Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

yaqwsx

Shrek 2 je jen o malinkatý chloupeček horší než jednička - nezklamal. Stále perfektní humor, již ne tak originální zápletka, ale o to lepší animace. Radost pohledět! Navíc jedna z nejlepších parodií pořadu COPS ()

inmax

Pro mě lepší jak jednička, finální akce za zpěvu "I need a Hero" dechberoucí. Skvělé nové postavy, bravo! Kéž by to byl poslední Shrek :-( ()

vaclaw

Vydařené pokračování skvělé jedničky, kde luxusní ansábl herců doplnil skvěle Antonio Banderas, ale bohužel příběh už je zbytečně překombinovaný, což je místy na škodu, zvlášť v porovnání s jedničkou, jejíž příběh byl jednoduchý, přímý, ale výborně fungoval. I tak se ale jedná o výbornou pohádku pro děti i dospělé, která disponuje stejnými klady jako jednička a nebýt lehce slabšího příběhu, i tady bych volil 5*. ()

helrohir

Dvojka možno nie je na úrovni jednotky, ale stále je špičková animovaná zábava, ktorá zaostáva za pôvodným filmom fakt len o vlások. ()

brzozin

Po famózním a originálním Shrekovi I. se dostavila kocovina. Jestli jsem napsal, že Shrek I. je vtipná animovaná komedie, pak o tomto musím prohlásit, že jde o odpornou vykrádačku tématu prvního dílu zasazenou do šíleného světa plného neskutečně neohrabaných klišé. Není tu originální nic. Je to jakási parodie na život v Holywoodu. Prostě se mi to vůbec nelíbilo. Ty tři hvězdy jsou za kocoura v botách, v podstatě jedinou originální a vtipnou invenci. Zbytek je jen vrstvení stokrát omletých vtípků, které mají zakrýt absolutní prázdnotu tohoto filmu. Jediné, na co může aspirovat, je zápis do Guinessovky jako film s absolutně největším množstvím skečů. ()

Brano

Kvalít jednotky ani zďaleka nedosahuje. U dvojky som sa už trochu aj nudil a neprišlo mi to zrovná veľmi zábavne. Ocením asi len, že sa to v príbehu posunulo ďalej. Od druhej polovici to bolo trochu zaujímavejšie, najmä vidieť Shreka v ľudskej podobe. /55%/ ()

JosefTomas

Přestože mě jednička svými vtipy bavila více, než tento díl, tak dvojka drží lépe pohromadě jako celek a i jako celek funguje. Navíc potěší přidání postav a jejich hloubka, což je na animák sakra vzácnost. Ale stejně se vrátím k vtipům, protože některé opravdu rozsekají a díky pojmu "moderní" fungují vtipy dvojnásob "pepřák" apod. Shrek 2 je naprosto úžasným pokračováním, které má dost vlastních nápadů, aby se jedničce vyrovnalo, ale jak už jsem použil i u jiných, jednička je jenom jedna. ()

mrclTV

Shrek 2 alias nepodarená komédia na štýl Môj svokor je lotor a podobné romanticko-komediálne trampoty mladmomanželov. Zdôrazňujem ešte raz, nepodarená. Ubudlo veľa vtipov oproti jednotke. Ako rozprávka pre deti ťažko použiteľné, zaujme iba dospelých a niektorých, ako mňa, ani to nie. ()

PlayEasy

Konečně jsme si tento film zopakovali po "zhlédnutí v autobuse", znáte to ruch, malá obrazovka atd. Ale vidět to na velkém obrazu v klidu už je teda jiná věc! Skvělá animace, originální humor a skvělé písničky tento film dostali na vrchol všech animáků a to právoplatně. "Oslík Eddie" je samozřejmě nezapomenutelný (spíše "kůň Eddie":), ale ne jen on! 90% ()

adamix

Epický, vtipný, akčný a graficky vyhrotený Shrek zo všetkých Shrekov. Highlightmi sú rodinná večera a vynikajúci záver. Nepochybne 5*. ()

hrumsrt

Po zhlédnutí celé čtyřdílné série prostě musím Dvojku ocenit ještě daleko více! Fakt je úplně jinde než následující 2 pokračování (obzvláště ten Třetí). Dobře do příběhu sedne naprosto kultovní cesta "Už tam budem?" i Kocour v botách. Vynikající je Perníček a BIG Perníček! Celkem zdařilé pokračování, které se dokázalo i celkem odpoutat od prvního ikonického dílu. Fantastická atmosféra - hudba, hlášky!  Nejlepší nejnápaditější Shrek a jedno z nejlepších pokračování všech dob. 100% ()

ostravak30

Otázka při každém pokračování je vcelku nasnadě - lepší, horší nebo stejný? Většinou to bývá ta druhá možnost neboť se zkrátka nepodaří nic tak dobrého už vytvořit. V případě Shreka ovšem zůstalo u třetí varianty. Tvůrci ponechali to dobré, ještě to zviditelnili a přidali opět zajímavou zápletku. Společně s celou řadou parodií a vtipných hlášek pak Shrek 2 tvoří další skvělou zábavu, při které se snad ani nelze nudit. A budu se opakovat, český dabing hranici srandy pro Čechy posunul o level výše. Znovu též skvělá hudba. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz