Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

Deschain

Asi po pol roku v kine. Zvláštny až neuveriteľný pocit. Áno, mohla som si zvoliť aj niečo lepšie, ale... nebola to až taká tragédia a niektoré veci boli celkom fajn. Ale tak vcelku prinajlepšom priemer. Z ukážok, čo som videla, som čakala trochu viac. Potešilo veľa ázijských hercov a najviac Hanzo. (Cinema City Aupark - 28.5.2021) ()

claudel

V devadesátých letech bychom stěží našli kluka, jejž minul fenomén Mortal Kombat. Dokonce i já, který jsem holdoval vždy spíše knihám, filmům a seriálům, jsem si s kamarády párkrát zahrál na Scorpiona, Kana a spol. Takže mě neminula ani filmová adaptace z roku 1995, a proto jsem s jistou nostalgií po 26 letech pustil HBO GO a sledoval souboje hodných a zlých bojovníků. Nedokážu asi hodnotit objektivně a ani se mi nechce, podíval jsem se rád a s potěšením zavzpomínal na ty zlaté devadesátky... ()

ARI50

Konečně povedený mortal, krvavý nářez na každém kroku, pro mě příběh hodně slušně provedený. Známe tváře v podání bojovníků mortal, slušně vtipy, já jsem se bavil. ()

JASON_X

Hm, celkem slušná oddechovka. Vizuálně pohledná, ale jinak prázdná jako prd. Zhruba třetinu času se vzájemně řeže skoro každej s každým, to je ta lepší část. A dvě třetiny všichni pronášejí exaltovanými zastřenými hlasy všelijaké významné hlášky a vznešené pravdy a veliká moudra a děsivé hrozby a tváří se u toho, jako když mají pravítko v zadku. A jednotlivé scény nejsou spolu skoro nijak pospojovány, ale spíš jsou jen položeny vedle sebe. Filmy podle PC her jsou prostě většinou hodně divný. Přesto je v té krávovince několik hezkých momentů, vzpomínám si konkrétně na tři. Rozpůlení Netopýrky cirkulárkovým kloboukem, rozšplíchnutí Kladivounovy hlavy a pohled na páteř Zubejdy skrz díru v jejím trupu. A taky mě bavily Kanovy kydy. Jo a ještě trpajzlík v jeho oku. Ale teď s tím do koše, nebudu si zasírat exterák, když repete určitě nikdy nebude. ()

luka4615

Pro fanoušky legendární videoherní série je tento snímek povinnost, kde u téměř každého záběru budou vrnět blahem nad charaktery s dobře známými jmény či nad akční stránkou, která v některých momentech skutečně dělá čest jménu Mortal Kombat (Kung Lao a jeho klobouk v módu cirkulárka vládne). Za zmínku rovněž stojí i vizuální stránka snímku, na kterou se vážně dobře divá a která svým tvůrcům určitě ostudu neudělá. Je tedy vážně velká škoda, že zbytek ingrediencí počínaje chatrným scénářem a konče nataženou stopáží s níž se ani nedostaneme na dohled turnaji tak moc dobře nefungují. Ve finále tedy dostaneme ucházející poctu legendární značce, která ale dle mého soudu šla udělat daleko, ale daleko lépe. Snad se tedy někdy dočkáme pokračování, které se přes neduhy této akční vlaštovky přenese. „Throughout history, different cultures all over the world reference a great tournament of champions. That dragon marking, I think it's an invitation to fight for something known as Mortal Kombat.” ()

matestlust

Tři hvězdy, ale s odřenou zadnicí. Tohle měl být akční film ( minimálně ) roku ! Místo toho je to slepená šaškárna, která funguje, ani ne, napůl. Pár pěkných soubojů to drží nad vodou, zbytek je vážně nedotažený a hloupý. Škoda. ()

