Newyorský detektív Keith Frazier (Denzel Washington) je typický drsný policajt s neoceniteľnými životnými skúsenosťami nazbieranými za dlhé roky strávené v uliciach Veľkého jablka. Plánovaný kariérny vzostup mu ale komplikujú obvinenia z nezákonného konania, ktoré sa s ním tiahnu od jeho posledného prípadu... Momentálne má však úplne iné starosti - v centre totiž práve došlo k prepadu jednej z najväčších bánk a lupiči v nej zadržiavajú desiatky rukojemníkov! Táto krízová situácia bude ale veľmi neštandardná. Protivníkom detektíva Fraziera je totiž asi najinteligentnejší zločinec, akého za svoju bohatú kariéru stretol - Dalton Russell (Clive Owen). Nuž a navyše sa musí pokúsiť prekaziť zločin, ktorý sa zdá byť dokonalý! A akoby to nestačilo, vo chvíli, keď sa vyjednávanie medzi políciou a chladnokrvným stratégom začne vyostrovať a všetkým zúčastneným začínajú tiecť nervy, vstúpi do hry vplyvná právnička Madeleine Whiteová (Jodie Foster) zastupujúca záujmy majiteľa banky Arthura Casea (Christopher Plummer), ktorý chce túto krízu evidentne využiť vo svoj prospech! Netrvá dlho a detektív Frazier si uvedomí, že karty v tejto hre na mačku a myš neboli rozdané úplne jednoznačne - a že na prvý pohľad dokonalý zločin môže byť... Ešte dokonalejší! (TV Markíza)

Thomick

Jednoduchá a veskrze hloupoučká krimi "akce". Všichni policajti, teda kromě (mimochodem průměrného, i když postupem času lepšícího se) Denzela, se ptají na zbytečné otázky, všechno jim docvakává pěkně pomalinku tak, abychom se nakonec dostali na ty dvě hodiny a takové ty prokládačky, jako například výslechy zadržených - k čemu tam, probůh, byly? Tolik nicneříkajících scén v jednom filmu se zkrátka jen tak nevidí, navíc takový Plummer byl k mému údivu neskutečně slabý. Spike Lee se mohl přetrhnout, aby z tak plytkého scénáře vymačkal alespoň trochu zajímavý snímek, respektive takovou (autentickou) pohádku pro děti o tom, jak se přepadává banka. Achich ouvej, prej že thriller. 50%. ()

SOLOM.

Tenhle film by asi v červených číslech být neměl – zas tak dobrá bankovní loupež to nebyla, ale proti gustu jiných uživatelů…Já to vidím na průměrnou záležitost s dobrým hereckým obsazením i několika velmi slibnými pasážemi, ale zápletka nám nabídne i několik nudnějších chvilek, závěr spíše úsměvný stejně jako některé vedlejší postavy. Taky bych tu celkovou stopáž zkrátil o nějakou půlhodinku a výsledný dojem mohl být mnohem lepší. Každopádně klady převyšovali jasně zápory, takže lehce nadprůměrné ohodnocení tomu dám. 60% ()

Sofia

Bezpochyby jeden z nejoriginálnějších scénářů za poslední dobu. Herci byli vybraní výborně, přesto to ale není tak dobrý film jako např. Leeova 25.hodina. Asi to byl záměr, aby film působil autenticky, ale nervovala mě chvílemi se třesoucí kamera a také ukrutná indická píseň na začátku a na konci filmu. A taky mě štve český název, protože proč se film jmenuje Inside Man, vyzradí až závěrečná pointa a opravdu to nemá s žádným spojencem nic společného. ()

Jenda

Plusem filmu je nepochybně scénář, který se neorientuje jen na bankovní loupež a pointa je uplně někde jinde. Navíc je poměrně hodně chytře napsaný. Mazaný zloděj a mazaný policista v jednom filmu se také moc nevidí. Povedené efekty, jak zvukové tak vizuální, hudba. Je to prostě dobrý. U Bontonfilmu se zase ukázalo, jak hlášky z plakátů a jméno filmu vymyslel někdo, kdo naprosto netuší o čem ten film je, protože jejich spojitost s filmem se rovná spojitosti žirafy a zubařského křesla. ()

