Vojenské špecialistky Alice a Rain vedú elitné komando do obrovského podzemného zariadenia tajomnej spoločnosti na genetický výskum Umbrella Corporation, v ktorom sa vymkol spod kontroly smrtiaci vírus, schopný zahubiť celé ľudstvo. Stihol už prakticky zabiť všetkých vedcov, ktorých však premenil na ľudožrútskych nemŕtvych. Alice a jej tím majú iba tri hodiny na to, aby udržali vírus vnútri podzemného komplexu, pretože hrozné kreatúry by ovládli celú planétu. Situácia sa však zhorší, keď si záchranný tím uvedomí, že po temných chodbách sa nepotácajú iba nemŕtvi ľudia, ale aj oveľa horší nepriateľ. (TV JOJ)

Nix

Co napsat o této klasice? Miloval jsem herní sérii až do pátého dílu a tohle mi prostě přišla zatím jako největší pocta. Není to úplně jak gamesy, ale prostě má to svý kouzlo a jen chybí víc mutantů, ale i tak si tu fanda takové série dojde na svý. A Milla, k tomu nemá člověk co říct, nikdo se tu lépe nehodí. Na tohle nedám dopustit a rád se k tomu vracím, pořád to dokáže bavit. A soundtrack je naprosto skvělej, doporučuju pro milovníky tvrdší hudby. ()

rublik05

Resident Evil je ve svém žánru naprostou klasikou, kterou zná snad každý fanoušek postapokalyptických zombie hororů. První pětici dílů jsem naposledy viděl tak možná někdy před deseti lety, bylo už tedy na čase si sérii zopakovat, tentokrát už ale hezky kompletně celou. Začít jsem tedy musel u prvního Resident Evilu z roku 2002. Ten mě upřímně řečeno nikdy nijak zvlášť nebavil, vždy jsem měl raději ty akčnější pokračování. Dnes jsem však toho názoru, že se jedná o jeden z těch lepších dílů, a to především díky sympatickým hercům/postavám a vynikající atmosféře. Efekty z dnešního pohledu působí trochu humorně, ve své době to však asi mohla být paráda. Příběh má pár hluchých míst, logika občas drhne, osobně bych uvítal více krve a brutality, jakož i lehce svižnější tempo, pak by to klidně bylo i na hezké čtyři hvězdy. 6/10. ()

src

Milla Jovovich a Michelle Rodriguez tvori okouzlujici par krehkych zen vybavenych tvrdou pesti a jeste tvrdsimi kulkami (v pistolich, samozrejme :-) ). Zabavna akce a k tomu neco nazorne anatomie, co vic si prat... ()

Wolf

Mam pro zombie filmy a Millu Jovovich slabost... a protoze ten film byl jeste k tomu kvalitni, a okorenila to pekna Michelle Rodriguez, myslim, ze ty 4 hvezdy jsou zaslouzene ()

fojtas

myslim, ze vice nez velmi kvalitni vyvrazdovak se vsim co k tomuto zanru patri s famozni finishovou scenouuprimne vice nez jsem cekal ()

Looka

Parádní oddychovka se vším co k tomu patří... zombíci, cákance krve a pěkně sexy ženský. I ta nesmyslná vykrádačka Kostky s jedoucími lasery se mi líbila. ()

fridge

Po znovuzkouknutí po roce dávám hvězdičku dolů. Některé nápady jsou tam dobré, ale rekvizity a monstra působí možná až příliš "gumově" a přidaně, zvlášť hlavní mozkové monstrum. Mimo to herecké výkony jsou značně nevyvážené. Celkově je to spíš podívaná pro patnáctky než pořádný zombie film s atmosférou beznaděje. ()

Dantte..