Morholt

Historický začátek z Japonska byl vynikající a Sanada se snad narodil s katanou v ruce. Vypadalo to na velkou pecku, ale nakonec to mělo víc much, než bych po úvodu čekal. Asi nejmarkantnější jsou ty rezervy u obsazení. Já sice chápu, že dramatické výkony je to poslední, po čem by tady člověk toužil, ale takovou přehlídku jelit jsem přece jen nečekal. A nedařila se ani mezihra, která měla vyplnit scény, ve kterých se to nemydlilo. Samozřejmě od herní adaptace člověk nečeká nějaké hlubokomyslné pasáže, ale tady stačilo přidat jen trochu nadhledu. Ale tohle bylo především o bitkách a těch tu bylo požehnaně. Co do choreografie je to takový lepší průměr, ale nadlidské schopnosti jednotlivých účastníků rvačky vhodně doplňují a hlavně je tu gore na špičkové úrovni. A bavily mě i potvory z vnějšího světa, které doplňovaly osvědčeného Mrazíka. Přestat se brát tak vážně, trochu hrábnout do obsazení a věřím, že dvojka by mohla být za plnou palbu. 70% ()

Lucasion

"Fatality!" Moc jsem se na nový Mortal Kombat těšil. I po traileru jsem měl vysoké naděje. Ale ty byly do země zadupány silou Shao Kahnova kladiva. Čím déle jsem koukal, tím jsem měl pocit, že mi mozek mrzne pod útokem Sub-Zera. A nakonec jsem z gauče slezl jako vyčerpaný po boji se Scorpionem. Takhle bych mohl pokračovat do nekonečna... Víte co mám na mysli. Mortal Kombat je zajímavá látka a věřím, že s ní jde zacházet i na filmovém plátně. A nemyslím pouze jako guilty pleasure. Tadyhle to má parádní rozjezd. Herci jsou vybraní vlastně taky dobře. Hudba duní a díkybohu zůstal rating, takže se dočkáme i fatalit a brutalit, jak to máme my hráči rádi. V tom není problém. Problém je v utahaném scénáři, který má díry až běda. Zkouší si hrát na něco, čím být nemůže. A pokud jste přišli kvůli klasické mlátičce, tak vám vlastně musím taky zklamat, ty famózní bitvy jsou dvě a to na začátku a na konci. Těm samosebou všechna čest, zbytek je však až trestuhodně sestříhán. Co naplat, za chvíli nám oznámí Mortal Kombat 12. (50 %) ()

ScarPoul

Ach jo. Tešil som sa veľmi. Ale asi ideme po poriadku. V prvom rade je to minimálne o triedu lepšie ako tá hrôza z roku 1995. Má to lepšie efekty, akcia nepôsobí tak ťažkopádne a má to dve skvelé postavy( Sub-Zero a Scorpion). Skvelé v tomto smere myslím ale to, že majú najviac priestoru a ich súboje sa ako jediné nesú v tradičnom duchu Mortal Kombat. Prvá hodina, kedy McQuoid predstavuje svet je fajn, hoci ide veľmi polopatisticky. Ale ukazuje prostredia, dáva nám nejaký backgroundový mythos a v zásade sa to nieslo v duchu klasického béčka, ktoré keby pokračovalo v podobnom duchu, stalo by sa pre mňa veľmi chutnou( guilty pleasure) záležitosťou. Lenže potom si odrazu tvorcovia uvedomia, že treba tam aj súboje a ten zvyšok je odfláknutý zlepenec lepších a horších bojových etudiek. Zamrzí to. Ten preblesk potenciálu v prvej hodine sľuboval veľa. Zvyšok je už potom nezvládnuté remeslo. Uchopenie látky kvitujem. Ale Mortal Kombat je fantasy rezanica. Nemusí to mať presahy ale dajte nám aspoň možnosť tie postavy spoznať. Inak je to parta ľudí čo sa v kostýmoch trieska o predmety. Takýto film by mohol prejsť v tom roku 1995. V súčasnosti to ale vyzerá ako keby tvorcom nikto nepovedal, že doba pokročila. Preboha veď aj tie hry sú príbehovo niekde v úplne iných sférach. Hlavná postava zbytočná a kŕčovitá. Tri hviezdy lebo to nenudilo. ()

