Krstný otec

• Česko Kmotr (viac)

Dráma z prostredia mafie Krstný otec, nakrútená podľa rovnomenného románu Maria Puza, patrí medzi prelomové diela tzv. Nového Hollywoode. Príbeh newyorskej mafiánskej rodiny, na čele ktorej stojí don Vito Corleone (Marlon Brando), sa odohráva v rokoch 1945 - 55 a zaznamenáva prudký rozmach organizovaného zločinu po skončení 2. svetovej vojny. Film získal 3 Oscarov - za najlepší film, scenár podľa predlohy a mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Marlona Branda. (STV)

sebo9629

Od dokonalosti delia tento film iba dve scény, ktoré mi každým pozretím idú viacej a viacej na nervy. V scéne zastrelenia Dona Corleoneho sú jeho vrahovia úplne katastrofálny, to ich držanie zbraní a spôsob streľby na mňa pôsobí ako keď sa malí chlapci hrajú s pištoľami... A bitka medzi Sonnym a manželom Connie je natočená hrozne, až príliš vidno že je to fake, a stačilo by, aby bola kamera na inom mieste a mohlo to vyzerať o dosť lepšie. Hodnotenie: 9.8/10 ()

Saur.us

Legenda mezi mafiánskými filmy, naprosto kultovní záležitost, která díky skvělé předloze a famóznímu režisérkému umu F.F.Coppoly patří na nejvyšší příčky světové kinematografie. Masterpiece! ()

cyphercz

Film, který nikdy nezestárne... Plno nezapomenutelných scén a dialogů, dokonalá atmosféra 40. a 50. let, perfektní Brando a Pacino a tak bych mohl pokračovat... Tenhle film by měl povinně vidět každý:) ()

rexino

Som jediný kto sa v tých mafiánskych menách strácal :)? Ale teraz k filmu. Vykreslená atmosféra mafie, výkon Marlona Branda, ktorý nie je like a boss.... on je boss, výkon Al Pacina, scénka z krstu... perfektné. Síce boli tam miesta keď som sa začínal nudiť ale nebolo ich veľa. 90% ()

ASSBURGER

Proste bol to neuveriteľní film o mafii a zabíjaniu ale proste mne sa veľmi páčil dokonca ma to prinútilo pridať si to do obľúbených. Ved tam toho bolo toľko k obdivu hudba (Nino Rota),scenár (Francis Ford Coppola).....Ja viem že je tento film umiestnení na siedmom mieste ale prečo neviem ja by som ho kľudne dal aj na prvé ved bol neuveriteľne zaujímavý aj veľmi dobre spravený. A ešte aj Knižná predloha od Maria Puza ktorý ju napísal a ja verím aj bez toho aby som ju prečítal že je proste perfektná jednoznačne 5/5. ()

adriane9

Musela jsem k tomuto snímku tak nějak dozrát a ten čas nastal teď. Brando i Pacino jsou tu výborní a Mario Puzo byl bůh. Nedovolím si vytknout ta hluchá místa ve filmu (délka svatby, křestu i dlouhé záběry na obličeje), protože jak jsem byla poučena milovníkem této trilogie, vše ve filmu má svůj důvod svůj smysl včetně dlouhé stopáže. Vezu se s vámi jež rodinu Corelonů milujete, protože i já jsem zastáncem toho že rodina je absolutně to nejvíc, že krev není voda a pomstít se je někdy čin rovný spravedlnosti. ()

vito_corle

Kmotr je první díl trilogie od Francise Forda Coppoli. Ten natočil skvělou gangsterku podle skvělé knihy. Výborný režisér, který měl štěstí při lovu na herce. A podařil se mu fakt úlovek - Marlon Brando, Al Pacino. Film je sice už starý, ale pořád se na něj dá dívat - vztahy, chování, morálka, strach, respekt. Takže máme vykreslenou sicilskou mafii – její život rodinný, obchodní i kriminální. V čele stojí silný kápo ze staré školy - kmotr Marlon, který má obrovské charisma a jako hlava sicilské mafie budí fakt respekt. Prostě starý dobrý mafián, který je tvrdý k sobě, rodině, přátelům, obchodním partnerům, zakládá si na dodržování nějakých těch pravidel a plnění dohod. A proto se dá i mafiánovi fandit. I když mám rád filmy v dabingu, tady bych doporučoval podívat se a hlavně poslechnout si Kmotra v originále. Ten Brandův hlas je prostě fantastický!!! 5 hvězd jen za něj, kde je zbytek. ()

molcan2

Nazvať Krstného otca najlepším filmom všetkých čias nie je hyperbola. Vrcholom kinematografie bola scéna krstu.  5/5 cannoli ()