ARI50

Denzel je prostě frajer a opět v dalším snímku to dokazuje hrozně se mi líbí jeho herecké výkony a v tomhle filmu to opět dokázal. Velmi povedený filmeček který mně od začátku dokonce bavil humor nechyběl drsný Denzel, sice jsem čekal že vylezou zároveň s rukojmí ale že až tak rafinované to cele udělají sem nečekal výborně a přitom nešlo o vykrást banku ale o zajištění papíru no prostě paráda ve všech smyslech. ()

Bauer

Tam kde je Denzel , to je základ dobrýho filmu.A tento film není vyjímka!!!Toto bylo první setkání se Spikem Leem , a musím ríct , že jdu shánět jeho ostatní filmy.Spojenec neztrací vůbec tempo a donutí vás pozorně koukat.Sem tam padne opravdu nějaká velmi povedená hláška.A nehledě k tomu , jak je to suprově promyšlené.Jednoznačně 5*!! ()

becki_tu

Slušná kriminálka na téma dokonalá loupež, která bohužel nenabízí až tak dokonalý scénář. Po nemastném a neslaném průběhu jsem čekal nějakou slibovanou superpointu, ale ani té jsem se nedočkal a závěr jaksi vyšuměl poněkud do ztracena a dal se tak trochu čekat. Aspoň že to částečně zachraňovali skvělí Owen a Washington. Fajnová a docela efektní hra na policajty a zloděje, ale na víc jak 70% to nevidím. ()

MáŠa

No, není to zas tak dlouho, co jsem tenhle film viděl, a už si vůbec nepamatuju, o čem byl, což asi není nejlepší vizitka. Ale to úvodem. Podíval jsem se na CSFD, kdo že tam vůbec hrál, a už vím. Jo, mluvím zde o celkem zajímavém filmu, takovém tom o chytrém přepadení apod., ale jak jste asi poznali, ač je film zpracován dobře a hrají v něm známí herci, nenajdete v něm nic vybočujícího, takže na něj asi taky brzy zapomenete. ()

JASON_X

Výborně natočený a zajímavě vypointovaný kriminální film se skvělými hereckými výkony - Washington, Owen, Plummer, Ejiofor, Dafoe, no a "magnificent cunt" Jodie Foster v roli ušité na tělo, přesněji na xicht. Ani chvíli jsem se nenudil, příběh mě zaujal a držel v obstojném napětí a zvědavosti, ale popravdě jsem v jeho rozuzlení (tedy v samotném závěru po vynikajícím rozuzlení) čekal víc... ani vlastně nevím čeho, ale váleční zločinci, uvědomělí lupiči a zarputilí detektivové s diamantem do kapsy mi přišli jako příliš fádní a odfláknuté zakončení tak poutavě rozehrané hry. A líbila se mi hodně i "indiánská" (jak tu píše jeden expert) úvodně-závěrečná píseň. ()

Morholt

Clive Owen chce vyloupit banku, Denzel Washington se mu v tom snaží zabránit a Jodie Foster potřebuje zachránit jednu žhavou schránku, která skrývá tajemství Christophera Plummera. Dle mého názoru hodně dobrý thriller, který se vystříhal prázdných míst, která by nudila a který byl podpořen řadou hereckých es, která mě nezklamala. Je pravda, že je to lehce předvídatelné a ve chvíli, kdy je na scénu povolána Jodie Foster (u té mi nebylo jasné, co je její postava vlastně zač), už mnohým začne zapalovat, o co asi jde resp. co Plummerova postava bankéře skrývá. Je také pravda, že Denzel Wahington je až příliš chytrý a důvtipný policista. Ale především jsem čekal, že mi bude nějak důkladněji vysvětleno, jaká byla příprava loupeže, protože z toho, co mi Spike Lee na konci naservíroval jsem příliš moudrý nebyl. Ale i přes všechny tyto nedostatky se mi to moc líbilo. 80% ()