Lacike

Hneď na úvod napíšem, že som od filmu nič nečakal a tak som celkom spokojný. Proste príjemná blbina na jedno pozretie. Najprv k záporom. Film sa berie dosť vážne a snaží sa budovať nejakú mytológiu a pozadie postáv. Neúspešne. Najmä hlavný hrdina je totálne nudný a film postráda svižné tempo. Nepomáha tomu ani absencia ráznej hudby. Žiadnej chytľavej techno pecky typu Mortal Kombaaat tuc tuc tuc sa nedočkáme. Ďalším veľkým mínusom sú bitky. Na to, že by to mala byť v jadre kurva arénovka, tak po choreografickej stránke sú úplne všetky bitky na hovno. Nedočkáme sa jediného náročnejšieho chvatu, ale len máchania rukami a sem tam nejaký kop. Proste nič, čo by po pár dňovom tréningu nedal bežný vyžratý hráč hier. Namiesto Taslima mohli kľudne angažovať kohokoľvek, kto má šikmé oči. Z bitiek sa poserie maximálne tak priaznivec Manka alebo Fathera, ktorý nemá napozerané. No a teraz ku kladom. Bitky sú založené na trikoch, ale tentokrát ma výnimočne ten digibordel bavil. Hlavne som sa konečne dočkal šťavnatých a zábavných fatalít, ktoré pripomínajú scény z hier. Takisto poteší fan servis s občasným použitím nejakého známeho chvatu až som si skoro spomenul na nejakú kombináciu kláves pre ten chvat z pôvodných hier. Ale hej potešili ma aj primitívne odkazy typu hláška Kano wins. Kano si ukradol celý film pre seba, keďže ako jediný hláškuje a napriek tomu, že to sú prvoplánové hlášky, tak vďaka jeho predstaviteľovi som sa zakaždým zasmial. Z ostatných postáv ešte zaujme Sonya Blade, pretože to je sexy blondína. Ostatní tam boli, niečo hovorili a občas po sebe strieľali firebally. Celkovo to vyzerá ako pilot k seriálu, ktorý by potreboval o 20 minút skrátiť, pridať na hláškach a klasických bitkách. Vymyslieť nejaký hudobný motív pre každú postavu a kľudne si pozriem ďalšiu epizódu, ale pilot mi stačilo vidieť raz. 5/10. ()

Hwaelos

Čistej fan servis - snad jen s tím rozdílem, že na samotný turnaj ani nedojde. Jsou tam typické pohyby a kouzla z her (dokonce vcelku smysluplně vysvětlená), jsou tam fatality, jsou tam typické hlášky. Co tam ovšem citelně schází, je rozumnej scénář. Všechno je děsně uspěchané, motivy na sebe nenavazují a dialogy jsou výtvorem lobotomizovaného makaka (v tomto případě dvou). Kvalita nasnímání akce se mezi scénami hodně liší - některé scény jsou super, jiné spíš tragické. CGI je na tom podobně. Mám k MK nostalgickej vztah, takže by mi nevadilo pokračování, ale pod dohledem zkušeného režiséra a alespoň základně gramotného scenáristy. ()

erl

Tohle je nezáživná , sterilizovaná nuda která nezaujala ani starého fandu her jako jsem já. Ta Anihilace byla alespoň sranda proto jak špatné to bylo :-D ()

corpsy

Ak by som to mal nejak zhrnúť, mal by som asi porovnať. Takže napr. ak v komiksovom svete má postava Batmana dva protipólne poňatia ( Burtonov komiksový BATMAN a Nolanova krimi trilógia, zasadená do reálnejšieho sveta ) u MORTAL KOMBATu, je to podobné. Andersonov film, je filmová videohra, verzia 2021 je presne na spôsob Nolana, ale aj keď je rozhodne fantastickejšie poňatá ( predsa len tu ide o niečo celkom iné ), je presne zasadená do reálnejšieho prostredia, ktoré nepôsobí až tak papundeklovo. Kto vie, či je to na škodu, alebo či to pomohlo. Každopádne súboje sú krásne gore a nevadí ani naivnučký dej. Predsa len ide o prepis videohry , takže oscarové dialógy nečakajte. ()

