Vojenské špecialistky Alice a Rain vedú elitné komando do obrovského podzemného zariadenia tajomnej spoločnosti na genetický výskum Umbrella Corporation, v ktorom sa vymkol spod kontroly smrtiaci vírus, schopný zahubiť celé ľudstvo. Stihol už prakticky zabiť všetkých vedcov, ktorých však premenil na ľudožrútskych nemŕtvych. Alice a jej tím majú iba tri hodiny na to, aby udržali vírus vnútri podzemného komplexu, pretože hrozné kreatúry by ovládli celú planétu. Situácia sa však zhorší, keď si záchranný tím uvedomí, že po temných chodbách sa nepotácajú iba nemŕtvi ľudia, ale aj oveľa horší nepriateľ. (TV JOJ)

Kozy9

Žiadne béečko, iba nemastno odvedený prolog k ostatným omnoho akčnejším pokračovaniam. Ako silne scifiologický úvod dokonalé, ako snímok hrozne priemerné. Ako fanúšik série som sa však nenudil a preto 60%. ()

Nelishka91

Jediný díl, který se podobá hře na rozdíl od ostatních dílů, kde s hlavní hrdinky Alice udělali vražedný stroj na zabíjení. Resident patří mezi kultovní filmy, kteří by určitě měli vidět fanoušci série RE. Film v podání jedinečné Milly Jovovich dal filmu opravdový nádech. RE pojednává o tom, co by se mohlo stát, kdyby unikl zcela nebezpečný T-Virus a jaké následky na lidstvo by to mělo. ()

joelly01

Ta Mila, ta ma ale fantastickou plet! To by me zajimalo do jake miry je to umeni vizazistu, geneticke dispozice nebo snad nejaky ten klobasovy jed? No ne ze bych byla zavistiva, ja pocitam s tim ze za par let me ten jed taky nemine, ale stejne! Residentni Evil je pro me naprosto "akceptaaaabl" podivana na kterykoliv vecer behem tydne. Uz jsem to videla vic nez jednou a nejak me to neurazi. Je to takovy L´Oreal mezi filmy. Aplikujete jen kdyz v okoli neni nic lepsiho, po cas aplikace si rikate ze to neni uplne spatne, ze i za malo penez se da poridit hodne muziky, ale stejne vite ze pak se k tomu hooooooooooooodne dloooooooooooouho nevratite a na druhy den, kdyz otvirate krabicku La Prairie uz si na nejaky L´Oreal ani nevzpomenete. Mno, tak to byl muj takovy hodne divci, melky a sebestredny komentar k filmu ;) ()

darthhokro

Sice tenhle film z hrou nemá mnoho společného, ale jako akční vybíjená zombíků, funguje celkem solidně. Plný počet dávám, hlavně kvůli výbornému OST + Milušce to tady celkem sekne :) ()

ardno5

Starej dobrej Resident. Ale bohužel né tak kvalitní, jako jeho herní předlohy. Například u parádní dvojky na PS1 jsem se bál otevřít jakékoliv dveře a tam nebyla žádná slečna v červeném, která všem mutantům nakopala zadek. Je škoda, že film nemá tak hororovou atmosféru jako hra. Navíc ze zombie nejde už takový respekt, když se teď točí tolik podobných filmů s živými mrtvými a většina z nich je rychlejší a odolnější, než tihle v Residentovi. Proto hodnotím film, jako novodobého průkopníka mezi podobnými horory a i když Milla hraje dobře a hodí se tam, tak v příběhu nemá co dělat a raději se měli držet herního příběhu. Ale jedničce dávám 4* ostatní pokračování už jsou docela průsery :) ()

papadoce

Pamätám si, že som to videl po prvýkrát v kine, čoby fanúšik hry a už vtedy som mal pocity zmiešané. Dnes vravím, že Milla je (vzhľadom na proporcie hrudníka) veľmi pekné chlapča, akcia na béčko z roku 2002 je slušná, herectvo u všetkých podpriemerné. Ale ako píšem, beriem ohľad na rok výroby. ()

Bube1

Tohle opěvované béčko u mě drží nad vodou vážně jen krásná Milla Jovovich a jedna zajímavá gore scéna (poznáte až uvidíte), jinak je to filmařská bída. Nejhůř z toho vychází Andersonova režie, která byla jedna z nejhorších, jakou jsem za poslední dobu viděl. K tomu přidejte příšerné digitální efekty, toporné herecké výkony a místy nechtěně směšný soundtrack a máte před zase jednu ''povedenou'' herní adaptaci na velkém plátně... ()

dacek

Perfektní tempo od začátku do konce, sympatické obsazení, skvělá hudba, hafo zombíků a na závěr licker. Viděl jsem to mockrát a pro Resident Evil mám slabost. ()

Scraffy

Veľmi svižne natočený film, so skvelou kamerou a dokonca hercami tiež. Dobrá atmosféra, parádna akcia a krvavá sprcha ako má byť. Zombie horor ako má byť. Som veľmi spokojný. ()

ŠpetaMarek

Vzpomínám si, že na střední to všichni žrali. Bylo to strašně cool, kombinovalo to prvky z áčkových bijáků a byl tam supr soundtrack. V roce 2018 je většina věcí k smíchu a zbyl jen ten soundtrack a Millin full frontal pro pokročilé pauzery II . Má to mimochodem fakt pekelný střih. ()

celticek

Maximálně tak za dobrý hudební motiv, sukénku Jovovich, scénu v koridoru s bezpečnostním systémem a "nemrtvých" dobrmanů. Shit až na půdu, ale pořád to není Trhala fialky dynamitem. Edit : Po druhém zhlédnutí přidávám hvězdu, je to prostě lepší než Účastníci zájezdu a mám rád i Michelle Rodriguez, která se někdy umí zatvářit jak masový vrah. ()

Ewík

24.1.2010-4*/říjen 2020: Je příjemné si jednou za čas zopáknout ty staré kultovní béčkové klasiky. A na Millu a Michelle se navíc dobře kouká. ()

hrumsrt

Zombie žánr mám rád, ale je tam jasný favorit TWD. Avšak Resident Evil mě mile překvapil... Děj je jednoduchý s nánosem tajemna a o akci není nouze. Navíc velmi příjemný casting - Rodríguez, Jovovich, či Purefoy. Vizualizace nemá až takové dokonalé moderní rysy, ale jen tam pár cool věci např. nemrtví psi. Navíc není nouze o poněkud "odvážnější" záběry na Milu ;). Tehdy to musel být parádní krok vpřed! 75% ()

snake

Nemám rád Paula W.S. Andersona.Je to rutinní řemeslním a přiblblý scénárista (viz AvP). Tento film také není nic jiného než průměr.Ovšem Resident Evil a Horizont Události mají určité kouzlo.Pro mě byl Resident vlastně první film, který byl celý videoklipový.A ještě k tomu videoklip, který je podkreslen vynikající hudbou Marilyna Mansona.Scénář je přihlouplý ale alespoň plný "cool" hlášek (ach jak nerad to slovo používám :-)), a odsejpá tak, že se ani pořádně neusadíte a už odcházíte z kina.Film si užijete ještě jednou tolik, jestli máte rádí hru, jenž byla předlohou.Na film jsem se těšil jako malý kluk, a jsem spokojený jako malý kluk.Viděl jsem ho totiž už asi 10 krát. Film berte s nadhledem a rozhodně ho shlídněte jen jednou.Hrozí totiž trvalá nákaza virem jménem "Jsem posedlý tímto filmem" !!! :-)) ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (viac)