Krstný otec

• Česko Kmotr (viac)

Dráma z prostredia mafie Krstný otec, nakrútená podľa rovnomenného románu Maria Puza, patrí medzi prelomové diela tzv. Nového Hollywoode. Príbeh newyorskej mafiánskej rodiny, na čele ktorej stojí don Vito Corleone (Marlon Brando), sa odohráva v rokoch 1945 - 55 a zaznamenáva prudký rozmach organizovaného zločinu po skončení 2. svetovej vojny. Film získal 3 Oscarov - za najlepší film, scenár podľa predlohy a mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Marlona Branda. (STV)

Melios

Milujem mafiánske hry ,a tak sa rozhodol vyskúšať aj filmy a knihy. Keď som sa pýtal ,čo si mám pozrieť a prečítať ,tak všetci povedali ,že Godfather. A tak som tomu dal šancu. Knihu eštelen čítam a je super. Ku filmu som pristupoval skepticky a pri pozeraní som so slzami v očiach čakal ,že sa pozerám na ďaľší nepodarený film podľa knihy. Tak film začal ,išiel ďalej a nakoniec skončil. A ja som vtedy zistil ,že sa mi konečne podarilo nájsť zlatý grál kinrmatografie!!! Áno film má od dokonalosti ďaleko ,ale je takmer dokonalý. Coppola dobrá práca! Scénar je tip top ,vďaka Mario Puzo. Al Pacino a Marlon Brando ako hlavní herci proste super výber a ešte lepšie zahraté. Toto putuje do mojich obľúbených filmov ! Už sa teším ako tú knihu dočítam a pôjdem na dvojku :) 101% ()

fiLLthe3DD

Zdejší hodnocení a přívětivá kritika jsou mi velkou neznámou... Snímek jsem viděl již několikrát, ani jednou jsem jej však nedokázal dokoukat bez toho, aniž bych pauznul či se při sledování netvářil znuděně. Postav je přespříliš, jsou nezajímavé a herecké výkony mi přijdou krkolomné, těžkopádné a celkově podivně strnulé (čekal bych výraznější projevy). Dějově pak rovněž žádná sláva a motivace jednotlivých protagonistů mi pak smysl nedávají vůbec... Kniha mě sice taky nebavila, nicméně mi bylo alespoň jasné, proč postavy jednají tak, jak jednají a i vyobrazení mafiánského světa mi přišlo uvěřitelnější než v tomto skvostu... Ještě horší než Scarface, ale ten měl alespoň charismatického hlavního hrdinu a děj nebyl rozesraný mezi tolik postav, zkrátka všichni měli šanci se projevit... Sem tam mám i náladu a na film se podívám, nicméně po pár minutách znechuceně vypínám... Sakra vždyť i hra Mafie dokázala hiearchii gangsterského světa vyobrazit mnohem lepším způsobem než toto nic (mám na mysli cut scény, hraní mě oproti GTA nebavilo) - jen přehršel postav, rádoby dramatizace a hrdinové jsou vyobrazeni až jako moc velcí svatoušci... To i mafiáni v posraných telenovelách se nestydí zabíjet ženský a děti... Pokud bych měl hodnotit (ale nebudu, páč film by se dle mého měl vidět vcelku, a to u tohoto počinu prostě nedám), dal bych jednu hvězdičku a vynachválil hudbu, některé pěkné zábery a výpravu... Asi jsem divnej (nebo normální), ale na rádoby kritiky fakt nedám a radši ať je film sračka, ale ať nenudí... ()

Ne__Ty

Tímto začala nejlepší, kultovní a nejvyrovnanější trilogie. Kvalita se jen a pouze zvětšuje a graduje po celou dobu od dílu k dílu. Napětí, emoce, strach, bolest, láska, akce, nezapomenutelné herecké výkony, scény, proslovy, hudební doprovod, události a okamžiky. Výčet kladů by mohl být nekonečný. Nic zde nechybí, nic nepřebývá. Vše je ve všech směrem dokonale vyváženo. Francis Ford Coppola dal vzniknout nezapomenutelné filmové perle. ()

zsn odpad!

3 hodiny utrpení! Naprosto o ničem! Kdyby dali více prostoru Brandovi - budiž. Krom něj však příšerné herecké výkony. Veškerá popularita filmu založena vyloženě na jeho 5 min slávy na scéně, nyní si však nevyčítám, že jsem tento film odkládala. Utahaná nezáživná gangsterka bez překvapivých scén. Gangsteři bez vášně, vznětlivosti, hněvu a zaslepené pomsty.Toto naprosto nesahá ani po kotníky Peaky Blinders v čele s excelentním Cillianem Murphym. I kdejaká zfilmovaná kauza mexického kartelu vydá více vášně než toto. A moje italská domácnost taktéž :-D ()

