Halloween 6: Prekliatie Michaela Myersa

• Česko Halloween: Prokletí Michaela Myerse (viac)

V neúprosném budování strachu, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech, se nic nevyrovná filmu Halloween VI: Prokletí Michaela Myerse, nejstrašlivější kapitole děsivé série Halloween! Jediná hrůzná noc teroru ukrytého pod maskou Michaela Myerse změnila osud jednoho malého města navždy. Nyní, šest let poté, co měl zemřít v plamenech, se Myers vrací, aby znovu zabíjel - a tentokrát není možné uniknout! Jak vražedná zuřivost, při níž se vám zrychlí tep, směřuje k vrcholu, jsou postupně odhalována dlouho skrývaná tajemství nejmaniakálnějšího vraha filmového plátna a jsou skutečně šokující! (oficiálny text distribútora)

S.U.E.S.

Už jenom vědomí toho, že tenhle film má minimálně tři verze (tu, co můžete běžně vidět → tzv. Theatrical cut, poté producentský sestřih → Producer's cut, který se nachází na nově vydaném blu-rayi, no pak ještě jednu, která není oficiální, avšak je údajně nejblíže původnímu námětu šestky), přičemž se údajně každá z nich dost liší a dává filmu úplně jiné vyznění, dává jasně najevo že tady není něco úplně v pořádku. A to je bohužel téměř vše. Dějová propast mezi pětkou a šestkou je více než velká, čímž je divák ze startu naprosto zmatený jelikož ani pořádně neví, kde v ději se vlastně ocitl. Navíc se nám zde začnou motat oni sektáři, což ještě víc přidává na naprosté debilitě vůči pointě, která je právě díky mnoha verzím filmu v klasické verzi naprosto nevysvětlená, a film si tak vlastně nějak skončí, aniž by si člověk uvědomil o co tam vlastně údajně celou dobu šlo. Vůbec se proto tvůrcům nedivím, že se po tomhle problematickém dílu (údajně byli tenkrát problémy už při natáčení) chtěli všichni od série Halloween distancovat. Ještěže měl Steve Miner odvahu nato, aby sérii o tři roky později oživil a důstojně zakončil, jelikož představa že by tato série skončila touhle patlaninou, by byla více než smutná. ()

Kingjiri

Už závěr předchozího dílu s mužem v černym ve mně vzbudil obavy, který jsem si potvrdil už na začátku tohohle dílu. Snaha o mytologii, konspirační dějovou linku nebo trapnej závěr dávaly vzpomenout na tragickou trojku. Ničemu nepomohly ani náhody, s jakejma na sebe postavy nařážely nebo vyloženě trapný náměty (Danny). Jediný světlý okamžiky představuje pár scén s Michaelem Mayersem, ačkoliv jsem stále dost znechucenej, jakou loutku v rukách sekty z něho tvůrci udělali (tim pádem přišla většina Michaelovy démoničnosti vniveč). Dvě hodně slabý hvězdy vlastně jenom za to, že je šestká pořád o chlup lepší než trojka. ()

Wencek

No docela sklamání. Těšil jsem se co Michael předvede a přijde mi že docela vyměkl. To asi dělá to, že ho ovládá nějaká sekta. Prostě nechápu co to mělo být, navíc to mimino bylo jako co, to už jsem myslel že nekoukam na Halloween, ale nějaký jiný horor o nějaké sektě spojené s nějakými pohanskými rituály. Děj filmu mi asi utekl a nebo spíš tam asi žádný nebyl. Masakr, který jsem čekal se nedostavil. Snad jindy. Bohužel nemohu jinak než za 2*. ()

Petulka88

Ach jo, tohle si Michael fakt nezasloužil. Nejhorší díl série to sice není, ale trojku snad ani nejde překonat. Ta * je za Donalda Pleasence. ()

Alexandre

Na jednu stranu se mi příčilo znesvěcení Michaela dávkou fantazie (což mi vadilo i u pětky s telekinetikou), na druhou stranu jsem se i přesto bavil obstojně, takže si moc stěžovat nemůžu. Z Michaela jde strach pořád, ať už je film slabý nebo ne, vraždy byly na úrovni, hudba to opět skvěle doprovázela a přibylo napětí. Ještě bych chtěl pochválit konec, který se mi líbil. Určitě se mi tenhle díl líbil víc než předcházející, ale i tak výš s hodnocením nepůjdu, na takovou čtverku a pochopitelně na první dva díly to nemá. Abych to nějak shrnul - pro mě vydařené pokračování a temná napjatá jízda, u které jsem se nenudil. :-) ()

sarfian

Tak a mám za sebou celú sériu vrátane nových remakov. Tento 6. diel je už len príjemný priemer, pri ktorom si fanúšikovia oddýchnu od napätia, ktorého je tu málo a lakačky sú tu len vďaka hudbe v trochu nezmyselných scénach. Celkom lakačiek asi 3 a aj tie nic moc. VIDENÉ 1x. ()

Likan7 odpad!

Michael ztratil na hrůze a přidal na zabíjení a začal zabíjet všechno, co vidí. A divák trpí. Bez inovace, nových věcí. Nic, prostě další, v pořadí už páté pokračování, které ve mě pomalu vytváří otázku v čem je vlastně Michael Myers legenda. Jedinou fajn věcí je Paul "Antman" Rudd, ale s tim si na 90 minut nevystačíte. ()

Psycho.R odpad!

