Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

Bbbulanek

Kvalitně natočené sci-fi s výbornými dětskými herci. Pokud toužíte po filmu s kvalitním rojem zombie, který vás akcí a masakry naprosto vyčerpá, jděte do toho. Navíc Rose Byrne jako vědkyně/lékařka se svým krásným hlasem je prostě kouzelná. 75% ()

vodkasesemte

Iris variation. Its usually hereditary (demonic). Isle of Dogs. Rats and wild dogs are prevalent, as is disease. Repatriation. Nějak takhle to bude vypadat, až se urovná situace poté, co vypukne chaos. Ani mě to nenapadlo před filmem spojovat. I m a section officer. I keep the lights on, the water running, the heat running. Triple A (acces all areas). Caretaker/run the place. District One (kolik jich asi po světě bude). I have never seen you get so white. I know, man. I had the same dream about your wife. You can run tests on her corpse. Lockdown. Execute Code Red. Abandon selective targeting. Tvl, ty jsou tak blbí. Jak tatínci, maminky, dětičky, tak securitáci, co to tam hlídaj. Nechce se mi to komentovat. Chápu, že je to film, ale přesto mě to strašně ruší. Nicméně ta scena na izolaci byla luxusní. Jaktože jsem ji už zapomněl? Je to, jako bych se na to díval poprvé. Vím, že se mi to líbilo – na rozdíl od 28 dní poté. Target everyone on the ground level. No exception. A další pýčovina. Pochopil bych to, kdyby kolem bylo funkční město, ale za perimetrem z ostnatýho drátu jsou maximálně krysy – co jim utečou a mužou druhej den na zombíky pořádat lov. Nesnáším, když někdo panikaří. They shooting everybody. Why? It makes no sense (dík). It makes perfect sense. Tak snad mají nějaký protokoly, podle kterých postupují. Its Code Red – a kterej podělanej čuráček ho vyhlásil? Zvlášt, když tam pobíhal jeden nakaženej. Vypatlaný hovada vyhnali všechny z uzavřených cel do jedný haly, aby se případná nákaza rozšířila co nejrychleji – infikovali všechny a ti pak snáze prorazili perimetr. Věřím, že v reálu by to dopadlo ještě huř se současným vedením. Step one, kill the infected. Step two, containment. If containment fails, step three, extermination. Krok dva je totální pýčovina. Měli eliminovat jen ohniska nákazy. Evakuovat přeživší, uspořádat hon na zombíky. Vzhledem k tomu, že nákaza se projevuje takřka okamžitě, neměl by to bejt žádnej problém. Udělali to nejhorší, co mohli. Vždyt je to jen zkurvenej film. At least you have limited cover from the infected. Skoro jsem nepochopil, jak to myslí. Kdo koho ted kryje? Less shooting. Maybe its under control. Or there are less shooters. Be my shadow. Multiple shots, one hit. Hes panicker, no marksman (čurácká česká svině by se ani netrefila, jak je posraná i z blbýho koronaviru). Kolotoč si pamatuju. It was all fucked. Další nelogika. Děti možná mají imunitu, ale co je nám to platný, když tě stejně roztrhaj – to není virus. Imogen Poots (Tammy) ()

AndrewNewman

Opäť solídná dávka zombie apokalypsy, ale oproti kinohitom ako sú Svetová vojna Z či Zombieland je to oveľa laksnejšie natočené. Väčšina rozpočtu zrejme šla na platy hereckým hviezdam. Takisto scenár je poriadne pritiahnutý za vlasy a v mnohých prípadoch je to zbyytočne melodramatické. Nakrúcalo sa to v dobe, keď bola "trasiaca" kamera trendy, čo bohužiaľ neviem oceniť. ()