blackkocour

Nejlepší film na světě. Nejlepší mafiánský film na světě. Král králů. Velikán filmů. Hmatatelná atmoška. A samozřejmě nejlepší výkon Al Pacina, Marlona Branda a taky ZKURVENĚ NEJPŘECENOVANĚJŠÍ BIJÁK NA SVĚTĚ, spolu s Forestem Žumpem se zapsal do zlatého fondu světové kinematografie, protože to jsou takové ty snímky, od kterých se inspirovalo tisíce jiných umělců, díky kterým mohly vzniknout zase jiné legendy.. jako Casino, Mafiáni, Gauneři, Tenkrát v Americe, rymejk Scarface nebo Tlustý Tony ze Simpsonů. Okey, okey, mám tu na paškál 700. komentář, což je opravdu, ty pičo, velký milník mé malé maličkosti, a slavíme v podstatě svoje páté výročí černého kocourka, ale je tu menší zádrhel, že to slavíme až v červenci, tudiž abychom nějaký milník mohli vůbec oslavit, potřebuju do minimálně do 4 měsíců vysrat tři sta recenzí do prvního litru komentářů, což bude nemožné, takže nebudu kurva, a na jubilejní koment tu nechám místo pro Coppolova Kmotříčka. Helek, je to dobrý pátek, co jsem naposled tenhle film viděl, a velká hanba, že jsem v půlce vypnul, protože film nemá nejzběsilejší tempo, a vyčká si až do konce s pořádnou dávkou granadýru s bramborem. Moje filmové obzory se také zvětšily, a nenechalo mě to uděkat si po letech žádný dojem. Slepě odvařená a oslavovaná kope hnoje. Nechci, aby to vyznělo vyděračsky, jeden z mých oblíbených tématických filmů, což není ani tak úplně žánr, ale prostě osobní rozvoj hlavního hrdiny, který se z hodného beránka převleče total demon, převtělený vlk co si ovce žere po ránu. Takových postav nám kinematografie nabídla desítky, a Al Pacino jako Alov, který si prošel brutální než-li drastickou proměnou osobnosti, což přihazuju nic bezvýznamné plus, možná taky je chyba sledovat film teď, když tu máme zmiňované Casino, Breaking Bad, Peaky Blinders a další. Nic ale tím nezkazíte, protože film dokáže uchvátit (mně ne) i dnes. Hlášky a scény, co jsem slyšel nebo viděl už dávno odjinud, díky tomu, že každý se chce vozit po úspěchu tohoto filmu (scéna s koňskou hlavou..). Nebudu se tady za žádnou omlouvat, jak velký národní barbar jsem, ale VŠECHNO JE LEPŠÍ NEŽ KMOTR. ()

lewwin

Neuvěřitelně strhující film, skvělé výkony herců, režiséra a vlastně úplně všeho dělají z tohoto filmu klenot světové kinematografie. ()

Arius

Dielo ktore neobsahovalo co i len jednu bezzubu scenu. Neuveritelne kvalitne spracovanie dialogov uzasny scenar ci rezia no i herecke vykony. Fantasticke vytvorenie prostredia, dokonaly opis mafianskych vztahov v rodine. Majstrovkse dielo a zaroven i jedno z najlepsich ake som videl. Perfektne vydarene krvou podliate sceny. Neuveritelne nepriehladnutelna realisticka tvorba. Dokonale vyobrazenie vsetkeho potrebneho. Filmu nechybalo takmer nic. Chyby skutocne velmi lahko priehladnutelne sa vyskytovali len symbolicky. Nesmierne vydarena praca vsetkych co na filme pracovali. Profesionalne dielo ktoremu sa neda takmer nic vytknut. ()

ne0

Po přečtení knihy jsem si řekl, že nikdo nemůže natočit film, který by alespoň vzdáleně navodil tu atmosféru, jakou jsem prožíval u stránek knihy. Proto jsem film ignoroval až do nedávna - přes 30 let! Ten noční zážitek jen potvrdil, jakou jsem měl celou tu dobu pravdu! ()

Hortenzia

výborný film,to sa nedá zaprieť,ale ku piatej hviezdičke mu u mňa ešte stále zostáva pocit,ktorý som mala pri čítaní knihy a ktorý pri pozeraní filmu chýbal ()

Zemi11

Dalo se vytěžit víc. Scénáři chyběla vážnější zápletka. Postrádal jsem hlavní náboj. Úchvatné vybarvení mafiánského prostředí samo o sobě na 100% nestačí, pokud není dplněno zajímavou až do poslední minuty napínavou zápletkou. Nemám rád věci, u kterých není maximálně využit potenciál, ikdyž se vyloženě nabízí... Samotný Don Corleone na mě působí velmi profesionálně. Nenechá se jen tak rozhodit, neplýtvá slovami a nedělá unáhlená gesta. Když budu v budoucnu velkorysý, dokážu si představit, že takový člověk by pro mě mohl pracovat. ()

ranp

Když se řekne klasika, tak Kmotr je jedním z filmů, které se mi okamžitě vybaví. Tento film je nepopsatelný, stručně řečeno geniální a dokonalý. ()

lskala

Viděl jsem KMOTRA již několikrát a vždy jsem si opakoval otázku, jak může být tenhle film vynášen do nebes?! Včera jsem ho znovu zkoukl na ČT1 a svůj názor jsem nezměnil. V mých očích, jde o nadprůměrnou gangsterku se skvělým Brandem. Ten převyšuje ostatní o notný kus. Pacino je ještě zajíc a do výkonu, který by snesl srovnání třeba s jeho Tonym Montanou, mu pěkný kus chybí. Zmiňovaná brutalita filmu mi nějak minula, sexuální scény to samé. 65% - 3*** ()

mohamedsfinger

Tak ten rozjezd (asi prvních 45 minut) mě dost nebavil, ale vzhledem k tomu, že film má tři hodiny, díval jsem se dál. A to, co přišlo v těch dalších 120 minutách, bylo něco úžasného. Opravdu jsem chvílemi nedýchal napětím. A Mikova první žena byla opravdu překrásná a její smrt mě hluboce zasáhla. ()

toffy

38 rokov stary film som zhliadol dnes a som mierne vedla :)) keby som necital knihu, tak som z toho vedla poriadne! Vela veci vynechanych, dej isiel hrozne rychlo, ale aj napriek tymto "chybickam" uplne famozny dej prvej casti! Skladam klobuk a dviham prsty hore! ()

vanderbart

Nabídka, která se neodmítá. Brando jako jedna z nejvýraznějších postav v dějinách filmu a nezapomenutelný začátek přeměny Michaela Corleoneho, která je dovršena hlavně v druhém díle trilogie. ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)