Pětka byla sice slabší, ale to bylo tím, že mi přišla nesourodá. Po shlídnutí Prokletí se jí musím omluvit. Do devadesátých let vstoupila série naprosto nevkusně a ve všech směrech špatně. Podobný pocit jsem měl u Psycha 4 a Přání smrti 5. Nevím co tady napsat, protože jsem neshledal nic dobrého, co by se dalo vypíchnout. Zkrátka šestku opomíjejte, škoda, že se Donald Pleasence nedožil H20, rozloučení se sérií tímto filmem si nezasloužil. A Paul Rudd zde předvedl nejhorší výkon kariéry, ale díky přítomnosti víme, že to s ním šlo nahoru. ()

GTS_PUNK

V poradí šiesty film o zdanlivo nesmrteľnom zabijakovi Michaelovi Myersovi (bohužiaľ sa stále vracia v ďalšom filme). Snímka režiséra Joea Chappelleho z roku 1995 rozpovedá príbeh o návrate sviatku Halloween do mestečka Haddonfield. Spolu s ním sa na scénu vracia aj Michael Myers a objavuje sa aj akási zvláštna sekta. Z príbehového, ale vlastne aj z celkového hľadiska možno povedať, že zaoberať sa hodnotením tohto diela je takmer stratou času. Do istej miery je však stratou času už jeho sledovanie, keďže nielen v rámci žánru, ale ani v rámci vlastnej série neprináša táto časť prakticky nič nové. Tvorcovia tu s iba s menšími zmenami zas a znovu využívajú rovnaký, doposiaľ už štyrikrát opätovne uplatnený námet. Cielenému účinku sa míňa aj snaha zakomponovať do diela bizarný prvok so sektou, ktorý je v istom smere dosť predvídateľný a celkovo nevýrazný a nudný. Nevýrazné a predovšetkým nudné sú prakticky aj všetky ostatné prvky Chappelleho filmu. Snímka v tomto prípade nedokáže osloviť ani po hereckej či akejkoľvek inej stránke. Jediné, čo môže divák pri sledovaní tohto kúsku pociťovať, je skutočnosť, že ho už v inej podobe videl - a to hneď niekoľkokrát! Halloween: The Curse of Michael Myers predstavuje jednu z najhorších častí celej série Halloween, čo je naozaj "úspech", keďže je všeobecne známe, akou kvalitou sa filmy z nej vyznačujú. Ak divák nemusí túto snímku vidieť, mal by sa jej pre vlastné dobro vyhnúť. Stratiť 88 minút život sa dá aj zmysluplnejšou činnosťou, než sledovaním zlého "hororu". ()

donkocicak odpad!

Naprosto stupidní pokračování Halloweenu o nesmrtelném Michaelu Myersovi. Zápletka nestojí za nic. Některé scény nebyly úplně špatné, ale celkový dojem z filmu je nulový. Navíc tentokrát byli Myers a Loomis odsunuti trochu na vedlejší kolej a děj se nesmyslně točí okolo jakési sekty, která se chce zmocnit právě narozeného dítěte dívky Jamie... ()

Scraffy

Kvalitou najhorší Halloween, ktorý je zbytočný. Všetko je to také nudné a až trápne. Doktor Loomis tu moc nie je a aj keď je, tak sa mu nevenuje dosť priestoru. Škoda. ()

G04T

Žádná úcta k Pleasencovi ale vlastně co... Vybral si to sám. (rip legend). Nejhorší ze série pokud nepočítám trojku. Tak píčovatej scénář nemá ani Pátek třináctého 7. Režie, scénář, kamera, zvuk, střih - všechno je tu špatně. Nejradši bych byl, kdyby tahle kundibádina radši ani nevznikla. Ten příběh je neprostej odpad a jeho podání ještě o stupeň větší mrdka.. Michael taky vypadá jak hovado (držení těla, pohledy). Jediný, co se dalo byl gore. ()

GameboyNES

Týýý jo, proč tak zbytečně překombinovanný děj? Očvidně patřil scénář původně k jinýmu filmu. Okultisti, mimozemský embria, divný doktoři.... 51% ()

dobbin odpad!

Opravdová kravina, ve které se z Michala Myerse stal "rutinní vraždič" a to ostatní se soustředilo na konspirační teorii o nějaké sektě. ()

mark9th

Rozporuplné pocity. Na začiatok treba povedať, že filmy o priekliatí Myersa sú v podstate dva, druhá verzia vyšla nelegálne s prívlastkom ''Producer's Cut''. Synchrónne som odpozeral oba verzie naraz (čo bolo dosť zaujímavé :) ), aby som hneď nachádzal rozdiely. A že je ich mnoho, od ''extended scenes'' cez ''alternative scenes'' až po úplne odlišných scén v závere. Ťažko povedať, ktorá je lepšia celkovo, každá má niečo, čo tej druhej chýba. V 88 min. verzii sú lepšie gore scény, ''Producer's Cut'' má zasa komplexnejší a lepšie vysvetľujúci príbeh. Ani jedna verzia nie je pre mňa uspokojivá, navyše každá zvlášť v závere ponúka svoju verziu objasňujúci Myersovo šialenstvo, čo je dosť zásadný rozdiel pre diváka. A ani s jednou verziou som nebol spokojný :). Ale aspoň ako taká rozlučka s Dr. Loomisom. ()