Patuse

Zapaluji si doutník, nalévám červené víno a hodlám si už nevím po kolikáté užít největší filmové dílo - hudbou, kamerou, příběhem, který tak přesně odráží Puzovo knihu, že i já mám chuť být členem význámné italské rodiny. Nikdo mi neudělal nabídku, kterou bych nemohla odmítnout, bohužel. Úžasný Tom Hagen a skvostný Marlon Brando! ()

inachisio

Film to byl velice pěkný, skvěle udělaný, ale příliš dlouhý a částmi nudný. Musím brát v potaz, že je dost starý, přesto jsem už po dvaceti minutách doufala, že už to skončí. Krásné záběry a působivý příběh se skvěle zahranými postavami ale vyhladí ty nudné scény, při nichž se o těch povedených alespoň dalo přemýšlet. Jinak, teď zpětně si říkám, že tak dobře udělaný působivý a vůbec krásně zpracovaný snímek si zaslouží velmi vysoké hodnocení, a proto měním na 😁😁😁😁😁. ()

Blackhawks

Miluju filmy o mafii a Kmotr je naprostá klasika !! Skvělý film snad ve všech ohledech. Příběh, herci, hudba... geniální dílo a můj oblíbený Al Pacino jako bonus !! Kdyby šlo dát deset hvězd tak je hned dám... ()

popelka595

Co člověk - to názor a ne že bych si myslela, že by ten můj někoho zajímal, ale pro sebe si sem malou poznámku hodim. Asi to je fakt mistrovsky natočený a neříkám, že tam nebyly dokonalý herecký výkony. Ale ty bláho, já se v tom tak ztrácela. Strašně mi prostě u sledování chyběl někdo, kdo četl knížní předlohu a já se bych se ho mohla neustále na něco ptát :-)). Kmotrovo pokračování jsem (zatím) vzdala. Zase ho ovšem nechci házet do jednoho pytle třeba s trilogií pána prstenu, která mi přijde nudná jak pšouk a prej je to trhák nebo seriálem přátelé, který většina lidí miluje a já nemůžu vystát, jak mi přijde debilní. Takže mu tedy čistě objektivně dávám 5 hvězd, protože me donutil přemýšlet a protože mu prostě někdy tu druhou šanci dám:-)) ()

theSaint

Al Pacino mně osobně v téhle sáze neseděl, téměř iritoval. Kdyby ho nahradil zvažovaný Delon, pro film by to byla umělecko-estetická výhra. Ta role by mu sedla jak prdel na hrnec. ()