Nejlepší Resident, který se drži jakš takš předlohy a Pau W.S. Anderson neni zas tak hrozny (v tomto filmu). Výborné akční sekvence i hustá atmosféra dává filmu náboj, hlavně první polovina filmu je dobře zvládnutá a navazuje pocit stísněnosti a všudepřítomného zla. Překvapivě to není postava Milli Jovovichové, ktérá film žene kupředu, ale nová hvězdička Michelle Rodriguez (jen je škoda, že musela umřít). 70 % ()

Ogrb

Slušný béčko, člověka to pobaví a další den si na to ani nevzpomene. Tak by se v podstatě dala charakterizovat celá série, což není úplně špatná vizitka, ale značka Resident Evil má na víc. 6/10 ()

Akitenshi

Jo, dobře, chápu, proč se to spoustě lidí nelíbí a svým způsobem jim dávám za pravdu... Jenže tohle je prostě dokonale zvláštní hra a na plátna jí tak taky přenesli - film je zvláštní, je to akční horor... no dobře, horor jen kvůli pár zombie... hlavní hrdinka samozřejmě chodí v kraťasech a tílku a nepřátelé jsou nebezpeční v každé situaci jinak. Ale o tom to je! Milla s Michelle jsou dokonalá dvojice, která spolu prohodí sotva pár vět, film se nezdržuje dlouhými monology, jelikož to stejně nikoho nezajímá. A hlavně je zde má vysněná smrt, a to, když se Milla rukama chytne za trubku u stropu, chytne hlavu zombieka krásně mezi nohy a cukne. Prostě se omlouvám, umění to není, to je fakt, ale když chci vidět oblíbenou akční hru na obrazovce, sáhnu po Residentu... ()

Doomer

Tak do pulky filmu se vlastne nic moc nedeje, super pocitac nedokaze odeslat hlaseni o tom co se tam stalo a proto posilaji komado ktere ma porusit vsechny bezpecnostni predpisy na ktere ten superpocitac naprogramovali a otevrit co se skryva uvnitr(!!!) . Druha pulka filmu je trochu lepsi, atmosfera nejaka je ac superschopnosti alice to trochu snizuji (preci jen pomaly zombie a akcni hrdina nejsou zrovna rovni souperi) nicmene luker na zaver na kolejich je opravdu dobre zpracovan a vzpomel jsem si (ac hodne vzdalene) na stejnojmenou vynikajici hru. ()

marvod

Krásná herečka, akční akce, zajímavý příběh i myšlenky, ale ty chyby! No a naprosto originální myšlenky nákazy a zombíků člověku po čase leze na nervy. Přesto má film opravdu něco do sebe 70%. ()

Izz

Zoufale hloupé,nenápadité a nudné.S herní sérií to nemá zhola nic společného,jen to parazituje názvem na slavné značce a přitom je to dějově i tematicky úplně jinde.Akce hnaná především na efekt,herci hrají špatně a o scénáři nemá moc cenu mluvit.Prostě špatný film. ()

melekos

Zombie hororům jsem nikdy neholdoval, ale Resident Evil ani pořádně nestrašil. Možná nás měly vystrašit ty hordy zombíků. Jediná scéna, která stojí opravdu za zmínku, je ta s ochranným systémem hlavního počítače. Ale tak je to má nejspíš druhá zkušenost se zombie filmem, tak alespoň za Millu a pár lekaček 60%. ()

fantomas19

Americký sci-fi horor natočený na motívy počítačovej hry režíroval Paul W.S. Anderson v roku 2002. V tajnom projekte firmy Umbrella s biologickými zbraňami dôjde k sabotáži a nehode. Komando vojakov s pomocou strážkyne objektu Alice (Milla Jovovich) sa snaží zistiť rozsah škôd, odhaliť príčiny nehody a nájsť vinníka. Avšak misia sa zmení na boj o holý život. V podzemí sa vďaka nebezpečnému víru zmenili ľudia na neživých zombies a navyše počítač - kráľovná Úľu sa tiež nevzdá bez boja. Alice sa po krátkodobej strate pamäti dostáva z pozície pozorovateľky a ustráchanej dievčiny do pozície vodcu skupiny a neohrozenej bojovníčky. ()

Knor

Tak jsem na rozpacích, na jednu stranu se mi to líbilo a na druhou stranu jsem čekal mnohem větší řežbu. Po úžasném a brutálním Horizontu Událostí jsem od tohoto režiséra čekal aspoň ten samej nářez a bohužel je to jen lehce nadprůměrná zombie akce. Myslím, že se z toho dalo vymlátit víc, takže trochu zklamání. Hru jsem hrával a hodně se mi líbila, film bych udělal víc krvavý, tohle bylo zaměřený víc na tu akci. Takže lehký nadprůměr, celkově slušná akční/zombie podívaná. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (viac)