maddy

Takže za 26 rokov sme sa absolútne nikam neposunili. Nový Mortal Kombat je prakticky na rovnakej úrovni ako Mortal Kombat z 1995, dokonca až do takej miery, že celý film pôsobí akoby vypadol z 90. rokov (čo v tomto prípade nieje myslené ako pochvala). Má to fajn triky, hudbu, neustále sa tam niečo deje, poteší väčšia miera brutality (k brutalite videohry to má však stále ďaleko), ale do toho všetkého sú zasadení priam otrasní herci bez štipky charizmy, lacno pôsobiace kostými a bitky ktorých choreografia nijako nestrhne, navyše tomu celému chýba čo len štipka nadhľadu a tak celé to seriózne dianie pôsobí neraz až trápne. Film, ktorý funguje iba na akejsi "guilty pleasure" úrovni, ale odporúčať ho nebudete nikomu. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

agentmiky

Tak jsem se na tento film těšil, očekával jsem obrovskou zábavu, která potěší fanoušky i lidi neznalé série. Já se řadím někam mezi, hru a její charaktery znám, na druhou stranu jsem nevyrůstal v době prvních dílů či původního filmu od Andersona....Za mě největší potíž spočívá v tom, že se film tváří strašně vážně. Originál z roku 1995 o sobě věděl, že se jedná jen o prachsprosté béčko, takže si ze sebe dělal srandu, což filmu dost pomohlo. Nynější počin tohle nevychytal. Z hereckých výkonů mohu vyzdvihnout pouze Sanadu s Taslimem, ti ztvárnili Scorpiona a Sub-Zera perfektně (jenom díky nim nehodnotím ještě hůře). Ostatní docela do počtu, hlavní hrdina úplně na facku. Sem tam potěšil Kano s fajn hláškou, ale po většinu času bylo vidět, jak jsou jeho repliky tlačené dost na sílu. Příběh se scénářem přímo otřesné, jasně, že se to inspirovalo hrou a neměl bych v tomhle ohledu moc čekat, ale ty dialogy a celkově zápletka postrádaly často i tu nejzákladnější logiku (docela bych i věřil, že scénář psalo nějaké malé děcko). Hudba nevýrazná, od Wallfishe jsem čekal daleko lepší finální výsledek. Střihače bych vyhodil, ty slušně choreograficky zvládnuté bitky totiž hodil přímo do koše. Fatalitky docela fajn, potěšil Kung Lao se svým kloboučkem, jinak bych vytkl minimum praktických efektů a přemíru používání digitální krve, to CGI někdy bilo do očí. Rozhodoval jsem se mezi dvěma a třemi hvězdami, ale nakonec to převážilo k číslu dvě. Neskutečná škoda za mě. Dávám mírně podprůměrných 4,5/10 ()

Bakllazaan

Těšil jsem se fackovací béčko a to jsem dostal. Vlastně je to stejně hloupé původní Kombat, jen s lepšími efekty a několika pekně krvavými fatalitami. Jo, není to Wick ani Nobody, ale to je sakra úplně jiný žánr. Vážně nevím na co si trudnomyslní recenzenti na csfd stěžují. ()

SaNcHeZ_cz

Nový Mortal Kombat je v podstatě tím samým, co byla původní filmová adaptace. Jako film nedokonalý artikl, který má hodně co dohánět a vlastně má problémy vůbec fungovat jakou soudržný film, nicméně veškeré své neduhy vynahrazuje stylovou akcí, brutalitama a sem tam nášupem humoru. Tentokráte si k tomu přičtěte ještě naprosto kolosální porci fan service. Pro diváky předlohy neznalé možná ztráta času, pro fanoušky ovšem naprostá povinnost. ()

Paxxx.cz

Původní (dle hodnocení tragické) Mortal Kombaty jsem neviděl, hry jsem hrál, takže jsem docela do toho universa zasvěcen. Jasně na todle téma se asi nikdy nenatočí oscarový film, ale v rámci možnosti se tahle filmová verze docela povedla - docela pěkný vizuál, pár momentů trefně se odkazujících na herní předlohu, dějová linka, která měla jakš takš smysl. Na druhou stranu dost rádoby cool hlášek u mě nezabodovalo a bylo tu několik typických žánrových klišé (kdy se banda nějakých outsiderů podezřele rychle vše naučí a porazí daleko silnější nepřátelé). Myslím si, že jako popcornovka na nudný večer je to idéální - 6/10. ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)