N.Strauber

Sledování Spojence mě bavilo, tento thriller si celou dobu držel slušné tempo (na to, že se neodehrával na moc místech) - zkrátka můžu s klidem napsat, ře nebyl špatný nápad to natočit. Ale přece jen by neuškodilo, kdyby se Spojenec opíral o nějakou převratnější myšlenku. Ale to mně nevadilo. Horší to bylo s (podle mě) mírně nezvládnutým závěrem a s postavou Jodie Foster. Ano, vidíte dobře, kritizuju paní Jodii. Poprvé nepředvedla žádný strhující, ale jen velice průměrný výkon a hlavně měla velice malý prostor. Vypadala sice lépe než ve většině jinýách filmů, ale jako by jí tento účes omezoval v herectví. Hlavní chyba je ale v tom, jak jednoduše byla napsaná ta její postava a jak strašně málo prostoru tam měla. Když ve filmu hraje Jodie (byť je v titulkách až na třetím místě), tak člověk od ní zcela oprávněně čeká víc. Myslím, že tuto roli brát neměla. Má hrát jen v těch filmech, které na jejím výkonu stojí - asi jedině pak má ode mě může ten film dostat ***** (i když její kratičké mihnutí v v Příliš dlouhých zásnubách zase nikoho zklamat nemohlo). Samozřejmě, její přítomnost filmu sice neškodí, ale bohužel ani nepřispívá. Sice je to tak maximálně na 3,5*, ale zaokrouhluju nakonec nahoru - aby si Jodie u mě příliš nepokazila statistiku. Ale hlavně díky skvělé hlášce Denzela Washingtona v restauraci, která to zachránila: "Můžu vám vzít klobouk?" "Nemůžeš, kup si svůj!" :-)) ()

TheJokerCZ

Tento film je opravdu velmi povedená záležitost. Hodně mi připomínal Phone Booth, což vůbec není na škodu, pokud to má to správné tempo. A to Inside Man rozhodně má. Film se vlastně odehrává celých 129 minut na jednom místě a přesto si po celou tu dobu udržel moji pozornost. Napínavé scény střídají ty humornější, hlavně při výslechu podezřelých osob. A klobouk dolů, je to opravdu velmi promyšlená bankovní loupež. 8/10 ()

Gary

Spike Lee se do akce neměl pouštět, protože ji nedokáže podat. Clive Owen by měl na čas odejít studovat herectví a stát se záživnějším, protože absolutně podrazil teorii Michaela Douglase, jak lehce se hrají záporáci. Washington se snaží, Dafoe se na stará kolena narval i do policejního a Chris Plummer zbytečně nasazoval zuby. Vystříhat doplňkové prodlužovací scény, zkrátit minutáž na hodinku a půl a byla by pohodová zábava. Dobrý Spikeu, zkusils, mazej k dramatům. ()

BoPo

Spojenie Denzel Washington + Clive Owen + Jodie Foster = Výborný film. Podľa mňa sa jedná o najlepší film s témou bankovej lúpeže. A to bez závislosti na tom, či máte spomínanú trojicu hercov radi. ()

Tommassi3

"Přijdeš dovnitř, jejich šéf tě donutí kleknout, čtyři chlápci na tebe míří samopalama.. Představ si je ve spodkách !!" - "Proč ne ve vězenskejch mundůrech ??" ;) ()

bouncer

Spike Lee je fajn režisér, ale podle mě si nesmyslně vybral žánr, ve kterém už bylo všechno vymyšleno. Film o geniálních lupičích, vychytralých vyjednavačích - to už jsme všechno viděli tolikrát, že ani talent pana režiséra a skvělé herecké obsazení (které nedostává tolik času kolik si zaslouší) nevyzvedl tento film ze slabého nadprůměru. ()

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

21.12.2011

Starořecká řežba 300: Battle of Artemisia nedávno přišla o hlavního představitele, když Joel Edgerton odmítl hrát athénského generála Themistokla, který velel řecké flotile v námořní bitvě u mysu… (viac)

Spike Lee si nedá říct

Spike Lee si nedá říct

05.02.2009

...a navzdory velmi vlažným reakcím diváků i kritiků na svůj epos Miracle at St. Anna plánuje další film z období 2. světové války. Předlohou pro něj bude faktografická knížka dopisovatele New York… (viac)

Zachraňte černého vojína

Zachraňte černého vojína

11.06.2007

Spike Lee díky svému prozatím nejkomerčnějšímu filmu Spojenec přičichl k opravdovému úspěchu a velkým penězům a klasický Hollywood ho opět láká. Adaptace románu Waltera McBrida Miracle at St. Anna… (viac)