jednotka... ()

SeBig

Ten kluk mi lezl na nervy a ta ženská taky neuměla hrát, ale jinak atmosféra dobra scénka s vrtulníkem na to si vzdycky vzpomenu kdyz slysim slovo 28 tydnu poté.. a moje nejoblíbenější postava Jeremyho Rennera tu jsem si fakt oblibil ve filmu! ()

korbitch22

zase po skvělém začátku,debilně zazděný a nesnesitelně idiotský zbytek filmu.robert carlyle perfektně rozjede tuhle zombie hru,skvěle se vysere na manželku a zdrhá,načež krásně lže dětem,jak moc chtěl maminku zachránit:-)to mě fakt pobavilo.no a pak už jedeme jenom dolů.dvojice blbých děcek hned první den po příjezdu zdrhá z karantény...na čež najdou polochcíplou mátí,která pak epesně nakazí svého muže,na čež se rozjede opět série nakažených kousajících potvor,série nemilosrdných a stupidních rozkazů a blbých hlášek.nejvíc mě fakt baví jak spravedlivý voják,starostlivá doktorka vůbec půlka města chcípne,kvůli dvoum malejm zmrdům,který za to všechno můžou.upřímně na blití.hezká scéna s vrtulníkem a polo dokumentární styl je jediné,co mě aspoň tošku pobavilo.hnus velebnosti.při záplavě těhlech filmů,o nakažených nemrtvích je až hanba,že jediná série která se drží nad vodou a je fakt dobrá...tak je resident evil.na 4 se těšim na 28 měsíců poté fuckt néé. ()

Yardak

Důstojné pokračování 28 dnů poté. Výborná hudba, slušná akce, hledání vakcíny, sympatiční herci, sice konec v Paříži by tam nemusel být, ale bylo znát, že to v rukou měli Američané, tak tedy zatím a uvidíme se u 28 měsíců poté:-))). ()

heyda

V rámci zombie hororů určitě nadprůměrná věcička, ale jako horor na můj vkus dost rozkolísaná zábava. Popravdě nejsem moc velký nadšenec rychlého střihu s chaotickými kamerovými záběry, které jsou zde fakt často. Je mi jasné, že to v mnohých dokáže vyvolat jakýsi pocit napětí, ale na mě to nefunguje. Efekty taky nejsou zrovna nejlepší. Naštěstí to, co nezvládá technická stránka, to dohání docela fajn příběh, kde se sympatickým postavám vůbec nenadržuje a umřít může opravdu kdokoli. Takže sečteno podtrženo to vidím na 55%. ()

Flakotaso

Velmi, velmi příjemné překvapení! Děj ubíhá pěkně svižně, ani chvilku jsem se nenudil. Pochválit musím bombastický ústřední hudební motiv a pěknou kameru. Taky se mi líbily záběry na vylidněný Londýn, ne nepodobné těm v Já, Legenda. Jediné co mě v yloženě iritovalo, byla zběsilá kamera při útocích zombie, to bylo fakt něco strašného. Nepřehledné a trhané až hrůza. 75% ()

rikitiki

Zatraceně výborná kamera, která navozuje pocity stísněnosti, skorodokumentární paranoi, hrůzy o život a děsu ze zla, kterému se téměř nedá vyhnout a zatraceně mizerný scénář, který vrší jednu blbost za druhou. Virus účinkující rychleji než kurare? OK, to bych ještě rozdýchala. Ale doktorka chráněná jen rouškou u potencionálně vysoce nakažlivé pacientky,kterou před tím sprchovali chráněni kompletním protichemickým oblekem? Útěk dvou dětí z americkou armádou přísně střeženého ostrova? Bombardování území, kde stále zůstávají američtí vojáci? ____ Tohle prostě neberu a jen doufám, že si Robert Carlyle ty své krvavé škleby spíš užil, než že by se za ně styděl. /16. 11.13./ ()

HellFire

Především si myslím, že druhý díl neměl vzniknout. Začátek sice naladí, ale díry ve scénáři hned stáhnou zážitek ke dnu. Konec bohužel naznačuje, že bude pokračování?, infikovaní asi dokázali přeplavat kanál. ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)