Víteček

Našel jsem na tom jednu pozitivní věc. Není moc příběhů, kde hlavní postavy, pronásledované ozbrojenými silami, si myslí, že jsou ti dobří, ale ve skutečnosti nejsou ani trošku a zcela po právu si zaslouží být zlikvidováni. Obvykle takovým postavám člověk fandí, ale zde jsem si přál, ať je s nimi zúčtováno. Nejen že celou situaci způsobili, ale navíc bylo jasné, že pokud dosáhnou svého, dojde k ohromné katastrofě. Za to palec nahoru. Jinak je to ale obrovské trápení. Kamera je příšerná a všechny akční scény dělá absolutně nepřehlednými. Celé je to děravější než cedník a hloupější než celá členská základna SPD. Za celou dobu se tam neodehraje snad jediné rozumné rozhodnutí, nic tam nedává smysl, připravenost vojáků na krizi se úrovní téměř vyrovná ruské armádě a všechny postavy mají slabší rozhodovací schopnosti než mají zombíci. Když už mluvím o zombících, tak  nadpřirozené schopnosti jedné konkrétní superzombie schopné vždy být tam, kde je potřeba, byly až k smíchu. Tohle mělo rozhodně zůstat u jednoho dílu. Opět se ukázalo, že víc často neznamená lépe. ()

Taron

Některý nelogičnosti mě opravdu reálně nasraly, že jsem si musel dát pauzu. Chápu, že ta šílená kamera měla vystihnout chaos situace, ale bylo to až moc, moc dlouho a moc často, až se mně z toho motala hlava. I přesto ten film určitě není k zahození a člověka pobaví, ale že bych to někomu přímo doporučil, to né. ()

maruji

Sice je to úplně něco jiného než předchozí film a postrádá to jeho rafinovanost, přesto nebo právě proto, jsem se velmi bavila. Jedna scéna - ano přesně ta - je opravdu velmi geniální. V pokračování nedoufám i když se ho nejspíše jen díky dědsně rafinovanému názvu opravdu dočkáme, o čem to bude tentorkát radši ani nechci vědět. ()

mijano

Po skvelom úvode sa film nejak skôr spomaloval, než sa posúval dopredu. Hudba sa náramne podarila, takmer každú scénu skvele vystihovala a posúvala na vyšší level. Len ten dej bol nejak, aspoň podľa môjho názoru, úplne mimo. Musím uznať, že sa scenár snažil byť lepší a odlišnejší od 1, ale mali tam strašne veľa hluchých miest, ktoé vám robili z celého filmu zlý dojem. ()

gpx

Náplň filmu asi nemá cenu moc komentovat. A co se týče vraždění, najde se pár sugestivních a vtipných scén. Nechybí ani několik urážek divákovi inteligence. ()

Manas50

Líbilo se mi to o chlup více, než 28 dní poté. Je zde více akce a velkolepějších scén, což některá pokračování tahá dolů, ale tady mi to vyhovovalo. Úvodní scéna s útěkem, kterou doprovází zajímavý hudební motiv, vás rychle vtáhne do filmu. Pak je děj trošku nudný, ale jakmile se objeví na scéně zombíci, zase se to rozjede až do výborné scény s bombardováním Londýny napalmem. Pak sledujeme zase trošku nudnější útěk přeživších a odkaz na další díl, který se bude odehrávat Paříži, na který se už ted teším. 65% ()

meatball

Mno, Boyle umí o dost líp. Look předchozího filmu zůstává ale děj je v jádru tak stupidní, že jediný význam má v přípravě půdy pro Dannyho návrat v 28 Months Later. Nebo vám přijde normální, že by se nakažená lokalita začala osidlovat ještě před naprostou dekontaminací? Plus standardní pohádka s imunitou. ()

sew810

Ač byla jednička úžasná, toto pokračování má na mě stejný účinek jako když jsem porovnával Kmotra a Kmotra 2. Více emocí, větší koulovitost a silnější atmosféra. Prostě bomba. ()

Skretule

Druhé pokračování úspěšného katastrofického hororu mě svou atmosférou zaujala víc než první díl. Ale zásadní fakt působivosti je velmi dobře natočený sountrack, který tísnivou atmosféru dokonale dotváří. ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)