peetrejr

Keď som si pred pár dňami znovu pozrel Krstného otca, nečakal som, že ma to tak chytí. "𝗔 𝗺𝗮𝗻 𝘄𝗵𝗼 𝗱𝗼𝗲𝘀𝗻’𝘁 𝘀𝗽𝗲𝗻𝗱 𝘁𝗶𝗺𝗲 𝘄𝗶𝘁𝗵 𝗵𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗺𝗶𝗹𝘆 𝗰𝗮𝗻 𝗻𝗲𝘃𝗲𝗿 𝗯𝗲 𝗮 𝗿𝗲𝗮𝗹 𝗺𝗮𝗻." Po pozretí seriálu The Offer som si povedal, že by bolo na čase si tento kultový film pozrieť znova. Tak som aj urobil. No verte mi, ja som žasol. Bol to taký neuveriteľný zážitok, niečo čo sa mi stáva len pri málo filmov - žral som to. Každým kúskom svojej očnej zrenice som tento film doslova a do písmena žral. Bola to pastva pre moje oči. "𝗬𝗼𝘂 𝗱𝗼𝗻'𝘁 𝗲𝘃𝗲𝗻 𝘁𝗵𝗶𝗻𝗸 𝘁𝗼 𝗰𝗮𝗹𝗹 𝗺𝗲 𝗚𝗼𝗱𝗳𝗮𝘁𝗵𝗲𝗿. 𝗜𝗻𝘀𝘁𝗲𝗮𝗱, 𝘆𝗼𝘂 𝗰𝗼𝗺𝗲 𝗶𝗻𝘁𝗼 𝗺𝘆 𝗵𝗼𝘂𝘀𝗲 𝗼𝗻 𝘁𝗵𝗲 𝗱𝗮𝘆 𝗺𝘆 𝗱𝗮𝘂𝗴𝗵𝘁𝗲𝗿 𝗶𝘀 𝘁𝗼 𝗯𝗲 𝗺𝗮𝗿𝗿𝗶𝗲𝗱, 𝗮𝗻𝗱 𝘆𝗼𝘂 𝗮𝘀𝗸 𝗺𝗲 𝘁𝗼 𝗱𝗼 𝗺𝘂𝗿𝗱𝗲𝗿 ... 𝗳𝗼𝗿 𝗺𝗼𝗻𝗲𝘆." Krásne bolo, keď som vedel, čo za tým filmom stálo. Francis Ford Coppola napísal a aj zrežíroval bezkonkurenčne jeden z najlepších filmov v dejinách ľudstva. Herecké výkony sú vhodné minimálne na Oscara a bozk na ruku. Al Pacino je tu snáď vo svojej životnej úlohe (aj keď by sa dalo povedať aj o jeho iných filmoch) a nekomentujem Marlona Branda. Tento človek dokázal tak dokonale zahrať túto ikonickú postavu Vita Corleoneho a nikto iný. Je vidno, že sa do nej vžil a nebudem klamať ak poviem, že je to jeho životná rola. A snáď aj jedna z najikonickejších filmových charakterov vôbec. Bola to radosť pozerať sa na neho.  "𝗥𝗲𝘃𝗲𝗻𝗴𝗲 𝗶𝘀 𝗮 𝗱𝗶𝘀𝗵 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗮𝘀𝘁𝗲𝘀 𝗯𝗲𝘀𝘁 𝘄𝗵𝗲𝗻 𝗶𝘁 𝗶𝘀 𝗰𝗼𝗹𝗱." Dlho som premýšľal či si mám dať tento film do obľúbených. No nakoniec som dal na svoj vnútorný hlas. Je to dychberúce, že tento film prišil do kín v roku 1972! 1972! A stále aj teraz mi to príde geniálne. "𝗟𝘂𝗰𝗮 𝗕𝗿𝗮𝘀𝗶 𝘀𝗹𝗲𝗲𝗽𝘀 𝘄𝗶𝘁𝗵 𝘁𝗵𝗲 𝗳𝗶𝘀𝗵𝗲𝘀." Zistenie, že Lenny Montana (Luca Brasi) bol v skutočnosti mafián z rodiny Colombovcov ma fakt prekvapilo. Myslel som si, že to tak bolo len v seriáli pre dramatickosť, ale nie. Krstný otec by nebol Krstným otcom, keby nemal skvelý soundtrack. O to sa postaral Nino Rota, ktorý zhodou okolností vytvoril nezabudnuteľný a legendárny soundtrack! Do riti, v tomto filme je pomaly každá sekunda nejaká ikonická scéna. Je to veľmi fascinujúce, ako vám film nepovie, kto je dobrý a kto zlý. Je to na vás s kým budete sympatizovať. Pretože rodina Corleonovcov je mne sympatická, ale na druhú stranu sú to v podstate vrahovia. Isteže, snažia sa robiť veci ako gentlemani, ale nezdráhajú sa vziať život. Vlastne ani polícia nie je kladná, pretože je skorumpovaná mafiou. A k tomu ešte koniec, ktorý je taký, ako by som to nazval. O ničom a zároveň o  všetkom. A to, že film získal troch Oscarov len svedčí o jeho kvalite. “𝗚𝗿𝗲𝗮𝘁 𝗺𝗲𝗻 𝗮𝗿𝗲 𝗻𝗼𝘁 𝗯𝗼𝗿𝗻 𝗴𝗿𝗲𝗮𝘁, 𝘁𝗵𝗲𝘆 𝗴𝗿𝗼𝘄 𝗴𝗿𝗲𝗮𝘁.” Som fakt rád, že som si rewatchol tento skvost. Pripomína mi to, akí sú ľudia zlí, skazení a zároveň vnútri tak ľudský. Nie je umenie pomstiť sa, ale odpustiť, a potom isteže pomstiť... ale tvárme sa, že to druhé pomstiť tam nie je. Krstný otec je film, ktorý zreje ako víno. Je to čoraz a čoraz lepšie, čím viac krát som to videl. "𝗜 𝗮𝗺 𝗴𝗼𝗻𝗻𝗮 𝗺𝗮𝗸𝗲 𝗵𝗶𝗺 𝗮𝗻 𝗼𝗳𝗳𝗲𝗿 𝗵𝗲 𝗰𝗮𝗻'𝘁 𝗿𝗲𝗳𝘂𝘀𝗲." ()

Kochanski

Jeden z nejlepších filmů všech dob! Líbil se mi dokonce více než kniha od M. Puza (není tak komerční). Coppola zvládl režii na jedničku! Al Pacino prokázal talent jak hrom!!! Ale nad všemi ční M. Brando - ten jeho chrčivý hlas a vycpaná pusa... fakt super!!! ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)